Laptop για το Πανεπιστήμιο

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδιά έτσι από περιέργεια (για τα όσα λέγαμε παραπάνω), για τι είδους απαιτήσεις και για τι χρήση είναι αυτό το laptop?
https://www.mgmanager.gr/dell_inspir...bgt_650mdvdrwwindows_8_proy_nbd/el/pid/14055/
Πολύ υψηλών επιδόσεων λάπτοπ. Μπορείς να "τρέξεις" οποιαδήποτε εφαρμογή-ες χωρίς να κολλάς και τούρμπο για gaming!:P
Ζήλεψα :redface: Είναι και Dell που για μένα είναι τοπ!:)

Αυτή την περίοδο ξεκινάω τις μεταπτυχιακές μου σπουδές. Έχω ήδη ένα desktop 8ετίας περίπου αλλά δουλεύει πολύ καλά. Προπτυχιακά τη βολέψαμε και με το παραπάνω. Χρειάζεται να αγοράσω επιπλέον κανένα laptop για το μεταπτυχιακό; Τι πιστεύετε; Ή κάνω και έτσι δουλειά; Επίσης έχω usb στικάκι.

Υ.Γ. Δεν χρησιμοποιώ το computer για παιχνίδια.
Όχι ρε το usb θα σε βολέψει!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Πολύ υψηλών επιδόσεων λάπτοπ. Μπορείς να "τρέξεις" οποιαδήποτε εφαρμογή-ες χωρίς να κολλάς και τούρμπο για gaming!:P
Ζήλεψα :redface: Είναι και Dell που για μένα είναι τοπ!:)
Η οθόνη βολεύει για άνετη μεταφορά του laptop?(επειδή είναι σχετικά μεγάλη...)
Και η Dell λες ότι είναι από τις καλύτερες στο service,στα ανταλλακτικά και στην ποιότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Όχι ρε το usb θα σε βολέψει!!!:D

Αυτό λέω και εγώ. Καλύτερα τα λεφτά για το νέο pc, να τα ξοδέψουμε σε τίποτα πιο χρήσιμο π.χ. ξενόγλωσση βιβλιογραφία, μελάνια εκτυπωτή...κλπ. :P Είναι και αυτά ένα σημαντικό κόστος σπουδών. ;)

Για κάτι τέτοια σημαντικά μικροέξοδα θα έπρεπε να παίρνουμε ένα επίδομα οι ενεργοί φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η οθόνη βολεύει για άνετη μεταφορά του laptop?(επειδή είναι σχετικά μεγάλη...)
Και η Dell λες ότι είναι από τις καλύτερες στο service,στα ανταλλακτικά και στην ποιότητα?
H οθόνη είναι προσωπικό θέμα. Η οθόνη του δικού μου είναι 15,6'' αλλά την νοιώθω μικρή και θα 'θελα λίγο μεγαλύτερη. Το καλύτερο πάντως είναι να πας σε κάποιο κοντινό κατάστημα και να δεις την 17αρα.:)
Θα σε απογητεύσω επειδή δεν έχω Dell αλλά Lenovo και έτσι δεν ξέρω για service και ανταλλακτικά αλλά γνωρίζω ότι έχει κορυφαία ποιότητα.(έχουν 2 φίλοι μου):P

Αυτό λέω και εγώ. Καλύτερα τα λεφτά για το νέο pc, να τα ξοδέψουμε σε τίποτα πιο χρήσιμο π.χ. ξενόγλωσση βιβλιογραφία, μελάνια εκτυπωτή...κλπ. :P Είναι και αυτά ένα σημαντικό κόστος σπουδών. ;)

Για κάτι τέτοια σημαντικά μικροέξοδα θα έπρεπε να παίρνουμε ένα επίδομα οι ενεργοί φοιτητές.
Πάρε iphone 6 :P
Πέρα απ'την πλάκα εγώ θα διέθετα λίγα ψιλά και θα αναβάθμιζα τον σταθερό! Επειδή και μένα κλείνει 8 χρόνια σε 3 μήνες και η τελευταία αναβάθμιση ήταν πριν 3 χρόναι, θέλει λίγο συμμάζεμα ακόμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
.
H οθόνη είναι προσωπικό θέμα. Η οθόνη του δικού μου είναι 15,6'' αλλά την νοιώθω μικρή και θα 'θελα λίγο μεγαλύτερη. Το καλύτερο πάντως είναι να πας σε κάποιο κοντινό κατάστημα και να δεις την 17αρα.:)
Θα σε απογητεύσω επειδή δεν έχω Dell αλλά Lenovo και έτσι δεν ξέρω για service και ανταλλακτικά αλλά γνωρίζω ότι έχει κορυφαία ποιότητα.(έχουν 2 φίλοι μου):P
Αυτό με την οθόνη θα δω...Για την ποιότητα των Dell κι εγώ έχω ακουσει ότι είναι πολύ καλή,αλλά ένας φίλος μου πήρε προχθές ένα Dell των 600€ και σήμερα εντελώς ξαφνικά η οθόνη δεν έδειχνε τίποτα ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά.Η πρώτη εκτίμηση είναι ότι του χάλασε η κάρτα γραφικών (AMD)...
ΥΓ.:Τα Lenovo τι λένε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
.
Αυτό με την οθόνη θα δω...Για την ποιότητα των Dell κι εγώ έχω ακουσει ότι είναι πολύ καλή,αλλά ένας φίλος μου πήρε προχθές ένα Dell των 600€ και σήμερα εντελώς ξαφνικά η οθόνη δεν έδειχνε τίποτα ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά.Η πρώτη εκτίμηση είναι ότι του χάλασε η κάρτα γραφικών (AMD)...
ΥΓ.:Τα Lenovo τι λένε?
Και εγώ την Dell την έχω σε εκτίμηση!Τα Lenovo από την άλλη όχι, αν και μερικοί λένε ότι τους έχουν βγει πολύ καλά.

Για ημμυ ενα imac αρκει ή χρειαζεται αλλος τυπος pc ή laptop?
Αν δεν έχεις imac στο ΗΜΜΥ,δεν γίνεται!:P

Παιδιά είναι απλό.Mac παίρνεις για 3 λόγους.Εϊτε επειδή θες να ασχοληθείς με iOS Development ,είτε επειδή κάνεις σχεδιαστικές εργασίες,είτε επειδή είσαι ποζέρι και θες να σκάσεις τα λεφτά για να λες ότι έχεις mac.
Παιδιά έτσι από περιέργεια (για τα όσα λέγαμε παραπάνω), για τι είδους απαιτήσεις και για τι χρήση είναι αυτό το laptop?
https://www.mgmanager.gr/dell_inspir...bgt_650mdvdrwwindows_8_proy_nbd/el/pid/14055/
Τούμπανο φίλε μου.Θα το έχεις για πάρα πάρα πολύ καιρό,μέχρι να θεωρείται "παλιό" (βάλε 6-7 χρόνια στο νερό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εγώ πριν είχα ένα ΗP και στα 2 χρόνια χάλασε η οθόνη.
Μετά πήρα ένα Τoshiba και μου βγήκε καλό.Το έχω 3 χρόνια,δεν το έχω κάνει ποτέ φορμάτ και δεν κολλάει καθόλου.
Μετά πήρα και ένα iPad που είναι πολύ βολικό και εύχρηστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εγω λεω να κανω μια επενδυση σε Turbo-X-Steel-HC-II-i525-450. τι λετε? :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
οι φοιτητες παιρνουν καποια επιδοτηση για λαπτοπ?
οποιος παντως ψαχνεται για gaming ν στραφει σε desktop,στις περισσοτερες σχολες απ οτι εχω καταλαβει δεν πολυ χρησιμοποιουνται τα λαπτοπ και στην ιδια τιμη μπορεις να παρεις εναν σταθερο με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα κι επιδοσεις!γενικα ακομα κι αν εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα τα desktop εχουν καλυτερες αποδοσεις στα παιχνιδια τουλαχιστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
οι φοιτητες παιρνουν καποια επιδοτηση για λαπτοπ?
οποιος παντως ψαχνεται για gaming ν στραφει σε desktop,στις περισσοτερες σχολες απ οτι εχω καταλαβει δεν πολυ χρησιμοποιουνται τα λαπτοπ και στην ιδια τιμη μπορεις να παρεις εναν σταθερο με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα κι επιδοσεις!γενικα ακομα κι αν εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα τα desktop εχουν καλυτερες αποδοσεις στα παιχνιδια τουλαχιστον!
Ναι ισχύει αυτό που λες!Ουσιαστικό στο λαπτοπ,πληρώνεις την φορητότητα (μικρότερα τσιπάκια για να χωράνε,ραμ,μοδερμπορντς), ενώ στον σταθερό δεν πληρώνεις κάτι τέτοιο και είναι σαφώς φτηνότερα.Επομένως με τα ίδια λεφτά , πέρνεις ένα καλύτερο σταθερό από λάπτοπ ;)

εγω λεω να κανω μια επενδυση σε Turbo-X-Steel-HC-II-i525-450. τι λετε? :Ρ
Μακρύα από Turbo-X.Έχω τις χειρότερες εμπειρίες :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
.
Αυτό με την οθόνη θα δω...Για την ποιότητα των Dell κι εγώ έχω ακουσει ότι είναι πολύ καλή,αλλά ένας φίλος μου πήρε προχθές ένα Dell των 600€ και σήμερα εντελώς ξαφνικά η οθόνη δεν έδειχνε τίποτα ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά.Η πρώτη εκτίμηση είναι ότι του χάλασε η κάρτα γραφικών (AMD)...
ΥΓ.:Τα Lenovo τι λένε?
Για τα Lenovo υπάρχουν θετικά κι αρνητικά, ανάλογα το μοντέλο.
Μπορεί να τα λατρέψεις και να τα μισήσεις.
Εγώ ανήκω στην 2η κατηγορία αλλά φταίω που ήμουν άμαθος σε λαπτοπ και σε χαρακτηριστικά, δεν έκανα καλή έρευνα αγοράς και την πάτησα. Με λίγα λόγια πλήρωσα 650€ πριν 3 χρόνια για ένα λάπτοπ που θα έπρεπε να χρησιμοποιεί κορίτσι και όχι αγόρι!:P
-------
Ο φίλος σου μάλλον ήταν άτυχος, το λάπτοπ στο λινκ είναι τούρμπο και σε καλή τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά. Αν έχεις σκοπό να διαθέσεις 1000€ πάρτο με κλειστά μάτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Για τα Lenovo υπάρχουν θετικά κι αρνητικά, ανάλογα το μοντέλο.
Μπορεί να τα λατρέψεις και να τα μισήσεις.
Εγώ ανήκω στην 2η κατηγορία αλλά φταίω που ήμουν άμαθος σε λαπτοπ και σε χαρακτηριστικά, δεν έκανα καλή έρευνα αγοράς και την πάτησα. Με λίγα λόγια πλήρωσα 650€ πριν 3 χρόνια για ένα λάπτοπ που θα έπρεπε να χρησιμοποιεί κορίτσι και όχι αγόρι!:P
-------
Ο φίλος σου μάλλον ήταν άτυχος, το λάπτοπ στο λινκ είναι τούρμπο και σε καλή τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά. Αν έχεις σκοπό να διαθέσεις 1000€ πάρτο με κλειστά μάτια!
Ναι,το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αυτήν την επένδυση...Σκοπεύω να του βάλω αργότερα επιπλέον και κάποιον SSD για να πετάει...Μπορώ να το κάνω αυτό,σωστά?(έτσι έχω ακούσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hardwell

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω λεω να κανω μια επενδυση σε Turbo-X-Steel-HC-II-i525-450. τι λετε? :Ρ

αν δεν έχει μέσα κάτι από turbo-x (απ'όσο ξέρω βγάζει -εισάγει στην ουσία- μητρικές για τις οποίες αμφιβάλλω πολύ για την ποιότητά τους) τότε ίσως να με έβαζε σε σκέψεις.

Αν και εγώ προσωπικά έχω desktop turbo-x εδώ και 5,5 χρόνια και οι μόνες αναβαθμίσεις που έχω κάνει είναι σε τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών και RAM πριν 4 χρόνια. Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. H μητρική ήταν της ASUS.

Ναι,το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αυτήν την επένδυση...Σκοπεύω να του βάλω αργότερα επιπλέον και κάποιον SSD για να πετάει...Μπορώ να το κάνω αυτό,σωστά?(έτσι έχω ακούσει)

Βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι,το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αυτήν την επένδυση...Σκοπεύω να του βάλω αργότερα επιπλέον και κάποιον SSD για να πετάει...Μπορώ να το κάνω αυτό,σωστά?(έτσι έχω ακούσει)
Φυσικά και μπορείς, αναβαθμίζεται πάρα πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι,το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αυτήν την επένδυση...Σκοπεύω να του βάλω αργότερα επιπλέον και κάποιον SSD για να πετάει...Μπορώ να το κάνω αυτό,σωστά?(έτσι έχω ακούσει)

Όπως βλέπω είναι κοντά στα 4 κιλά.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα σου είναι βολικό να τον πηγαινοφέρνεις εκτός και αν θα σου είναι για σταθερή σχετικά χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Ωραία.Επίσης αυτή η εγγύηση next business day (on site)τι ακριβώς είναι?Και πώς μπορώ να είμαι βέβαιος αν αγοράσω με αντικαταβολή ότι θα μου φέρουν το ακριβές μοντέλο με αυτά τα χαρακτηριστικά?Είναι αξιόπιστο το mgmanager,ξέρετε?

Όπως βλέπω είναι κοντά στα 4 κιλά.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα σου είναι βολικό να τον πηγαινοφέρνεις εκτός και αν θα σου είναι για σταθερή σχετικά χρήση.
Ναι,ξέρω,είναι λιγάκι βαρύς...Αλλά θα τον έχω κυρίως στο γραφείο,δε θα τον πηγαινοφέρνω και τόσο στη σχολή και όταν είναι να το μεταφέρω λέω για σακίδιο στην πλάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ναι,ξέρω,είναι λιγάκι βαρύς...Αλλά θα τον έχω κυρίως στο γραφείο,δε θα τον πηγαινοφέρνω και τόσο στη σχολή και όταν είναι να το μεταφέρω λέω για σακίδιο στην πλάτη.
Σοβαρα τωρα μη το βγαλεις εξω απο το σπιτι....Με το που θα το δουνε στο πανεπιστημιο, θα στο αρπαξουνε χωρις να το καταλαβεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Ωραία.Επίσης αυτή η εγγύηση next business day (on site)τι ακριβώς είναι
Σου στέλνουνε τεχνικό στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Τα MacBook είναι καλά για σχεδιαστικά προγράμματα όπως autocad , 3d studio max?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Σοβαρα τωρα μη το βγαλεις εξω απο το σπιτι....Με το που θα το δουνε στο πανεπιστημιο, θα στο αρπαξουνε χωρις να το καταλαβεις!!!
Ναι,θα το προσέχω...Να δω πώς θα περάσουν από τον κωδικό του BIOS οι άτιμοι!(αν και κάπου διάβασα ότι υπάρχει κάποιος τρόπος αν και δύσκολος:worry: )

Τα MacBook είναι καλά για σχεδιαστικά προγράμματα όπως autocad , 3d studio max?
Εννοείται πως είναι κορυφαία,αλλά μπορείς να βρεις τέτοια laptop σε πολύ καλύτερες τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top