Laptop για το Πανεπιστήμιο

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μπηκες σε μια σχολη Πληροφορικης και την ειδες Χακερ?:P

Και το netbook μου με 1.8Ghz μπορει να ανταπεξελθει στις εργασιες της σχολης σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Γεια σας!Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια στο τμήμα Μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής!Θα ήθελα να αγοράσω ένα λαπτοπ περίπου 700-1000 ευρώ με i7 επεξεργαστή και να μπορεί να αντεπεξέλθει στις μελλοντικές εργασίες ή προγράμματα που θα μου ζητηθούν από την σχολή μου!Ποιο μου προτείνετε;

Καλησπέρα συναδέλφισα :clapup:

Αρχικα θα ηθελα να σου πω οτι με αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις pc σταθερό πολυ πολυ καλυτερο και δυνατοτερο απο ενα laptop(εκτος αμα δεν ειναι η αρχικη σου κατοικια στην πατρα και λογω φορητοτας χρειαζεσαι laptop αναγκαστικα)

έπειτα ειναι και με τι ακριβώς θέλεις να ασχοληθεις!

Άμα θες να φτιαξεις ενα παιχνιδι με τα τρομερα γραφικα(που σιγουρα δεν εχουμε τις γνωσεις γι αυτο) θα πρεπει να παρεις επεξεργαστες i7 και δυνατες καρτες γραφικων!

Για τωρα και για το μελλον οπως σου προτεινε το παιδι από πάνω τοτε και με 300€ περνεις υπολογιστη που καλυπτει τις αναγκες σου...Προφανως οσα περισσοτερα δωσεις τοσο καλυτερο θα ειναι η περιηγηση σου στον υπολογιστη.Γνωμη μου αμα εισαι φοιητητρια εντος κατοικιας δωσε τα λεφτα να παρεις εναν σταθερο που θα σου κρατησει πολλα χρονια και θα σου κρατησει (+δυνατοτητα αναβαθμισης του hardware)

Αλλιως ενα φτηνο netbook ειναι η καλυτερη λυση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekoukitsa

Νεοφερμένος

Η Alekoukitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πρώτον δεν την είδα χάκερ!Δεύτερον δεν είνα η Πάτρα η σταθερή μου κατοικία και γι'αυτό θέλω λάπτοπ και τρίτον τι σας πειράζει που θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά!

Εντάξει αυτό για τις εργασίες μαλακία σόρρυ!

Σημείωση: Τα μηνυματα 20-24 προήλθαν από αντίστοιχο thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Γεια σας!Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια στο τμήμα Μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής!Θα ήθελα να αγοράσω ένα λαπτοπ περίπου 700-1000 ευρώ με i7 επεξεργαστή και να μπορεί να αντεπεξέλθει στις μελλοντικές εργασίες ή προγράμματα που θα μου ζητηθούν από την σχολή μου!Ποιο μου προτείνετε;

δωσε μας αν μπορεις λιγες πληροφοριες παραπανω.τι καρτα γραφικων θελεις να εχει περιπου και ποσες ιντσες να ειναι η οθονη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekoukitsa

Νεοφερμένος

Η Alekoukitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οθόνη δεκαπεντάρα κατα προτίμηση και για κάρτα γραφικών δεν έχω πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Οθόνη δεκαπεντάρα κατα προτίμηση και για κάρτα γραφικών δεν έχω πρόβλημα!
εφτασε! εδω ειναι καποια μοντελα με καλα χαρακτηριστικα κατα την γνωμη μου.και στην τιμη που θες.



https://www.skroutz.gr/s/445870/Fujitsu-AH531MRKH2-i7-2620M-8GB-750GB.html
https://www.skroutz.gr/s/388006/HP-Pavilion-dv6-6b14-ev-i7-2670QM-4GB-500GB.html
https://www.skroutz.gr/s/2190207/Dell-Inspiron-15R-5520-i7-3612QM-6GB-1TB.html
https://www.skroutz.gr/s/415412/Toshiba-Satellite-L750-1NJ-i7-2670QM-6GB-750GB.html
https://www.skroutz.gr/s/388554/HP-Pavilios-DV7-6b11-ev-i7-2670QM-6GB-640GB.html
https://www.skroutz.gr/s/2177213/Sony-Vaio-SV-E1511MFXS-i7-3612QM-8GB-750GB.html
https://www.skroutz.gr/s/2153935/Toshiba-Satellite-S875-S7242-i7-3610QM-8GB-750GB.html

αυτα στις τιμες που θες. αν ξεχωρισεις καποια πες μας αν θες για μεγαλυτερη βοηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Πρώτον δεν την είδα χάκερ!Δεύτερον δεν είνα η Πάτρα η σταθερή μου κατοικία και γι'αυτό θέλω λάπτοπ και τρίτον τι σας πειράζει που θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά!

Πας να βοηθησεις και βρισκεις τον μπελα σου... :/:

Μακρυα απο hp κατα την γνωμη μου παντως και φτηνα vaio(τουλαχιστον υπερκοστολογημενα)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πρωτον ξεκαθαρισε στο μυαλο σου γιατι ακριβως χρειαζεσαι το λαπτοπ.
Μπορει να παρεις ενα ακριβο με 700-1000€ αλλα καρτες γραφικων κτλ θα σου ειναι αχρηστα αν δεν παιζεις παιχνιδια.(δηλ απ τα 700 τα 300 θα ειναι τζαμπα λεφτα με λιγα λογακια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ πάντως, έχω να σου πω πως αν παίρνεις λαπτοπ επειδή φεύγεις από το σπίτι σου, καλύτερα να πάρεις ένα μεγάλου μεγέθους, δηλαδή καμιά 17". Γιατί στο ελληνικό πανεπιστήμιο δεν έχω ακούσει από κανέναν να μου πει πως παίρνει το λαπτοπ στην σχολή, οπότε καλύτερα κάτι που θα έχει καλύτερη διαχείρηση θερμότητας και θ αντέξει παραπάνω καιρό, ενώ θα είναι και πιο βολικό στην χρήση (οθόνη-πληκτρολόγιο).

Η απόφαση δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Γεια σας!Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια στο τμήμα Μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής!Θα ήθελα να αγοράσω ένα λαπτοπ περίπου 700-1000 ευρώ με i7 επεξεργαστή και να μπορεί να αντεπεξέλθει στις μελλοντικές εργασίες ή προγράμματα που θα μου ζητηθούν από την σχολή μου!Ποιο μου προτείνετε;

καλησπερα.
Περσι βρισκομουν στην ιδια θεση με εσενα με τη διαφορα οτι δεν ειχα φραγκο.
1. Ειναι τρελο να απαιτει ενα ιδρυμα την κατοχη laptop απο τον φοιτητη για τις στοιχειωδης εργασιες και σειρες ασκησεων. Δεν νομιζω οτι καποιο ιδρυμα το κανει αυτη τη στιγμη αυτο, τουλαχιστον για το πρωτο ετος σπουδων.

2. Επειδη τυχαινει να ειμαι σε σχολη πληροφορικης κι εγω, σου λεω οτι δεν ειναι αναγκαια η κατοχη laptop για το πρωτο ετος. Η επιστημη μας απαιτει καποιες στοιχειωδεις βασικες γνωσεις απο αλλες επιστημες και αυτες θα κοιταξουν να λαβεις στο πρωτο ετος. Με αλλα λογια δεν ειναι απαραιτητο να εχεις laptop για να υπολογισεις ολοκληρωματα, πιθανοτητες , την αληθεια λογικων προτασεων ή οτι αλλο κανετε στον τομεα των μαθηματικων ή της Φυσικης και των αλλων παραπλησιων επιστημων με τη Πληροφορικη.

3. Σιγουρα στον τομεα του προγραμματισμου (και του hardware πιστευω) δεν θα κανετε κατι το οποιο θα απαιτει παραπανω απο ενα core επεξεργαστη. ΔΕΝ θα σας δινουν θαλασσες δεδομενων απο το CERN να συμμαζεψεται!

Μα θα πει καποιος... Θελω να μπορω να δουλευω και στη σχολη τις εργασιες μου και οχι μονο στο σπιτι. (Σε περιπτωση που δεν εχεις ηδη laptop)

Ε τοτε θα μου δωσει αφορμη για το 4ο...
4. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η σχολη σου (οπως και οι περισσοτερες στην Ελλαδα) εχει υπολογιστες . Αυτο σημαινει οτι αν θες να κατσεις στη σχολη να δουλεψεις κατι, θα βρεις ενα pc να κανεις τη δουλεια σου.

Συνοψιζω λοιπον λεγοντας...
Μην αγχωνεσαι νομιζοντας οτι ειναι απαραιτητο ενα laptop στη σχολη για να ανταπεξελθεις στις πιθανες υποχρεωσεις σου στα μαθηματα. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι υπερ προεραιτικο!

Στην περιπτωση που θες ντε και καλα να παρεις θα σου προτεινα να αφησεις την προφαση του πανεπιστημιου , για να ξερουμε τι λεμε κιολας! Να ξερει καποιος τι να σου προτεινει.
Τελος με βαση τα παραπανω , προτεινω να περιμενεις και να δεις πως θα πανε τα πραγματα στη σχολη. Αν λοιπον ,λεω αν δεις οτι χρειαζεται για καποιο λογο , τοτε πας και αγοραζεις!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
καλησπερα.
Περσι βρισκομουν στην ιδια θεση με εσενα με τη διαφορα οτι δεν ειχα φραγκο.
1. Ειναι τρελο να απαιτει ενα ιδρυμα την κατοχη laptop απο τον φοιτητη για τις στοιχειωδης εργασιες και σειρες ασκησεων. Δεν νομιζω οτι καποιο ιδρυμα το κανει αυτη τη στιγμη αυτο, τουλαχιστον για το πρωτο ετος σπουδων.

2. Επειδη τυχαινει να ειμαι σε σχολη πληροφορικης κι εγω, σου λεω οτι δεν ειναι αναγκαια η κατοχη laptop για το πρωτο ετος. Η επιστημη μας απαιτει καποιες στοιχειωδεις βασικες γνωσεις απο αλλες επιστημες και αυτες θα κοιταξουν να λαβεις στο πρωτο ετος. Με αλλα λογια δεν ειναι απαραιτητο να εχεις laptop για να υπολογισεις ολοκληρωματα, πιθανοτητες , την αληθεια λογικων προτασεων ή οτι αλλο κανετε στον τομεα των μαθηματικων ή της Φυσικης και των αλλων παραπλησιων επιστημων με τη Πληροφορικη.

3. Σιγουρα στον τομεα του προγραμματισμου (και του hardware πιστευω) δεν θα κανετε κατι το οποιο θα απαιτει παραπανω απο ενα core επεξεργαστη. ΔΕΝ θα σας δινουν θαλασσες δεδομενων απο το CERN να συμμαζεψεται!

Μα θα πει καποιος... Θελω να μπορω να δουλευω και στη σχολη τις εργασιες μου και οχι μονο στο σπιτι. (Σε περιπτωση που δεν εχεις ηδη laptop)

Ε τοτε θα μου δωσει αφορμη για το 4ο...
4. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η σχολη σου (οπως και οι περισσοτερες στην Ελλαδα) εχει υπολογιστες . Αυτο σημαινει οτι αν θες να κατσεις στη σχολη να δουλεψεις κατι, θα βρεις ενα pc να κανεις τη δουλεια σου.

Συνοψιζω λοιπον λεγοντας...
Μην αγχωνεσαι νομιζοντας οτι ειναι απαραιτητο ενα laptop στη σχολη για να ανταπεξελθεις στις πιθανες υποχρεωσεις σου στα μαθηματα. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι υπερ προεραιτικο!

Στην περιπτωση που θες ντε και καλα να παρεις θα σου προτεινα να αφησεις την προφαση του πανεπιστημιου , για να ξερουμε τι λεμε κιολας! Να ξερει καποιος τι να σου προτεινει.
Τελος με βαση τα παραπανω , προτεινω να περιμενεις και να δεις πως θα πανε τα πραγματα στη σχολη. Αν λοιπον ,λεω αν δεις οτι χρειαζεται για καποιο λογο , τοτε πας και αγοραζεις!

:)

Συμφωνω με τον προλαλησαντα :) Οι υπολογιστες δεν ειναι απαραιτητοι τουλαχιστον μεχρι τον 1ο χρονο!!:) η επιθυμια μας επειδη θελουμε μα εχουμε υπολογιστη(προφαση) μας οδηγει στο να αγορασουμε!!

//Γιωργο αν επιτρεπετε σε ποια σχολη εισαι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τι σημαίνει " λαπτοπ για τη σχολή" ρε παιδιά πείτε ότι το θέλετε να στήνετε κάνα lan party σε battlefield δεν είναι κακό :P

όσον αφορά το laptop vs desktop για μένα το λαπτοπ κερδίζει μόνο σε περίπτωση που για κάποιο λόγο κάποιος δεν μπορεί να εργαστεί σπίτι του οπότε εκεί το παίρνεις και αράζεις σε κάνα αναγνωστήριο. Κατά τα άλλα 1000 φορές desk ανεξαρτήτως κατοικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
τι σημαίνει " λαπτοπ για τη σχολή" ρε παιδιά πείτε ότι το θέλετε να στήνετε κάνα lan party σε battlefield δεν είναι κακό :P

όσον αφορά το laptop vs desktop για μένα το λαπτοπ κερδίζει μόνο σε περίπτωση που για κάποιο λόγο κάποιος δεν μπορεί να εργαστεί σπίτι του οπότε εκεί το παίρνεις και αράζεις σε κάνα αναγνωστήριο. Κατά τα άλλα 1000 φορές desk ανεξαρτήτως κατοικίας.

ναι ισχυει αυτό!! :)

// Λες να θελει να στήσει Lan party σε battlefield ενα κοριτσι????

//Αν βρεις μια τετοια παντρεψου την :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω πάρει μαζί μου το desktop :P αλλά θέλω και laptop για να κάνω κάτι εποικοδομητικό στα κενά (~5 ώρες). Στη σχολή, υπάρχει 1 υπολογιστής καλός και 3 που σέρνονται και πολλοί φοιτητές έρχονται με laptop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stelkr

Νεοφερμένος

Ο stelkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γεια σας. Έδωσα φέτος πανελλήνιες και μάλλον περνάω στο τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Ιωαννίνων ή ΗΜΜΥ ή σε σχολή σχετική με την Πληροφορική. Θέλω να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να αγοράσω καινούριο laptop ή μήπως καινούριο pc ή μήπως και τα 2. Παράλληλα θα ήθελα να μάθω, αν όντως χρειαστεί να πάρω καινούριο υπολογιστή, και την άποψη σας σχετικά με την αγορά Macbook ή iMac ή να πάρω ένα νορμάλ pc. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. :)

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 35-59 προήλθαν από νήμα με πρόμοιο θέμα συζήτησης με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεια σας. Έδωσα φέτος πανελλήνιες και μάλλον περνάω στο τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Ιωαννίνων ή ΗΜΜΥ ή σε σχολή σχετική με την Πληροφορική. Θέλω να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να αγοράσω καινούριο laptop ή μήπως καινούριο pc ή μήπως και τα 2. Παράλληλα θα ήθελα να μάθω, αν όντως χρειαστεί να πάρω καινούριο υπολογιστή, και την άποψη σας σχετικά με την αγορά Macbook ή iMac ή να πάρω ένα νορμάλ pc. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. :)

Δεν υπαρχει λογος να παρεις οτιδηποτε της apple εκτος αν εισαι ποζερι , ή λεφτας.Ή και τα δυο .Εκτος αν το παρων συστημα σου ειναι παλιο ,πανω απο 5αετια δηλαδη ,κανε καμια αναβαθμιση σε μνημη ξερω γω,αλλιως ειδικα αν δεν ενδιαφερεσε για gaming ,επεξεργασια video και σχετικα ,δεν νομιζω να απαιτηθει απο την σχολη σου κατι βαρυ για το pc σου.Αν θες να κανεις αναβαθμιση ουτος η αλλος ,βαλε ssd σε συνδιασμο με μεγαλη ram(μεγαλη συχνοτητα) να εισαι σφαιρατος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Οι απαιτήσεις της σχολής δύσκολα θα ξεπεράσουν κάποιο περιβάλλον ανάπτυξης του τύπου Netbeans ή κάποιο sql workbench. Που σημαίνει ότι με έναν υπολογιστή 5ετίας είσαι σίγουρα καλυμμένος.

Γενικά σε αυτές τις σχολές βοηθάει το λαπτοπ, ειδικά αν δεν είσαι gamer στο προτείνω ανεπιφύλακτα αφού θα χρειάζεται να μαζεύεστε για εργασίες ή να το παίρνεις μαζί σου στη σχολή.

Για mac ή iMac εγώ είμαι πολύ κατά, όχι επειδή υστερούν κάπου, αλλά επειδή με τα ίδια λεφτά παίρνεις ένα κανονικό pc που κάνει παπάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelkr

Νεοφερμένος

Ο stelkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση. Πρέπει να διευκρινίσω ότι δεν είμαι και ειδικός στα pc οπότε δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες. Αναρωτιόμουν μήπως στη σχολή χρειαστεί να ασχοληθώ με βαριά προγράμματα που ίσως δεν θα με βοηθάει πολύ το laptop. Γιαυτό σκεφτόμουν κιόλας και την αγορά pc(για τέτοιου είδους προγράμματα) & laptop(για να το μεταφέρω, κλπ) και λέω ας ρωτήσω καλύτερα γιατί που θα βρω λεφτά και για τα 2?! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση. Πρέπει να διευκρινίσω ότι δεν είμαι και ειδικός στα pc οπότε δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες. Αναρωτιόμουν μήπως στη σχολή χρειαστεί να ασχοληθώ με βαριά προγράμματα που ίσως δεν θα με βοηθάει πολύ το laptop. Γιαυτό σκεφτόμουν κιόλας και την αγορά pc(για τέτοιου είδους προγράμματα) & laptop(για να το μεταφέρω, κλπ) και λέω ας ρωτήσω καλύτερα γιατί που θα βρω λεφτά και για τα 2?! :/:

Δεν θα χρειαστεις βαρια προγραμματα , αν εχεις ενα σταθερο , μπορει να σε βολεβε ενα mid-low range λαπτοπ , να το πηγαινοφερνεις στην σχολη ,μια χαρα θα ανταποκριθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelkr

Νεοφερμένος

Ο stelkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν έχω σταθερό οπότε θα πάρω μάλλον μόνο ένα νέο laptop. Το παλιό θα το αφήσω στην αδερφή μου. Επειδή είμαι αρκετά άσχετος προφανώς, τι εννοείς φίλε μου "mid-low range λαπτοπ" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top