Jazz-rock ή σκυλάδικα;

Jazz-rock ή σκυλάδικα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • σκυλάδικα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • και τα 2

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • δξ/δα

    Ψήφοι: 0 0.0%

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
ρόκ φόρ δε γουίν!!!
το ρόκ είναι διαχρονικό.. πάντα επίκαιρο..η κιθάρα έχει πάντα κάτι να σου πεί..
τα σκυλάδικα μου φαίνονται λαΪκά, με την κακή έννοια της λέξης, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Gypsy punk:clapup: (άσχετο:P)

ΡΟΚ ρε παιδιά..ήταν,είναι και θα είναι για πολυυυυυυυυ καιρό ακόμη ΤΟΡ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Δεν είμαι λάτρης του σκυλάδικου, ίσα ίσα το αποφεύγω όπως ο διά*λος το λιβάνι... Βέβαια αν η παρέα αποφασίσει για κάτι τέτοιο δεν εχω πρόβλημα διότι με καλή παρέα παντού περνάω τέλεια! Φυσικά και ψηφίζω δαγκωτό jazz-rock!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αναλογα...αμα δηλαδη το πρωι πινω καφε θελω να ακουω jazz αμα παω σε παρτυ θελω να ξεκινησουμε με ροκακια και να τελειωσουμε με ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!με αυτα βασικα κανεις το περισσοτερο κεφι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
1.jazz
2.rock
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ρε παιδια μην συγκρινετε ανομοια πραγματα.ΟΛΑ τα ειδη μουσικης παιρνανε μηνυματα.Απο προσωπικη εμπειρια, εχω να πω πως η ροκ κ η χιπ χοπ κτλ ειναι σε πολυ μεγαλο ποσοστο παροδικα ακουσματα,δηλαδη θα τα ακους μεχρι μια ηλικια(μιλαω για την πλειοψηφια,φυσικα κ υπαρχουν κ εξαιρεσεις).Αργοτερα γυρναει απο μονο του το πραγμα προς το λαικο-εντεχνο( δεν μιλαω για βερα λαμπρου, μπεζαντακου ,θέλω τραλαλα κ τετοια).Κ οπως λεει ενα σοφο ρητο, οι καλυτεροι σκυλαδες ειναι οι ροκαδες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekouras

Νεοφερμένος

Ο Alexandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
1)Metal
2)rock
3)jazz
4)blues
.
.
.
.
ν+1789)σκυλαδικα:popcorn::whistle::angelnot::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τι κουφή ερώτηση ήταν αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Τι μηνύματα περνάνε τα σκυλάδικα στον κόσμο δηλαδή? Λυπάμαι αλλά αν αρχίσουμε να μετράμε ποιό απ'τα δυο είδη μουσικής (γιατί και τα δυο τους είδη μουσικής είναι) είναι το ''μεταδοτικότερο'', τότε η ροκ έχει συντρηπτική επιτυχία. Λογικότατο, αφού είναι πολύ πιο παλιά και διαδεδομένη σε πολύ μεγαλύτερο κοινό αν το πάρει κανείς έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Ρε παιδια μην συγκρινετε ανομοια πραγματα.ΟΛΑ τα ειδη μουσικης παιρνανε μηνυματα.Απο προσωπικη εμπειρια, εχω να πω πως η ροκ κ η χιπ χοπ κτλ ειναι σε πολυ μεγαλο ποσοστο παροδικα ακουσματα,δηλαδη θα τα ακους μεχρι μια ηλικια(μιλαω για την πλειοψηφια,φυσικα κ υπαρχουν κ εξαιρεσεις).Αργοτερα γυρναει απο μονο του το πραγμα προς το λαικο-εντεχνο( δεν μιλαω για βερα λαμπρου, μπεζαντακου ,θέλω τραλαλα κ τετοια).Κ οπως λεει ενα σοφο ρητο, οι καλυτεροι σκυλαδες ειναι οι ροκαδες!!

Ακριβώς! Είναι η εξέλιξη της ζωής και των προτιμήσεων μέσω ηλικιακής ωριμότητας. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι οι σημερινές νεαρές και νεαροί κάτω των 20 έτων, δείχνουν μια αποστροφή στα λαϊκοσκυλάδικα ενώ όταν γίνουν φοιτητές οι πίστες ανάβουν με τον λουλουδοπόλεμο...:P :D :D :whistle: :redface:Τόσο πολύ, που κάποιες νόστιμες φοιτήτριες (πρώην ροκάδισσες) χορεύουν και ξυπόλητες...στα γαρούφαλα! :laugh: :laugh: Πώς εξηγείται τούτο το φυσικό φαινόμενο κβαντομουσικής; :D :laugh: :laugh:

Έχω να κάνω μια ερώτηση στο κοινό:
Η ροκ ή η σκυλάδικη μουσική, σας εκφράζει ως προσωπικά βιώματα; Πιστεύω ότι η μουσική πρέπει να εκφράζει τον ακροατή και όχι μόνο να πάλλει το ακουστικό τύμπανο. :P Προσωπικά, ψάχνομαι αφού κανένα από τα δυο είδη μουσικής δεν εκφράζει την καθημερινότητά μου ως nPb, άρα γιατί να ακολουθήσω ως απρόσωπος θεατής το πλήθος; :whistle: :P

Τώρα πέρα από την πλάκα, προτιμώ και τα δυο είδη μουσικής, αναλόγως την όρεξη και την διάθεση. Μπορεί εκεί που λύνω καμία δύσκολη άσκηση, να βάλω λίγο Καρρά :laugh: :laugh: για να ξεκολλήσω. :D :laugh: (αστειάκι). Βέβαια προτιμώ το ποιοτικό σκυλάδικο όπως και το ποιοτικό ροκ. Δεν είναι όλα το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Σκυλαδικο ειναι βαρυς χαρακτηρισμος οποτε μαλλον εννοειται οχι το λαικο τραγουδι αλλα το αυθεντικο σκυλαδικο που παιζεται σε νυχτομαγαζα 3ης διαλλογης... προσωπικα δεν μ ρεσει καθολου αυτου του ειδους η μουσικη(τι ειδος δηλαδη.. λεμε τωρα)
θεωρω οτι δεν προσφερει απολυτως τιποτα σε κανεναν εκτος βεβαια απο εκεινους τους τυπους που πανε και δινουν λεφτα για 3-4 ωρες να δουν την τραγουδιαρα με τα boobs(και οχι μονο) εξω και να ερμηνευει τις σκυλαδοεπιτυχιες της(το iq αυτων των τυπων πρπ να ειναι - στανταρ,γιατι ρε φιλε ελα πες την αληθεια αφου δεν πας να ακουσεις μουσικη,πας να παρεις ματι,τραβα σε ενα στριπτιτζαδικο να κανεις την δουλεια σου και να περασεις πιο ευχαριστα!)
Ουτε το ροκ μου πολυαρεσει αλλα σιγουρα το προτιμω! ειμαι περισσοτερο του πιο ποπ-εντεχνο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Υπάρχει η κατηγορία ανθρώπων που πάνε σε σκυλάδικα γιατί τους αρέσει το κλίμα και περνάνε καλά και όχι για την μουσική...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
RΟCK φυσικά!
Τα σκυλάδικα δεν είναι καν μουσική (Ν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top