Jazz-rock ή σκυλάδικα;

Jazz-rock ή σκυλάδικα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • σκυλάδικα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • και τα 2

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • δξ/δα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Σκυλλαδικα φορ εβααα ρε!
τζαζ, ροκ και μαλακιε,ς πφφφφ, πως θα κουνίσω την κορμάρα μου με αυτες τις βλακειες?
ειδικά αυτοι οι pink floyd εδω μου κάθονται :P
εδιτ

τώρα το βλέπω αυτο :p

Ανα μπραβο.
Δεν με ενδιαφερουν τα επιχειρηματα σας υπερ ροκ(που ειναι ανυπαρκτα).
Το καλυτερο τσιφτετελι γινεται με γαβ γαβ και οχιι πινκ φλουδ. Ακου ονομα δηλαδη κι ολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ανα μπραβο.
Δεν με ενδιαφερουν τα επιχειρηματα σας υπερ ροκ(που ειναι ανυπαρκτα).
Το καλυτερο τσιφτετελι γινεται με γαβ γαβ και οχιι πινκ φλουδ. Ακου ονομα δηλαδη κι ολας.
ηξερα οτι εισαι σκυλα αλλα οχι τοσο.. :P
πινκ φλουδ=ροζ φλουδα.. ακουσε εκει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Rock:fss::cool::rockon:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ρε τι συγκριση ειναι αυτη?
εννοειται ροκ..
σκυλαδικα για μενα μουσικη δεν ειναι.. μια χαζομαρα και μιση ειναι.. και μην τα μπερδευουμε με τα λαικα... αλλο τα λαικα και τα ρεμπετικα και αλλο αυτα τα χαζα..

Το σκυλάδικο ειναι τρόπος διασκέδασης, δεν ειναι ειδος μουσικής...Λέμε "πάμε στο σκυλάδικο" κι εννοούμε ένα κέντρο με ζωντανή μουσική και στη μαρκίζα κάποιον "Μάκη Χριστόπουλο" και κάποια "Πίτσα Γεωργιάδου" που λένε από λαικά μέχρι νησιώτικα και τσιφτετέλια για να γίνει τζέρτζελο ρε αδερφέ, έχει και κάποιο τσουλάκι στα λουλούδια...αυτό ειναι το σκυλάδικο, δεν είναι κάποιο συγκεκριμένο είδος μουσικής. Κι ο Χριστοδουλόπουλος λαικά και τσιγγάνικα λέει αλλά βασικά τραγουδάει σε σκυλάδικα αλλα το μόνο σίγουρο ειναι οτι δεν ειναι επαγγελματίας σκυλάς, όπως κάτι καγκουρόγυφτοι στυλ Διονύσης Μακρής, Στέλλα Μπεζαντάκου ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
rock εννοειτε :rockon::rockon:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πιστεύω πως τα σκυλαδικα εχουν αρχισει και αποσυντονιζουν το κοσμο..Μας κανουν και ζουμε σε μια εικονικη πραγματικοτητα..Ποιος ο λογος να βγεις να διασκεδασεις με την παρεα σου και να ακους ολη την ωρα ''γιατι με αφησες και πως θα ζησω και σε θελω ειμαι ερωτευμενος με τν παρτη σου και πινω και ειμαι λιωμα'' και αλλες τετοιες μαλακιες..Εγω πιστευω οτι τα περισσοτερα είδη μουσικης ειναι ωραια και ενδιαφεροντα απο ροκ τζαζ μεχρι ραπ ακομα και ηλεκτρονικη μουσικη..Ειδικα οταν εχουν κατι να πουν στην ουσια..Αυτη είναι η γνώμη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

E=mc2

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ροκ για παντα....τα σκυλαδικα...τα πιο πολλα ειναι κλαψιαρικα....αλλα και παλι ....ενα σολο του Angus Young....ειναι καλυτερο απο ολα τα σκυλαδικα και τα λαικα μαζι... ...δν λεω....υπαρχουν και ωραια σκυλαδικα...αλλα οπωσ λεει και ο ΕΥΘΥΜΗΣ ...τα περισσοτερα με διαφορα λενε...."μου εφιγες και τι θα κανω?".... μπουρδες.... ΡΟΚ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΡΟΚ.... η τουλαχιστον ΟΧΙ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ.....ειναι για αφτους π νομιζουν οτι εχουν νιωσει αρκετα...και στην υσια δν εχουν νιωσει τπτ....!!(τουλαχιστον αφτο συμβαινει με τους περισσοτερους......)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ροκ για παντα....τα σκυλαδικα...τα πιο πολλα ειναι κλαψιαρικα....αλλα και παλι ....ενα σολο του Angus Young....ειναι καλυτερο απο ολα τα σκυλαδικα και τα λαικα μαζι... ...δν λεω....υπαρχουν και ωραια σκυλαδικα...αλλα οπωσ λεει και ο ΕΥΘΥΜΗΣ ...τα περισσοτερα με διαφορα λενε...."μου εφιγες και τι θα κανω?".... μπουρδες.... ΡΟΚ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΡΟΚ.... η τουλαχιστον ΟΧΙ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ.....ειναι για αφτους π νομιζουν οτι εχουν νιωσει αρκετα...και στην υσια δν εχουν νιωσει τπτ....!!(τουλαχιστον αφτο συμβαινει με τους περισσοτερους......)

Συμφωνω απολυτα..Είναι ακριβως για αυτους που νομιζουν οτι τα εχουν δει ολα και τα εχουν νιωσει ολα ενω στην ουσια δν εχουν βιωσει τπτ τ σπουδαιο παρα μονο μια χυλοπιτα κλπ..Αν αγγιζουν την ψυχη σας αυτα τα κομματια παω πασο γιατι αυτο εχει σημασια με τη μουσικη να αγγιζει τη ψυχη του καθενα,και ο καθενας αναλογα με τα βιωματα του να το νιωθει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
-ροκ (με 1000-1η πρότιμηση-για κάθε ώρα και στιγμή)!!

-σκυλάδικα (μόνο αν πας στα μπουζούκια κανένα βράδυ είναι ωραία να χορεύεις)

-jazz (με τίποτα-ξενέρα)

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ροκ εννοείτε. Με χίλια. Τα σκυλάδικα είναι αίσχος

Άμα θέλω να ρίξω κανα χορό προτιμώ ρεμπέτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ότι να 'ναι..!!! όλα τα ακούω...αρκεί φυσικά να είμαι με καλή παρέα και να διασκεδάζουμε με αυτά που ακούμε...!!!:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σκυλαδικα :)
αλλα ακουω κιαλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
Jazz και rock

και SKA
και Country
και Metal
!!!!!!!!
(πως τα συνδυαζω υψιστε μου!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Jazz jazz jazz jazz jazz jazz jazz jazz jazz jazz jazz

Rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
μην τα ισοπεδώνουμε όλα! εντάξει δε λέω σεβαστή η επιλογή και τα γούστα του καθενός αλλά αντικειμενικά, τι πιο "ευάκουστο" από την ροκ ή τη τζαζ ή οποιαδήποτε άλλη μουσική από τα σκυλάδικα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
jazz-rock σιγουρα.Τα σκυλαδικα μου προκαλουν απεχθεια ,καθως ολα πανω κατω το ιδιο πραγμα λενε,οι στιχοι ειναι τελειως απλοι και τιποτα το φοβερο και η μουσικη επισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μα γιατί να υάρχει αυτός ο διαχωρισμός και αυτός ο ελιτισμός εκατέρωθεν?

αν πεινάς θα φας κανένα γιουβετσάκι,
αν είσαι έξω θα φας κανένα πιτόγυρο
αν θες όμως γλυκό θας φας μπακλαβά ή αν είσαι έξω καμιά κρεπούλα
αν πάλι είναι καλοκαίρι και θες γλυκό θα φας παγωτάκι

ελπίζω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...δεν μπορείς συνέχεια γιουβετσάκι όσο και αν σου αρέσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
ε και παλι οχι.Αν ειναι ακους κλασσικη αμα το παμε ετσι και οχι σκυλαδικα.Ποσα ειδη μουσικης εχει να διαλεξεις.Εδω ομως λεει μονο για τζαζ-ποκ και σκυλαδικα , οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
ροκ και πάλι ροκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitchie

Νεοφερμένος

Η Mitchie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Jazz rock :clapup::clapup::clapup: με διαφορά... Γιατί το ροκ είναι τρόπος ζωής και όχι απλό είδος. Αλλά άμα η παρέα πάει σε σκυλάδικα δε θα πω όχι, γιατί πάω με την παρέα μου για να περάσω καλά. Μια υποχώρηση που και ου δεν κάνει κακό (αρκεί να μην το παρακάνουμε) :P χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top