Jazz-rock ή σκυλάδικα;

Jazz-rock ή σκυλάδικα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • σκυλάδικα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • και τα 2

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • δξ/δα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και τι με νοιάζει ρε φίλε που βγάζουν φράγκα? Επειδή πετάει το βυζί έξω πάει να πει ότι είναι καλύτερη από τον
καθε πικραμενο που πιανει μια κιθαρα, αφηνει μαλι και το παιζει για να ριξει καμια γκομενα...
? Μην μας τρελάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εξαρτατε τι μεταλ... Γιατι αλλο Metalica, Accept, motorhead, tankard κλπ, και αλλο καθε πικραμενος που πιανει μια κιθαρα, αφηνει μαλι και το παιζει για να ριξει κμια γκομενα... Τουλαχιστων η Στελλα και η ποπαρα βγαζουν και κανα φραγκο...
Μην θεωποιουμε παντα αυτα που ακουμε (και εγω ειμαι της σχολης τις μεταλ και του ροκ) και μην χαντακονουμε ολα τα αλλα... Τα σκυλαδικα μπορει μεν να μην εχουν καμια ποιοτιτα ως μουσικη, αλλα προσφερουν αλλα πραγματα

Ποιά η προσφορά τους; Γιατί προσωπικά, αν τύχει και ακούσω στην τηλεόραση αυτά τα σκουπίδια, μου 'ρχεται να την σπάσω. Καλά, δε το συζητώ για άτομα που τα ακούνε τέρμα στο στερεοφωνικό. Αυτούς μου 'ρχεται να τους δολοφονήσω.

Απάντηση στο κεντρικό ερώτημα: Jazz & Rock φυσικά.-

ΥΓ. Έχω να παρατηρήσω πάντως, ότι τις πιο άκυρες συγκρίσεις, στο ischool τις κάνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ποιά η προσφορά τους; Γιατί προσωπικά, αν τύχει και ακούσω στην τηλεόραση αυτά τα σκουπίδια, μου 'ρχεται να την σπάσω. Καλά, δε το συζητώ για άτομα που τα ακούνε τέρμα στο στερεοφωνικό. Αυτούς μου 'ρχεται να τους δολοφονήσω.

Γιάννη, να ιδρύσουμε τον Ε.Α.Κ.Σ. (Επαναστατικός Αγώνας Κατά Σκυλάδικων). Εγώ οργανωτής, εσύ εκτελεστής :P

Άντε, κλειδώστε το, ήμαρτον πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ποιά η προσφορά τους; Γιατί εγώ, αν τύχει και ακούσω στην τηλεόραση αυτά τα σκουπίδια, μου 'ρχεται να την σπάσω. Καλά, δε το συζητώ για άτομα που τα ακούνε τέρμα στο στερεοφωνικό. Αυτούς μου 'ρχεται να τους δολοφονήσω.
Ρε αδερφέ ακριβως το ίδιο...
Και το καλύτερο!!! Στο σχολείο, στην ταξη μου ολα τα κοριτσια είναι σκυλούδες...Ακου στο διάλλειμα φάση: Ανεβαίνουν στις καρέκλες, πιανουν ενα στυλο το κανουν μικρόφωνο, και αρχίζουν να γκαρίζουν σε σκυλάδικους ρυθμούς...Δεν ξέρετε τι περνα απο το μυαλό μου..
Μάλλον ξέρειτε!! 99 ways to die -(Megadeth)
Κυριολεκτικα...



Οσο για σένα Dark kronos συμφώνω, ποζέρια υπάρχουν πολλα (μιλώντας παντα για ποζέρια που είναι ποζέρια και τιποτα αλλο, γιατι θα ερθει και η piou*, οχι τίποτα αλλο)
Και εδώ ξέρεις ποσοι έχουν κιθαρα και το παίζουν?? ούτε ενα σόλο της προκοπης δεν βγάζουν,και ναι τα μαλλιά τα αφήνουν...Αλλα είπαμε σκυλάδικα???
Και αμα θες την αλήθεια, οσοι θέλλουν να ρίξουν γκόμενα, τουλαχιστον στα μερη μου,
Ακούνε σκυλάδικα, ντύνονται όπως ο Νινο και ο καθε καημένος κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πάντως, ντάξει... στην εποχή μου (παππού), όταν τελείωνα το σχολείο (2005), ήταν στην μόδα τα κλαρίνα. Τώρα μάλλον τα σκυλολαϊκά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalrockheart

Νεοφερμένος

Η Metalrockheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γιάννη, να ιδρύσουμε τον Ε.Α.Κ.Σ. (Επαναστατικός Αγώνας Κατά Σκυλάδικων). Εγώ οργανωτής, εσύ εκτελεστής :P

Άντε, κλειδώστε το, ήμαρτον πια.


ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ Ε.Α.Κ.Σ. ΠΑΙΔΙΑ!!! ΜΕ ΧΙΛΙΑ!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina162

Νεοφερμένος

Η konstantina162 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
θα προτιμησω να γινω κ εγω μελλος στην Ε.Α.Κ.Σ, αφου θεωρω οτι τα σκυλοτραγουδα αντιπροσωπευουν απολυτα την διαφθορα του ελληνικου τραγουδιου..ξεκινησαμε απο την απχαιοτητα με υπεροχους στιχους και ποιηση εξισου εξαιρετη..αλλα καταληξαμε στα(ο θεος να τα κανει)τραγουδια.ακουω κυριως ροκ και μεταλ.ομως κ τα ελληνικα πολλες φορες δεν με χαλανε.ομως τα συγκεκριμενα ελληνικα που μας ντροπιαζουν σαν πολιτισμο τα απεχθανομαι..παιρνω ταραχες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγω προσωπικα ακουω ροκ ΑΛΛΑ αν ειμαι με παρεα σε ενα παρτυ φυσικα και θελω να ακουσω κατι χορευτικο ακομη και σκυλαδικο.Βεβαια θεωρω οτι τα σκυλαδικα ειναι εντελως παρακμιακα και προσκαιρα τραγουδια που ξεχνιουνται ευκολα,απλα κανουμε την πλακα μας με αυτα.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ποιά η προσφορά τους;

Για εσενα ισως τιποτα... Για εμενα μια αφορμη να κοροΐδευω και να γελαω, για καπιον λιγουρη μια ευκαιρια να περνει ματι βυζια και κολους, για αλλους μια ευκαιρια να ξεφυγουν λιγο απο την καθημερινοτιτα. Πολυς κοσμος ειναι πιγμενος απο την ζωη του, δεν εχει χρονο για τιποτα, εχει συχαθει την ρουτινα του, και μονο ορεη για βαρια κουλτουρα, τεχνη και μουσικη με προβληματισμο δεν εχει. Καπου εκει ξεφυτρωνουν αυτα τα τραγουδια..

Δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο... Τωρα το οτι τα κοριτσακια τα εχουν σαν υπερτατο ειδος μουσικης, ειναι γιατι δεν εχουν μαθει να ακουνε κατι αλλο. Ολη μερα και ολη νυχτα αυτα ακουνται, και αμα δεν εχεις καμια μουσικη παιδια, δεν μπορεις να καταλαβεις ενα τραγουδι, για αυτο και κολας στους στοιχους. Και ενα εφηβο παιδακι που εχει μαθει να μην κουραζετε για τυποτα, να μην διαβαζει πισω απο τις λεξεις και να τα εχει ολα ετοιμα, θα κατσει να βρει το νοημα πισω απο τα τραγουδια του Μαχαιριτσα η του Θωδορακη η οπιοιδηποτε αλλου, η θα δεχτει τον χατζηγιαννη ως εντεχνο και την θωδη ως ενα απλο τραγουδι;

Αλλωστε παντα υπηρχαν τετια τραγουδια, απλα δεν επεζησαν ως σημερα για να τα ξερουμε... Και τα τραγουδια τις Θωδης και τις Μπεζεντακου θα εχουν ξεχαστει σε λιγο καιρο;... Και απλος δεν ονομαζονταν παντα "σκυλαδικα". Καθε κοινονια εχει την βαρια κουλτουρα, τους λογιους, τον απλο κοσμο, τον προβληματισμενο κοσμο, το περιθωριο, τους βλακες και το καθε μερος τις κοινονιας εχει τον δικο του τροπο εκφρασεις και διασκεδασης.

Αλλωστε πια η διαφορα σε ενα μεταλαδικο, που παιζει μια μπαντα απο 16χρονα, και ολοι απο κατω ειναι λιωμα απο σφηναγκια jagger, απο ενα σκυλαδικο, που ολοι ειναι λιωμα απο τα μπουκαλια ουσκι; Η μονη διαφορα που βρισκω ειναι στο ποτο και στο οικονομικο.... Αφου οταν εισαι σταφιδα, τιποτα δεν καταλαβενεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
βασικα τα σκυλαδικα δεν ειναι καν τεχνη...ο ορος "σκυλαδικο" απο μονος του καταργει την τεχνη..τεχνη θεωρειται ο,τι σε εκφραζει.. μα το σκυλαδικο δεν εκφραζει κατι...ειναι ενας ψευτικος στημενος κοσμος για τα ματια των χαζων..

ολα παρουσιαζονται ωραια και ησυχα..ολοι ευτυχισμενοι...ολοι με τα χρηματα και τα υλικα αγαθα να συνδυαζουν τα πιασαρικα τραγουδακια με αληθινα αισθηματα οπως η αγαπη και ο ερωτας...ΝΤΡΟΠΗ ...

και φυσικα ολοι οι χαζοι..γιατι μονο χαζος ειναι οποιος πειθεται απο κατι τετοιο...σαν προβατα βουρ ξοδευουν καθε σαββατο στα μπουζουκια τα λεφτα της μαμας και του μπαμπα..την στιγμη που ο μισος πλανητης υποσιτιζεται στην αλλη μερια...και ολα καλα και ωραια...αυτοι που στηνουν το σκηνικο εκμεταλλευτηκαν την αναγκη του ανθρωπου για κατι ωραιο..μιας και ολα ειναι μαυρα στην πραγματικοτητα..ΟΛΑ..και επισης εκμεταλλευτηκαν και τη μοναξια...και κοιμιζοντας και νανουριζοντας τα ΜΩΡΑ οπως η μανα τρυφερα το βρεφος..το ΜΑΥΡΟ το κανουν ασπρο..

σορρυ guys..αυτο δεν λεγεται μουσικη ομως..


My music:
Death Metal and freedom


v for vendetta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πιο ασχετη συγκριση μεχρι τωρα δεν εχω ξαναδει....anyway εμενα μ'αρεσουν και οι Πυξ Λαξ και οι Scorpions αλλα πως να το κανουμε μ'αρεσει και ο Πλουταρχος και η θεα Πεγκυ Ζηνα αρα....τρεχα γυρευε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
πιο ασχετη συγκριση μεχρι τωρα δεν εχω ξαναδει....anyway εμενα μ'αρεσουν και οι Πυξ Λαξ και οι Scorpions αλλα πως να το κανουμε μ'αρεσει και ο Πλουταρχος και η θεα Πεγκυ Ζηνα αρα....τρεχα γυρευε...

ναι δεν το συζητω ειναι ακυρη συγκριση ...το topic δλδ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
βασικα τα σκυλαδικα δεν ειναι καν τεχνη...ο ορος "σκυλαδικο" απο μονος του καταργει την τεχνη..τεχνη θεωρειται ο,τι σε εκφραζει.. μα το σκυλαδικο δεν εκφραζει κατι...ειναι ενας ψευτικος στημενος κοσμος για τα ματια των χαζων..

ολα παρουσιαζονται ωραια και ησυχα..ολοι ευτυχισμενοι...ολοι με τα χρηματα και τα υλικα αγαθα να συνδυαζουν τα πιασαρικα τραγουδακια με αληθινα αισθηματα οπως η αγαπη και ο ερωτας...ΝΤΡΟΠΗ ...

και φυσικα ολοι οι χαζοι..γιατι μονο χαζος ειναι οποιος πειθεται απο κατι τετοιο...σαν προβατα βουρ ξοδευουν καθε σαββατο στα μπουζουκια τα λεφτα της μαμας και του μπαμπα..την στιγμη που ο μισος πλανητης υποσιτιζεται στην αλλη μερια...και ολα καλα και ωραια...αυτοι που στηνουν το σκηνικο εκμεταλλευτηκαν την αναγκη του ανθρωπου για κατι ωραιο..μιας και ολα ειναι μαυρα στην πραγματικοτητα..ΟΛΑ..και επισης εκμεταλλευτηκαν και τη μοναξια...και κοιμιζοντας και νανουριζοντας τα ΜΩΡΑ οπως η μανα τρυφερα το βρεφος..το ΜΑΥΡΟ το κανουν ασπρο..

σορρυ guys..αυτο δεν λεγεται μουσικη ομως..

Δηλαδή εσύ τι κάνεις την στιγμή που όλος ο πλανήτης ψωμολυσσάει? Τίποτε παραπάνω από αυτούς. Κι εξάλλου, δικαίωμα τους είναι, τι να κάνουν, να τα βάψουν μαύρα και να θρηνούν?
Το σίγουρο πάντως είναι ότι πάνε σαν τα πρόβατα, όπως ακριβώς το είπες. Και εδώ δεν είναι το θέμα μόνο η μουσική, αλλά η ηλιθιότητα μερικών. Το γιατί δεν θα το αναλύσω. Δείτε Μαύρα Μεσάνυχτα να καταλάβετε τι παίζει από πίσω...

My music:
Death Metal and freedom
Μην τους το λες έτσι απότομα, θα πάθουν τίποτα :P
Εντάξει, όχι ότι όλα της Death Metal είναι ποιοτικά...


Άσχετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Νομίζω πως το Inner Mounting Flame των Mahavishnu Orchestra μου άρεσε περισσότερο από το τελευταίο hit της Χριστίνας Κολέτσα, οπότε τείνω προς το jazz-rock, η καλύτερα fusion.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Jazz για δυσκολες ωρες
Rock για εκει που πας να σκασεις
Σκυλαδικα μετα τη χυλοπιτα η τον ερωτικο ξεπεσμο
Κλαρίνα παντα
Ρεμπέτικα οταν υπαρχουνε προβληματα
Εντεχνο οταν ειμαστε καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
πιο ασχετη συγκριση μεχρι τωρα δεν εχω ξαναδει....anyway εμενα μ'αρεσουν και οι Πυξ Λαξ και οι Scorpions αλλα πως να το κανουμε μ'αρεσει και ο Πλουταρχος και η θεα Πεγκυ Ζηνα αρα....τρεχα γυρευε...

Εντάξει, αυτά δεν είναι τόσο σκυλολαϊκά.

Αυτό όμως είναι:



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza100

Νεοφερμένος

Η Κν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδιά τα σκυλάδικα είναι καθαρά για διασκέδαση. Πχ. όταν θα βγεις με μια παρέα έξω και θα θες "να το ρίξεις έξω" θα πας να ακούσεις σκυλάδικα. Αντίθετα , στο σπίτι σου ή σε μια συναυλία προτιμάς πιο έντεχνη μουσική. Βέβαια , κατά την γνώμη μου σε ένα club η jazz/ rock είναι πιο κατάλληλη. Αυτά . . . . ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
μα ειναι ερωτησεις αυτες φυσικα ροκ με χιλια και κατα προτημηση το παλιο ροκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):jumpy::jumpy::jumpy:
ακριβως :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
βασικα τα σκυλαδικα δεν ειναι καν τεχνη...ο ορος "σκυλαδικο" απο μονος του καταργει την τεχνη..τεχνη θεωρειται ο,τι σε εκφραζει.. μα το σκυλαδικο δεν εκφραζει κατι...ειναι ενας ψευτικος στημενος κοσμος για τα ματια των χαζων..

ολα παρουσιαζονται ωραια και ησυχα..ολοι ευτυχισμενοι...ολοι με τα χρηματα και τα υλικα αγαθα να συνδυαζουν τα πιασαρικα τραγουδακια με αληθινα αισθηματα οπως η αγαπη και ο ερωτας...ΝΤΡΟΠΗ ...

και φυσικα ολοι οι χαζοι..γιατι μονο χαζος ειναι οποιος πειθεται απο κατι τετοιο...σαν προβατα βουρ ξοδευουν καθε σαββατο στα μπουζουκια τα λεφτα της μαμας και του μπαμπα..την στιγμη που ο μισος πλανητης υποσιτιζεται στην αλλη μερια...και ολα καλα και ωραια...αυτοι που στηνουν το σκηνικο εκμεταλλευτηκαν την αναγκη του ανθρωπου για κατι ωραιο..μιας και ολα ειναι μαυρα στην πραγματικοτητα..ΟΛΑ..και επισης εκμεταλλευτηκαν και τη μοναξια...και κοιμιζοντας και νανουριζοντας τα ΜΩΡΑ οπως η μανα τρυφερα το βρεφος..το ΜΑΥΡΟ το κανουν ασπρο..

σορρυ guys..αυτο δεν λεγεται μουσικη ομως..


My music:
Death Metal and freedom


v for vendetta

Μια ερωτιση... Εχεις ακουσει ποτε σκυλαδικο, η ειδες μια δυο φορες την μπεζεντακου και την Θωδη στα μεσιμεριανα και εβγαλες συμπερασμα;

Και το σκυλαδικο εκφραζει. Μπορει να μην εκφραζει με πιο πιο εκλεπτισμενο τροπο, αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι εκλεπτισμενοι....
Μην ξεχναμε οτι καποτε και τα ρεμπετικα θεωρουνταν παρακμη, και σημερα τα εχουμε θεοποιημενα...

Μπορει να μην θηγουν ευαισθιτα κοινονικα προβληματα,αλλα ειναι τραγουδια τα οπια ξερουμε οτι αναφερονται μονο στον ερωτα.

Εσυ δλδ δεν βγαινεις τα σαββατα; Ζεις απο λευτα δικα σου; Κανεις κατι για να μην πειναει αυτος ο πληθυσμος; Η απλα δινεις 5-10 ευρω οποτε εχει κανεναν ερανο καπια οργανωση; (που δεν ξερουμε και που πανε τελικα τα λευτα...)
Αυτοι που στηνουν το σκηνικο, κατι αυτο που θα εκανε ο καθενας, χρησιμοποιυν την καθε ιδεα τους προκειμενου να βγαλουν λευτα. Απο εκει και περα, αυτος που φταιει ειναι αυτος που καθετε και μασαεΐ το κουτοχορτο και που βρησκει δικαιολογια στο τραγουδι για να πει οτι αυτο φταιει που ειμαι ετσι, οχι εγω που ειμαι βλακας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Απο ελληνικη μουσικη προτιμω την εντεχνη....Παντως υπαρχουν και μερικες ωραιες μπαλαντες απο τους μπουζουκοτραγουδιστες τυπου ζηνα-πετρελη κτλ....Αλλα γενικα αποφευγω να ακουω σκυλοτραγουδα,τα θεωρω πολυ χαμηλου επιπεδου
Απο ξενη μουσικη house οχι μονο εμπορικα αλλα και πιο underground και κατι λιγα απο ροκ(px doors)...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top