House MD vs Grey's Anatomy

House MD vs Grey's Anatomy
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
grey's anatomy φυσικα!εχετε δει πιο Hot γιατρινες απο
1. Addison(οταν φοραει αυτο το γυαλι!!!!!):jumpy::jumpy::jumpy:
2. Meredith
3. Izzie

καλος κι ο κουτσαβλος αλλα τι να το κανεις μανουλα μου! και επισης το οτι οι σεναριογραφοι του εχουν μυαλο δε σημαινει απραιτητα οτι εχει και ο ιδιος!
και αλιμονο σ αυτον που ξα τα συγκρινει με βαση το ρεαλισμο!ΗΠΑ σας λεει κατι//:readrules:


:thanks:


Το πιό σοφό που άκουσα σήμερα όσον αφορά τις σειρές. Ο Ηouse ως χαρακτήρας είναι έξυπνος και όχι ο Laurie. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!OaNNa

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
House δαγκωτό...Το grey's anatomy απο τις λιγες φορες που το εχω παρακολουθησει δεν αναφερεται τοσο σε ιατρικο περιεχομενο αλλα στις σχεσεις μεταξυ των πρωταγωνιστων..(αν κανω λαθος, διορθωστε με...οπως ειπα το εχω παρακολουθησεις ελαχιστες φορες...:xixi:)
Στο house, απλα λατρευω τον Hugh Laurie..!!Καποια στιγμη σχεδον πιστεψα πως ο χαρακτηρας του ηταν σαν εκεινος του Dr.House...Του πηγαινει πολυ αυτος ο ρολος...(γνωμη μου :bye:)


Το πιό σοφό που άκουσα σήμερα όσον αφορά τις σειρές. Ο Ηouse ως χαρακτήρας είναι έξυπνος και όχι ο Laurie. :bye:


Οκ, αλλα αυτο δεν σημαινει πως δεν ειναι καλος ηθοποιος... Ειναι δυσκολο να ενσαρκωσει κανεις εναν ρολο σαν του Dr.House...;)Προσωπικα μου αρεσει πολυ ως ηθοποιος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
και οι δυο είναι καλές σειρές με έξυπνο σενάριο και καλούς ηθοποιούς!
όπως όμως ειπώθηκε και στο παραπάνω post, το grey's anatomy δίνει περισσότερη έμφαση στα personal relationships μεταξύ των πρωταγωνιστών ενώ το house m.d. κάνει focus στην ιατρική υπόθεση.

ο laurie είναι απλά καταπληκτικός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Dr. House ftw.
Με εκπλήσει κάθε φορά με τις ανεπανάληπτες και διαστροφικά έξυπνες ατάκες του.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
house :D

βασικα δνε καταλαβαινω πως τιθεται συγκριση γιατι δεν υπαρχει μα καμια σχεση ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
HOUSE φυσικά!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Dr. House, πολύ-πολύ καλοί ηθοποιοί...

Ο Hugh Laurie έχει μια απίστευτη γοητεία (:P) αλλά δεν τον έχω δει σε άλλη ταινία για να συγκρίνω και να πω αν είναι καλός ηθοποιός.

Btw, γιατί δεν έβαλες καλύτερα και δημοψήφισμα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εχει παιξει και στα φιλαρακια ο Haugh
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
εχει παιξει και στα φιλαρακια ο Haugh
Και στο Sense and sensibility και στον Ποντικομικρουλη!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantine10346

Δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωγραφίας Χαροκοπείου (Αθήνα). Έχει γράψει 584 μηνύματα.
House!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι εχει παιξει κι εκει.απλως ανεφερα τα φιλαρακια,δεν ειχα σκοπο να ονομασω τα εργα που εχει παιξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Προτιμω το Grey's Anatomy...
Εχω δει ολα τα επεισοδια Grey's Anatomy που εχουν προβληθει και 3 σαιζον του house. Tα επεισοδια House μου φαινονται ολα ιδια, αντιθετα με το grey's anatomy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διαλέξω ειναι τελεια και τα δύο!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Προτιμω το Grey's Anatomy...
Εχω δει ολα τα επεισοδια Grey's Anatomy που εχουν προβληθει και 3 σαιζον του house. Tα επεισοδια House μου φαινονται ολα ιδια, αντιθετα με το grey's anatomy

μαλλον το αντιθετο γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αχ, αχ , αχ! Βρε παιδιά! Βρε παιδιά! Εννοείται Grey's Anatomy!!! Δεν τα ρωτάμε αυτά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αχ, αχ , αχ! Βρε παιδιά! Βρε παιδιά! Εννοείται Grey's Anatomy!!! Δεν τα ρωτάμε αυτά!!

δεν εχεις δει House ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Both:D
Βασικά, grey's εχω παρακολουθήσει και τους 4 κύκλους και δεν έχω χάσει ούτε ένα επισόδειο. Έχει πολύ ωραίο χιούμορ, και πιστεύω ότι τα συνδιάζει όλα. Μου αρέσει επίσης που δεν είναι μονόπλευρα δοσμένο, αλλά δείχνει ζωές πολλών πρωταγωνιστών.
House βλέπω περιστασιακά στο σταρ, και είναι επίσης ωραία δοσμένο, με πρωτότυπο σενάριο. Φυσικά όλοι ξέρουμε ότι οι ηθοποιοί που παίζουν στα σίριαλ, δεν είναι και τίποτα εξαιρετικοί ηθοποιοί...Βασικά το μόνο μείον που έχει ο χάουζ, είναι ότι τα επισόδεια είναι πολύ αυτοτελή, δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο σενάριο που να συνεχίζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
House βλέπω περιστασιακά στο σταρ, και είναι επίσης ωραία δοσμένο, με πρωτότυπο σενάριο. Φυσικά όλοι ξέρουμε ότι οι ηθοποιοί που παίζουν στα σίριαλ, δεν είναι και τίποτα εξαιρετικοί ηθοποιοί...Βασικά το μόνο μείον που έχει ο χάουζ, είναι ότι τα επισόδεια είναι πολύ αυτοτελή, δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο σενάριο που να συνεχίζεται...


:O τι λες παναγιαμ! Ο Hugh Laurie εχει παρει βραβεια, και ειναι μεγαλος ηθοποιος, απλα καποιοι επιλεγουν να κανουν καριερα σε σειρες επειδη αυτο τους αρεσει. Φυσικα και ειναι καλοι ηθοποιοι, ειδικα αυτοι που φτιαχνουν και ενα ονομα.
Οχι δεν ειναι αυτοτελη, ειναι ημιαυτοτελη, εχουν συνηθως μια ιατρικη υποθεση η οποια τελειωνει στο καθε επεισοδιο αλλα υπαρχει και μια ενιαια ιστορια που αφορα τους πρωταγονιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
:O τι λες παναγιαμ! Ο Hugh Laurie εχει παρει βραβεια, και ειναι μεγαλος ηθοποιος, απλα καποιοι επιλεγουν να κανουν καριερα σε σειρες επειδη αυτο τους αρεσει. Φυσικα και ειναι καλοι ηθοποιοι, ειδικα αυτοι που φτιαχνουν και ενα ονομα.
Οχι δεν ειναι αυτοτελη, ειναι ημιαυτοτελη, εχουν συνηθως μια ιατρικη υποθεση η οποια τελειωνει στο καθε επεισοδιο αλλα υπαρχει και μια ενιαια ιστορια που αφορα τους πρωταγονιστες.
+1:D

House MD ftw!!!!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top