Grotesque [ταινία]: Στα όρια της ανθρώπινης ανοχής.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ειδα γυναικα, ειδα λυκοφως. στην τυχη το'πα αλλα σιγα μην επεφτα εξω.
μην θιγεσαι δεν σου κανω προσωπικη επιθεση ετσι μιλαω σε φορουμς, δεν ειχα σκοπο να σε πληγωσω και αμα πληγωνοσουν, θα ησουν για λυπηση.

βασικα ολο αυτο αρχησε απο την αντι-αμερικανικη μοδα, σε ειδα και ειπα "παλι ενα κοριτσακι με κοτσιδακια που βλεπει ιαπωνεζικα ανιμε και ταινιες που συνηθως περιλαμβανουν ακραιες ψυχολογικες καταστασεις που δεν της εχει βιωσει ακομα ο ανθρωπος στην γη, ας κανω την πλακα μου"

να συζητησουμε? σε αδιεξοδο θα μας βγαλει εγω ειμαι του παλιου και εσυ μαλον του καινουριου ετσι κ'αλλιως δεν νομιζω να αλλαξει καποιος απο εμας γνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ιαπωνικές Ταινίες = epic fail
Γενικά δεν έχουν γούστο αυτοί οι άνθρωποι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ιαπωνικές Ταινίες = epic fail
Γενικά δεν έχουν γούστο αυτοί οι άνθρωποι :P
παρολα αυτα οι κορεατικες ειναι gg, δειτε το oldboy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ιαπωνικές Ταινίες = epic fail
Γενικά δεν έχουν γούστο αυτοί οι άνθρωποι :P


Χμμ νομιζω γενικευεις επικινδυνα. Αυτη η ταινια ειναι σιγουρα fail και δε νομιζω οτι εχει σχεση η προελευση της, θα μπορουσε ανετα να ηταν αμερικανικη. Εξαλλου τοσες παρομοιες αμερικανικες εχουν βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kastrato

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
βιάζοντας την με την παλάμη του.

Εγω φταιω που με το που ειδα την περιλιψη κολλησε το μυαλο μου στο πως σκ@τ* γινεται αυτο ?.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ αυτή η ιστοσελίδα και την διαβάζω συχνά οπότε δεν μου κάνουν ιδιαίτερη αίσθηση πια.... μου αρέσει η εξιχνιαση του εκγληματος και γι΄αυτό είμαι τόσο μεγάλη φαν
-----------------------------------------
https://eglima.wordpress.com/2008/04/29/likens_1/
https://eglima.wordpress.com/2008/05/03/likens_2/
https://eglima.wordpress.com/2008/05/06/likens_3/
διάβασε αυτό, χωρίζεται σε 3 μέρη και μου έχει κάνει τη μεγαλύτερη εντύπωση απο όλα γιατί οι δολοφόνοι είναι παιδιά

Συγγνώμη, αλλά σε ενδιαφέρει μια τόσο αρρωστημένη περίπτωση? Από το λίγο που διάβασα μέχρι και τα άντερά μου ένιωσαν τη διαστροφή του ανθρώπου. (προσωπικά η γυναίκα - αρχηγός είναι για βασανιστικό σκότωμα, ενώ δεν θέλω να ξέρω τι βρωμιές έκαναν τα παιδιά τέρατα όταν μεγάλωσαν)

Γιατί το πόσταρες? Για να μας δείξεις πόσο κακό μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο συνάνθρωπό του? Δυστυχώς το ξέρουμε ήδη αυτό. (μπορεί όμως να κάνει ακόμη μεγαλύτερο καλό)

Τέτοια νοσηρά πράγματα δεν ξέρω ποιανού άρρωστου του αρέσουν. :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ αυτή η ιστοσελίδα και την διαβάζω συχνά οπότε δεν μου κάνουν ιδιαίτερη αίσθηση πια.... μου αρέσει η εξιχνιαση του εκγληματος και γι΄αυτό είμαι τόσο μεγάλη φαν
λυθηκε η απορία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
https://eglima.wordpress.com/2008/04/29/likens_1/
https://eglima.wordpress.com/2008/05/03/likens_2/
https://eglima.wordpress.com/2008/05/06/likens_3/
διάβασε αυτό, χωρίζεται σε 3 μέρη και μου έχει κάνει τη μεγαλύτερη εντύπωση απο όλα γιατί οι δολοφόνοι είναι παιδιά

Η πρώτη υπόθεση έχει γυριστεί και σε ταινία. Πραγματικά σοκαριστική.Είναι από τις λίγες ταινίες που έκλαψα.
Λέγεται american's crime.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=4FgZx-cF9cg[/ame]

Συγνώμη για το οφφ...αλλά όποιος θέλει να καταλάβει μπορεί να την δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
λυθηκε η απορία?

Αυτό δεν με κάνει να το βρίσκω λιγότερο αρρωστημένο. Αν σου αρέσουν τέτοια πράγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά σε ενδιαφέρει μια τόσο αρρωστημένη περίπτωση? Από το λίγο που διάβασα μέχρι και τα άντερά μου ένιωσαν τη διαστροφή του ανθρώπου. (προσωπικά η γυναίκα - αρχηγός είναι για βασανιστικό σκότωμα, ενώ δεν θέλω να ξέρω τι βρωμιές έκαναν τα παιδιά τέρατα όταν μεγάλωσαν)

Γιατί το πόσταρες? Για να μας δείξεις πόσο κακό μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο συνάνθρωπό του? Δυστυχώς το ξέρουμε ήδη αυτό. (μπορεί όμως να κάνει ακόμη μεγαλύτερο καλό)

Τέτοια νοσηρά πράγματα δεν ξέρω ποιανού άρρωστου του αρέσουν. :s

Διάβασα την πρώτη παράγραφο του πρώτου υπερσυνδέσμου και όντως ήταν ανατριχιαστικά τα όσα γράφονταν αλλά δε συγκλονίστηκα κιόλας. Η κοπέλα δεν είπε πως της αρέσει να τα διαβάζει αλλά ενδιαφέρεται να μάθει γι' αυτά (?).
Btw είπα σε κάποιους φίλους μου να δουν το trailer της ταινίας και μου είπαν πως δε διέφερε ως προς τις σκηνές βίας του Saw.
(Μπορεί να ήθελαν να προσποιηθούν πως δε φοβούνται τίποτα βέβαια. :who:.:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Αυτό δεν με κάνει να το βρίσκω λιγότερο αρρωστημένο. Αν σου αρέσουν τέτοια πράγματα....
Δηλαδή οι εγκληματολόγοι και οι ερευνητές της αστυνομίας κατα τη γνώμη σου είναι και αυτή άρρωστοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Καλά Βασιλική, δεν διάβασες παραπάνω? Που την έβαλαν να φάει ένα λουκάνικο σάπιο που το ξέρασε αμέσως και μετά την έβαλαν να φάει τον εμετό της, που την ανάγκασαν να φάει κόπρανα και να πιεί ούρα, που από τα πολλαπλά χτυπήματα στην κοιλιά και στον κόλπο κατουρούσε το κρεβάτι της? Που την έκαναν μπάνιο σε βραστό νερό? Που τη βίαζαν και την έκαναν τον περίγελο του σπιτιού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καλά Βασιλική, δεν διάβασες παραπάνω? Που την έβαλαν να φάει ένα λουκάνικο σάπιο που το ξέρασε αμέσως και μετά την έβαλαν να φάει τον εμετό της, που την ανάγκασαν να φάει κόπρανα και να πιεί ούρα, που από τα πολλαπλά χτυπήματα στην κοιλιά και στον κόλπο κατουρούσε το κρεβάτι της? Που την έκαναν μπάνιο σε βραστό νερό? Που τη βίαζαν και την έκαναν τον περίγελο του σπιτιού?

Αυτά γράφονται στον πρώτο υπερσύνδεσμο; :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά σε ενδιαφέρει μια τόσο αρρωστημένη περίπτωση? Από το λίγο που διάβασα μέχρι και τα άντερά μου ένιωσαν τη διαστροφή του ανθρώπου. (προσωπικά η γυναίκα - αρχηγός είναι για βασανιστικό σκότωμα, ενώ δεν θέλω να ξέρω τι βρωμιές έκαναν τα παιδιά τέρατα όταν μεγάλωσαν)

Γιατί το πόσταρες? Για να μας δείξεις πόσο κακό μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο συνάνθρωπό του? Δυστυχώς το ξέρουμε ήδη αυτό. (μπορεί όμως να κάνει ακόμη μεγαλύτερο καλό)

Τέτοια νοσηρά πράγματα δεν ξέρω ποιανού άρρωστου του αρέσουν. :s

Είναι προσωπική υπόθεση του καθενός. Δεν σου αρέσει οκ.Σε εκείνον που του αρέσουν δεν σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί του.
Από όλες αυτές τις ιστορίες ξέρεις τι μπορείς να μάθεις;
ίσως επειδή είσαι μικρός δεν μπορείς να το αντιληφθείς αυτό ακόμη.
Να μάθεις πως συμπεριφέρονται οι άνθρωποι, όταν είναι διαταραγμένες προσωπικότητες. Να δεις που μπορεί να φτάσει το ανθρώπινο είδος...όχι από παραμύθια και από ανακρίβειες των Μ.Μ.Ε.

Το πόσο κακό μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο συνανθρωπό του, προφανώς δεν το γνωρίζεις από τη στιγμή που τέτοιες αληθινές ιστορίες δεν τις δέχεστε.
Και άρρωστοι δεν είναι αυτοί που θέλουν να μαθαίνουν την αλήθεια, αλλά αυτοί που κάνουν τις πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Καλά Βασιλική, δεν διάβασες παραπάνω? Που την έβαλαν να φάει ένα λουκάνικο σάπιο που το ξέρασε αμέσως και μετά την έβαλαν να φάει τον εμετό της, που την ανάγκασαν να φάει κόπρανα και να πιεί ούρα, που από τα πολλαπλά χτυπήματα στην κοιλιά και στον κόλπο κατουρούσε το κρεβάτι της? Που την έκαναν μπάνιο σε βραστό νερό? Που τη βίαζαν και την έκαναν τον περίγελο του σπιτιού?

Εχει μελλον.Τρομερο σεναριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Είναι προσωπική υπόθεση του καθενός. Δεν σου αρέσει οκ.Σε εκείνον που του αρέσουν δεν σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί του.
Από όλες αυτές τις ιστορίες ξέρεις τι μπορείς να μάθεις;
ίσως επειδή είσαι μικρός δεν μπορείς να το αντιληφθείς αυτό ακόμη.
Να μάθεις πως συμπεριφέρονται οι άνθρωποι, όταν είναι διαταραγμένες προσωπικότητες. Να δεις που μπορεί να φτάσει το ανθρώπινο είδος...όχι από παραμύθια και από ανακρίβειες των Μ.Μ.Ε.

Το πόσο κακό μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο συνανθρωπό του, προφανώς δεν το γνωρίζεις από τη στιγμή που τέτοιες αληθινές ιστορίες δεν τις δέχεστε.
Και άρρωστοι δεν είναι αυτοί που θέλουν να μαθαίνουν την αλήθεια, αλλά αυτοί που κάνουν τις πράξεις.
Ακριβώς. Συμφωνώ απόλυτα μ'αυτά που λες δέσποινα και αυτοι ακριβώς είναι οι λόγοι που τα διαβάζω και αυτό δεν με κάνει ούτε ψυχοπαθή, ούτε άρρωστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι εγκληματολόγοι και οι αστυνομικοί ερευνητές δεν διασκεδάζουν όταν διαβάζουν τέτοιες περιπτώσεις, πολύ απλά επειδή όπως είπες ψάχνουν την αλήθεια.

Όμως αρέσκονται στο να αναρτούν λινκ και να τα δείχνουν στον κόσμο? Θα μου πεις δικιά μου υπόθεση αν το πατήσω και το δέχομαι, αλλά ξαναρωτάω τι σκέφτεται όταν ανεβάζει τέτοια λινκ γιατί γελούσε λέγοντας πως είναι το αγαπημένο της σάιτ. Δεν ξέρω για σας, εγώ δεν το βρίσκω νορμάλ.

Και πίστεψέ με, έχω δει κι έχω ζήσει ανθρώπους με ταραγμένες προσωπικότητες που, ενώ δεν θα σε βιάσουν σωματικά, θα σου κάνουν την ψυχολογία σμπαράλια, οπότε δεν είμαι τελείως ανήξερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kastrato

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Καλά Βασιλική, δεν διάβασες παραπάνω? Που την έβαλαν να φάει ένα λουκάνικο σάπιο που το ξέρασε αμέσως και μετά την έβαλαν να φάει τον εμετό της, που την ανάγκασαν να φάει κόπρανα και να πιεί ούρα, που από τα πολλαπλά χτυπήματα στην κοιλιά και στον κόλπο κατουρούσε το κρεβάτι της? Που την έκαναν μπάνιο σε βραστό νερό? Που τη βίαζαν και την έκαναν τον περίγελο του σπιτιού?

:!::papas::whatever: .... Εχει μελλον η ιστορια ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top