Game of Thrones

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Daenerys Targaryen και Μπάσταρδος, αυτοί οι δυο θα κυβερνήσουν στο τέλος.Αυτό πιστεύω εγώ.
Και θα τους γαμήσουν όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΘΕΛΩ REVENGE. ΤΩΡΑ. Αλλά ποιος? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ

Daenerys Targaryen και Μπάσταρδος, αυτοί οι δυο θα κυβερνήσουν στο τέλος.Αυτό πιστεύω εγώ.
Και θα τους γαμήσουν όλους.

Η Daenerys είναι τρελή, θα καταλήξει όπως ο Mad King. Το αισθάνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Η Daenerys είναι τρελή, θα καταλήξει όπως ο Mad King. Το αισθάνομαι.
Ο μπάσταρδος θα την γκαστρώσει και θα πάρει εκδίκηση στο όνομα των Stark.

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΕΙ Ο ΒΟΡΡΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Ο μπάσταρδος θα την γκαστρώσει και θα πάρει εκδίκηση στο όνομα των Stark.

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΕΙ Ο ΒΟΡΡΑΣ.

Δεν μπορει να κανει παιδια η daenerys Θυμισου τους Δρακους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
daenerys απλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
σοκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
the good news is that Tyrion's still alive. the bad news is that Jon Snow won't have sex anymore :P

damn you Lannisters! :mad:


όταν είδα το επεισόδιο, εξοργίστηκα. Σκεφτόμουν πως όλοι οι διαβολεμένοι Lannisters, ξεκινώντας από το σίχαμα τον Joffrey και καταλήγοντας στην μέγαιρα την Cersei,είναι ζωντανοί ενώ οι Starks έχουν αποδεκατιστεί.Η Catelyn έχασε τον αγαπημένο μου χαζουλοNed με έναν τρόπο βίαιο και έναν θάνατο άδικο, που μάλιστα δεν πίστευα ούτε μέχρι το επόμενο επεισόδιο. Σκεφτόμουν πως κάποιος έβλεπε εφιάλτη or something, από την ταραχή. Δεύτερη φορά που συνέβη αυτό ήταν όταν έβλεπα την Catelyn να παρακαλά για τη ζωή του παιδιού της και βασιλικά του Βορρά, ενώ ο πανάθλιος Bolton τον σκότωνε τελικά μπροστά στα δακρυσμένα μάτια της. Άπονη ζωή, asshole Martin :P

τώρα βέβαια, αρκετές ώρες μετά και που έχω κάπως ηρεμήσει, σκέφτομαι πως "come on, twas too good to be true". Δηλαδή μας φαίνεται άθλιο αυτό που έκανε ο παπαροFrey σε συνεργασία με τον άλλο σκατόμυαλο τον Bolton, όμως σκεφτείτε πως ο Robb ήταν αρκετά αφελής που θεώρησε πως θα είχε τόσο αίσιο τέλος ενώ έσπασε τον όρκο του και ντρόπιασε τον οίκο των Frey. Μάλιστα ο ίδιος ο Frey, τον ειρωνεύτηκε σε αρκετά σημεία του επεισοδίου, διόλου τυχαίο. Η Arya επίσης ανήσυχη σε όλη τη διαδρομή μήπως δεν καταφέρει να φτάσει. Όλα κυλούσαν πολύ ομαλά και συνάμα ύποπτα, μέχρι το τέλος.

διαβάζω πως θα γίνει σφαγή και στο τελευταίο επεισόδιο και ομολογώ πως τώρα περιμένω οπωσδήποτε εκδίκηση από τους Βόρειους. Tyrion σε αγαπώ, μα οι δικοί σου πρέπει να ψοφήσουν ένας ένας(κρατώ μικρές επιφυλάξεις και για Jaime που γίνεται συμπαθής το τελευταίο διάστημα). Η Khaleesi μας έχει χαρίσει δυνατές στιγμές, τώρα είναι η σειρά των Βορείων. Δε ξέρω αν θα είναι ο Jon Snow, η Arya ή ο Bran που θα πάρει εκδίκηση όμως ξέρω σίγουρα πως δεν θα είναι η μαλάκω η Sansa :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Βασικά αυτό το ηλίθιο θα το προτιμούσα νεκρό.

Γεννημένη το 1996.Φαντάσου την στη σεζόν 6-7-8 που θα είναι 20-22 χρονών :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.



Go home Arya you're drunk! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Κοροϊδεύει ρε. Εμείς θρηνούμε από τα βάθη της καρδιάς μας,έχει φύγει να πούμε όλο το νερό από τα μάτια μας και αυτή κοροϊδεύει.

Αχαριστία ρε μαλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
κουλαρετε!μπορει καποιος/καποια να αναστηθει αργοτερα...:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Πάντως ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενο να μας χαιρετήσει ο Ρομπ.
Χωρίς να έχω διαβάσει τα βιβλια, πιστεύω ότι ο Σνόου θα εξελιχθεί σε σημαντικό χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάντως ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενο να μας χαιρετήσει ο Ρομπ.
Χωρίς να έχω διαβάσει τα βιβλια, πιστεύω ότι ο Σνόου θα εξελιχθεί σε σημαντικό χαρακτήρα.

Στην αρχή δεν περίμενα πολλά από τον Robb. Μόνο από τον Snow. Όμως καθώς εξελίσσονταν οι χαρακτήρες, άρχισε να αποκτά πολύ σημαντικό ρόλο. Προσωπικά άρχισα να ταυτίζομαι μαζί του, δηλαδή να τον θεωρώ κεντρικό πρωταγωνιστή. Ήταν άξιος για του Εντ, και κόντραρε τους Λανιστερς. Το βασικό είναι ότι ήταν ο μόνος από τους Northeners ο οποίος μπορούσε να κάνει κάτι. Ο Μπράν είναι πολύ μικρός, ο πιο μικρός είναι ακόμα πιο μικρός. Ο Snow έχει τα δικά του προβλήματα στο wall. Ουσιαστικά οι Starks θα περάσουν στην αφάνεια.

Η Ντινάρις δεν μου αρέσει σαν χαρακτήρας. Αν και την συμπάθησα στην αρχή, η τρόπος που φέρεται με κάνει να την αντιπαθώ. Βέβαια δεν με χαλάει το screening της (if you know what I mean).

Λογικά πλέον θα δείξει τι γίνεται με τους whitewalkers και θα επικεντρωθεί εκεί η ιστορία. Από ότι έχω καταλάβει η πέμπτη season θα είναι γεμάτη με winter και whitewalkers. Πιθανόν εκεί να κάνουν και την εμφάνιση τους οι δράκοι. Η επόμενη season είναι μυστήριο.

Spoilαρίστικα καταλάθος στο ίντερνετ, ένας από τους κακούς θα πεθάνει.

Ο Τζόφρι, αλλά δεν ξέρω πως, πότε και γιατί αλλά δεν θα ζήσει για πολύ ακόμα, το πολύ μια ακόμη season δεν είδα πότε πεθαίνει αλλά είναι πριν έρθει ο χειμώνας

Το θέμα είναι ότι έχουμε γεμίσει "κακούς", και δεν έχουν μείνει καλοί. Τους ταιρέλ τους βλέπω με καλό μάτι. Οι Στάρκς όπως είπα λογικά θα περάσουν στην αφάνεια καθώς δεν υπάρχει κανένας αυτήν την στιγμή.

Επίσης, ο νάνος αυτή την στιγμή είναι ουσιαστικά ο άρχοντας της winterfell.

Α και ο stannis, ξεκινά να με εκνευρίζει, είπε ότι είδε φωτιά στο χιόνι και δεν μου αρέσει αυτό καθώς στο "χιόνι" ζουν οι βόρειοι και πιο ειδικά το σπίτι των starks.

Αυτά είναι μερικά γενικά και ανακατεμένα σχόλια που ήθελα να κάνω cheers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ο Τζόφρι, αλλά δεν ξέρω πως, πότε και γιατί αλλά δεν θα ζήσει για πολύ ακόμα, το πολύ μια ακόμη season δεν είδα πότε πεθαίνει αλλά είναι πριν έρθει ο χειμώνας

Βδέλλες ftw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βδέλλες ftw

Λες ε? Και νόμιζα ότι θα ήθελαν τον μεγάλο Λάνιστερ. Τελικά είναι πολύ χρήσιμες οι βδέλλες.

Έχω ψηθεί να αγοράσω τα βιβλία, μέσω internet φυσικά γιατί στην Ελλάδα για κάποιο λόγο η τιμή είναι τρεις φορές μεγαλύτερη από την Αγγλία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Έχω ψηθεί να αγοράσω τα βιβλία, μέσω internet φυσικά γιατί στην Ελλάδα για κάποιο λόγο η τιμή είναι τρεις φορές μεγαλύτερη από την Αγγλία :/:

Στα αγγλικά κυκλοφορούν και σε pdf.Αν έχεις tablet, τη βγάζεις τζάμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στα αγγλικά κυκλοφορούν και σε pdf.Αν έχεις tablet, τη βγάζεις τζάμπα.

Τα pdf τα έχω. Tablet δεν έχω! Και στο pc δεν νομίζω να την βγάλω. Μπορεί να κάθομαι 10ωρα στο pc αλλά άλλο να διαβάζω τόση ώρα. Και συνήθως αν διαβάζω μυθιστόρημα που μου αρέσει διαβάζω 200-500 σελίδες την μέρα λίγο δύσκολο να το κάνω στο pc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Λες ε? Και νόμιζα ότι θα ήθελαν τον μεγάλο Λάνιστερ. Τελικά είναι πολύ χρήσιμες οι βδέλλες.

Έχω ψηθεί να αγοράσω τα βιβλία, μέσω internet φυσικά γιατί στην Ελλάδα για κάποιο λόγο η τιμή είναι τρεις φορές μεγαλύτερη από την Αγγλία :/:

Και γω έχω ψηθεί να αρχίσει τα βιβλία αλλά κάτι με κρατάει...
Πιστεύω ότι κάποια στιγμή ο νάνος θα πεθάνει εκεί να δω τι χαμός θα γίνει επειδή χθες έγινε πανικός σε όλο το ίντερνετ.
Πιστεύω ότι στο τέλος θα μείνουν από τους βασικούς η Καλίση+ο Σνόου εναντίων whitewalkers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ο Τζόφρι να πεθάνει άντε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top