Fm radio σε smartphone

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.
Θεωρώ πως δεν ακούει και πολύς κόσμος από το κινητό ραδιόφωνο... Τουλάχιστον δεν μου έχει πει κανείς ότι ακούει πχ μουσική με αυτόν τον τρόπο. Είτε Spotify, είτε playlist είτε στο YouTube μπαίνουν για να ακούσουν μουσική...

Δεν είναι πλέον, χρήσιμη επιλογή για να υπάρχει στο κινητό...
μα σου λεει αν εισαι σε χωρο χωρις ιντερνετ και θες να ακουσεις εναν σταθμο τι θα κανεις??δηλαδη βρισκεσαι παντου σε χωρους με ιντερνετ??ειναι σοβαρα πραγματα αυτα??ή η αλλη απατη με τα δεδομενα κτλπ που δε φτανουν ουτε για ζητω.απλα θελουν να πουλησουν τις εφαρμογες με ιντερνετικο ραδιο,αυτο ψιλιαζομαι οτι γινεται.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Άλλο αναφέρω εγώ, ο κόσμος πλέον ραδιόφωνο δεν ακούει από το κινητό... Στο αυτοκίνητο συνήθως ακούς ή στον υπολογιστή καμία φορά.
Αν έχεις κατεβάσει την μουσική στο κινητό δεν χρειάζεται να έχεις Ίντερνετ... Οι περισσότεροι έχουν κατεβασμένα τραγούδια. Όσους βλέπεις στο δρόμο με ακουστικά δεν είναι στο ραδιόφωνο... Playlist έχουν και παίζει...
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Όταν με 3.5€/μήνα, μπορείς να έχεις το φοιτητικό Spotify, με πρόσβαση σε απεριόριστη μουσική, την οποία μπορείς να αποθηκεύσεις και για αναπαραγωγή χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ, και μπορείς να φτιάξεις δικές σου playlists με ότι μουσική θέλεις, ή μπορείς να αφήσεις το Spotify να φτιάξει δικές του με βάση τα γούστα, σαν να ακούς ραδιόφωνο, αλλά με μουσική πάντα στα γούστα σου, το ραδιόφωνο φαντάζει περιττό για τους περισσότερους.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.
Όταν με 3.5€/μήνα, μπορείς να έχεις το φοιτητικό Spotify, με πρόσβαση σε απεριόριστη μουσική, την οποία μπορείς να αποθηκεύσεις και για αναπαραγωγή χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ, και μπορείς να φτιάξεις δικές σου playlists με ότι μουσική θέλεις, ή μπορείς να αφήσεις το Spotify να φτιάξει δικές του με βάση τα γούστα, σαν να ακούς ραδιόφωνο, αλλά με μουσική πάντα στα γούστα σου, το ραδιόφωνο φαντάζει περιττό για τους περισσότερους.
δηλαδη στο ραδιοφωνο μονο μουσικη ακουνε??Εγω θελω να ακουω αθλητικους σταθμους.
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δηλαδη στο ραδιοφωνο μονο μουσικη ακουνε??Εγω θελω να ακουω αθλητικους σταθμους.
Για αυτό είπα για τους περισσότερους. Για να το αφαιρούν, πιθανότατα να μην έχει αξία για τους περισσότερους. Μην ξεχνάς πως τα κινητά αυτά απευθύνονται κυρίως στο εξωτερικό, όπου τα δεδομένα είναι παμφθηνα, ειδικά σε σύγκριση με τους μισθούς, οπότε το να το αφαιρούν για να βγάλουν λεφτά από την κατανάλωση δεδομένων, έχει μια βάση, αλλά κατά την γνώμη μου δεν νομίζω πως ποντάρουν σε αυτό.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.
Για αυτό είπα για τους περισσότερους. Για να το αφαιρούν, πιθανότατα να μην έχει αξία για τους περισσότερους. Μην ξεχνάς πως τα κινητά αυτά απευθύνονται κυρίως στο εξωτερικό, όπου τα δεδομένα είναι παμφθηνα, ειδικά σε σύγκριση με τους μισθούς, οπότε το να το αφαιρούν για να βγάλουν λεφτά από την κατανάλωση δεδομένων, έχει μια βάση, αλλά κατά την γνώμη μου δεν νομίζω πως ποντάρουν σε αυτό.
εγω πιστευω οτι καποια πατεντα θα βρεθει.σε ολα τα αλλα samsung στην αρχη δεν υπηρχε και μετα κατι γινοταν και βρισκοταν.η σαμσουγκ δεν εχει τα κομπλεξ της apple οποτε ισως βρεθει
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι καποια πατεντα θα βρεθει.σε ολα τα αλλα samsung στην αρχη δεν υπηρχε και μετα κατι γινοταν και βρισκοταν.η σαμσουγκ δεν εχει τα κομπλεξ της apple οποτε ισως βρεθει
Πιθανόν, σε κάποια μοντέλα, στο xda developers είχε βρεθεί λύση, με root ή χωρίς, δεν θυμάμαι.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.
Το root είναι το αντίστοιχο του jailbreak στα iPhones αν δεν κάνω λάθος, και το Cydia κομματι του jailbreak. Όλα αυτά με μια επιφύλαξη, καθώς δεν γνωρίζω πολλά από apple.
ναι σωστα τα λες.και μεχρι την τελευταια εκδοση του galaxy ειχε βγει root για fm radio??
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Ευκλείδη το συμβατικό ραδιόφωνο έχει πεθάνει :P Μη με παρεξηγήσεις αλλά εσύ ίσως λόγω ηλικίας το γνώρισες και το αποζητάς. Θυμάμαι κι εγώ που άκουγα κάθε βράδυ Ραδιόφωνο στο χωριό στις διακοπές μου τη νύχτα με ενα Nokia 8310 με το stereo hands free του! Αλλά πλέον με spotify και YouTube music δε το ζητάω καθόλου!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top