Erasmus

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εμείς θα έχουμε την Τρίτη 12/2 ενημέρωση για Erasmus!! :)

Περιμένω να βγούν και κάποιοι καλοί βαθμοί, να ανέβει ο Μ.Ο και να πάω στην 1η μου επιλογή :))

ωρα ? αιθουσα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ωρα ? αιθουσα ?


Ενημερωτική Συνάντηση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ / ERASMUS

για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του Τμήματος Στατιστικής

Τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013 και ώρα 14:00-16:00 θα γίνει ενημερωτική συνάντηση για το πρόγραμμα ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ /ERASMUS, στο Εργαστήριο Πολυμέσων Επικοινωνίας (Δεριγνύ 12, 3ος όροφος), για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
δε χρειαζεται να εχεις περασει τα μαθηματα 1-2 ετους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Επιτυχής περάτωση του πρώτου έτους σπουδών :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ωραιος. Νωρις δεν ειναι για να πας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τόσο αργά έχετε ενημέρωση; Εμάς έχουν ήδη γίνει οι αιτήσεις! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ωραιος. Νωρις δεν ειναι για να πας ;

Οι αιτήσεις γίνονται Μάρτιο-Απρίλιο σε μας.
Για να πας η Σεπτέμβριο η Φεβρουάριο :)
Τόσο αργά έχετε ενημέρωση; Εμάς έχουν ήδη γίνει οι αιτήσεις! :confused:

Σιγά το αργά μωρέ!
Έχουμε κάνει μια ενημέρωση ήδη (γενική) και τώρα κάνει το κάθε τμήμα ξεχωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μου φαίνεται αργά, επειδή η ενημέρωση σε μας έγινε πριν τα Χριστούγεννα (και μάλιστα με μεγάλη καθυστέρηση, ήταν για Νοέμβρη) και η ημερομηνία για τις αιτήσεις έχει ήδη κλείσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδιά ,έστω ότι γίνεσαι δεκτός στο erasmus και δίνεις κάποια μαθήματα στην χώρα που είσαι και τα περνάς.Μετά θα στα αναγνωρίσει το τμήμα που σπουδάζεις ότι τα έχεις περάσει ή θα πρέπει να τα ξαναδώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πριν κάνεις την αίτηση έχεις ψάξει το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος που επιθυμείς και έχεις έρθει σε συνεννόηση με τον υπεύθυνο καθηγητή του Erasmus για να βρείτε τις αντιστοιχίες ανάμεσα στα μαθήματα. Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όλα όσα περάσεις θα σου αναγνωριστούν. Επίσης πρέπει υποχρεωτικά να περάσεις έναν Χ αριθμό μαθημάτων, αλλιώς θα σου ζητηθεί να επιστρέψεις ένα χρηματικό ποσό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ το σκέφτομαι για τελευταίο έτος πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όντως, αν λέει πολύ κάποτε, μάλλον προς τα τέλη της σχολής. Βγαίνεις, έρχεσαι λίγο πισω, και μετά ξαναβγαίνεις μια και καλή.

Είναι καλό το momentum ρε φίλε, πώς το λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Εγώ το σκέφτομαι για τελευταίο έτος πάντως!
Κοιτούσα τυχαία χθες-προχθές τις συμφωνίες σας. Ανάμεσα στις 16 επιλογές( ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ) έχετε τα πανεπιστήμια Karolinska & Uppsala ( ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ χ2). Μη το σκέφτεσαι, φύγε. Ακόμα καλύτερα πήγαινε (και) για πρακτική. Κορυφαία στην βιοϊατρική, προσβάσιμα ΔΩΡΕΑΝ μεταπτυχιακά και σίγουρη εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Κοιτούσα τυχαία χθες-προχθές τις συμφωνίες σας. Ανάμεσα στις 16 επιλογές( ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ) έχετε τα πανεπιστήμια Karolinska & Uppsala ( ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ χ2). Μη το σκέφτεσαι, φύγε. Ακόμα καλύτερα πήγαινε (και) για πρακτική. Κορυφαία στην βιοϊατρική, προσβάσιμα ΔΩΡΕΑΝ μεταπτυχιακά και σίγουρη εργασία.
Το σκέφτομαι περισσότερο για Ιταλία, λόγω και της γλώσσας αλλά και της αδυναμίας μου προς την χώρα! Έχει σε 4 ή 5 πανεπιστήμια αν δεν κάνω λάθος, αλλά δεν τα έχω κοιτάξει περισσότερο προς το παρόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Ναουσαίε,πήγαινε τώρα ρε φίλε. Σε μερικά χρόνια δεν θα ξέρουμε καν αν θα υπάρχει χρηματοδότηση για Erasmus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomas_tz

Νεοφερμένος

Ο Thomas_tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τα λόγια είναι απερίγραπτα όπως λέω σε όλους αν δεν πας εσύ ο ίδιος να το ζήσεις.

Είχα πάει Eramus στην Τσεχία. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να ξεχάσω αυτους τους 6 μήνες που έζησα εκεί.

Ένα κράτος καμία σχέση με εμάς. Η ζωή απίστευτη. Και αυτό οφείλεται οτι το συγκεκριμένο κράτος δεν έχει ακόμη το Ευρώ ως νόμισα αλλά την Κορώνα.
1 κορώνα = 0,04 ευρώ (αντοιστοιχία του νομίσματος)

Η Ευρωπαική Ένωση χορηγεί επίδομα για κάθε μήνα είτε πας Eramus για μαθήματα είτε πας Eramus για ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ.
Το ποσό που χορηγήται για κάθε κράτος είναι συγκεκριμένο. (αν θέλεις μπορώ να σου στείλω το αρχείο με τις χώρες και το τι ποσό δίνει κάθε χώρα για κάθε μήνα. Αυτό είναι σταντρ. Δεν αλλάζει. Για ΑΕΙ και ΤΕΙ)

Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι ήμουν βασιλιάς σε αυτό το κράτος. Γιατί με 200 ευρώ το μήνα ήμουνα κομπλέ. Κάποιες φορές έβαζα και εγώ κάτι παραπάνω σε χρήματα.

Ρώτα με ότι άλλο θες.

Σημ. : Αν θέλεις μπορώ να σσου στείλω και εμπειρίες από άλλους φοιτητές απο περιοδικό που δημοσιεύει το τμήμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναουσαίε,πήγαινε τώρα ρε φίλε. Σε μερικά χρόνια δεν θα ξέρουμε καν αν θα υπάρχει χρηματοδότηση για Erasmus.
Δεν μπορώ τώρα ρε, τελειώνουν οι αιτήσεις..σίγουρα θα τις κάνω του χρόνου πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Μέχρι τις 28 είναι οι αιτήσεις.Το ξέρω,γιατί κι εγώ θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μέχρι τις 28 είναι οι αιτήσεις.Το ξέρω,γιατί κι εγώ θα κάνω.
θα πας του χρόνου δηλαδή? Που τελικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top