Emo

s1tSa

Νεοφερμένος

Η Αφροξυλάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
πανε κι αυτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
θιος σχωρες τσ που λενε και στο χωριο μου:papas:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
emo = αγοράζω :P (στα λατινικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αφου αγοράζουν σαν που**δες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Λοιπον εχω βαρεθει να ακουω συνεχεια για αυτους!!!!
Ουτε με ενοχλουν, ουτε θελω να γινω!Ας κανουν οτι θελουν...!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόδα ήταν και ψόφησε, δε νομίζω ότι έχουμε να πούμε κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Λοιπον εχω βαρεθει να ακουω συνεχεια για αυτους!!!!
Ουτε με ενοχλουν, ουτε θελω να γινω!Ας κανουν οτι θελουν...!

ναι ρε παρα πολυ ασχοληθηκαν με αυτο το θεμα σιγα πια...ελεος...μια μοδα ειναι οπως ηταν οι gothic...γτ τοσο σαλος...?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ναι ρε παρα πολυ ασχοληθηκαν με αυτο το θεμα σιγα πια...ελεος...μια μοδα ειναι οπως ηταν οι gothic...γτ τοσο σαλος...?!


Καλά, βασικά δεν νομίζω να συγκρίνονται οι emo με τους gothic...
Αλλο το ένα και άλλο το άλλο.
Επειδή πιθανόν αναφέρεσαι στο ότι και τα 2 είναι-ήταν μόδα δεν ξέρω, αλλά πιστεύω πως οι emo είναι μια ψευτική μόδα που ξεφουσκώνει σιγά σιγά...ενώ οι gothic όλο αυτό το έχουν σαν φιλοσοφία και τρόπο ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλά, βασικά δεν νομίζω να συγκρίνονται οι emo με τους gothic...
Αλλο το ένα και άλλο το άλλο.
Επειδή πιθανόν αναφέρεσαι στο ότι και τα 2 είναι-ήταν μόδα δεν ξέρω, αλλά πιστεύω πως οι emo είναι μια ψευτική μόδα που ξεφουσκώνει σιγά σιγά...ενώ οι gothic όλο αυτό το έχουν σαν φιλοσοφία και τρόπο ζωής.
Ναι πολυ σωστο...δεν γινεται να συγκριθουν οι emo με τους gothic..οπως ειπε και η Δεσποινα.. το goth ειναι μια φιλοσοφια ζωης...δεν εχει να κανει ουτε με το στιλ...-οπως πολλοι πιστεουν πως οι γκοθαδες ντυνονται μονο στα μαυρα- αλλα εχει να κανει με καποιες αποψεις και καποια συναισθηματα πιο πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Και οι Emo καποια ιδεολογια υποτιθεται οτι εκπροσωπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Και οι Emo καποια ιδεολογια υποτιθεται οτι εκπροσωπουν.


Ας αναφέρει κάποιος ποιά είναι η ιδεολογία των emo??

Και άλλωστε ας το πάρουμε και πιο απλά... emo θα υπάρχουν ή θα τους θυμούνται καθόλου σε 1-2 χρόνια?? Δεν νομίζω...
Η κουλτούρα του goth ξεκίνησε κατά τα πρώτα χρόνια της δεκαετίας του '80.Η goth έχει επιζήσει πολύ περισσότερο από άλλες τάσεις της ίδιας εποχής και συνεχίζει μέχρι σήμερα να διαφοροποιείται και να εξελίσσεται.(από wikipedia τα τελευταία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οι Emo ειναι και καλα συναισθηματικοι και στεναχωριουνται για ολα τα κακα του κοσμου,νομιζω.Τεσπα ειναι(εστω ηταν) αθλια μοδα,δε διαφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
:papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Ας αναφέρει κάποιος ποιά είναι η ιδεολογία των emo??

Και άλλωστε ας το πάρουμε και πιο απλά... emo θα υπάρχουν ή θα τους θυμούνται καθόλου σε 1-2 χρόνια?? Δεν νομίζω...
Η κουλτούρα του goth ξεκίνησε κατά τα πρώτα χρόνια της δεκαετίας του '80.Η goth έχει επιζήσει πολύ περισσότερο από άλλες τάσεις της ίδιας εποχής και συνεχίζει μέχρι σήμερα να διαφοροποιείται και να εξελίσσεται.(από wikipedia τα τελευταία).

Η emo μουσική είναι επίσης απο τη δεκαετία του '80 (απο wikipedia). Κι αυτοί έχουν φιλοσοφία, είδος μουσικής, ντύσιμο.
Μην καταδικάζετε έτσι ένα είδος -οποιοδήποτε κι αν είναι- μόνο και μόνο επειδή υπάρχουν εκπρόσωποι που το ξεφτυλίζουν. Δηλαδή δεν υπάρχουν "γκοθάδες" που απλά το παίζουν και ντύνονται έτσι επειδή τους αρέσει ή για να ανήκουν κάπου? Όλοι έχουν μια ιδεολογία?

Προσωπικά είμαι εντελώς αντίθετη στις ταμπέλες που μπαίνουν στον καθένα. Είναι μαζοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ναι μόνο που οι περισσότεροι από αυτούς βάζουν ταμπέλες στους εαυτούς τους...Οπότε είναι επόμενο ο καθένας να τους σχολιάζει όπως θέλει...Κ το να κάνεις κριτική σε κάποιον δε το θεωρώ μαζοποίηση το θεωρώ υγιή ανάπτυξη του δημοκρατικού πολιτεύματος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Ναι, δεν είπα πως και οι ίδιοι δεν βάζουν ταμπέλες στον εαυτό τους. Μάλιστα αυτό είναι το χειρότερο και για μένα δείχνει έλλειψη ανάπτυξης της μοναδικότητας της προσωπικότητας του ατόμου. Ούτε είπα οτι το να κάνεις κριτική σε κάποιον είναι μαζοποίηση, ίσα ίσα συμφωνώ μαζί σου.
Απλώς, επειδή έγινε μόδα, επειδή οι δημοσιογράφοι το ξεφτύλισαν, απαξιώνουμε ένα είδος το οποίο έχει και συνειδητοποιημένους οπαδούς, ή το συγκρίνουμε με άλλα και το χαρακτηρίζουμε ως υποδεέστερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι εμένα με εκνευρίζουν απίστευτα οι ταμπέλες. Και δεν βάζεις πάντα ταμπέλες στο εαυτό σου... Οι άλλοι χωρίς να σε γνωρίζουν, ενώ δεν έχουν ιδέα για το ποιός είσαι, κάνουν κριτική και σε χαρακτηρίζουν έτσι απλώς, για να πουν κάτι. Οι περισσότεροι κρίνουν μόνο απο το πως είσαι εξωτερικά. Και το κάνουν άτομα που βλέπεις ότι οι ίδιοι δεν έχουν συνειδητοποιήσει ακόμα ποιοί είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Κι εμένα με εκνευρίζουν απίστευτα οι ταμπέλες. Και δεν βάζεις πάντα ταμπέλες στο εαυτό σου... Οι άλλοι χωρίς να σε γνωρίζουν, ενώ δεν έχουν ιδέα για το ποιός είσαι, κάνουν κριτική και σε χαρακτηρίζουν έτσι απλώς, για να πουν κάτι. Οι περισσότεροι κρίνουν μόνο απο το πως είσαι εξωτερικά. Και το κάνουν άτομα που βλέπεις ότι οι ίδιοι δεν έχουν συνειδητοποιήσει ακόμα ποιοί είναι...
και εμενα με ενοχλει αφανταστα αυτο!..κανεις δεν εχει το δικαιωμα να σε απορριψει και να σε κακοχαρακτηρισει επειδη απλα δεν γουσταρει το στυλακι σου...ειναι ελεεινο αυτο!..αλλα νταξει..γενικοτερα ολοι το ψιλοκανουμε αυτο δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μόνο με τη Rock Sugar που το έθεσε πιο ήπια...Βλέπω ότι μου τη δίνει όταν κρίνουνε τον άλλον από το στυλ που έχει κ από την εμφάνισή του...Εσείς που τα λέτε αυτά αν μου πείτε ειλικρινά ότι ποτέ σας δεν έχετε κρίνει κ κουτσομπολεύσει αρνητικά κάποιον που χωρίς να τον ξέρατε σας την έδινε το στυλ του να σας βγάλω το καπέλο κ να ζητήσω κ συγγνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Emo δεν ειναι τα αγορακια και τα κοριτσακια που φτιαχνουν καθημερινα τις φραντζουλες με τις ωρες και φορανε τα ρουχα που ειναι σα σκακιερες(:P).Αντιθετα,καποιος που πιστευει σε μια τετοια ιδεολογια,ακουει την αντιστοιχη μουσικη και γενικοτερα είνα πιο "συναισθηματικος".Τα τραγουδια αυτα εχουν πολλες βαθυτερα νοηματα και μερικα τετοια συγκροτηματα εχουν πολυ ωραια κομματια.Γενικα,παντως,οι πραγματικοι emo απεχουν απο τα παιδακια που βλεπουμε γυρω μας καθημερινα κι απλα ακολουθουν μια μοδα της ηλικιας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top