Emo

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Η ολη ιδεα για αυτη τη νεα μοδα ειναι απλως ενα κατασκευασμα των ΜΜΕ.
Κανεις απο αυτους δεν εχει τα ψυχολογικα γνωρισματα που ολοι λενε(πχ αυτοκτονιες).
Το μονο που ακολουθουν ειναι το styling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ρε παιδιά, εδώ στην ελλάδα το είπατε και μόνοι σας υπάρχουν αυτοί που μόνο έχουν υιοθετήσει το στυλ των "ίμο". δε ξέρω καν αν είναι ίμο. προέρχεται από το ιμότιον ή εμότιον? γιατί προέρχεται από το αγγλικό συναίσθημα αυτό. λοιπόν αυτά τα παιδιά μπορεί να δείχνουν μελαγχολικά και τέτοια αλλά σίγουρα μπορούν να γελάσουν. αυτό το λέω για πολλούς που το λένε στη τηλεόραση, έξω και τα λοιπά. καλά δε το συζητάω, το έχω σιχαθεί αυτό το θέμα. εγώ έχω τέσσερα χρόνια και που ακούω emotianal hardcore. και μετά ξαφνικά είδα στη τηλεόραση να μιλάνε γι'αυτό. αυτοί έχουν αντιγράψει τα αμερικανάκια. πρώτον το ίμο δε σημαίνει να πας να χαρακωθείς και τέτοια. αυτό το θέμα με τη δίνει αφάνταστα. αυτό το πράγμα θα το κάνουν σε κρίσεις τρέλας. όταν δεν αντέχουν άλλο. όχι όταν, σαν έναν που ήξερα που χαρακώθηκε και έλεγε ότι είναι ίμο, όταν τον παράτησε η κοπέλα του. εγώ είχα προσέξει τους ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΙΜΟ, όταν βγήκε αυτό το θέμα άλλαξαν το στυλ για να μην μιλάνε γι'αυτούς. αυτά τα παιδιά δε θέλουν να ασχολούνται μαζί τους. και μιλάω για τους κανονικούς. εγώ δει όλες τισ ηλιθίες να ντύνονται έτσι και να λένε τα φοράμε επειδή είναι μόδα. και δεύτερον αυτό το έξαλλο μαλλί δεν είναι το στυλ, εμείς το δημιουργήσαμε. μόνο η φράντζα είναι που είναι συμβολική. συμβολίζει πρώτον το ότι δεν εμπιστεύονται τον κόσμο, το μισό-μισό καλό του ανθρώπου δλδ η μεριά με τη φράνταζα η σκοτεινή πλευρά και αυτή χωρίς την καλή, και επίσης για να μη τους βλέπει ο κόσμος γύρω τους. Επίσης ένα παιδί επιτέλους είπε ότι το ίμο προέρχεται από την punk. απλά η μουσική είναι πιθο μελοδική από ότι της πανκ και έχει στίχουν πιο εμοσιοναλ.

τεσπα, βαρέθηκα να γράφω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsouka_tsouka

Νεοφερμένος

Ο tsouka_tsouka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Υπάρχουν κ εδώ στο ηράκλειο της κρήτης..
Δεν είναι τίποτα οι emo απλά περνάνε μια φαση της εφηβίας τους κ την αντιμετοπίζουν με αδύναμο κ ανόριμο τρόπο.

Εχουν φάει όμως πάρα πολυ θαψιμο γι αυτο το λόγο κ κατα τη γνωμη μ δεν το αξίζουν.

Περισσότερο το αξίζουν ολοι αυτοί οι "μαγγες - Καγγουρες" που τους στέλνουν στα νοσοκομία επειδη παρουσιάζουν αυτήν την αδυναμία.
Χαλαρώστε ρε παιδιά αυτόν τον τρόπο προσπαθούν αυτά τα παιδιά να ενταχθούν κάπου
κ να βρούν παρέα. Θα τους περάσει. αλλα αφήστε τους να τους περάσει οσο πιο ανόδηνα γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν δικαιολογείται ο φασισμός και η ανωμαλία των λεγόμενων κάγκουρων σε καμία περίπτωση. Αν μη τι άλλο, μπορεί οι style-emo (γιατί πραγματικοί δεν υπάρχουν, το παμε) να είναι δήθεν, περίεργοι, ίσως και ψυχολογικά διαταραγμένοι, αλλά τουλάχιστον σέβονται την επιλογή των υπολοίπων να μην είναι emo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 901443

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως είπε και ένας κάγκουρας στη Στεφανιδου : "Έτσι όπως είναι, για σφαλιάρες είναι" :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Η ολη ιδεα για αυτη τη νεα μοδα ειναι απλως ενα κατασκευασμα των ΜΜΕ.
Κανεις απο αυτους δεν εχει τα ψυχολογικα γνωρισματα που ολοι λενε(πχ αυτοκτονιες).
Το μονο που ακολουθουν ειναι το styling.

Έτσι είναι:iagree:

Τα ΜΜΕ μεγαλοποιούν τις καταστάσεις και κάνουν και τους έκπληκτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ρε παιδια μια μοδα ειναι και θα περασει...Θυμιζει πολυ τα πιο παλια χρονια με τους ροκαδες και τους καρεκλαδες....Σημερα δε θυμαται σχεδον κανεις τι παιζοταν τοτε....Το ιδιο θα γινει και με τους ιμο και τους καγκουρες...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Όπως είπε και ένας κάγκουρας στη Στεφανιδου : "Έτσι όπως είναι, για σφαλιάρες είναι" :fss:

Μήπως αυτός ο ίδιος είναι για σφαλιάρες;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
H-emo

Το αγαπημένο μου κακάο όταν ήμουν πιτσιρίκι.

Ουδέν σχόλιον :)
Καλό αυτό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asyftaos

Νεοφερμένος

Ο Alucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ολα τα emo ειναι χαζα ατομα που δεν εχουν ενδιαφεροντα, πλουσιους μπαμπαδες και πολυ ψωνιο.;)απλως ξυπνησαν μια μερα και επελεξαν να ακολουθησουν τη νεα μοδα.τα μονα αληθηνα κοινηματα τετοιου στυλ ηταν οι punk και οι hippiz,.ολα τα αλλα ειναι παπαριες και μονο εικονα.

σχετικα με το punk, αυτο το ψευτο-punk που βλεπετε στο mtv kai mad(sum 41, bustedκτλ.) δεν ειναι punk, PUNK IS DEAD!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
ολα τα emo ειναι χαζα ατομα που δεν εχουν ενδιαφεροντα, πλουσιους μπαμπαδες και πολυ ψωνιο.;)απλως ξυπνησαν μια μερα και επελεξαν να ακολουθησουν τη νεα μοδα.τα μονα αληθηνα κοινηματα τετοιου στυλ ηταν οι punk και οι hippiz,.ολα τα αλλα ειναι παπαριες και μονο εικονα.

σχετικα με το punk, αυτο το ψευτο-punk που βλεπετε στο mtv kai mad(sum 41, bustedκτλ.) δεν ειναι punk, PUNK IS DEAD!

Ε για να το λες εσύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Νομιζω οτι λειπει αυτο το θεμα απο δω κι επειδη μας αφορα αρκετα, τουλαχιστον στην αθηνα/θεσσαλονικη, ας το συζητησουμε! Δεν εχω αυτη τη στιγμη χρονο να γραψω ολα μου τα επιχειρηματα! Αρχιστε και θα το κανω στην πορεια.
Πειτε αποψεις, εμπειριες κλπ...


τι εννοείς ρε φίλε ότι εσείς είστε η ΕΛΛΑΔΑ και εμείς η ΕΠΑΡΧΙΑ ζούμε πρωτόγονα, μήπως κυκλοφορούμε με τα γαιδουρακια και γεμίζουμε τις στάμνες από το ποταμάκι............ώπα κούλαρε, και εδώ όπως παντού τα ίδια φαινόμενα εμφανίζονται και εξαπλώνονται ραγδαία σαν και αυτό των ΕΜΟ
επειδή εκεί έχετε μαζευτεί ο μισός ελλήνικός και όχι μόνο πληθυσμός δε σημαίνει ότι οι υπόλοιποι κατεβήκαμε από τον Άρη!!!!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
δε σημαίνει ότι οι υπόλοιποι κατεβήκαμε από τον Άρη!!!!:nono:

Όχι απο τον Άρη, απο τον Σείριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
τι εννοείς ρε φίλε ότι εσείς είστε η ΕΛΛΑΔΑ και εμείς η ΕΠΑΡΧΙΑ ζούμε πρωτόγονα, μήπως κυκλοφορούμε με τα γαιδουρακια και γεμίζουμε τις στάμνες από το ποταμάκι............ώπα κούλαρε, και εδώ όπως παντού τα ίδια φαινόμενα εμφανίζονται και εξαπλώνονται ραγδαία σαν και αυτό των ΕΜΟ
επειδή εκεί έχετε μαζευτεί ο μισός ελλήνικός και όχι μόνο πληθυσμός δε σημαίνει ότι οι υπόλοιποι κατεβήκαμε από τον Άρη!!!!:nono:

Πεσ' τα, πεσ' τα......Πολλοί Αθηναίοι έχουν την εντύπωση ότι δεν υπάρχει υπόλοιπη Ελλάδα.....:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
τι εννοείς ρε φίλε ότι εσείς είστε η ΕΛΛΑΔΑ και εμείς η ΕΠΑΡΧΙΑ ζούμε πρωτόγονα, μήπως κυκλοφορούμε με τα γαιδουρακια και γεμίζουμε τις στάμνες από το ποταμάκι............ώπα κούλαρε, και εδώ όπως παντού τα ίδια φαινόμενα εμφανίζονται και εξαπλώνονται ραγδαία σαν και αυτό των ΕΜΟ
επειδή εκεί έχετε μαζευτεί ο μισός ελλήνικός και όχι μόνο πληθυσμός δε σημαίνει ότι οι υπόλοιποι κατεβήκαμε από τον Άρη!!!!:nono:


Όχι, αλλά αξιωματικά η πρωτεύουσα δέχεται πάντα πρώτη τις ξενικές επιρροές. Άλλωστε, μην ξεχνάς οτι όλο το στυλ των emo άρχισε από τις ανώτερες τάξεις της Αθηνας και της Θεσσαλονίκης που είναι αριθμητικά πολύ μεγαλύτερες από την ανωτερη τάξη οποιασδήποτε άλλης πόλης. Ακόμη πάντως και το γεγονός οτι οι μισοί Έλληνες ζουν στην Αθήνα σημαίνει πολύ απλά οτι η μισή Ελλάδα είναι η Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πάντως παρόλο που είμαι από θεσσαλονίκη διαφωνώ, γιατί πιστεύω ότι οι τάσεις αυτές δεν αρχίζουν πάντα από την πρωτεύουσα ή την συμπροτεύουσα. Μπορεί να αρχίσουν και από άλλες πόλεις. Το ότι η Αθήνα και η θεσ/νίκη έχουν το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού δεν σημαίνει ότι έχουν και το μοναδικό. Είναι μια τάση που δεν ξέρουμε αν άρχισε από την Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάτι που έρχεται από το εξωτερικό όπως το στυλ των emo σχεδόν πάντα αρχίζει από τις μεγάλες πόλεις, συγκεκριμένα επειδή η Ελλάδα ειναι συγκεντρωτικό κράτος, από τις δύο μεγαλύτερες. Λογικό είναι να μην αρχίζει από την Κολοπετινίτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Di_Canio4

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια θα με επιτρεψετε να παρω θέση σε αυτό το θέμα...

οι περισσοτεροι Νεοελληνες ειναι οτι δειχνει η τηλεοραση...ειναι ρουβας,καλομοιρα,γκριν ντει,ρεμπελντε γουει,ειναι ο ενας,ειναι ο αλλος ...

ενταξει, εγω εχω προβλημα με ΟΛΟΥΣ οσους προβαλει η τηλεοραση.γι αυτο και ειμαι ακριβως τα αντιθετα... Ειμαι ΠΑΟΚ γιατι δε θελω να ειμαι ολυμπιακος αεκ παο(που συνεχεια δειχνει η τιβι), ειμαι Σκινχεντ(δε σχολιαζω παραπανω γι'αυτο,παιρνει πολιτικες διαστασεις...)
γιατι παω κοντρα σε καθε ειδους μοδα,ειτε λεγεται ιμο ,τρεντι, καγκουρας, κοαλα και δε ξερω κι εγω τι αλλο(και λογω ιδεολογιας ειμαι σκιν)...

καλο θα ητανε να "ψαχτουμε" πριν "γινουμε" κατι...εγω ψαχτηκα και ειδα με ποιους ταιριαζω...

για το καλο των γονιων μας και των τσεπων τους,για το καλο της κοινωνιας μας και για το μελλον αυτων που θα 'ρθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Di_Canio4

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πάντως παρόλο που είμαι από θεσσαλονίκη διαφωνώ, γιατί πιστεύω ότι οι τάσεις αυτές δεν αρχίζουν πάντα από την πρωτεύουσα ή την συμπροτεύουσα. Μπορεί να αρχίσουν και από άλλες πόλεις. .

θα μπορουσες να μας δωσεις καποιο παραδειγμα για να μας το αποδειξεις κιολας:hmm:?

εγω πιστευω πως ολα ξεκινουν απο την ...πρωτευουσα(τρομαρα σας:P...) και η συμπρωτευουσα παει κοντρα.για παραδειγμα το ξυλο που φαγανε τα...ιμακια... στην Μητροπολη.αν δεν πεφτανε εκει τα σουτια σιγα μην ξυπνουσαν ("ξυπναγανε" οπως θα ελεγαν:D...) οι χαβουζαιοι να τους δειρουν στα μακντοναλντς:P.

τελος, ευτυχως που υπερπροβαλλονται τα ψευτο-ημο(ελαχιστοι να ειναι οι "αληθινοι" ημο στην Ελλαδα) και ετσι σιγα σιγα θα φτασουν στην παρακμη:D.

Skinhead Nation
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παιδια θα με επιτρεψετε να παρω θέση σε αυτό το θέμα...

οι περισσοτεροι Νεοελληνες ειναι οτι δειχνει η τηλεοραση...ειναι ρουβας,καλομοιρα,γκριν ντει,ρεμπελντε γουει,ειναι ο ενας,ειναι ο αλλος ...

ενταξει, εγω εχω προβλημα με ΟΛΟΥΣ οσους προβαλει η τηλεοραση.γι αυτο και ειμαι ακριβως τα αντιθετα... Ειμαι ΠΑΟΚ γιατι δε θελω να ειμαι ολυμπιακος αεκ παο(που συνεχεια δειχνει η τιβι), ειμαι Σκινχεντ(δε σχολιαζω παραπανω γι'αυτο,παιρνει πολιτικες διαστασεις...)
γιατι παω κοντρα σε καθε ειδους μοδα,ειτε λεγεται ιμο ,τρεντι, καγκουρας, κοαλα και δε ξερω κι εγω τι αλλο(και λογω ιδεολογιας ειμαι σκιν)...

καλο θα ητανε να "ψαχτουμε" πριν "γινουμε" κατι...εγω ψαχτηκα και ειδα με ποιους ταιριαζω...

για το καλο των γονιων μας και των τσεπων τους,για το καλο της κοινωνιας μας και για το μελλον αυτων που θα 'ρθουν

το να πηγαινεις κοντρα σε ο,τι κανουν οι αλλοι ακριβως γιατι τα κανουν δεν ειναι ψαξιμο, καθυστερηση ειναι, δε δειχνει καμια κριτικη ικανοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top