Emo

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα στην Ελλάδα το emo δεν είναι ιδεολογία. Είναι μόδα που ευτυχώς βέβαια παρέρχεται. Υπό αυτές συνθήκες, θα ήταν παράλογο να πούμε οτι πλειοψηφία των emo στο δικό μας περιβάλλον είναι posers και όχι ιδεολόγοι? Άσε που ακόμη κι αυτή την ψευτοιδεολογία εγώ δε μπορώ να την κατανοήσω. Από πότε η απάθεια είναι ιδεολογία;

Αυτο με την απαθεια δεν καταλαβαινω απο που το εχεις βγαλει και μαλλον δε μιλαμε για το ιδιο πραγμα τοτε, εγω δεν μιλησα απαθεια, αλλα για συναισθηματισμο, εξου και το emo-emotional. Μην ξεχναμε βεβαια πως η emo ειναι πανω απ'ολα μουσικο ρευμα, το οποιο απλως συνοδευεται απο ενα στυλ, οπως συνοδευεται και η ροκ και η μεταλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σαν μουσική δε με ενοχλεί. Πάντως αυτό που εγώ, σαν εξωγενής παράγοντας, έχω ακούσει ειναι απλά οτι οι emo δεν ασχολούνται με τον κοσμο επειδή είναι άθλιος, όπως λένε και απλά δείχνουν απάθεια. Εγώ αυτο καταλαβαίνω. Αν είμαι λάθος τότε μάλλον φταίνε αυτοί που δεν προωθούν σωστά τις θέσεις τους κι αφήνουν εμας τους απ'εξω να καταλαβαίνουμε άλλα από τους δήθεν εκπροσώπους που γέμισαν πριν λίγους μήνες τα μίντια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
δεν ασχολούνται με τον κοσμο επειδή είναι άθλιος, όπως λένε και απλά δείχνουν απάθεια
Απαξιούν να ασχοληθούν με τα κοινά αυτό είναι όλο. Είναι κλεισμένοι μέσα στον κόσμο τους και πλέουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luciferous

Νεοφερμένος

Η Luciferous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αν θέλουν να είναι απαθείς, let be, δεν τους συμμερίζομαι, αλλά ο καθένας κρατάει τη δική του στάση και δε ξέρω κατά πόσο μπορούμε εμείς να την κρίνουμε ...
Κάτι που με ενοχλεί πέρα απ' τους τόνους poser που ξεφύτρωσαν (όχι ότι δν υπήρχαν και πριν, αλλά τώρα έχει ξεφύγει η κατάσταση ...), είναι ότι οι περισσότεροι πλέον με το που βλέπουν κάποιο με μαύρα του βάζουν την τεμπέλα του emo ... :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tfslover

Νεοφερμένος

Η tfslover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ειναι μοδα και θα περασει....Οπως λενε ολοι.Και στο κατω κατω ο καθενας εχει τις δικες του προτιμησεις...ΔΕν μπορουμε εμεις να κρινουμε...Καταθλιπτικοι δεν ειναι μονο οι emo...στις σημερινες κοινωνιες ολοι μας χρειαζομαστε λιγο πολυ εναν ψυχολογο...απλως δεν βγαινουμε στους δρομους αναδεικνυοντας το(πασχω απο καταθλιψη,βρισκω αδεια και ασυμφορη τν ζωη μου αρα ειμαι emo).Δεν ειμαι κατα των emo.Αλλα ουτε και υπερ:s:s.Διοτι υπαρχει και η κατηγορια ανθρωπων που γινονται emo ή οτιδηποτε αλλο απλως και μονο για να ακολουθουν τν μοδα..(μετα απο 1 χρονο πχ οταν θα εχει περασει η κριση emo θα δεις τα ιδια ατομα οχι πια καταθλιπτικα οχι πια μαυροφορεμενα)Ειμαστε ανεξαρτητες υπαρξιακες οντοτητες και εχουμε τον δικο μας χαρακτηρα...!!!!!Οποιος ταυτιζεται με προτυπα που προβαλλει η μοδα συνεπως και η κοινωνια(+τα μμε) δεν εχει δικια του προσωπικοτητα και γινεται ερμαιο του συρμου.Εγω προσωπικα θελω να ειμαι αυτονομη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κάτι που με ενοχλεί πέρα απ' τους τόνους poser που ξεφύτρωσαν (όχι ότι δν υπήρχαν και πριν, αλλά τώρα έχει ξεφύγει η κατάσταση ...), είναι ότι οι περισσότεροι πλέον με το που βλέπουν κάποιο με μαύρα του βάζουν την τεμπέλα του emo ... :nono:
Δεν είναι το ότι τους βάζουμε εμείς την ταμπελίτσα με το έτσι θέλω. Αυτοί το επιδιώκουν . Συγγνώμη και όλας άμα δεις έναν με μαύρα μάτια βαμμένα, μαύρα ρούχα, φρατζάκι τι θα τον πεις? Η μικρή ντόρα στο λιβάδι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δεν είναι το ότι τους βάζουμε εμείς την ταμπελίτσα με το έτσι θέλω. Αυτοί το επιδιώκουν . Συγγνώμη και όλας άμα δεις έναν με μαύρα μάτια βαμμένα, μαύρα ρούχα, φρατζάκι τι θα τον πεις? Η μικρή ντόρα στο λιβάδι?

Δεν χρειάζετε να του δώσεις όνομα. Αν ήταν απαραίτητο θα το έλεγε και στις ταυτότητες εξάλλου "κοινωνική ομάδα: emo" Ας τους να ντύνονται και να βάφονται όπως θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν χρειάζετε να του δώσεις όνομα. Αν ήταν απαραίτητο θα το έλεγε και στις ταυτότητες εξάλλου "κοινωνική ομάδα: emo" Ας τους να ντύνονται και να βάφονται όπως θέλουν.
Μα σου είπα ότι αυτοί το επιδιώκουν να τους λές έτσι και να τους χαρακτηρίζεις. Και δεν με νοιάζει το έχω πει και πριν δεν πα να μην φοράν και τίποτα...Απλά πώς λές αυτός είναι πανκ?έτσι λες και αυτός είναι ίμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luciferous

Νεοφερμένος

Η Luciferous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι emo μαυροφορεμένοι ... μπορεί να δεις έναν ροκά, μεταλά, goth μες τα μαύρα ... έχει τεράστια διαφορά από την ιδεολογία των emo ... καμία σχέση ... Απλά και κάποιον με άσπρο πρόσωπο, μαύρα χείλη, μαύρα μάτια, νύχια, ρούχα, σκουλαρίκια στο πρόσωπο κτλ ... πάλι emo θα τον πουν ... Κι ας μην έχει ανεκδιήγητη φραντζούλα, φιογκάκια ... :P και γενικά από την Πόλη έρχομαι και στον κορφή κανέλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Βρε παιδιά πιστεύω οτι emo αισθάνεσαι.....Αλλά οι emo έχουν παρομοιάστει να το πω με ένα άτομο που έχει μαύρα ρούχα μαύρα μάτια και φράντζα.. Έλεος δηλαδή.......Και ειδικά ένα άτομο που έχει φράντζα. Μία φίλη επειδή έχει φράντζα τη φωνάζουν emo. Εμένα με είπαν εμο επειδή έτυχε και έβαλα μαύρα ρούχα και έβαψα το μάτι μαύρο ( δεν το ήθελα απλά έτυχε)....
Δηλαδή δραματική κατάσταση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kim.Love31

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
To emo βγαίνει από το emotional.Εγώ πάλι δεν έχω δει κανένα φυσιολογικό emo γτ οι οι emo δεν βγαίνουν τα βράδια στα μπαράκια τα φτιάχνουν με 15.000 αγόρια το χρόνο και έχουν 1.000.000 φίλες και φίλους...Είναι συνεσθηματικοί.Δεν κόβουν ένα μαλλί και έγιναν emo!Αι συχτήρι πια!Όλα τα ζωάδια για να τραβήξουν την προσοχή έγιναν emo!!!!Αν τους ρωτήσεις τι είναι emo το μόνο που θα ξέρουν να σου πουν είναι από που βγαίνει...Δηλαδή Έλεος πια!Εντάξει είπαμε δεν είναι όλα τέλεια στην ζωή(για τους κανονικούς emo μιλάω)αλλά εντάξει τι να κάνουμε έτσι είναι είτε το θέλου είτε δεν το θέλουν!!!Και τι να πει κανείς δλδ όταν βλέπεις έναν τάχα μου ίμο να βγαίνει μέχρι τα μεσάνυχτα στα μπαράκια και να χορεύει τσιφτετέλι!άλλα ζωάδια από εκεί οι σύγχρονοι punk !Ούτε ξέρουν τι είναι...Βάζουν ένα μολύβι στο μάτι και νομίζουν οτι έγιναν punk......!!:mad:έλεος..!!!!Η ''μόδα''των punk βγήκε από την επανάσταση των εργατών που ήταν φρίκη σκότωναν ανθρώπους έμπεναν στα λεωφορεία και τα κατέστρεφαν και φορούσαν ξέρετε καρφιά και τέτοια και φαίνονταν άγριοι!!Και τώρα άμα τους ρωτήσεις ούτε ιδέα δεν έχουν...από που προέρχεται!Φφσ δλδ...:mad:Δεν είναι βάζω μια καρό ζώνη και είμαι έτοιμο punkaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ξεφτίλα είναι οι περισσότεροι...Εννοώ αυτοί που σκοπός τους είναι να τραβήξουν την προσοχή:mad::mad::s

το μόνο που τους νοιάζει τους περισσότερους είναι να τραβήξουν την προσοχή γιαυτο ντυνονται μες στα μαυρα και έχει γίνει ολόκληρο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μαρία μην γράφεις συνέχεια διαδοχικά μηνύματα (το κάνεις και αλλού), υπάρχει ένα πολύ ωραίο κουμπάκι που λέγεται "edit" το οποίο μπορείς να πατήσεις αν θέλεις να προσθέσεις κάτι σε κάτι που έχεις ήδη γράψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ή αν διορθώσεις κάτι λάθος ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinotubo

Νεοφερμένος

Η Οχι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
το μονο που αξιζει να πεις σε ιμο και αντι-ιμο ειναι ενα: get a life ,dude :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εγω πιστευω πως ειναι απλα μια μοδα και θα περασει...σε λιγα χρονια δε θα θυμομαστε καν τι ηταν... δεν εχω προβλημα με τους ιμο...!δικαιωμα τους να ντυνονται και να συμπεριφερονται οπως θελουν...παντως νευριαζω με τους αντι-ιμο (καγκουρες ή οπως αλλιως λεγονται) που πανε και τους δερνουν χωρις λογο ! :!: ελεος δηλαδη ! ωριμοτητα στο φουλ ! :lol: δε σ'αρεσει το στυλ του αλλου ; προβλημα σου ! αμα ηταν να βαραμε και να βριζουμε οποιον δε μας αρεσε η εμφανιση του.....παει ολοι στο ΚΑΤ θα ειμασταν ! :P απλα οκ ειναι και λιγο βλακεια να δεχεσαι ο,τι νεο σου πλασαρουν....μονο και μονο επειδη ειναι μοδα και επειδη εχεις την αναγκη να ανηκεις καπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω παλι δεν καταλαβαινω τι ειδους επανασταση ειναι να καθεσαι σπιτι σου και να κλαις.γιατι αυτο ΔΕΝ ειναι επανασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δε νομιζω οτι εχει να κανει με καποια επανασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγώ μπορεί να μην είμαι υπερ τον άντι-emo γιατί δημοκρατία έχουμε(έτσι τουλάχιστον μου είπανε) αλλά τους θεωρώ πολύ μαλάκες.Είναι πολύ δήθεν και πιστεύω ότι δεν έχουν προσωπικότητα αυτά τα παιδιά και ακολουθούν απλά την τελευταία ξενόφερτη μόδα.Αν η τελευταία μόδα ήταν με ξυρισμένο μαλλί τότε όλοι αυτοί που είναι τώρα emo θα είχαν ξυρισμένο κεφάλι...
Βλέπω αδυναμία να προβάλουν το εγώ τους και χάνονται μέσα στην μάζα.Από την άλλη πάλι στη Ελλάδα δεν υπάρχουν πραγματικοί emo γιατί οι πραγματικοί emo το μόνο που κάνουν είναι να κλαίνε και να αυτοκτονούν στα 18 τους γιατί μετά δεν έχει νόημα η ζωή τους.:P

Τέλος πάντων να είναι καλά τα παιδιά γιατί όταν τους βλέπω στην τηλεόραση η live πεθαίνω στο γέλιο,συγκεκριμένα είχε περάσει ένας μπροστά από το φροντηστήριο μας και παιδιά δεν σας κάνω πλάκα,ήταν σαν μεθυσμένος λόγω της φράτζας που κόντευε να του κλείσει και το δεύτερο μάτι και δεν μπορούσε να βρει ευθεία!!!!!
Ένα έχω να σας πω,κλαίγαμε από τα γέλια!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ενταξει isnogood αυτο ομως δε σημαινει οτι πρεπει να τους χτυπανε χωρις να τους εχουν κανει τιποτα ! :!: αυτο ειναι αδιανοητο ! πως αλλιως να το πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
ενταξει isnogood αυτο ομως δε σημαινει οτι πρεπει να τους χτυπανε χωρις να τους εχουν κανει τιποτα ! :!: αυτο ειναι αδιανοητο ! πως αλλιως να το πω....

Εγώ μπορεί να μην είμαι υπερ τον άντι-emo γιατί δημοκρατία έχουμε(έτσι τουλάχιστον μου είπανε) αλλά τους θεωρώ πολύ μαλάκες.Είναι πολύ δήθεν και πιστεύω ότι δεν έχουν προσωπικότητα αυτά τα παιδιά και ακολουθούν απλά την τελευταία ξενόφερτη μόδα.Αν η τελευταία μόδα ήταν με ξυρισμένο μαλλί τότε όλοι αυτοί που είναι τώρα emo θα είχαν ξυρισμένο κεφάλι...
Βλέπω αδυναμία να προβάλουν το εγώ τους και χάνονται μέσα στην μάζα.Από την άλλη πάλι στη Ελλάδα δεν υπάρχουν πραγματικοί emo γιατί οι πραγματικοί emo το μόνο που κάνουν είναι να κλαίνε και να αυτοκτονούν στα 18 τους γιατί μετά δεν έχει νόημα η ζωή τους.:P

Τέλος πάντων να είναι καλά τα παιδιά γιατί όταν τους βλέπω στην τηλεόραση η live πεθαίνω στο γέλιο,συγκεκριμένα είχε περάσει ένας μπροστά από το φροντηστήριο μας και παιδιά δεν σας κάνω πλάκα,ήταν σαν μεθυσμένος λόγω της φράτζας που κόντευε να του κλείσει και το δεύτερο μάτι και δεν μπορούσε να βρει ευθεία!!!!!
Ένα έχω να σας πω,κλαίγαμε από τα γέλια!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top