Emo

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν και τώρα μπαινω στην συζητηση δεν είμαι ευχαρηστημένος με τις αποψεις σας.Τι σκοτώματα και τέτοια βλέπω?
ΜΕ την ίδια λογική έπρεπε να σκοτώσουν τους Χιπις.Τους επαναστάτες.Τους ροκάδες.
Εγω δεν είμαι ΕΜΟ.Μου την δίνουν αρκετα, ειδικα οι φάτσες τους.ΑΛΛΑ δικαιωμά τους.Με πείραξαν? Οχι .Πειραξαν κανέναν? Οχι.Αφήστε τους στην μιζέρια που θέλουν ουτι σι άλλος, ας κοιτάξει ο καθένας τον εαυτούλη του.


Προσωπικα εχω την αισθηση οτι κανουν πλακα σχετικα με τα σκοτωματα :P Ελπιζω δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μπα μην το λές...Είν τρελοί τούτοι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αν και τώρα μπαινω στην συζητηση δεν είμαι ευχαρηστημένος με τις αποψεις σας.Τι σκοτώματα και τέτοια βλέπω?
ΜΕ την ίδια λογική έπρεπε να σκοτώσουν τους Χιπις.Τους επαναστάτες.Τους ροκάδες.
Εγω δεν είμαι ΕΜΟ.Μου την δίνουν αρκετα, ειδικα οι φάτσες τους.ΑΛΛΑ δικαιωμά τους.Με πείραξαν? Οχι .Πειραξαν κανέναν? Οχι.Αφήστε τους στην μιζέρια που θέλουν ουτι σι άλλος, ας κοιτάξει ο καθένας τον εαυτούλη του.

Οι χιπιδες δεν κάνανε ιδεολογία με τα λεφτά του μπαμπά.
Οι emo βλαπτουν σοβαρά την τσέπη του μπαμπά, την οικονομία και την αίσθηση του ωραίου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Οι emo ουδεποτε θελησαν να αλλαξουν τον κοσμο,οπως ηθελαν οι χιπηδες.Εφοσον δεν ειναι ενοχλητικοι,μπορουν να ειναι οσο αχρηστοι θελουνε.Οσο τους αντεχουν οι γονεις τους,ας καθονται να φτιαχνουν την φραντζα τους 24 ωρες το 24ωρο.
Κια φυσικα δεν μπορεις να κατηγορεις καποιον ανθρωπο οτι βλαπτει την αισθηση του ωραιου.Αν σου ειναι αποκρουστικος,μην κανεις σεξ μαζι του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, δεν πρόκειται, σόρυ κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Οι emo βλαπτουν σοβαρά την τσέπη του μπαμπά, την οικονομία και την αίσθηση του ωραίου :P

Οι emo ουδεποτε θελησαν να αλλαξουν τον κοσμο,οπως ηθελαν οι χιπηδες.Εφοσον δεν ειναι ενοχλητικοι,μπορουν να ειναι οσο αχρηστοι θελουνε.Οσο τους αντεχουν οι γονεις τους,ας καθονται να φτιαχνουν την φραντζα τους 24 ωρες το 24ωρο
:lol::lol::lol::lol:

Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Μονο πολυ μίσος για τους emo βλέπω και δεν πιστεύω να είστε τρέντουλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τρεντουλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Αα είπα κι εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ρε κλωτσιες που θέλει η νεολαία μας σήμερα.
Δεν ντρέπονται λίγο να ζητάνε όλη την μέρα τα λεφτά του μπαμπά και να καααααααααααααααααααθονται επι ώρες ατελείωτες στην πλατεία μην κάνοντας τίποτα ? Τους εχει μιλήσει κανείς για τους όρους "δουλειά" ή έστω "διάβασμα"? Από πότε η νωθρότητα έγινε κίνημα ?

Κόφτους το χαρτζιλίκι, να σου πώ που θα πάει η φράτζα, ο συναισθηματισμός και η μαγκιά.

Υπάρχουν και άλλοι όροι που σίγουρα θα έπρεπε να μάθει η νεολαία (και όχι μόνο), όπως "σεβασμός στον οποινδίποτε". Το σύνολο σχεδόν των σχολίων στο forum αυτό είναι απόλυτα ρατσιστικό και δείχνει μεγάλη έλλειψη σεβασμού στην ελευθερία των επιλογών των ανθρώπων. Εξάλλου δεν νομίζω πως μόνο οι emo δεν ξέρουν τον όρο δουλειά. Κάνε μια βόλτα στις καφετέριες να δείς και μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παντως στη λαρισα κ ειδικα στο σχολειο μας οι περισσοτεροι στην Α' λυκειου ειναι κ καλα emo...μοδα ειναι θα περασει..αλλα δν χρειαζεται να προκαλουν κ ετσι!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Υπάρχουν και άλλοι όροι που σίγουρα θα έπρεπε να μάθει η νεολαία (και όχι μόνο), όπως "σεβασμός στον οποινδίποτε". Το σύνολο σχεδόν των σχολίων στο forum αυτό είναι απόλυτα ρατσιστικό και δείχνει μεγάλη έλλειψη σεβασμού στην ελευθερία των επιλογών των ανθρώπων. Εξάλλου δεν νομίζω πως μόνο οι emo δεν ξέρουν τον όρο δουλειά. Κάνε μια βόλτα στις καφετέριες να δείς και μόνος σου.

σωστοτατος...πες τα ρε μεγαλε...(μονο να προσεχεις παντα να μην εισαι απολυτος...)
επιτελους ας σταματησει αυτος ο γενικοτερος ρατσισμος που επικρατει εις βαρος των emo...(δεν αναφερομαι σε ολους αλλα παρατηρω ενα ειρωνικο και απαξιωτικο υφος αρκετων προς τους emo) ειπαμε...
down with racism....
συνεχιζετε αρκετοι να μιλατε για μοδα...ενω τα λογια σας ειναι ηδη ατοπα, δεν ισχυουν φυσικα..και αυτο θα σας το αποδειξουν κυριως οι emo του εξωτερικου..
το emo ειναι κατι που υφισταται εδω και μια δεκαετια...πως ειναι δυνατον να μιλαμε για μοδα που θα περασει..φυσικα και οχι..επειδη αρχισαν τωρα τα καναλια να βαζουν ταμπελες(οχι ολα βεβαια) και επειδη εμφανιστηκαν οι λεγομενοι posers που δυστυχως αμαυρωνουν και αλλες ιδεολογιες, τροπους ζωης, μουσικα και καλλιτεχνικα ρευματα...ολοι αρχισαμε "μοδα και μοδα"..ελεος
το emo ειναι κατι πολυ δυνατο και εχει βεβαια πνευματικη υποσταση...και δε μιλαω για τα ρουχα..μιλαω για τα πιστευω αυτων των ανθρωπων..απο κει και περα..ο καθενας φοραει οτι γουσταρει..

η μοδα ειναι κατι που ερχεται, φευγει και εμφανιζεται ξανα λιγο διαφορετικη..και την ακολουθουν ισως οι περισσοτεροι που θεωρουνται μοντελα του απλου καθημερινου ορθοδοξου ανθρωπου..

το emo ηρθε εδω και καιρο...αλλα οι περισσοτεροι ανιδεοι (δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα), τωρα το εμαθαν και αμεσως μιλανε, φυσικα δεν εχει εξαφανιστει και δεν εχει εμφανιστει διαφορετικο...ουτε βεβαια οι περισσοτεροι γνωστοι αγνωστοι "ταπεινοι" το ακολουθησαν αμεσως οπως συμβαινει συνηθως με τη μοδα...

συμπερασμα: το emo δεν ειναι μοδα...ειναι σταση ζωης..βλεπουν τη ζωη απαισιοδοξα..μαγκια τους..γιατι εγω να κατσω να ασχοληθω με το ρουχισμο και τα χαρακωματα τους..ετσι και αλλιως ελευθερια του καθενος ειναι να πιστευει αυτο που θελει..ο αρνητισμος της απορριψης μονο ναζιστες μας κανει...το ιδιο εκανε και ο χιτλερ με τους μαυρους, τους ομοφυλοφιλους, τους Εβραιους...ελεος...ας σεβαστουμε ολοι μας τη διαφορετικοτητα και τα πιστευω του αλλου..



γιωργος, in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπάρχουν και άλλοι όροι που σίγουρα θα έπρεπε να μάθει η νεολαία (και όχι μόνο), όπως "σεβασμός στον οποινδίποτε". Το σύνολο σχεδόν των σχολίων στο forum αυτό είναι απόλυτα ρατσιστικό και δείχνει μεγάλη έλλειψη σεβασμού στην ελευθερία των επιλογών των ανθρώπων. Εξάλλου δεν νομίζω πως μόνο οι emo δεν ξέρουν τον όρο δουλειά. Κάνε μια βόλτα στις καφετέριες να δείς και μόνος σου.

Με το πορτοφόλι του μπαμπά δεν έκανε κανένας κίνημα ποτέ. Φυσικά και σεβόμαστε την ελευθερία της έκφρασης, αλλά δεν θα αναγάγουμε σε...κοινωνικό κίνημα μία περιθωριακή ομάδα αντικοινωνικών βουτυρομπεμπέδων που τελικά το μόνο που δείχνουν είναι οτι τα media είναι τα καλύτερα υπνοστεντόν της κοινωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Με το πορτοφόλι του μπαμπά δεν έκανε κανένας κίνημα ποτέ. Φυσικά και σεβόμαστε την ελευθερία της έκφρασης, αλλά δεν θα αναγάγουμε σε...κοινωνικό κίνημα μία περιθωριακή ομάδα αντικοινωνικών βουτυρομπεμπέδων που τελικά το μόνο που δείχνουν είναι οτι τα media είναι τα καλύτερα υπνοστεντόν της κοινωνίας.

εξακολουθεις να μιλας για τους posers...και να εισαι απολυτος..
φυσικα κανεις δεν κανει κινημα με τα λεφτα του μπαμπα..για να κανεις κινημα θελει να εχεις καποιο προβλημα ή να δεις στην κοινωνια καποιο προβλημα και να διαμορφωσεις μια συγκεκριμενη σταση ζωης ή αν προκειται για ιδεωδη...να διαμορφωσεις ιδεολογια..ατομα που τα βρισκουν ολα ετοιμα απο τους δικους τους βεβαιως ειναι δυσκολο να βρεθουν σε θεση να κανουν κατι τετοιο...αλλα δεν ειναι και απιθανο...εξαρταται τον ανθρωπο που θα επιχειρησει να κανει μια προσπαθεια...


in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Με το πορτοφόλι του μπαμπά δεν έκανε κανένας κίνημα ποτέ. Φυσικά και σεβόμαστε την ελευθερία της έκφρασης, αλλά δεν θα αναγάγουμε σε...κοινωνικό κίνημα μία περιθωριακή ομάδα αντικοινωνικών βουτυρομπεμπέδων που τελικά το μόνο που δείχνουν είναι οτι τα media είναι τα καλύτερα υπνοστεντόν της κοινωνίας.

Δεν αναφερθηκα στο πορτοφόλι. Αναφέρθηκα στις αξίες που λείπουν σε πολλούς απο το forum. Το να προσδίδεις σχόλια οπως αεργος και αντικοινωνικός είναι το φαινόμενο που αναφερόμουν. Αναρωτιέμαι κάτι, πλησίασε ποτέ κανένας σας έναν emo να τον γνωρίσει και να καταλάβει τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς του? Προσωπικά έχω γνωρίσει πολλούς emo και δεν ήταν διόλου νωθροί όπως αναφέρετε. Όσο για το πορτοφόλι, δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλά παιδιά στις ηλικίες μας που να στηρίζονται στο δικό τους πορτοφόλι. Αν έχετε απαίτηση να δουλεύουν και να μην κάθονται στις πλατείες και κρίνετε με βάση αυτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αντικοινωνικοί κάργα είναι. Το μόνο καλό ειναι οτι η μοδούλα τους περασε. Το Συνταγμα άδειασε επι τέλους αρα αλυσιδωτά θα αδειάσει και η χώρα σε λίγο καιρό...Τελικά δεν τους εκανε καλο η δημοσιοτητα που επιδίωξαν....Ευτυχώς ο λαος επέδειξε ωριμοτητα και τους θεωρησε ως παραδειγματα προς αποφυγην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αντικοινωνικοί κάργα είναι. Το μόνο καλό ειναι οτι η μοδούλα τους περασε. Το Συνταγμα άδειασε επι τέλους αρα αλυσιδωτά θα αδειάσει και η χώρα σε λίγο καιρό...Τελικά δεν τους εκανε καλο η δημοσιοτητα που επιδίωξαν....Ευτυχώς ο λαος επέδειξε ωριμοτητα και τους θεωρησε ως παραδειγματα προς αποφυγην.

Τόσο πολύ σε ενοχλούσαν??? Μην βιαστείς να απαντήσεις κοίταξε τις σελ 35-37 πρώτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Αντικοινωνικοί κάργα είναι. Το μόνο καλό ειναι οτι η μοδούλα τους περασε. Το Συνταγμα άδειασε επι τέλους αρα αλυσιδωτά θα αδειάσει και η χώρα σε λίγο καιρό...Τελικά δεν τους εκανε καλο η δημοσιοτητα που επιδίωξαν....Ευτυχώς ο λαος επέδειξε ωριμοτητα και τους θεωρησε ως παραδειγματα προς αποφυγην.

ε καλα...να βομβαρδιζουμε με χαρακτηρισμους=η ευκολη λυση...τελικα το μονο ευκολο ειναι να πεις "εκεινος ειναι το ενα και το αλλο"...πωπω εισαι πολυ απολυτος...και συνεχιζεις να εισαι τοσο αρνητικος και ρατσιστης απεναντι τους..κοιτας πολυ μονοπλευρα το θεμα...και συνεχιζεις ακομη να αναφερεσαι σε posers...
και φυσικα δεν ειναι ουτε μοδα...και ουτε οι emo επιδιωξαν τη δημοσιοτητα...ισα ισα...αλλα ναι ξεχασα αυτα που δειχνει η tv δεν αναφερονται στο ρευμα emo συνηθως, οποτε μαλλον συγχεεις τους αληθινους με αυτους που θελουν να επιδεικνυονται...

μαλλον ο λαος δεν επεδειξε ωριμοτητα απο οτι φαινεται αλλα ελλειψη κριτικης σκεψης...αφου "τρωει" τα ευπεπτα στοιχεια που του πλασαρει η τηλεοραση (τις περισσοτερες φορες...οχι ομως και παντα)...
οι emo ήρθαν πριν πολυ καιρο...και φυσικα εμειναν και θα μεινουν...οπως αναλογως εκανε και η γενια των led zeppelin, του ozzy και του steve harris και εμεινε μεχρι και τωρα! (τωρα αναφερομαι σε καλλιτεχνικα ρευματα)..και φαινεται η αξια της τωρα, ενω οταν πρωτοβγηκαν οι περισσοτεροι τους ελεγαν:"ε σιγα μωρε...βλακειες της ηλικιας των τρελων παιδιων"....αρε κουνια που τους κουναγε...αλλα βεβαια...ο ανθρωπος ειναι τοσο κλειστομυαλος που τεινει συνηθως (οχι παντα) να απορριψει τη διαφορετικοτητα του αλλου...
η κοινωνια μας συνηθως βγαζει προβληματικο οποιον διαφερει...αυτο δειχνει ωριμοτητα? δεν θα το λεγα...μαλλον στενομυαλια...

down with racism...revolution forever...freedom to all...

γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ε καλα...να βομβαρδιζουμε με χαρακτηρισμους=η ευκολη λυση...τελικα το μονο ευκολο ειναι να πεις "εκεινος ειναι το ενα και το αλλο"...πωπω εισαι πολυ απολυτος...και συνεχιζεις να εισαι τοσο αρνητικος και ρατσιστης απεναντι τους..κοιτας πολυ μονοπλευρα το θεμα...και συνεχιζεις ακομη να αναφερεσαι σε posers...
και φυσικα δεν ειναι ουτε μοδα...και ουτε οι emo επιδιωξαν τη δημοσιοτητα...ισα ισα...αλλα ναι ξεχασα αυτα που δειχνει η tv δεν αναφερονται στο ρευμα emo συνηθως, οποτε μαλλον συγχεεις τους αληθινους με αυτους που θελουν να επιδεικνυονται...

μαλλον ο λαος δεν επεδειξε ωριμοτητα απο οτι φαινεται αλλα ελλειψη κριτικης σκεψης...αφου "τρωει" τα ευπεπτα στοιχεια που του πλασαρει η τηλεοραση (τις περισσοτερες φορες...οχι ομως και παντα)...
οι emo ήρθαν πριν πολυ καιρο...και φυσικα εμειναν και θα μεινουν...οπως αναλογως εκανε και η γενια των led zeppelin, του ozzy και του steve harris και εμεινε μεχρι και τωρα! (τωρα αναφερομαι σε καλλιτεχνικα ρευματα)..και φαινεται η αξια της τωρα, ενω οταν πρωτοβγηκαν οι περισσοτεροι τους ελεγαν:"ε σιγα μωρε...βλακειες της ηλικιας των τρελων παιδιων"....αρε κουνια που τους κουναγε...αλλα βεβαια...ο ανθρωπος ειναι τοσο κλειστομυαλος που τεινει συνηθως (οχι παντα) να απορριψει τη διαφορετικοτητα του αλλου...
η κοινωνια μας συνηθως βγαζει προβληματικο οποιον διαφερει...αυτο δειχνει ωριμοτητα? δεν θα το λεγα...μαλλον στενομυαλια...

down with racism...revolution forever...freedom to all...

γιωργος in flames gn


Συμφωνω απολυτως μαζι σου και προσωπικα οταν μιλουσα για μοδα αναφερομουν σε αυτους τους ποζερς οπως λες οι οποιοι ακολουθουν οποιαδηποτε στυλ αρκει να ειναι της μοδας (εχω τετοιους στο σχολειο μου, που οταν ηταν της μοδας οι emo, ηταν ιμακια και τωρα το γυρισαν σε τρεντι παλι). Εννοειται οτι υπαρχουν και πραγματικοι emo που εχουν αυτη τη σταση ζωης γιατι ετσι τους αρεσει και εξαλλου, αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα το εβλεπαν αλλοι και θα το εκαναν μοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτως μαζι σου και προσωπικα οταν μιλουσα για μοδα αναφερομουν σε αυτους τους ποζερς οπως λες οι οποιοι ακολουθουν οποιαδηποτε στυλ αρκει να ειναι της μοδας (εχω τετοιους στο σχολειο μου, που οταν ηταν της μοδας οι emo, ηταν ιμακια και τωρα το γυρισαν σε τρεντι παλι). Εννοειται οτι υπαρχουν και πραγματικοι emo που εχουν αυτη τη σταση ζωης γιατι ετσι τους αρεσει και εξαλλου, αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα το εβλεπαν αλλοι και θα το εκαναν μοδα.

+ εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα στην Ελλάδα το emo δεν είναι ιδεολογία. Είναι μόδα που ευτυχώς βέβαια παρέρχεται. Υπό αυτές συνθήκες, θα ήταν παράλογο να πούμε οτι πλειοψηφία των emo στο δικό μας περιβάλλον είναι posers και όχι ιδεολόγοι? Άσε που ακόμη κι αυτή την ψευτοιδεολογία εγώ δε μπορώ να την κατανοήσω. Από πότε η απάθεια είναι ιδεολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top