Emo

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Είναι αλήθεια πως οι πιο πολλοί κρίνουμε ενα emo απ' τα μαλλιά και το ντύσιμο. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν αυτά αλλά η όλη ιδεολογία τους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoni

Νεοφερμένος

Η Θεώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω εχω μια απορια... Οι emo υπαρχουν μονο στην Αθηνα, στα βορειοανατολικα προαστια? Γιατι πρεπει να εχεις λιγα λεφτα παραπανω για να συντηρεις αυτη την εμφανιση... Πχ στα Καμινια στο Πειραια κυκλοφορουν τετοιοι? Στην επαρχια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εδώ (Κρήτη>Ηράκλειο>Μοίρες) δεν έχω δει σχεδόν κανένα.
Έχω δει ~2 ααλλά δεν έχουν την ιδεολογία του emo , απλά ντύνονται στα μαύρα και έχουν "μακριά" μαλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
νταξ στην θεσσαλονίκη υπάρχουν αρκετοί. Πάντως όπως είπα και πριν εγώ δεν έχω πρόβλημα καν με την ιδιελογία τους .Ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει σε ότι θέλει...
από ότι βλέπετε και εσείς στην τηλεόραση ( αν βλέπετε τηλεόραση ) έχουν πάψει να ασχολούνται με τους emo οι δημοσιογράφοι....
Ναι, εγώ μιλούσα για λίγο καιρό πριν.
Πάντως έχει παρεξηγηθεί ο όρος. Κανονικά βγαίνει από το emo->emotional->συναισθηματικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoni

Νεοφερμένος

Η Θεώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμενα μου τη σπανε οι emo. Οχι η ιδεολογια τους, μ αυτη δεν εχω προβλημα. Αλλα αντιπαθω αυτους που το παιζουν emo,που κανουν αυτη την εμφανιση μονο και μονο για να πουλησουν μουρη, χωρις καν να ξερουν ποιος ειναι ο πραγματικος emo. Και τα περισσοτερα παιδια ειναι κακομαθημενα και σνομπ, δεν εχουν πολυ μυαλο μεσα στο κεφαλι τους. Λενε οτι ειναι συναισθηματικοι αλλα δεν εχω γνωρισει πιο επιφανειακα ατομα απο αυτα...Και ρατσιστες. Αν δεν εχεις την αναλογη εμφανιση, δε προκειται ποτε να σε δεχτουν. Ολα αυτα βεβεαια, ξαναλεω, τα εννοω για τους φαινομενικους emo. Αυτους που ζουν κυριως στα βορειοανατολικα προαστια και φτιαχνονται με τα λεφτα του μπαμπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εμενα μου τη σπανε οι emo. Οχι η ιδεολογια τους, μ αυτη δεν εχω προβλημα. Αλλα αντιπαθω αυτους που το παιζουν emo,που κανουν αυτη την εμφανιση μονο και μονο για να πουλησουν μουρη, χωρις καν να ξερουν ποιος ειναι ο πραγματικος emo. Και τα περισσοτερα παιδια ειναι κακομαθημενα και σνομπ, δεν εχουν πολυ μυαλο μεσα στο κεφαλι τους. Λενε οτι ειναι συναισθηματικοι αλλα δεν εχω γνωρισει πιο επιφανειακα ατομα απο αυτα...Και ρατσιστες. Αν δεν εχεις την αναλογη εμφανιση, δε προκειται ποτε να σε δεχτουν. Ολα αυτα βεβεαια, ξαναλεω, τα εννοω για τους φαινομενικους emo. Αυτους που ζουν κυριως στα βορειοανατολικα προαστια και φτιαχνονται με τα λεφτα του μπαμπα...

word up! (συμφωνω δηλαδη :P)
Και φυσικα αυτο δεν ισχυει μονο για τους emo αλλα γενικα για τους μουρατους-μοδατους τυπους ανεξαρτητα απο τις λεπτομερειες που τους διαχωριζουν σε emo και οτιδηποτε αλλο.
(Μη πεταχτει και πει κανεις το κλασικο πως δεν ισχυει για ολους μη γενικευετε κλπ. Προφανως μιλαμε για τους περισσοτερους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αν σου τη σπάνε οι μουράτοι , θα σου του σπάνε και αυτοί που φοράνε γυαλιά ηλίου το βράδυ ή μια συννεφιασμένη μέρα. Σωστά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
χαχα ή αυτοί που βάζουν τα γυαλιά στο κεφάλι και τα βγάζουν όταν πάν για ύπνο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Αν σου τη σπάνε οι μουράτοι , θα σου του σπάνε και αυτοί που φοράνε γυαλιά ηλίου το βράδυ ή μια συννεφιασμένη μέρα. Σωστά ;
Φυσικα, το ρωτας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι λογικό κάτι που ξεφεύγει από τα δεδομένα να γίνεται αντικείμενο σχολιασμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι λογικό κάτι που ξεφεύγει από τα δεδομένα να γίνεται αντικείμενο σχολιασμού.
οκ, ας επιστρέψουμε στα ιμάκια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Mιας και φέυγω , πάω για μάθημα Γερμανικά (*wish me luck*) ,
KILL EMO :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
κοίτα (καταρχάς γράφεις πολύ γρήγορα και δεν προσέχεις τι γράφεις έχεις πολλά λάθη:P φιλικά ε?)
Εμενα προσωπικά δεν με αφορά το τι λένε οι άλλοι....Και το τι ιδέες έχουνε...Μόδα είναι θα περάσει όπως είπε και κάποιος άλλος(δεν θυμάμαι ποιος!). Πάντως το να βγαίνουν στισ εκπομπές και να λένε εγώ πιστεύω αυτό και αυτό, να καλούν παπάδες να τους εξορκίζουν και να βλέπεις τον Τέρενς Κουίκ να προσπαθεί να τους <συνετίσει> είναι κάτι παραπάνω από κατάντια
Κοιτάω τι γράφω την ώρα που πληκτρολογώ και αν εντοπίσω κάτι καλός, αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να δω κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι οκ εγώ στο είναι ως συμβουλή δεν σε κατηγορώ για τίποτα.
Ε αφού το είπε ο Αντώνης τελείωσε δεν χρειάζεται περετέρω συζήτηση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτό το είχα καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γνωμη σου ειναι..:P οπως γνωμη ειναι και των emo δεν χρειαζεται καν να ασχολουμαστε μαζι τους..(τι φορανε ,πως μιλανε κ.α.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γνωμη σου ειναι..:P οπως γνωμη ειναι και των emo δεν χρειαζεται καν να ασχολουμαστε μαζι τους..(τι φορανε ,πως μιλανε κ.α.)

Δεν ειναι γνωμη τους.Ειναι απαιτηση.Κι εχουν κι απολυτο δικιο.Η δημοκρατια υποδηλωνει σεβασμο στις επιλογες των αλλων και σιγουρα οι διαφοροι τραμπουκοι που δερνουν τους εμο γιατι απλα δεν τους αρεσει το στυλ τους,τρεις ωρες στο κρατητηριο θα τους αποβαλλουν οποιαδηποτε ταση προς "συμμορφωσιν" των εμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
ρε κλωτσιες που θέλει η νεολαία μας σήμερα.
Δεν ντρέπονται λίγο να ζητάνε όλη την μέρα τα λεφτά του μπαμπά και να καααααααααααααααααααθονται επι ώρες ατελείωτες στην πλατεία μην κάνοντας τίποτα ? Τους εχει μιλήσει κανείς για τους όρους "δουλειά" ή έστω "διάβασμα"? Από πότε η νωθρότητα έγινε κίνημα ?

Κόφτους το χαρτζιλίκι, να σου πώ που θα πάει η φράτζα, ο συναισθηματισμός και η μαγκιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ρε κλωτσιες που θέλει η νεολαία μας σήμερα.
Δεν ντρέπονται λίγο να ζητάνε όλη την μέρα τα λεφτά του μπαμπά και να καααααααααααααααααααθονται επι ώρες ατελείωτες στην πλατεία μην κάνοντας τίποτα ? Τους εχει μιλήσει κανείς για τους όρους "δουλειά" ή έστω "διάβασμα"? Από πότε η νωθρότητα έγινε κίνημα ?

Κόφτους το χαρτζιλίκι, να σου πώ που θα πάει η φράτζα, ο συναισθηματισμός και η μαγκιά.


:no1::no1:Σωστά μιλάς. Νομίζω οτι ήρθε η ώρα να μιλήσουμε για ιδεολογίες επι της ουσίας και όχι για ιδεολογήματα επί της ανουσιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Αν και τώρα μπαινω στην συζητηση δεν είμαι ευχαρηστημένος με τις αποψεις σας.Τι σκοτώματα και τέτοια βλέπω?
ΜΕ την ίδια λογική έπρεπε να σκοτώσουν τους Χιπις.Τους επαναστάτες.Τους ροκάδες.
Εγω δεν είμαι ΕΜΟ.Μου την δίνουν αρκετα, ειδικα οι φάτσες τους.ΑΛΛΑ δικαιωμά τους.Με πείραξαν? Οχι .Πειραξαν κανέναν? Οχι.Αφήστε τους στην μιζέρια που θέλουν ουτι σι άλλος, ας κοιτάξει ο καθένας τον εαυτούλη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top