Emo

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που κάποιος με προκαλεί δημόσια με διάφορα μέσα, ακόμη και εδώ, μέσα στο forum να ετοιμάζεται για τα χειρότερα. Όσο για το μη-θυματάκια, ναι θεωρω οτι δεν είμαι θύμα γιατι ποτέ δεν άφησα τη μόδα να με αλώσει και στη ζωή μου κάνω αυτό που γουστάρω εγώ...

Δυστυχώς όμως άφησες την υπεροψία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μίλα επι του θέματος κι ασε τους ρεβανσισμούς...Προσωπικά σε μένα θα μιλάνε εδω μέσα μόνο αυτοί που τους δίνω το δικαίωμα, δηλαδή έως τώρα όλοι εκτός απο σένα...Εκτός κι αν στο μέλλον μεταβάλλεις τη συμπεριφορά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ο ρατσισμός σου απέναντι στους ανθρώπους και η ιδέα σου σχετικά με τον αψεγάδιαστο χαρακτήρα σου ήταν το θέμα μου. Δεν έχω καμία όρεξη να συνεχίσω αυτή τη συζήτη ειδικά με άτομα που έχουν εξιδανικεύσει το χαρακτήρα τους και δεν είναι δεκτικοι στις γνώμες των άλλων. Όσο για την συμπεριφορά μου θα προσπαθήσω να τη βελτιώσω σε σημεία που εντοπίζω. Ένα απο αυτά είναι οτι θα σταματήσω πλέον να ασχολούμαι με ξεροκέφαλους ανθρώπους. Συγγνώμη αν σε ενοχλησα δεν θα ξαναασχοληθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
1) To ξεροκέφαλος είναι γεγονός. :P


2) Θυμάστε την emo συμμαθήτριά μου? Αποφάσισε ο σύλλογος αλλαγή σχολικού χώρου!
Ξέρετε τι σημαίνει αυτό? Δε θα την ξαναδούμε! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με τον miv στο μεγαλύτερο μέρος των ιδεών του και δεν νομίζω να τίθεται λόγος για ρατσισμό. Για ποιο λόγο την έδιωξαν λόγο ντυσίματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μπορεί να εχει και ρατσιστικά χαρακτηριστικά. Όποιος ομως νομίζει οτι δεν έχει έστω ένα ελάχιστο στοιχείο ρατσισμού μέσα του, όντας απλος, θνητός άνθρωπος μάλλον αυτός είναι που εξιδανικευει την προσωπικότητά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να μην έχει έστω και 0,0001% ρατσισμό μέσα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να μην έχει έστω και 0,0001% ρατσισμό μέσα του.


Διαφορετικά θα ήταν ο τέλειος, ο Θεός...
Εκτός κι αν κάποιοι θεωρούν οτι είναι θεοί εδω μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ή κάποιο ρομποτάκι προγραματισμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μπορεί να εχει και ρατσιστικά χαρακτηριστικά. Όποιος ομως νομίζει οτι δεν έχει έστω ένα ελάχιστο στοιχείο ρατσισμού μέσα του, όντας απλος, θνητός άνθρωπος μάλλον αυτός είναι που εξιδανικευει την προσωπικότητά του.

Όλοι έχουμε ελαττώματα θα συμφωνήσω. Κάθε άνθρωπος διαφορετικά. Στόχος του καθένα μας είναι να τα εντοπίσει με τη βοήθεια άλλων συνήθως και να τα βελτιώσει. Αυτό προσπαθώ και για τον ευατό μου και πραγματικά ευχαριστώ που με βοηθάτε να τα βρώ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με τον miv στο μεγαλύτερο μέρος των ιδεών του και δεν νομίζω να τίθεται λόγος για ρατσισμό. Για ποιο λόγο την έδιωξαν λόγο ντυσίματος?


Γιατί ήταν προκλητική, εριστική, προκαλούσε τσακωμούς, ερχόταν βαμμένη μέχρι το μεδούλι, έκανε συνέχεια αδικαιολόγητες απουσίες, ήταν η χειρότερη μαθήτρια στην τάξη και ένας σωρός άλλοι λόγοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πάντως για τους ίμο γίνεται πολύς ντόρος για το τπτ. Μέχρι και τραγούδο έγιναν:D. Πάντως ίμο είναι ένα πολύ μικρό μέρος των νέων. Καλά εκτός από αυτούς που βάζουν τους φιόγγους ΝΑ και μας το παίζουν ιμάκια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
βάλια, το φτυάρισμα κουράζει τους μύες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με την εμφάνιση ούτε με τα πιστεύω τους. :iagree:

Αντιθέτως είμαι κατά αυτού του ρατσισμού που δέχονται από τον καθένα που νομίζει ότι είναι σε θέση να κρίνει, χωρίς να γνωρίζει προσωπικά άτομα emo (και όχι 1-2).

Αν έχουν διαφορετικές ιδέες, γιατί να ενοχληθεί κάποιος από τη στιγμή που δεν πάνε να του τις επιβάλλουν; Πολύ απλά δε θα κάνει παρέα με κάποιον emo επειδή δεν ταιριάζουν σαν άτομα.
Αν έχουν αντιαισθητική εμφάνιση για αυτούς, μπορεί να μη τους αρέσει, οφείλουν όμως να το σεβαστούν.



-petros
Σωστός.
Αν και εμείς εδώ στην Ελλάδα , μαλώνουμε για το ποδόσφαιρο , σιγά μην μπορέσουμε να δεχθούμε άτομα που απλά ντύνονται διαφορετικά και έχουν -κάπως- ακραιές αντιλήψεις και ιδεές. Αλλά όπως είπανε και άλλοι "Μόδα είναι , θα περάσει" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Λοιπόν αυτό το θέμα με ενδιαφέρει και εμένα. Αυτό που βλέπουμε ρε παιδιά δεν καθόλου emo. Αυτές με τα φιογκάκια, με το μαλλί τίγκα στη λακ και τέτοια. Οι κανονικοί emo είναι απλά παιδιά που είναι πολύ απαισιόδοξα όπως είπε ένα από τα παιδιά εδώ. Ούτε είναι από αυτούς που χαρακόνονται που το έχουν βγάλει έτσι. Αυτό μπορεί να το κάνει κάποιος μόνο σε κρίση τρέλας, αν έχει περάσει παρα πολλά. Εδώ όλοι αυτοί στη τηλεόραση δε ξέρουν καν τι είναι αυτό. Το emo δεν είναι το στυλ, η μουσική είναι ρε παιδιά περισσότερο! H emo είναι παρακλάδι της punk, απλά είναι πιο emotional. Η που μας βγάλανε τους Tokio Hotel emo? Αυτό είναι altern. rock. Μα ρε παιδιά πολύ λίγοι ξέρουν τι είναι. Όλοι νομίζουν ότι είναι μόνο το στυλ. Είναι η μουσική, η ιδεολογία και μετά το στυλ. Και δεν είναι όλα αυτά τα φιογκάκια και τέτοια. Είναι απλά ρούχα, μπορεί να είναι όλα μαύρα και τέτοια αλλά δεν είναι αυτό το έξαλλο με το μαλλί όλο πάνω. Πάρτε παράδειγμα το στυλ αυτουνού στη διαφήμιση του molto. Είναι αυτό το κανονικό? όχι βέβαια. συτό που βλέπουμε γύρω μας είναι poser! είναι οι δήθεν. πες τε μου, αν δε το έβγαζε η τηλεόραση πόσοι 8α ξέρανε τώρα το emo?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ρε παιδιά, είχα πάντα την εντύπωση οτι η Emo είναι μουσική, που όπως κάθε μουσική ακολουθείται και απο ένα συγκεκριμένο ντύσιμο/style, όπως παρατηρούμε άλλωστε και στην Γκόθικ,στην Μέταλ,στη Ραπ, στην Glam, στη Reggae και σε όλα τα μουσικά ρεύματα.

Τώρα κάποιοι απο όλα κράτησαν το στυλάκι και το ντύσιμο. Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό, μια μόδα είναι όπως τόσες άλλες.

Xωρίς να έχω ως Θεό την wikipedia, μου φάνηκε πολύ λεπτομερές το άρθρο:
https://en.wikipedia.org/wiki/Emo


Υ.Γ. Είμαι τελείως κατά του χαρακτηρισμού "true" για οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
βάλια, το φτυάρισμα κουράζει τους μύες... :P
Δεν πειράζει σιγά σιγά είναι καίρός να κουραστούν και αυτοί έχει παραγίνει το κακό με το καθισιό:P

Βασικά ούτε εμένα με ενοχλούν(Για την ακρίβεια χ#στηκα:P) δεν παν να κόψουν και το λαιμό τους, ή να αυτοκτονήσουν αφού μόνοι τους το θέλησαν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Όλοι οι εμο θέλουν ένα καλό κούρεμα και να πάωουν αυτοί την χαζοιδεολογία τους. Αυτά που πιστεύουν είναι μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Όλοι οι εμο θέλουν ένα καλό κούρεμα και να πάωουν αυτοί την χαζοιδεολογία τους. Αυτά που πιστεύουν είναι μαλακίες.
κοίτα (καταρχάς γράφεις πολύ γρήγορα και δεν προσέχεις τι γράφεις έχεις πολλά λάθη:P φιλικά ε?)
Εμενα προσωπικά δεν με αφορά το τι λένε οι άλλοι....Και το τι ιδέες έχουνε...Μόδα είναι θα περάσει όπως είπε και κάποιος άλλος(δεν θυμάμαι ποιος!). Πάντως το να βγαίνουν στισ εκπομπές και να λένε εγώ πιστεύω αυτό και αυτό, να καλούν παπάδες να τους εξορκίζουν και να βλέπεις τον Τέρενς Κουίκ να προσπαθεί να τους <συνετίσει> είναι κάτι παραπάνω από κατάντια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
1. συμφωνώ ότι οι emo είναι μια μόδα και θα περάσει....
Αλλά μου νευριάζω όταν ακούω κάποιον να λέει για κάποιον άλλον :
< αυτός είναι emo ? > δηλαδή αυτοί που φορούν μαύρα ρούχα και σηκώνουν λίγο τα μαλλιά είναι emo έλεος.......

2. δεν έχω τίποτα με τους emo

3. από ότι βλέπετε και εσείς στην τηλεόραση ( αν βλέπετε τηλεόραση ) έχουν πάψει να ασχολούνται με τους emo οι δημοσιογράφοι.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top