Emo

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Οι <<πραγματικοι>> emo ειναι μια μικρη ομαδα ατομων που εχουν διαφορετικες αντιληψεις για τη ζωη απο ολους τους αλλους ειναι πιο μελανχολικοι, φρατζα μαλλι κ.α
Emo αυτοπαρουσιαζονται επισης και μερικα ατομα που για να κανουν τους μοντερνους ντυνονται οπως αυτοι αλλα δεν νομιζω οτι πρεπιει να γινεται συσχετιση.

Πως δεν ειναι διαφορετικοι? Εσυ εναν emo δεν τον ξεχωριζεις μεσα στο πληθος?;)

προσωπικά δεν μου κάνουν καμια εντύπωση. μου φαινονται κατι το συνιθισμένο. πηγαινε συνταγμα πχ ή ψυρρη. και πες μου αν ειναι κλωνοι η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Ειχε ψυχολογικα προβληματα, δεν ειχε φιλους, ειναι μια κακασχημη χοντρη αλογα που εγινε emo μπας και την προσεξει κανενας...

Πάντως δεν την λες ούτε κακάσχημη ούτε χοντρή.Το στυλ της πάει μπορώ να πω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντως δεν την λες ούτε κακάσχημη ούτε χοντρή.Το στυλ της πάει μπορώ να πω :)

Απ΄το ολοτελα καλη'ν κι η Παναγιωταινα που λενε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
χθες μετα απο 1 μηνα κατεβηκα συνταγμα
ηταν ΑΔΕΙΟ
ουτε μισος εμο
τιποτα τα σκαλια αδεια
μονο σκειτάδες ήτανε
τελειώνει..φεύγει το εμο απ την ελλαδα
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ε μωρέ μόδα είναι και περνάει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ γύρισα πριν καμιά ώρα από Κηφισιά, εκεί καλά κρατούν. :P
Αν και δεν είδα τόσα πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Σχετικα με τους Emo και εγω πιστευω πως ειναι απλα μοδα ...Επηρεασμενοι απο συγκροτηματα ,παρεες κλπ και στην προσπαθεια τους να δειξουν διαφορετικοι ,εχουν καταληξει πλεον ιδιοι...βεβαια ολο αυτο τ νταβαντουρι Emo vs trendy εχει καταντησει ενοχλητικο..μεχρι κ τα πρωιναδικα στην Tv Το παιξανε..Άμα ο τυπος γουσταρει να ναι ιμο,τρεντυ,γκοθας κ δν ξερω εγω τι αλλο ,συμφωνεις διαφωνεις, φατο κ κατσε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Σχετικα με τους Emo και εγω πιστευω πως ειναι απλα μοδα ...Επηρεασμενοι απο συγκροτηματα ,παρεες κλπ και στην προσπαθεια τους να δειξουν διαφορετικοι ,εχουν καταληξει πλεον ιδιοι...βεβαια ολο αυτο τ νταβαντουρι Emo vs trendy εχει καταντησει ενοχλητικο..μεχρι κ τα πρωιναδικα στην Tv Το παιξανε..Άμα ο τυπος γουσταρει να ναι ιμο,τρεντυ,γκοθας κ δν ξερω εγω τι αλλο ,συμφωνεις διαφωνεις, φατο κ κατσε...:)

Συμφωνώ απόλυτα!! Έχει καταντήσει κουραστικό το όλο ζήτημα!!Όπου και να πας γι' αυτά ακούς!!Εδώ οι καθηγητές στο σχολείο και στο φροντιστήριο ρωτάνε λεπτομέρειες!!! ΕΛΕΟΣ!!!:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Είναι μια μόδα που σχεδόν πέρασε......

Έκαναν μια μεγάλη συνάντηση και δεν πήγε σχεδόν κανένας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τελικά έχει ένα καλό ο Έλληνας...Βαριέται εύκολα!:P
Άιντε να τελειώνουμε με τα σούργελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τελικά έχει ένα καλό ο Έλληνας...Βαριέται εύκολα!:P
Άιντε να τελειώνουμε με τα σούργελα...

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Τελικά έχει ένα καλό ο Έλληνας...Βαριέται εύκολα!:P
Άιντε να τελειώνουμε με τα σούργελα...


Ξέρετε κάτι δεν συμφωνω με το όλο emo style και γι αυτό δεν θα το υιοθετούσα, ωστόσο πιστεύω πως θα πρέπει να σεβόμαστε τον καθένα ότι και άν είναι. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΣΟΥΡΓΕΛΑ... :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να έχει έχει το δικό του στυλ, και το να ονμάζουμε τα διαφορεικά είδη στυλ είναι ρατσιστικό γιατί σταμπάρεις αυτούς που το ακολουθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να έχει έχει το δικό του στυλ, και το να ονμάζουμε τα διαφορεικά είδη στυλ είναι ρατσιστικό γιατί σταμπάρεις αυτούς που το ακολουθούν.

Συμφωνώ.
Αλλά στην προκειμένη, μόνοι τους βάλαν ταμπέλα στον εαυτό τους και το στυλ τους και το περηφανεύονταν κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτά τα έχουμε συζητήσει. Ένα τσούρμο θυματάκια μόδας που είναι δήθεν καταθλιπτικοί, το παίζουν στα κανάλια και στους δημοσιογράφους και βγάζουν 3 μπαζάκια να λένε βλακείες δεξια κι αριστερά έχω το αναφαίρετο δικαίωμα να τους χαρακτηρίζω όπως νομίζω εγώ...
Αυτοί που προκαλούν πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τα πάντα, διαφορετικά emo στα σπίτια τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αυτά τα έχουμε συζητήσει. Ένα τσούρμο θυματάκια μόδας που είναι δήθεν καταθλιπτικοί, το παίζουν στα κανάλια και στους δημοσιογράφους και βγάζουν 3 μπαζάκια να λένε βλακείες δεξια κι αριστερά έχω το αναφαίρετο δικαίωμα να τους χαρακτηρίζω όπως νομίζω εγώ...
Αυτοί που προκαλούν πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τα πάντα, διαφορετικά emo στα σπίτια τους...

Αναφέραιτο δικαίωμα να χαρακτηρίζεις έχεις με την προυπόθεση να μην είσαι προσβλητικός. Όσο για τα αν προκαλούν, δεν νομίζω οτι σε προκάλεσαν προσωπικά. Οπότε προσπαθείστε και εσείς όλοι-(τα μη θυματάκια) να μην προξενείται καβγάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αναφέραιτο δικαίωμα να χαρακτηρίζεις έχεις με την προυπόθεση να μην είσαι προσβλητικός. Όσο για τα αν προκαλούν, δεν νομίζω οτι σε προκάλεσαν προσωπικά. Οπότε προσπαθείστε και εσείς όλοι-(τα μη θυματάκια) να μην προξενείται καβγάδες.

κοίτα πάνω απ όλα ελευθερία λόγου. συζήτηση κάνουμε. εγώ πρόβλημα με το στυλ αυτό δεν είχα μέχρι που άρχισαν όλες οι φασαρίες με την tv και τα mediα που είχαν ως αποτέλεσμα την εναρξη του ξύλου και των γιαουρτιών. αν διαβάσεις στις πρώτες σελίδες του τόπικ θα καταλάβεις ότι τα συγκεκριμένα άτομα με τις δηλώσεις που καναν, πήραν πολλά παιδιά στο λαιμό τους, κ ας μην έχουν το ίδιο στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Να λοιπόν τα είδη των ΕΜΟ (διαβάζετε ίμο..)

Δ EMO : Είναι ο ΕΜΟ - δημόσιος υπάλληλος. Σκάει Σύνταγμα κατά τις 8:30 με αθλητική και κουλούρι, μέχρι να πιει καφέ να γράψει κανένα στοίχημα πάει 14:30 και την κάνει για σπίτι.

Λ EMO
: Ο ΕΜΟ που εμφανίζεται στην πλατεία Συντάγματος από την πλευρά της Μ. Βρετανίας με αμάξι πολυτελείας (limo).

e -MO : Είναι ο ΕΜΟ του internet . Έχει προφίλ στο hi5, δικιά του ιστοσελίδα και πραγματοποιεί συχνά πυκνά απόπειρες αυτοκτονίας online μέσω web cam.

ΘΑΨ ΕΜΟ : Γνωστός και ως ΕΜΟ-κοράκι. Γουστάρει να πηγαίνει σε κηδείες και μνημόσυνα. Θα τον βρείτε να υποβαστάζεται απαρηγόρητος από τη χείρα. Αξεσουάρ: μαλλί- πλερέζα, μαντήλι. Hot spots : Πρώτο, δεύτερο, Κόκκινος μύλος.

ΔΟΣ ΕΜΟ: O EMO ρουφιάνος. Φοράει κουκούλα με φράτζα. Κλαίει και χτυπιέται γιατί έφυγαν οι γερμανοί από την Ελλάδα. Θα τον βρείτε στο Γερμανό να χαζεύει κινητά.

ΚΛΑΣ ΕΜΟ: Είναι ο ΕΜΟ που δεν έχει φίλους...

ΡΕΨ ΙΜΟ: Ο ΕΜΟ των McDonald 's.

ΣΚΑΨ ΕΜΟ: Βλ. ΘΑΨΕΜΟ

Μ ΕΜΟ
: Οι απόψεις των ειδικών διίστανται . Άλλοι υποστηρίζουν ότι είναι ο ΕΜΟ που μιμείται τους original ΕΜΟ. Άλλοι, ότι είναι ο ΕΜΟ στέλεχος πολυεθνικής που γνωστοποιεί τις απόπειρες αυτοκτονίας του με ΜΕΜΟ...

D EMO: Οι ΕΜΟ με συγκρότημα. Κλαίνε και χτυπιούνται γιατί δεν βρίσκουν παραγωγό και δισκογραφική.
Αγαπημένο spot απόπειρας . Το booth σε προβάδικο.

ΠΝΙΞ ΕΜΟ: O EMO που κάνει απόπειρα αυτοκτονίας κρατώντας την αναπνοή του.

ΠΡΟΣΤ ΕΜΟ: O EMO που παρκάρει στο πεζοδρόμιο της πλατείας Συντάγματος.

ΚΟΨ ΕΜΟ: Ο ΕΜΟ που έκανε απόπειρα αυτοκτονίας με καθαρτικό.

ΣΦΙΞ ΕΜΟ: Ο δυσκοίλιος ΕΜΟ . Αγαπημένη απόπειρα αυτοκτονίας με ρύζι λαπά.

ΚΑΘΑΡΟ ΕΜΟ: To EMO γκομενάκι . Το ψηλοκάβαλο. Σπάνιο είδος...

ΕΘ ΕΜΟ: O παραδοσιακός ΕΜΟ, ο traditional. Στην πλατεία Συντάγματος θα τον βρείτε δίπλα στον τσολιά.

ΚΡΑΞ ΕΜΟ: Αυτόν θα τον βρείτε μέσα στη Βουλή...

ΤΡΕΞ ΕΜΟ: Του φευγάτου ΕΜΟ η μάνα κλαίει συνέχεια. Όσο και να τρέξουν θα τις φάνε...

ΧΑΡΤΟΣ ΕΜΟ: O EMO που κλαίει γιατί δεν έχει να πληρώσει το νοίκι...

ΔΟΚ ΕΜΟ: Ο εκπαιδευόμενος ΕΜΟ. Θα τον αναγνωρίσετε αμέσως. Είναι αυτός που τον σφαλιαρώνουν οι άλλοι ΕΜΟ για να συνηθίσει το ξύλο.

ΦΤΙΑΞ ΕΜΟ: Είναι ο βυσματούχος ΕΜΟ . Πρώτο τραπέζι σιντριβάνι...

ΧΤΙΣ ΕΜΟ: Το πρωί οικοδομή το βράδυ Σύνταγμα...Θα τον αναγνωρίσετε από τον ασβέστη στο Vans.

ΧΩΣ ΕΜΟ: Το επόμενο στάδιο από τον ΔΟΚΕΜΟ. Είναι αυτός που πάει για καφέδες, τσιγάρα και ξυραφάκια.

ΧΥΣ ΕΜΟ: O ΕΜΟ που χύνει τον καφέ.

ΣΤΑΣ ΕΜΟ: O αρχαιότερος ΕΜΟ στο Σύνταγμα : O Άγνωστος Στρατιώτης...

ΑΣ ΕΜΟ: Μην τον ψάχνετε στην πλατεία Συντάγματος, κοιτάξτε πλατεία Εξαρχείων. Έχει μούσι και κιθάρα.

ΕΜΒΟΛ ΕΜΟ: O άσχετος ΕΜΟ. Δεν ξέρει κανέναν δεν τον ξέρει κανείς. Και όλοι μαζί κλαίνε γι' αυτό.

ΦΙΛΟΤ ΕΜΟ: Είναι ο ΕΜΟ «Ξανθόπουλος» . Αδικημένος από τη ζωή. Ψάχνει τον πατέρα του. Οδηγεί φορτηγό αλλά σπουδάζει και ιατρική. Προμηθεύει την παρέα με νυστέρια, οινόπνευμα και γάζες.

ΛΟΥΣ ΕΜΟ: Πλάκα κάνω.. δεν υπάρχει τέτοιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που κάποιος με προκαλεί δημόσια με διάφορα μέσα, ακόμη και εδώ, μέσα στο forum να ετοιμάζεται για τα χειρότερα. Όσο για το μη-θυματάκια, ναι θεωρω οτι δεν είμαι θύμα γιατι ποτέ δεν άφησα τη μόδα να με αλώσει και στη ζωή μου κάνω αυτό που γουστάρω εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που κάποιος με προκαλεί δημόσια με διάφορα μέσα, ακόμη και εδώ, μέσα στο forum να ετοιμάζεται για τα χειρότερα. Όσο για το μη-θυματάκια, ναι θεωρω οτι δεν είμαι θύμα γιατι ποτέ δεν άφησα τη μόδα να με αλώσει και στη ζωή μου κάνω αυτό που γουστάρω εγώ...

ΣΩΣΤΟΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top