Emo

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, γιατί όλοι μας μισούν; Είμαι emo, ε και τι; Ποιον ενοχλώ; Όλοι λένε "μόδα είναι θα περάσει..." δεν είναι μόδα! Απλά τώρα βγήκε στο προσκήνειο. Πάντα υπήρχαν emo, κι αν δεν έβλεπαν πάντα τόσες μακριές φράντζες όσο τώρα είναι γιατί οι προπαγάνδες από τα κανάλια έκαναν μια ιδεολογία "μόδα"!
Αν το θέλεις και αλλιώς, είμαστε καταθλιπτικοι-γιατί να το κρύψωμεν άλωστε!:P
Ένιγουέι, δεν είναι μόδα και πάνω απ όλα δεν είναι χαζομάρα, έιναι ένας τρόπος εξωτερίκευσης αυτού που νοιώθεις, και τίποτα παραπάνω!:thanks:


δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου...:):):)

προσωπικά δεν είμαι emo... αλλά πιστεύω ότι οι emo δεν είναι μόδα...

και φυσικά συμφωνώ με το ότι η τηλεόραση σε έναν μεγάλο βαθμό

λειτουργεί στα πλαίσια προπαγάνδας (όχι πάντα όμως και όχι όλοι οι

δημοσιογράφοι και ιδιοκτήτες καναλιών ευτυχώς για να μην είμαστε

απόλυτοι) και παρουσιάζει μία ιδεολογία που υπάρχει χρόνια τώρα ως

πρόσκαιρη μόδα....ε όχι μην τρελαθούμε ρε παιδιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Περιστασακά όλοι μισούν τα ατομα που τραβάνε την περισσότερη προσοχή.
Άλλωστε, όλος αυτός ο πολεμος εντός εισαγωγικών, πήρε διαστάσεις μετά την προβολή των emo μέσα απ τα ΜΜΕ (ταχυδρομος, τβ τιγκλον, κτλ.)
δεν θεωρεις ότι όσοι όντως ακολουθούν την ιδεολογία των emo προκάλεσαν μιλώντας στα περιοδικά? ήταν αναμενόμενο να ζηλεψουν ατομα που δεν τραβουσαν τοσο την προσοχη ρωτώντας "γιατί αυτοί κ οχι εγώ?"
όσο για την ιδεολογία αυτη, ναι υπαρχει χρόνια, αλλα ποτε δεν χαρακτηριζοταν απ τα μαυρα ρουχα και τις φρατζες. και σορρυ, αλλα παρακλαδι της hxc punk δεν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι συγκεκριμενοι τρεις που βγαινουν και μιλανε, ξερω απο πολυ προσωπικες πηγες και φιλους τους οτι κανεις τους δεν ειναι πραγματικος emo. Φυσικα εκθετοντας τη μοδα τους προκαλουν, γιατι ειναι κατι πρωτογνωρο και νομιζω οτι στον πολεμο κατα των emo εχουν μεγαλη ευθυνη.
Νομιζω παντως κι εγω οτι η πραγματικη ιδεολογια δε μπορει να χαρακτηριζεται απο ενδυση και στυλ. Οσο για το αν ειναι παρακλαδι της punk, δε γνωριζω! Καθεις εφ' ω εταχθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κι εγω τα ξερω τα ατομα. Κακομοιρηδες ειναι.
Και συμφωνω οτι η ιδεολογια δεν χαρακτηριζεαι απο ενδυση και στυλ. Γι αυτο η ιδεολογια ενος ατομου δεν πρεπει να κρινεται απ το ντυσιμο, αν και αποτελει σε πολλες περιπτωσεις τροπο εκφρασης της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απ'οτι ξερω απο φιλους τους, τα δυο αγορια το παιζουν emo για να πιασουν γκομενα και η κοπελια, Miss princess, ειναι μια κακασχημη χοντρη φακιδομουρα που εγινε ετσι γιατι δεν ειχε σχεσεις με ανθρωπους, ετσι για να την προσεξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κοίτα τα δύο αγόρια τα κράζαν τοσα χρονια στην κηφισια και ηταν γενικα τα καημενα παιδια-της-καρπαζιας. Για την κοπελα δεν ξερω. Παντως εκπεμπει χαζομαρα απο χιλιομετρα μακρυα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, ακριβως το ιδιο ξερω κι εγω γι αυτους.
Η κοπελια η αληθεια ειναι αυτο που λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Εκτός από τον petro είστε όλοι πολύ ρατσιστες παιδιά! Ενταξει, δε σας αρέσουμε (εμείς οι emo εννοώ), τουλάχιστον μη μας βρίζετε! Για το όνομα του Θεού...ΕΛΕΟΣ!!! Ποιον πειράζουμε την τύχη μου;!
Και όσο γ αυτούς που λένε ότι είναι emo και είναι μες στην τρελή χαρά, δεν είναι emo! Το παίζουν! Τώραα το γιατί...δεν είναι δική μου δουλειά!
Και ένα τελευταίο...HATERS MAKE ME FAMOUS!!!:D

κάνεις λάθος...
εγώ τους έχω υπερασπιστεί πολύ τους emo άμα δεις τα posts μου...
και δεν νομίζω να σας μισούν οι υπόλοιποι στο forum... αλλά εγώ χωρίς να είμαι emo λέω ότι δεν είστε μόδα αλλά ιδεολογία και ότι δεν είναι σωστό να σας αντιμετωπίζουν οι άλλοι ρατσιστικά επειδή διαφέρετε από τους υπόλοιπους...

είμαι υπέρ της διαφορετικότητας και κατά του ρατσισμού!


down with racism!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ποιος σας εβρισε ρε κοπελια? Φαντασματα βλεπεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εκτός από τον petro είστε όλοι πολύ ρατσιστες παιδιά! Ενταξει, δε σας αρέσουμε (εμείς οι emo εννοώ), τουλάχιστον μη μας βρίζετε! Για το όνομα του Θεού...ΕΛΕΟΣ!!! Ποιον πειράζουμε την τύχη μου;!
Και όσο γ αυτούς που λένε ότι είναι emo και είναι μες στην τρελή χαρά, δεν είναι emo! Το παίζουν! Τώραα το γιατί...δεν είναι δική μου δουλειά!
Και ένα τελευταίο...HATERS MAKE ME FAMOUS!!!:D

1ον αν με δεις κοπελα μου, θα καταλαβεις οτι μονο ρατσιστρια δεν ειμαι. εχω φαει ομως ξύλο και ασχημα επειδη με εχουν περασει για emo επειδη εχω piercings και μαυρο μαλλι. ειμαι υπερ της διαφορετικης εμφανισης, ρωτα οποιον θες εδω μεσα. Αλλα δεν νομιζω οτι εφταιξα πουθενα να με δερνουν επειδη βγηκαν τα βλαμενα στην τιβι τιγκλον και πλεον οποιος εχει λιγο υπερβολικη εμφανιση θεωρειται emo.

2ον haters make me famous..σορυ κιολας αλλα με τετοιες μ@λκιες ειναι που δινετε αφορμη να σας κραξουν. δηλαδη ελεος, ξεκαβαλα.

και για να μην λες, εγω απο τον φλεβαρη μεχρι τον αυγουστο στο συνταγμα την εβγαλα, ξερω πολυ καλα τι ειναι emo και τι δεν ειναι. Και τα περισσοτερα απ τα παιδια εκει απο μονα τους λενε οτι απλα ακολοθουν το στυλ. οποτε μην υποστηριζεις οτι η πλειονοτητα ακολουθει την ιδεολογια αυτη. η οποια btw στο 80, δεν χαρακτηριζοταν καν απο φρατζες και μαυρα. χαρακτηριζοταν απο χρωματα και οτι να ναι ρουχα και απλα το μαλλι ηταν πιο μακρυ μπροστα. γιατι μες την καταθλιψη και την πρεζα που ζουσαν αυτα τα ατομα δεν τους ενδιεφερε και ιδιαιτερα πως θα ντυθουν. οποτε δεν μπορεις να αμφιβαλλεις στο οτι το emo εξελιχθηκε κυριως στην γεννηση ενος συγκεκριμενου στυλ-μοδας πανω στην παλιοτερη ιδεολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το οτι δεν ειναι καθολου ρατσιστρια η piou το εγγυωμαι ανεπιφυλακτα.
Το δευτερο, νομιζω οτι μετα την τοποθετηση της Μαρινας, ο,τι και να πω περιττευει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εκτός από τον petro είστε όλοι πολύ ρατσιστες παιδιά! Ενταξει, δε σας αρέσουμε (εμείς οι emo εννοώ), τουλάχιστον μη μας βρίζετε! Για το όνομα του Θεού...ΕΛΕΟΣ!!! Ποιον πειράζουμε την τύχη μου;!
Και όσο γ αυτούς που λένε ότι είναι emo και είναι μες στην τρελή χαρά, δεν είναι emo! Το παίζουν! Τώραα το γιατί...δεν είναι δική μου δουλειά!
Και ένα τελευταίο...HATERS MAKE ME FAMOUS!!!:D

Άλλη φορά να διαβάζεις το τοπικ πριν απαντήσεις έτσι. ΓΙα την τελευτάια σου πρόταση συμφωνώ με piou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εκτός από τον petro είστε όλοι πολύ ρατσιστες παιδιά! Ενταξει, δε σας αρέσουμε (εμείς οι emo εννοώ), τουλάχιστον μη μας βρίζετε! Για το όνομα του Θεού...ΕΛΕΟΣ!!! Ποιον πειράζουμε την τύχη μου;!
Και όσο γ αυτούς που λένε ότι είναι emo και είναι μες στην τρελή χαρά, δεν είναι emo! Το παίζουν! Τώραα το γιατί...δεν είναι δική μου δουλειά!
Και ένα τελευταίο...HATERS MAKE ME FAMOUS!!!:D


Κατ' αρχας μην τοποθετησε τοσο καθετα γιατι δεν εχεις το δικαιωμα να λες τον καθενα ρατσιστη χωρις να ξερεις καν...Ειναι, για μενα, πολυ βαρυς χαρακτηρισμος...Οσο για την τελευταια σου προταση +1000 στην piou*...Εσεις μας δινετε το δικαιωμα, με αυτες τις μ@λακιες που λετε, να σας βριζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Οσο για το αν ειναι παρακλαδι της punk, δε γνωριζω! Καθεις εφ' ω εταχθη!

Τώρα και παρακλάδι της PUNK να είναι και των χίπηδων (πως μου 'ρθε lol) να ναι, το ίδιο μου κάνει και εκείνοι έτσι αντιμετωπίζονταν εκείνες τις εποχές, μήπως όμως τελικά το κάνουν για να ξεχωρίσουν, για να δείξουν ότι είναι σε καλύτερο και πιο ελεύθερο επίπεδο ζωής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Τώρα παρακλάδι της PUNK των χίπιιδων (πως μου 'ρθε lol) να ναι, το ίδιο μου κάνει και εκείνοι έτσι αντιμετωπίζονταν εκείνες τις εποχές, μήπως όμως τελικά το κάνουν για να ξεχωρίσουν, για να δείξουν ότι είναι σε καλύτερο και πιο ελεύθερο επίπεδο ζωής;

οι punk και οι χίπιδες αντιμετωπίζονταν στην δεκαετία του 70 και του 80 ως αλήτες, βρωμιάρηδες, αποβράσματα της κοινωνίας και περιθωριακοί.
οι emo αντιμετωπίζονται ως gay, προβατα της μόδας, ψώνια. αλλωστε η οικονομικη τους κατασταση και οι μαρκες που φορανε, δεν νομιζω να συμβαδιζουν με τα φτηνα και τα home-made ρούχα των punk ή των χίπιδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τα ρούχα δεν έχουν σχέση. Το εσωτερικό είναι που μετράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Τα ρούχα δεν έχουν σχέση. Το εσωτερικό είναι που μετράει.

συμφωνω σε αυτό. απλα αναφέρομαι στο οτι δεν μπορει να συγκριθει η αντιμετωπιση που εχουν οι emo λογω εμφανισης με την αντιμετωπιση που ειχαν παλιοτερα oι punk η τα χιπιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Το ότι εγώ προσωπικά σαν άτομο, δεν θέλω να έχω και πολλά πολλά με κάποιον πραγματικό emo που είναι συνέχεια down, είναι δικό μου πρόβλημα και δική μου επιλογή, και δεν με κάνει ρατσίστρια. Εντάξει είπαμε να ξεχωρίζει κανείς, ειδικά όταν είναι στην εφηβεία και ψάχνεται, αλλά τι στο διάολο μπορεί να του χει συμβεί για να φέρεται με αυτόν τον τρόπο; Δεν λέω ότι μπορώ να ξέρω τα προβλήματα του καθενός και τι έχει περάσει, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι η ζωή συνεχίζεται και είναι κρίμα νέα παιδιά να φέρονται με αυτόν τον τρόπο.

Τώρα, όπως ξανάπα, αυτοί που πάνε και δέρνουν τους emo είναι γελοίοι και ξεφτίλες και καλύτερα να κοιτάν τη δουλειά τους γιατί δεν έχουν κανένα διακαίωμα να πάνε να δέρνουν τον οποιονδήποτε.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Το ότι εγώ προσωπικά σαν άτομο, δεν θέλω να έχω και πολλά πολλά με κάποιον πραγματικό emo που είναι συνέχεια down, είναι δικό μου πρόβλημα και δική μου επιλογή, και δεν με κάνει ρατσίστρια. Εντάξει είπαμε να ξεχωρίζει κανείς, ειδικά όταν είναι στην εφηβεία και ψάχνεται, αλλά τι στο διάολο μπορεί να του χει συμβεί για να φέρεται με αυτόν τον τρόπο; Δεν λέω ότι μπορώ να ξέρω τα προβλήματα του καθενός και τι έχει περάσει, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι η ζωή συνεχίζεται και είναι κρίμα νέα παιδιά να φέρονται με αυτόν τον τρόπο.

Τώρα, όπως ξανάπα, αυτοί που πάνε και δέρνουν τους emo είναι γελοίοι και ξεφτίλες και καλύτερα να κοιτάν τη δουλειά τους γιατί δεν έχουν κανένα διακαίωμα να πάνε να δέρνουν τον οποιονδήποτε.:mad:

Άλλο που αν καποιος ειναι οντως καταθλιπτικος το τελευταιο που τον νοιαζει ειναι να ασχοληθει με τα ρουχα και το στυλ του. Πόσο μαλλον οταν η καταθλιψη ειναι βαριας μορφης, οπως αυτη που υποστηριζουν οι emo οτι εχουν. Oι πραγματικοι emo απλα ειναι αφροντιστοι και φορανε πραγματικα οτι ναναι απο αποψη εμφανισης, ειδα στο λονδινο καποιους και εφρηξα.

Καλα οσο για το ξυλο, ποσο μαλλον σε κοπελες, όπως και τα γιαουρτια κτλ ειναι αρρωστημενα και γελοια. Δειχνουν ελλειψη μυαλου και ιδεολογιας, και επισης ελλειψη ενδιαφεροντων και αντιληψης της πραγματικοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Oι πραγματικοι emo απλα ειναι αφροντιστοι και φορανε πραγματικα οτι ναναι απο αποψη εμφανισης, ειδα στο λονδινο καποιους και εφρηξα.



Σαν εμένα... :P

Καλά τα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top