ECPE 2019

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ειναι κανεις που δινει τωρα τον Μαιο;;
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Σήμερα είχα τα προφορικά..Στις 19 έχω τα γραπτά
Είχα κανονικά 15:45 Αλλά επειδή είχαν ένα κενό μας πήραν μια ώρα νωρίτερα ...μας ρώτησαν για τον εαυτό μας ..πότε έχουμε γενέθλια και πως τα γιορτάζουμε που έχει να κανει μετά με το θεμα ...μπήκε πολύ βατο θέμα..ήταν για το που να κάνει μια εταιρεία πάρτυ για τους υπαλλήλους και στο 5ο stage έκανε μια ερώτηση στην κάθε μία και τέλος ..Ήταν οκ είναι ικανοποιημένη πάντως
 

Panagiotisr

Νεοφερμένος

Ο Panagiotisr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Σχετικά με οτ θέμα της έκθεσης με το φαγητό στα σχολεία, ήθελε να σημειώσουμε τα πλεονεκτήματα και των 2 επιλογών που μας δηλωνε και να επιλέξουμε ποια θεωρούμε εμείς καλύτερη ή ήθελε να πούμε μόνο ποια διαλέγουμε και να πούμε τα πλεονεκτήματα μόνο αυτής έναντι της αλλης;
 

Theodora2003

Νεοφερμένος

Η Theodora2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Σχετικά με οτ θέμα της έκθεσης με το φαγητό στα σχολεία, ήθελε να σημειώσουμε τα πλεονεκτήματα και των 2 επιλογών που μας δηλωνε και να επιλέξουμε ποια θεωρούμε εμείς καλύτερη ή ήθελε να πούμε μόνο ποια διαλέγουμε και να πούμε τα πλεονεκτήματα μόνο αυτής έναντι της αλλης;

Εγραψα την ίδια έκθεση. Αν κατάλαβα καλά ήταν essay of opinion οπότε θα έπρεπε να διαλέξεις με ποιο συμφωνείς (να παιρνουν τα παιδια φαγητό από το σπίτι ή να προσφερεται από το σχολείο) και να γράψεις επιχειρήματα υπέρ της άποψης σου
 

Panagiotisr

Νεοφερμένος

Ο Panagiotisr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγραψα την ίδια έκθεση. Αν κατάλαβα καλά ήταν essay of opinion οπότε θα έπρεπε να διαλέξεις με ποιο συμφωνείς (να παιρνουν τα παιδια φαγητό από το σπίτι ή να προσφερεται από το σχολείο) και να γράψεις επιχειρήματα υπέρ της άποψης σου


Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι να ζητάει "opinion" ή να ζητάει "my views", και για αυτό έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι...θυμάσαι εσύ να ζητάει κάτι τέτοιο; Το μόνο που θυμάμαι είναι να ζητάει "advantages"...
 

Theodora2003

Νεοφερμένος

Η Theodora2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι να ζητάει "opinion" ή να ζητάει "my views", και για αυτό έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι...θυμάσαι εσύ να ζητάει κάτι τέτοιο; Το μόνο που θυμάμαι είναι να ζητάει "advantages"...


Ζητουσε τη γνώμη μας για το ποιο θεωρουμε καλυτερο
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Σχετικά με οτ θέμα της έκθεσης με το φαγητό στα σχολεία, ήθελε να σημειώσουμε τα πλεονεκτήματα και των 2 επιλογών που μας δηλωνε και να επιλέξουμε ποια θεωρούμε εμείς καλύτερη ή ήθελε να πούμε μόνο ποια διαλέγουμε και να πούμε τα πλεονεκτήματα μόνο αυτής έναντι της αλλης;

Χωρίς να έχω δει το θέμα, αν είναι opinion essay μπορείς να το αναπτύξεις και με τους δύο τρόπους. Το βασικό είναι η εκθεσή σου να έχει καλή δομή, σωστή σύνταξη και γραμματική, ωραίο λεξιλόγιο χωρίς ορθογραφικά και να είναι σχετική με το θέμα.
 

Panagiotisr

Νεοφερμένος

Ο Panagiotisr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χωρίς να έχω δει το θέμα, αν είναι opinion essay μπορείς να το αναπτύξεις και με τους δύο τρόπους. Το βασικό είναι η εκθεσή σου να έχει καλή δομή, σωστή σύνταξη και γραμματική, ωραίο λεξιλόγιο χωρίς ορθογραφικά και να είναι σχετική με το θέμα.


Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι ζηταγε asvantages και δεν θυμάμαι αν έλεγε να γράψουμε πλεονεκτήματα της επιλογής μας έναντι της άλλης η πλεονεκτήματα των 2 επιλογών...εγώ έβαλα και τις μιας και της άλλης και στο τέλος διάλεξα την μια με την προϋπόθεση ότι οι παράγοντες που δίνουν πλεονεκτημα στην άλλη παύουν να ισχύουν, ενδεικτικά εγραψα ότι ένα πλεονέκτημα του να παίρνεις φαγητό από το σπίτι είναι το ότι δεν έχεις θέμα με αλλεργίες....και στο κλείσιμο μου έγραψα ότι είναι προτιμότερο το να σιτίζει το σχολείο τους μαθητές του με την προϋπόθεση ότι θα γνωριζει τις αλλεργειες των μαθητών του...

Κατά τα άλλα θεωρώ ότι δεν έχω πρόβλημα, αλλά μόνο σε αυτό....που είναι ιδιαίτερα σημαντικό κομμάτι της έκθεσης γιατί δείχνει ότι δεν καταλαβαίνω τι ζηταγε...
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Λοιπόν το θέμα ζήταγε ξεκάθαρα wich one do you think has the most advantages ; (κάπως έτσι) Εγώ έγραψα πρόλογος μετά 2 παραγράφους με τους λόγους που συμφωνώ τα παιδιά να παίρνουν από το σπίτι και άλλη μια παράγραφο που δεν συμφωνώ να παίρνουν από το σχολείο και τον επίλογο..
Αχ όπου να'ναι βγαίνουν και τα αποτελέσματα χτες βγήκαν του Ecce
 

Theodora2003

Νεοφερμένος

Η Theodora2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόν το θέμα ζήταγε ξεκάθαρα wich one do you think has the most advantages ; (κάπως έτσι) Εγώ έγραψα πρόλογος μετά 2 παραγράφους με τους λόγους που συμφωνώ τα παιδιά να παίρνουν από το σπίτι και άλλη μια παράγραφο που δεν συμφωνώ να παίρνουν από το σχολείο και τον επίλογο..
Αχ όπου να'ναι βγαίνουν και τα αποτελέσματα χτες βγήκαν του Ecce

Νωρίς βγήκαν φετος:thumbsup:. Ελπίζω και τα δικά μας να μην αργήσουν
 

Mind Traveller

Νεοφερμένος

Η Mind Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν αύριο σύμφωνα με ανάρτηση του hau.Καλή μας τύχη!!!
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Για εκείνους που έδωσαν ECPE: Τα αποτελέσματα είναι διαθεσιμα.
 

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
τα πηγα αρκετα καλα και περασα (85,3%) εσεις παιδια; :)
 

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

giannis2003

Νεοφερμένος

Ο giannis2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και γω τα ιδια εκθεση εκθεση 710pts=LP ενω προφορικο 770pts=P ενω σε Reading n' listening εγραψα 1000pts=HP και 890pts=HP αντιστοιχα εσυ σε αυτα τι εγραψες
 
Τελευταία επεξεργασία:

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top