E-mail σε φάκελο spam

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είχα στείλει σε έναν καθηγητή ένα συνημμένο Word και είχα γράψει ενα μικρό κείμενο και είχα βάλει και τίτλο. Εν τέλει, έπειτα από επικοινωνία με τον καθηγητή, δε το είχε λάβει παρόλο που εμένα μου έλεγε ότι στάλθηκε. Υποθέτω ότι πήγε στα σπαμ του. Εγώ από τη μεριά μου μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.
Άμα είναι σημαντικό και χρειάζεται να το δει, μπορεί να ξαναστείλεις το ίδιο κείμενο ή να του πεις με τρόπο να ψάξει καλύτερα και στα σπαμ του και παντού.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Άμα είναι σημαντικό και χρειάζεται να το δει, μπορεί να ξαναστείλεις το ίδιο κείμενο ή να του πεις με τρόπο να ψάξει καλύτερα και στα σπαμ του και παντού.
Ακριβώς αυτό του είπα, λέει ''Δεν ήρθε ποτέ''. Σε μένα φαίνεται ότι είναι αποσταλμένο. Δεν έψαξε, τόσο απλά.
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να του πεις να κοιτάξει στα σπαμ οπωσδήποτε.

Αυτό με τα σπαμ είναι τεράστια μαλακία ώρες ώρες, εμένα μου εξαφανίζει μηνύματα που μου στέλνει η σύμβουλος μου συνέχεια, παρόλο που την έχω στις επαφές μου. :hmm:
Ομοίως και στα μηνύματα της δουλειάς κάποιες φορές. Ίσως να επηρεάζεται απο το να στέλνει μαζεμένα e-mail κάποια επαφή.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Τότε στείλε το ξανά.
Αυτό έκανα, αναμένω απάντηση αλλιώς μάλλον θα το στείλω από ένα άλλο mail που έχω. Προθεσμία είναι η Κυριακή αλλά ευτυχώς αυτός συνήθως απαντάει σχετικά γρήγορα

Παιδιά θα κάνω φονικό, δεν έχει απαντήσει ακόμα και έχω στείλει ήδη ένα μέιλ από το αρχικό και ένα παρόμοιο από ένα άλλο που έφτιαξα αλλά τίποτα. Μάλλον μας δουλεύει ο "κύριος" και μετά ο μόνος ζημιωμενος είμαι εγώ :kill:Αύριο βράδυ είναι η λήξη της προθεσμίας
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.
Παιδιά θα κάνω φονικό, δεν έχει απαντήσει ακόμα και έχω στείλει ήδη ένα μέιλ από το αρχικό και ένα παρόμοιο από ένα άλλο που έφτιαξα αλλά τίποτα. Μάλλον μας δουλεύει ο "κύριος" και μετά ο μόνος ζημιωμενος είμαι εγώ :kill:Αύριο βράδυ είναι η λήξη της προθεσμίας
Βγάλε καμιά screenshot του σταλμένου μειλ με την ημερομηνία για καλό και για κακό
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Δεν έχει σκαιπ να του το στείλεις μέσω σκαιπ; Εκεί βλέπεις οτι το είδε ο καθηγητης σου.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πάντως δεν νομίζω να παραδεχθεί εύκολα ότι ήταν δικό του φταίξιμο
Καλά αυτό εννοείται. Εδώ στο μέιλ που του έστειλα για τη 1η εργασία αρχικά, μου άφησε να εννοηθεί οτι την εστειλα εκτός προθεσμίας (ενω εκτος προθεσμιας ηταν μόνο το μειλ που τον ρώτησα γιατί δε την έλαβε υπόψη του) αλλά θα τη λάβει υπόψη του ωστόσο για πρώτη και τελευταία φορά. Εγώ από τη μεριά μου εννοείται ότι είχα κάνει σε αυτό το μέιλ που του έστειλα προώθηση το αρχικό μέιλ για αποδεικτικό).

Δεν έχει σκαιπ να του το στείλεις μέσω σκαιπ; Εκεί βλέπεις οτι το είδε ο καθηγητης σου.
Είναι κάθετος, τη θέλει μόνο στο μέιλ:mad:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Κανε το PDF και ξαναστειλτο. Πιθανόν να το μπλόκαρε ο email provider του.
1586037480342.png
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Κανε το PDF και ξαναστειλτο. Πιθανόν να το μπλόκαρε ο email provider του.
View attachment 69001
Μπλοκάρουν τα Word συνήθως; επειδή μας είπε για γραμματοσειρές κλπ υποθέτω το θέλει Word. Σε άλλους συμφοιτητές έχει σταλθεί κανονικά. Επίσης, η 1η εργασία του ηρθε αφού έγινε προώθησή της. Τώρα είναι να παραδοθεί η 2η.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.
Μπλοκάρουν τα Word συνήθως; επειδή μας είπε για γραμματοσειρές κλπ υποθέτω το θέλει Word. Σε άλλους συμφοιτητές έχει σταλθεί κανονικά. Επίσης, η 1η εργασία του ηρθε αφού έγινε προώθησή της. Τώρα είναι να παραδοθεί η 2η.

Αν το μετατρέψεις σε pdf, οι γραμματοσειρές ίδιες δεν θα μείνουν; Όπως και να έχει, στείλε το και στις δυο μορφές αν δεν είσαι σίγουρος. Από το να χάσεις τον βαθμό, καλύτερα να τον σπαμάρεις με μειλ, κάποιο θα δει στο τέλος.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Αν το μετατρέψεις σε pdf, οι γραμματοσειρές ίδιες δεν θα μείνουν; Όπως και να έχει, στείλε το και στις δυο μορφές αν δεν είσαι σίγουρος. Από το να χάσεις τον βαθμό, καλύτερα να τον σπαμάρεις με μειλ, κάποιο θα δει στο τέλος.
Το πρόβλημα ειναι ότι Παρασκευή του το έστειλα από το κανονικό μου μέιλ ενώ το Σάββατο του έκανα πρωθηση το μέιλ της Παρασκευής από ένα Gmail που εχω παρακαλώντας τον αν το δει, να μου επιβεβαιώσει αν του ήρθε τελικά. Ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση. Βέβαια δε θέλω να τον πρήζω, ήδη 2 μέιλ του έχω στείλει. Ενδέχεται να μη μπήκε να τα δει ακόμα οπότε υπάρχει και ένα τέτοιο ενδεχόμενο, αν και συνήθως μπαίνει.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το κανεις pdf,ίσα ίσα νομίζω ότι είναι πολύ πιο επαγγελματικό, εκτός και αν σας είπε συγκεκριμένα να του το στείλετε σε word. Έστειλες από το μειλ της σχολής σου ή από άλλο μειλ; Γιατί αν έστειλες στον καθηγητή σου στο μειλ που έχει από το πανεπιστήμιο, αλλά εσυ δεν έστειλες από το μειλ του πανεπιστημίου, υπάρχει πιθανότητα να μην το πάρει ποτε το μειλ. Κατά τ’αλλα, είναι επίσης πολύ πιθανό να του έχει έρθει και απλά να μην το έχει ανοίξει ή να μην σου έχει απαντήσει. Δεν απαντουν πάντα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Μπλοκάρουν τα Word συνήθως; επειδή μας είπε για γραμματοσειρές κλπ υποθέτω το θέλει Word. Σε άλλους συμφοιτητές έχει σταλθεί κανονικά. Επίσης, η 1η εργασία του ηρθε αφού έγινε προώθησή της. Τώρα είναι να παραδοθεί η 2η.
PDF και τσεκάρεις πριν το στείλεις. Στην τελική μπες στο Facebook group τους έτους σους και δες τι κάνουν οι άλλοι.

Αν το μετατρέψεις σε pdf, οι γραμματοσειρές ίδιες δεν θα μείνουν; Όπως και να έχει, στείλε το και στις δυο μορφές αν δεν είσαι σίγουρος. Από το να χάσεις τον βαθμό, καλύτερα να τον σπαμάρεις με μειλ, κάποιο θα δει στο τέλος.
Το spamming δεν έχει νόημα. Θα τον εκνευρίσει. Καλύτερα να κοπεί και να πάει για Σεμπτέμβρη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.
Το spamming δεν έχει νόημα. Θα τον εκνευρίσει. Καλύτερα να κοπεί και να πάει για Σεμπτέμβρη.
Δεν συμφωνώ. Καταρχάς δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια να πουν δεν πειράζει ας πάει για Σεπτέμβρη. Επίσης όταν μιλάω για σπαμ δεν εννοώ να τον βομβαρδίσει, απλά να στείλει και σε διαφορετική μορφή χωρίς να φοβηθεί ότι θα εκνευριστεί. Το πολύ πολύ το ρίχνει σε πρόβλημα του συστήματος και ξεμπερδεύει. Ο ίδιος ο καθηγητής δεν πρόκειται να παραδεχθεί ότι έφταιγε αυτός, οπότε είναι win-win και για τους 2.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το κανεις pdf,ίσα ίσα νομίζω ότι είναι πολύ πιο επαγγελματικό, εκτός και αν σας είπε συγκεκριμένα να του το στείλετε σε word. Έστειλες από το μειλ της σχολής σου ή από άλλο μειλ; Γιατί αν έστειλες στον καθηγητή σου στο μειλ που έχει από το πανεπιστήμιο, αλλά εσυ δεν έστειλες από το μειλ του πανεπιστημίου, υπάρχει πιθανότητα να μην το πάρει ποτε το μειλ. Κατά τ’αλλα, είναι επίσης πολύ πιθανό να του έχει έρθει και απλά να μην το έχει ανοίξει ή να μην σου έχει απαντήσει. Δεν απαντουν πάντα.
Έστειλα από άλλο μέιλ. Ο καθηγητής δεν λειτουργεί το μέιλ του πανεπιστημίου αλλά ένα προσωπικό otenet που έχει. Προς το παρόν, θα κάνω υπομονή μερικές μέρες που θα ανακοινωθεί η βαθμολογία στο e-class ώστε να δω αν περιλαμβάνεται το όνομά μου (λογικά Παρασκευή). Ελπίζω να το δει αυτή τη φορά!

PDF και τσεκάρεις πριν το στείλεις. Στην τελική μπες στο Facebook group τους έτους σους και δες τι κάνουν οι άλλοι.


Το spamming δεν έχει νόημα. Θα τον εκνευρίσει. Καλύτερα να κοπεί και να πάει για Σεμπτέμβρη.
Απο όσο ξέρω σε word το έχουν στείλει γιατί έχω ρωτήσει αρκετούς συμφοιτητές

Στο μεταξύ έχω βάλει μπρος τη 3η εργασία για να τη στείλω την ερχόμενη εβδομάδα. Είναι απαλλακτικές. Αν κάνεις και τις 8 (με επιτυχία) περνάς το μάθημα χωρίς εξετάσεις. Γι' αυτό καίγομαι και αγχώνομαι τόσο γιατί τώρα με τον κορονοιό έχω αρκετό χρόνο για απαλλακτική
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Μηπως δεν το στελνεις με το δικο σου εμαιλ ( yahoo κτλ ) και οχι της σχολης και αρα εκει ειναι το θεμα σου και παει στα σπαμ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top