Eξετάσεις City and Guilds

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι έχει απεριόριστη ισχύ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δωσε ρε συ κατι απο τα Michigan/Cambridge/Edexcel να τελειωνεις μια και καλη και μην ασχολεισαι με ολα τα πιστοποιητικα.

Αυτο ειναι φιλικη συμβουλη απο μενα.

Η αποφαση δικη σου!:no1:


Ρε παιδι μου κολημα Michigan/Cambridge/Edexcel κ.λ.π.....
Ας πειραματηστουμε λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tι να σε πω ρε συ...
Πειραματίσου αλλα δεν θα ξερεις το αποτελεσμα.
Τουλαχιστον αυτη ειναι κλασσικη συνταγη.
Και οι αλλοι που εδωσαν τα πρωτοτυπα μην νομιζεις πως βρηκαν και χαϊρι αλλα never mind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Tι να σε πω ρε συ...
Πειραματίσου αλλα δεν θα ξερεις το αποτελεσμα.
Τουλαχιστον αυτη ειναι κλασσικη συνταγη.
Και οι αλλοι που εδωσαν τα πρωτοτυπα μην νομιζεις πως βρηκαν και χαϊρι αλλα never mind.
μηπως το παραξηλωσαμε με τις μπηχτες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλο μου παιδι δεν μιλαω για σενα.
Μιλαω για συμμαθητες μου που εδωσαν City and Guilds και κοπηκαν παταγωδως τον Μαιο και περασαν το Michigan/Edexcel με επιτυχια.
Οπως και παιδια που δοκιμασαν το UCLAN στο επιπεδο Β2 και Γ1 που ξερω.
Και εκει πολλες αποτυχίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Kαλο μου παιδι δεν μιλαω για σενα.
Μιλαω για συμμαθητες μου που εδωσαν City and Guilds και κοπηκαν παταγωδως τον Μαιο και περασαν το Michigan/Edexcel με επιτυχια.
Οπως και παιδια που δοκιμασαν το UCLAN στο επιπεδο Β2 και Γ1 που ξερω.
Και εκει πολλες αποτυχίες.
ο καθενας δινει ο,τι θελει αναλογα με τα δυνατα του σημεια και οχι αναλογα με την παλαιοτητα του πτυχιου, εφοσον ολα ειναι αναγνωρισμενα απο το ΑΣΕΠ. Απλα να σας θυμισω οτι το C&G δινει μιζες στους καθηγητες για καθε μαθητη το 10% των εξεταστρων...
Α! και επισης ουτε γω ειπα οτι μιλας για μενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μα το ξερω για τις μιζες.
Αλλα καλο ειναι να αναφερομαστε πως η δυσκολια ολων μα ολων τον πιστοποιητικων ειναι η ΙΔΙΑ.
Μην δημιουργείτε ψευδαισθήσεις.
Οπως και να ξερετε πως το City and Guilds μολις τωρα εναρμονιστηκε απολυτα με το CEFR.Θα τα ξαναεμπιστευτειτε;Ενω ξερετε πως μεχρι πριν απο λιγο ηταν πιο δυσκολο απο το CEFR?Γιατι κατεβηκε η βαση νομιζεται στο 50%?
Σε αντιθεση με τα παλια που ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ μα ΑΠΟΛΥΤΑ εναρμονισμενα με το CEFR.
H αποφαση παιδια ειναι δικη σας.;)
Eγω παντως δεν προκειται να δωσω καποια απο τα πιστοποιητικα τα οποια δεν υπαρχουν τουλαχιστον 5 χρονια στην αγορα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δινω δεκεμβρη και θα κοπω.ειναι ενα απαισιο πιστοποιητικο,με χαλια προφορα στο ακουστικο,με ηλιθιες ερωτησεις.ισως να περασω το προφορικο.στα γραπτα θα κοπω και η βλακεια ειναι οτι στα γραπτα του μισιγκαν πηγαινα καλα.σε αυτο θα πατωσω.δεν πειραζει ομως.τοσο ασχετος που ειμαι καλα να παθω.ετσι και αλλιως το μαιο δινω για μισιγκαν.σιγα μην το παρω και αυτο αλλα λεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
δινω δεκεμβρη και θα κοπω.ειναι ενα απαισιο πιστοποιητικο,με χαλια προφορα στο ακουστικο,με ηλιθιες ερωτησεις.ισως να περασω το προφορικο.στα γραπτα θα κοπω και η βλακεια ειναι οτι στα γραπτα του μισιγκαν πηγαινα καλα.σε αυτο θα πατωσω.δεν πειραζει ομως.τοσο ασχετος που ειμαι καλα να παθω.ετσι και αλλιως το μαιο δινω για μισιγκαν.σιγα μην το παρω και αυτο αλλα λεμε


Μου αρέσει η αισιοδοξία σου...!!!!!:DΚοίτα ο καθένας κάπου είναι πιο δυνατος...Ή στο κύκλωμα (multiple choice) ή στο γράψιμο....Παρόλο που και εγώ είμαι πιο δυνατή στο κύκλωμα έδωσα το city and guilds τον Οκτωμβριο...Δεν το πήρα...Δεν σημαίνει κάτι όμως αυτό..Ηταν μια εμπειρία.... ετσι θα το δεις και εσύ...Τωρα επέλεξα να δώσω το msu.Και αν δεν το πάρω ούτε τώρα και πάλι δεν χάλασε ο κόσμος...Θα ξαναδώσω...

ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σε ποιο μερος κοπηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Στο listening και στο writting:PΝα φανταστείς στο τριτο part κατάφερα να συμπληρώσω μόνο 4 κενά!:D

Μία συμβουλή : ΜΗΝ χρησιμοποίησεις πολύ το λεξικό είναι παγίδα.Θα σου φάει χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παντως ειναι βλακεια ειδικα στο ακου στικο η προφορα ειναι χαλια.το τι θεματα εκθεση επεσαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
To πρώτο ήταν να παρουσιάσουμε μια ερευνα σχετικά με μια καντινα που θα άνοιγε σε κάποιο κολεγιο και παρέθεταν καποια στατιστικα φοιτητων.Ξέρεις, ποιοι είναι υπερ-κατα και γιατί..κλπ

Το δευτερο μέρος ήταν story που να ξεκιναει με την φραση "Πήρα στα χέρια μου τον φάκελο και τον ανοιξα με ανυπομονησια και αγωνία..."

Υ.Γ Μιλάμε πάντα για το C2 έτσι??
-----------------------------------------
παντως ειναι βλακεια ειδικα στο ακου στικο η προφορα ειναι χαλια.το τι θεματα εκθεση επεσαν?



Είναι επειδή είναι καθαρά αγγλική:P. Για αυτό μας φαίνεται κάπως...Παντως εγω εχω την εντυπωση ότι το ακουστικό μέρος είναι και πολύ γρήγορο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω ειμαι β2.εσυ εισαι μια χαρα.εγω ειμαι ασχετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
εγω ειμαι β2.εσυ εισαι μια χαρα.εγω ειμαι ασχετος.


Βρε πλάκα μου κάνεις?Τι άσχετος????Αφου στο michigan λες οτι τα πας καλα...Άντε βρε μια χαρά θα τα πας...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια εμεις εδω είμαστε!
Τι απορίες έχετε;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδια εμεις εδω είμαστε!
Τι απορίες έχετε;
:)


Γειά σου ρε teo!!!!:) Ευγενικός και πρόθυμος όπως πάντα!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ναι,αλλα σε καποια δεν παω καλα τεστ.δεν βαριεσαι?καποια στιγμη θα παρω το β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Αφου δίνεις Μαιο εχεις αρκετο χρόνο να προετοιμαστεις...Μην μασάς...!!!

Για κρατικό σκέφτηκες να δώσεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top