Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δοκιμασε και Γριβα και Μπετση.Εστιαζουν στις αδυναμιες των Ελληνων υποψηφιων.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Α και κάτι τελευταίο... θεωρείτε αναγκάιο να κάνω για 2-3 μήνες υλικό CAE(χωρίς βέβαια να δώσω το τεστ) για να είναι πιο ομαλή η μετάβαση στο CPE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Αυτό εσύ θα το κρίνεις αν και νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο. Εγώ έκανα μόνο τα 2 past papers του CAE που είχε ανεβάσει το Cambridge στην ιστοσελίδα του ( https://www.cambridgeesol.org/resources/teacher/cae.html ) και αυτό ήταν όλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλο θα ναι πιστευω για να εχεις μια πιο ηπια μεταβαση στο Γ2 επιπεδο.4 με 5 τεστ ειναι αρκετα πιστευω.Οχι οτι θα δεις καποια τεραστια διαφορα αλλα σιγουρα θα σε βοηθησει και θα σου δωσει αυτοπεποιθηση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πάντως μου την σπάει υπερβολικά πολύ όταν δεν ελέγχουν τις ημερομηνίες των εξετάσεων με τα άλλα διπλώματα. Φέτος κάποια επίπεδα ΚΠΓ ιταλικών απ'ότι πληροφορήθηκα έπεσαν την ίδια μέρα με ECCE ή ECPE (Δεν θυμάμαι ακριβως με ποιό). Το ίδιο έγινε και με τα γαλλικά- εγώ φετός θα έδινα delf αλλά ήταν την ίδια μέρα με το FCE. Ναι μεν ήταν διαφορετικές ώρες αλλά οταν τελείωνε FCE άρχιζε delf. Και επειδή ήθελα να ξεκουραστώ λίγο δεν έδωσα καν delf... Του χρόνου πάλι με το καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bασικα υπάρχουν τόσοι πολλοι φορείς πιστοποίησης που είναι ειναι αδυνατον να μην συμπέσουν οι εξετάσεις σε 4 weekends που έχει ο Μάιος.
Δεν φταινε και αυτοί μιας και δεν μπορουν να χωρεσουν τοσες εξετάσεις σε τοσο μικρο χρονικο διάστημα.Έτσι δείξτε κατανόηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ευτυχώς που το χρόνο τον Μάιο θα μπορέσω να δώσω ένα γαλλικό πτυχίο και δεν θα δώσω κανένα αγγλικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν και εχω ξαναρωτήσει αλλά επειδή δεν μου απάντησε κάποιος ξανα ρωτάω..Τα θέματα του fce 2010 βγήκανε?Δεν τα βρήκα στη βιβλιοθήκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
pupsi έχει απαντηθεί η ερώτηση σου αν κοιτάξεις λίγο πιο πίσω στο φόρουμ. Είχε πει ο teol "Oσο για τα θέματα συμφωνα με νεα αποφαση δεν θα ανακοινωνονται αλλα θα πωλουνται απο το Cambridge ESOL."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aκριβως αυτο.:) Και η τιμη τους ειναι ιδιαιτερα τσουχτερη γυρω στα 40 με 50 λιρες Αγγλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα FCE/CAE/CPE May 2010 πιστοποιητικα θα αρχισουν απο αποστελλονται απο τις 15 Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
παιδιά τι διαφορά έχει το A (Very good) με το Α (exceptional) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το ιδιο πραγμα ειναι.:)
Απλα στο Statement of Results δεν εχει A,B,C,D,E
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ok thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Δοκιμασε και Γριβα και Μπετση.Εστιαζουν στις αδυναμιες των Ελληνων υποψηφιων.;)

teol εγώ τώρα κάνω τα Past Papers CPE (BETSIS) και επειδή δεν έχει πολλά Listening tasks θέλω να πάρω και βιβλίο.Να πάρω του Μπέτση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
κάνατε πρώτα κάποιο coursebook? μην κάνετε κατευθείαν Past Papers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ δεν κάνω coursebook... Κοιταξτε, εξαρτάται από τον τρόπο διαβάσματος του καθενός... εγώ στο fce έκανα μόνο past papers και το πήρα με 80/100. Τώρα καταλαβαίνω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ fce και cpe. Παράλληλα όμως κάνουμε coursebook στο σχολείο και έχω δει ότι γενικότερα με μπερδεύουν κατα κάποιο τρόπο. Άρα με βολεύουν πιο πολύ τα past papers. Κάποιος άλλος όμως μπορεί να θέλει coursebook για να τον βοηθήσει... Όπως είπα πριν, εξαρτάται από τον μαθητή και στο πως αυτός προτιμά να εξασκείται. Εξάλλου, ο καθένας μας διαβάζει με διαφορετικό τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
https://grivas.gr/index.php?id=282
Του Γριβα πολυ καλα βιβλια οπως και του Hillside Press.:)

https://www.elthillside.com/catalog1.asp?Cat_ID=36

Το μυστικο της επιτυχιας μαζι με τα past papers παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
κάνατε πρώτα κάποιο coursebook? μην κάνετε κατευθείαν Past Papers

Φυσικά και κάναμε! το CAE Gold plus(longman). Επίσης κάνω εδώ και καιρό το Proficiency Writing(longman) και το Voc and Grammar for Cambridge Advanced and Proficiency(longman) εκτός των Past Papers(betsis)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
τα πτυχεια δηλαδη θα αποσταλθουν 15 σεπτεμβριου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top