Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πλεον πρεπει να εχουν ανεβασει ολα τα Statement of Results!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Η αδερφή μου έδωσε FCE φέτος και το πήρε με 71/100=C.Και το παράδοξο είναι ότι στο Listening είχε πολύ πάνω από Exceptional! Την έφαγε το Writing...Ποιος το περίμενε? Αφού τα πήγαινε ικανοποιητικά στις εκθέσεις.Εκεί πήρε κάτω από Borderline και απορώ πως έγινε κάτι τέτοιο..Για λίγο έχασε το Β.It's ok, though...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Η αδερφή μου έδωσε FCE φέτος και το πήρε με 71/100=C.Και το παράδοξο είναι ότι στο Listening είχε πολύ πάνω από Exceptional! Την έφαγε το Writing...Ποιος το περίμενε? Αφού τα πήγαινε ικανοποιητικά στις εκθέσεις.Εκεί πήρε κάτω από Borderline και απορώ πως έγινε κάτι τέτοιο..Για λίγο έχασε το Β.It's ok, though...

Εγώ πήρα Α (επειδή είχα πάνω απο exceptional listening& speaking) αλλα πολύ οριακά γιατί συνέβη το ίδιο με την αδερφή σου σε εμένα... στο writing είχα κάπου στο borderline παρ' ότι είμαι καλός στις εκθέσεις, γι αυτό, μην ανυσηχείς! Αλλά τέλος πάντων, είμαι πολύ ευχαριστημένος! Συγχαρητήρια σε όσους το πήραν και στην αδερφή σου!:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Μπράβο και σε σένα! Καλά τί θέμα έβαλαν στην Έκθεση πια? Θυμάσαι μήπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
:/ θυμάμαι μόνο το 2ο θέμα που επέλεξα. ήταν essay και έλεγα ποια είναι τα ιδανικα ενός καλού φίλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
:/ θυμάμαι μόνο το 2ο θέμα που επέλεξα. ήταν essay και έλεγα ποια είναι τα ιδανικα ενός καλού φίλου


Και εμένα αυτό με χαντάκωσε και πήρα GOOD στο writing ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Και εμένα αυτό με χαντάκωσε και πήρα GOOD στο writing ....

εμένα αντίθετα τον πρώτο μέρος... δεν καταλαβαίνω και την ουσία του πρώτου μέρους. Σου δίνει 2-3 notes και σου ζητάει να τα αναπτύξεις... καταντάει λίγο "ρομποτικό" να το πω; πάντως σε στενεύουν πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Eγώ στο 2ο δεν ήξερα τι να γράψω....
Αλλα by the way ... με χαντάκωσε το listening που πήγαινα προς weak.. όλα τα άλλα ήταν αψογα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έδωσα cpe στο πρώτο μέρος της έκθεσης δεν περιορίστηκα μόνο σε αυτά που έδινε. 2,5 σελίδες έγραψα :redface:. Τώρα δεν ξέρω αν στο fce πρέπει οπωσδήποτε να γράφεις μόνο αυτά που σου δίνει καθώς είχα δώσει μόνο ecce.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Κοίτα, επειδή έχω δει το πρώτο μέρος του CPE, δεν σε περιορίζει τόσο επειδή έχεις παραπάνω απο 300 λέξεις για να γράψεις. Τώρα , στο FCE σου δίνει 5 σημειώσεις που είναι υποχρεωτικό να τις γράψεις σε maximum 150 λέξεις. Δηλαδή, δεν μπορείς να αναπτύξεις πολύ αυτές τις σημειώσεις επειδή σε περιορίζουν οι λέξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα θελει καλη παραφραση να κανεις στις σημειωσεις και να προσθεσεις το πολυ 2-3 προτασεις δικες σου.
Δεν θελουν κατι τρομερο.Απλα ειναι πολυ guided εκθεση.Στο Michigan ειναι πιο ελευθερη.Οπως και στο 2ο παρτ στο Cambridge.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina-v

Νεοφερμένος

Η ntina-v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σε όλους! αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει!εδωσα cambridge FCE τον μάιο και βγήκαν τα αποτέλεσμα πίστευα ότι έγραψα πολύ καλά και τελικά κόπηκα. εχω γραψει B use of english και reading , C writing και listening και D speaking. η ερώτηση μου είναι αυτά δη συμψηφίζονται? πως κόπηκα έχοντας 2 B. αν ζητήσω επανεξέταση υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι? ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Καλησπέρα. Δες, εξαρτάται. Δεν νομίζω να έχουν κάνει λάθος. Ίσως εκεί που έχεις Β να το έχεις οριακά και εκεί που έχεις C και D το ίδιο... Τώρα δεν σου εγγυώμαι τίποτα... Πάντως δεν έχεις κάτι να χάσεις πέρα από λίγα (πιστεύω, δεν έχω δει καν αν υπάρχει κόστος :P ) μετρητά, κάνοντας επανεξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina-v

Νεοφερμένος

Η ntina-v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν ξερω εχω απογοητευτει...Δεν μπορω να το ξανα περασω ολο αυτο!Τα Β μου ειναι οριακα στην γραμμη του Α οπως και τα αλλα οριακα στο Β. Ρωτησα και μου ειπαν οτι κοστιζει 80ε περιπου! Νομιζω οτι θα το προσπαθησω! σ'ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τι ποσοστο επι % ειχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina-v

Νεοφερμένος

Η ntina-v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
55%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Αν μπορείς ανέβασε το statement of result κρύβοντας τα προσωπικά σου στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Xμμ κοιτα φετος υπηρχαν παιδια που κόπηκαν με 58 ή 59% .Kαταλαβαινω πως αισθανεσαι πολυ ασχημα αλλα θα σε παροτρυνα να μην κινησεις διαδικασιες επαναξιολογησης γιατι μονο ενα 1-1.5% ειναι το ποσοστο λαθους τους.Επειδη εχω κανει κατι παρομοιο στο Michigan που κοπηκα για 1-2% θα σου ελεγα πως δεν αξιζει τον κοπο.Διαβασε λιγο παραπανω και ευχομαι ΚΑΘΕ επιτυχια στην επομενη εξεταστική;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top