Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μολις τα βρω θα τα ανεβασω.Υπομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Μόλις έδωσα speaking! Τα πήγα 100000% ΤΕΛΕΙΑ!!! δεν είχα κανένα πρόβλημα άγχους. Έτσι κι αλλιώς, οι εξεταστές, έβαλαν τα δυνατά τους να μας το αποβάλλουν και μας βοηθούσαν όταν κολλάγαμε! Οι φωτογραφίες ήταν λίγο δυσκολούτσικες επειδή ήταν άσχετες η μία με την άλλη αλλά κατα τ'άλλα πολύ καλα! Καλή επιτυχία στους επόμενους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για πες αναλυτικα τι επεσε να χουμε μια ιδεα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ έκανα βλακεία και έγραφα γενικά για το πώς μπορεί να προσελκύσει περισσότερους ανθρώπους. Η δομή ήταν εντάξει και χρησιμοποίησα καλό λεξιλόγιο και πολλές formal λέξεις. Θα μου κόψουν πάρααααα πολύ; Τουλάχιστον να μην πέσω κάτω από 50 άντε 40 στο writing....

Λοιπόν κοίταξα το cpe handbook και λέει ότι στο band 2:
Inadequate development of topic που ταιριάζει στη δική μου περίπτωση.
Αλλά λέει επίσης για παράδειγμα:
• Limited and/or inaccurate range of vocabulary and expression αλλά εγώ χρησιμοποιούσα πλούσιο λεξιλόγιο.
Θα παραμείνω στο band 2 ή ακόμα χειρότερα στο band 1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Υπαρχουν 2 κριτηρια βαθμολογησης.Οπως και υπαρχουν και ενδιαμεσοι βαθμοι αναμεσα στα bands which means οτι αλλο 2.1 αλλο 2.3 και αλλο 2.8.;)
Αρα το πιο πιθανο ειναι πως θα χεις πανω απο 2 γιατι εκτος απο Content ειναι και Range,ειναι και Target Reader ειναι και Organisation κλπ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Μακάρι, τι να πω με τη μ@λ@κία που έκανα:(. Ας ελπίσω ότι θα με σώσουν το part 1 και τα άλλα papers. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειναι ισοβαθμη και η δευτερη εκθεση με την πρωτη.
Εδω ο αλλος αντι να γραψει proposal το γραψε σαν essay και δεν τον εκοψαν εσενα θα κοψουν που επιασες το θεμα πιο ευρεως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Θα δούμε. Ευτυχώς που βγαίνουν νωρίς τα αποτελέσματα έτσι αν κόπηκα θα έχω όλο το καλοκαίρι να διαβάζω για την εξεταστική του Δεκεμβρίου.
Αλήθεια, εσένα πιο μέρος σου φάνηκε πιο δύσκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω δεν μπορεσα να συγκεντρωθω καθολου μα καθολου στο Listening.
Ειχε τελεια ακουστικη εμπειρια,τα ακουα πεντακαθαρα,αλλα ημουν ΤΟΣΟ κουρασμενος που παρακαλουσα να τελειωσει.
Αληθεια ποσα Βοth εβαλες;Εγω 1 ή 2 νομιζω,στο Form A.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ έβαλα δύο Β αλλά για το ένα δεν είμαι σίγουρος. Και συγκεκριμένα για αυτό που έλεγε ότι δεν υπάρχουν σήμερα ποιοτικά προγράμματα ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα για τα ποιοτικα εγω νομιζω εβαλα την Claire.
Ειπε ενα Yes,but.... o αλλος.Ετσι με βαλε σε ενδοιασμους...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ να πω την αλήθεια ήμουν ανάμεσα στο B και τον άλλο. Δεν θυμάμαι γιατί... Τελικά έβαλα το B γιατί είχα δύο C, δύο από τον άλλον, και είπα να έχω και 2 B :P
Εγώ θέλω να ρωτήσω τι έβαλες στο Use of english στα παράγωγα στο set (εγώ beset αλλά δεν ειμαι σίγουρος), στο part 3 στο δεύτερο που έλεγε και για έναν καθρέφτη (στο δεύτερο μου ταίριαζε το focus αλλά δεν μου κόλλαγε στα άλλα και τελικά έβαλα bring) και στο reading στο part 2 στο κείμενο που έλεγε για τους εργοδότες. Εγώ έβαλα ότι τους συμβουλεύει να συμπεριφέρονται διαφορετικά σε ταλαντούχους υπαλλήλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω νομιζω εβαλα 3 C 2 Κ και 1 Β ή vice verca με τα Β και Κ.
Ημουν ΤΟΣΟ κουρασμενος που πραγματικα τα πηγα χαλια.Τα πηγα καλα στο use ομως στα παρτ 1,2 και 4.
Στο reading eiχε λιγα ζορια νομιζω.Θυμαμαι εβαλα ενα mountaining sto paρτ 1 στο ριντινγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
λοιπόν... στην αρχή με ρώτησε από πού κατάγομαι και αν η οικογένειά μου μένει Αθήνα. Μετά μου έδωσε κάτι φωτογραφίες με κάτι ταξιδιώτες ( ο ένας ήταν στο αεροδρόμιο και ο άλλος δίπλα από ένα ποτάμι) και μου είπε να τις συγκρίνω και να πώ σε ποιανού την θέση θα ήθελα να είμαι. Μετά, με αφορμή τις φωτογραφίες του άλλου παιδιού ( που έδειχναν δύο συναυλίες ) με ρώτησε αν πηγαίνω σε συναυλίες. Ακόμα, με τον άλλο μαθητή , μιλούσαμε για το τι πρεπει να φτιαχτεί μπροστά απο ένα σπίτι, σε κάτι εικόνες που μας έδωσαν. Και τέλος, μου είπε γιατί σε κάποιον να αρέσουν τα παλιά σπίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε την ημερομηνια που θα βγουν τα θεματα και οι απαντησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
O teol20 είπε ότι θα ανεβάσει τα θέματα όταν τα βρει και τότε μπορούμε να πιθανολογούμε για τις απαντήσεις. To Cambridge ανακοινώνει επίσημα τις λύσεις αρκετά αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aυτες τις μερες θα βγουν τα θεματα.Οι απαντησεις τουλαχιστον απο το Cambridge ESOL επισημα ισως αργησουν λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
οκ...ευχαριστω!και αυτο που ειπατε οτι θα μεταφερθουν τα προφορικα καποια αλλη μερα λογω της απεργιας ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οσοι δινουν σημερα συμφωνα με την ανακοινωση του British Council ναι.
Γραφει κιολας ποιους επηρεαζει η απεργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
σε ποια σελιδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top