Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
ΤΟ b και το D ήταν το πρώτο και το τεελευταίο . το θυμάμαι χαρακτηριστικά παιδιά .

Το what ήταν η τελευταία λεέξη . και το as στο "as many as "

Οσο για τα υπόλοιπα υπήρχε μια "διαφωνια" στην αίθουσα για " instead of - because of "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγώ το έδωσα! Θυμάσαι κάποια άλλη απάντηση;;:)

Με τα παιδιά που έδινα τα είπαμε μετά και στο PART 1 του Listening έχω 6 ή 7 σωστά!Πάντως είχε μόνο ένα C,το προτελευταίο,και το τελευταίο ήταν B.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giallorosso

Νεοφερμένος

Ο giallorosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τι να πω;;; χαλαρωστε λιγο γιατι ερχεται το προφορικο .. μην αγχωνεστε με τις απαντησεις.. πρεπει να τα παμε καλα τωρα στα προφορικα για να ανεβει το oral μας!!! wish you luck guys...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Προφορικά - Έκθεση - Reading έχω περάσει σίγουρα ! listening παίζεται... use --.--
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
θυμαστε μηπως σε αυτο που ακουγαμε μηπως υπηρχε και η λεξη markets και στην γραμματικη εκει που ελεγε no idea whose it could be δεν μπορει να μπει και το must που ειναι για θετικες προβλεψεις .
και κατι αλλο...αν σε αυτα που ακους γραψεις μια λεξη με την προφορα που ακους και οχι με την σωστη λεξη οπως sprots center αντι για sports centre θα το παρουν σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
εγώ σε αυτό με το tree έβαλα
the big apple (κάτι τέτοιο με apple tree δεν θυμάμαι) was the only one not to be blown (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγώ σε αυτό με το tree έβαλα
the big apple (κάτι τέτοιο με apple tree δεν θυμάμαι) was the only one not to be blown (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

Αυτό πρέπει να είναι το σωστό και το πιο λογικό!Αν και σπάνιο να χρησιμοποιείται έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ναι... σας το λέω επειδή πηγαίνω κάθε καλοκαίρι στην Αγγλία λόγω κάποιων συγγενών μας και το έχω ακούσει κάμποσες φορές το "not to be"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ γύρισα τώρα από το CPE. Το επίπεδο δυσκολίας μου φάνηκε ότι ήταν περίπου σαν άλλα past papers που έκανα. Στο reading ήταν δυσκολούτσικα το part 2 και 4. Στο Use of English το πιο δύσκολο μου φάνηκε το part 3. Εκεί μάλλον 3/6 θα έχω. Και η περίληψη ήταν κάπως δύσκολη με χαζό θέμα (γιατί οι άνθρωποι κάνουν πορτρέτα με τον εαυτό τους!). Στο listening to part 3 ήταν το πιο δύσκολο. Στην έκθεση καλά τα πήγα. Πάντως ως οργάνωση και ως εμπειρία ήταν αρκετά καλύτερα από το Michigan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
μολις γυρισα και εγω απο cpe, οι εντυπωσεις μου ειναι αναμεικτες, με δυσκολεψε κλασσικα το listening :P θα δουμε, ας ανεβασει τα θεματα οποιος τα εχει να αρχισουμε τις μαντεψιες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γυρισα και γω και ειμαι ψοφιος. Τα πηγα γενικα καλα αλλα δεν ξερω αν περασα.Τελεια ακουστικη αλλα δεν μπορουσα να συγκεντρωθω καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Στην έκθεση του FCE Αν βάλουμε μέσα ρητορικές ερωτήσεις , QUOTES και εκφράσεις όπως consequently , furthermore και λέξεις όπως breathtaking etc. ανεβάζουν πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Στην έκθεση του FCE Αν βάλουμε μέσα ρητορικές ερωτήσεις , QUOTES και εκφράσεις όπως consequently , furthermore και λέξεις όπως breathtaking etc. ανεβάζουν πολύ;
αναλογως που θα το βαλεις..αν το βαλεις σε φιλικα γραμματα οπως αυτο που επεσε χθεσ θα σου κοψουν βαθμους γιατι αλλαζει η οικιοτητα.αλλα αν το βαλεις σε επισημα γραμματα παιρνεις παραπανω βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αρκετα.Ειδικα αν τις χρησιμοποιεις και σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Σε essay τα έβαλα :P Γιατί και καλά ειναι εκθέσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
παιδιά και εγώ το essay επέλεξα και έβαλα πολλές συνδετικές λέξεις του τύπου moreover, furthermore, in addition κλπ. Επίσης, στο τέλος έγραψα και δύο παρομοιώσεις σχετικά με την φιλιά (δεν τις θυμάμαι :P :P :P :P ) και γενικώς μέτριο λεξιλόγιο επειδή το essay δεν είναι 100% formal
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Το συεκριμένο essay ήταν για καθηγητρια oπότε πρέπει να ήταν semi formal .
Και εγώ έκανα παρομοίωση για την φιλία
Είπα quotes
και έβαλα συνδετικές !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ναι, συμφωνώ. δεν το έκανα όμως στην μορφή εκφοράς λόγου στην βουλή :P (100% formal) γιατί όπως είπες, είναι προς καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα στο fce.και στο ecce ειναι αληθεια πως αλλαζουν οι βασεις αναλογα με τη δυσκολια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top