Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο Listening ποτε δεν ανακοινωνονται τα θεματα παρα μονο αν τα παρεις απο το ιδιο το Cambridge ESOL μεσω του online shop του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadim

Νεοφερμένος

Η mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Α οποτε μπορεις να τα βρεις.... οk ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εδωσα και τα πηγα παρα πολυ καλα.Και ακριβεστατοι στο ωραριο.18.58 ημουν μεσα για εξεταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Μπράβο ρε. Τι θέμα έπεσε; Εύκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οικογενειακες στιγμες στις εικονες,για το αν πρεπει να λεμε την αληθεια ή οχι,για το αν πρεπει το κρατος να ελεγχει τα μαθηματα του σχολειου,για το αν πρεπει τα παιδια να μαθαινουν μονοι τους τον κοσμο ή οχι. Επεσε για τις παραδοσεις σε αλλους οπως και την παγκοσμιοποιηση.Πριν φυγω ειδα ενα 4.5 στη γραμματικη να μου βαζει!Φανταστικη εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν αυτό το Σαββατοκύριακο!!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ευχαριστουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?Εχω μια φίλη που έδωσε ecpe και το listening δεν της πήγε καθόλου καλά..Αν αυτό είναι fail κόπηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν ειναι φειλ κοπηκε.Αν ειναι BF και πηρε 3 λοου πας τουλαχιστον περναει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη μας επιτυχια!Οι αυριανοι του λοουερ περιμενουμε εντυπωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Γύρισαα . Μέτρια... το δεύτερο κείμενο θυμαται κανεις ποιο δν εμπενε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το 2ο πιανει 14 μοναδες.Για πες πιο αναλυτικα πως πηγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo 83

Νεοφερμένος

Η theo 83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πώς πήγατε παιδιά? Υπάρχει τρόπος να βρούμε τα θέματα του FCE που δώσαμε σήμερα? Θα βοηθούσε πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε λιγες μερες θα τα ανεβασουν στο ιντερνετ.Με το που τα βρω θα τα δημοσιευσω.Αλλα πειτε βρε παιδια και πως τα πηγατε και αν σας δυσκολεψε κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δεν τα πήγα καλά στο Listening στο Part 3 με τους Speakers!Στο Part 1 πρέπει να πέτυχα 7 στα 8 και στο Part 2 8 στα 10.Το Part 4 δεν το θυμάμαι για να δω αν το πέρασα ή όχι.
Το part 1 στο Use Of English ήταν δύσκολο αλλά με λίγη τύχη και εμπειρία πέτυχα αρκετά.Στο Part 4 του Use Of English,το τελευταίο transformation δεν ξέρω τι ήταν...εγώ έβαλα "the only one that did not",αλλά το did δεν ταιριάζει,θέλει άλλο βοηθητικό ρήμα,γιατί μετά είχε be blown.Πολλοί έτσι το έβαλαν...θα πήγαινε could not,αλλά το νόημα θα άλλαζε.Έκθεση έγραψα λίγα στη δεύτερη (επέλεξα letter/application) ,περίπου 130 λέξεις,γιατί δεν είχαμε χρόνο,μας τα πήραν στη 1 ώρα...και ξέχασα να ζητήσω κάτι ευγενικά με πλάγια ερώτηση...πχ να κανονίσω με τον κύριο τάδε τις ώρες που θα πηγαίνω στο event.Στα κείμενα από ότι συζητήσαμε έχω το Part 2 σωστό,στο Part 3 δύο λάθη,και 2 λάθη στο Part 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αρα το πιο δυσκολο παρτ ποιο ητανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Αρα το πιο δυσκολο παρτ ποιο ητανε;

Από ποιο Paper εννοείς?

Στο Reading δεν βρήκα ιδιαίτερη δυσκολία,στο Writing έκανα τη βλακεία με την έκθεση και ξέχασα να ζητήσω πληροφορίες όπως είπα.Δύσκολο ήταν το Part 1 στο Use Of English (είχε αρκετές άγνωστες λέξεις,αλλά όπως είπα,με τύχη,και εμπειρία πέτυχα τα περισσότερα).Στο Listening,άλλοι βρήκαν δυσκολία στο Part 2,εγώ στο Part 3.Μια γνωστή μου στο Part 2 δεν έγραψε σχεδόν τίποτα αλλά έχει σωστούς τους speakers.Γενικά δεν είχε πολλά ηχεία στο ξενοδοχείο στην Πάτρα που έδινα,με αποτέλεσμα οι πίσω να μην ακούσουν σχεδόν τίποτα (εγώ ευτυχώς άκουγα μια χαρά που ήμουν μπροστά).Στο cd γενικά μιλούσαν γρήγορα,αλλά ήταν καθαρή ηχογράφηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Στους Speakers είχε παγίδες.Στο εργαστήριο του φροντιστηρίου μου που έκανα 2-3 tests την εβδομάδα,ήταν από βιβλία που θεωρούνταν γενικά δύσκολα κι όμως δεν έπεσε κάτι σαν το σημερινό.Στο σημερινό έλεξε ξεκάθαρα σε κάθε speaker και μια διαφορετική λέξη-κλειδί,που όμως σε μπέρδευε και δεν ήταν αυτή.Πχ έλεγε για κάποια δασκάλα,ότι τα παιδιά χρησιμοποιούν τους υπολογιστές στο σπίτι και ότι η ίδια τους έδωσε μια σειρά από adventures,και έπρεπε να βάλεις ότι η συγκεκριμένη δασκάλα τους δίνει διάφορα media ως υλικό,ενώ εγώ έβαλα το προφανές,ότι η συγκεκριμένη δασκάλα θεωρεί σωστή την εκπαίδευση στο σχολείο με υπολογιστές.Και αυτό που έμενε απέξω ήταν αυτό με τους υπολογιστές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ωραια καλα αποτελεσματα τωρα και καλη επιτυχια σε μας τους CPEαδες και CAEαδες!
Τι θεματα εκθεσης ειχανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top