Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το Balanced Use of English ειναι σχετικα γιγαντιο στο μεγεθος.Γυρω στις 350 σελιδες και 20 κεφαλαια.Λογικα σε 3-4 μηνες με εντατικη δουλεια βγαινει.Το καθε κεφαλαιο ειναι γυρω στις 10-12 σελιδες και βαλε στο τελος και τα παραρτηματα κλπ.Μπορει να ετοιμαζει πχ ενα κεφαλαιο τη φορα και με 2 ωρες σε 10 βδομαδες βγαινει.Αλλα πρεπει να επιμεινεις και στο Reading που ειναι κανονικα Paper 1 του Cambridge με ασκησεις εμπλουτισμου.Αυτο σε ενα διμηνο βγαίνει.Και αναμεσα σε αυτα βαζει και εκθεσεις και καποιο Listening απο το free book του Reading με Practice Tests ώστε να δουλεψεις ολα τα skills ισοποσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
μήπως σου είναι ευκολο να μου στειλεις τα βιβλία να τα δω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nα στα στείλω πώς;Απο δω έτσι και αλλιως είναι παράνομο λόγω πνευματικών δικαιωματων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
μέσω ταχυδρομίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bρε συ το πιο εύκολο είναι να ζητήσεις δείγματα απο τους εκδοτικούς οίκους!;)
Και ο Grivas και η Hillside στελνουν δωρεαν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Σωστα!!!
το Gateways ειναι καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα ειναι αλλα θελουν αρκετη δουλεια για να βγουν.Νομιζω εχει βγαλει ο Hillside ενα βιβλιο και για Michigan και για Cambridge CPE(ON THE MOVE)
https://www.elthillside.com/catalog1.asp?Cat_ID=1540
https://www.elthillside.com/previews.asp?Cat_ID=61

Αμα δεις στα παραπανω υπαρχει και δειγμα απο τα βιβλια που μπορεις να δεις πριν παραγγειλεις σαν καθηγητης ολοκληρο το βιβλιο δωρεαν για επιδειξη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τα εχεις κανει τα gateways? τι έχουν μέσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν τα χω κανει εγω.Απλα η καθηγητρια μου καθε coursebook το θεωρει χασιμο χρονου να το κανει σε επιπεδο Γ2 και εστιαζει στα Skills που εχει ο καθε μαθητης αδυναμία!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
teol μιλησα με τους εκδοτικούς. Ο Γρίβας δεν τα στέλνει δωρεαν ενώ Hilside στέλνει μόνο σε ΚΞΓ. Γίνεται ρε να σκανάρεις έστω 3-4 σελίδες και να μου τις στείλεις μέσω email?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Του Hillside το εχει και στο site που σου παρεθεσα παραπανω το κεφαλαιο 1 σε Sample.
Του Γριβα θα κοιταξω να το σκαναρω και σου στειλω καποιες σελιδες(περα απο τα τεστ που εχει που ειναι ακριβως σαν το Reading Paper του Cambridge)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
οκ! σε ευχαριστώ πολύ ρε τεολ!!! Περιμένω πως και πως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
αυριο*δινω*cambridge lower...μπορει*καποιος*που*εχει*δωσει*να*μου*πει*τι*του*επεσε*στην*εκθεση*και*στα*προφορικα???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αυριο*δινω*cambridge lower...μπορει*καποιος*που*εχει*δωσει*να*μου*πει*τι*του*επεσε*στην*εκθεση*και*στα*προφορικα???:worry:

Λογικά αυτό το ενδεχόμενο το έχουν σκεφτεί και δε θα σας βάλουν τα ίδια.Αντί να τρέχεις σήμερα ξεκουράσου,για να είσαι σε καλή κατάσταση αύριο.Ό,τι διαβάσαμε,διαβάσαμε.Θαύματα δε γίνονται μέσα σε μισή μέρα,ακόμη και τα θέματα να ήξερες.Τωρα ξεκούραση και χαλάρωμα.Καλή επιτυχία!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris96ar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω παρολο που δεν διαβασα ποτε το πηρα με ανεση και καλο βαθμο τωρα τι επεσε θα σε γελασω γιατι εδωσα και το michigan μαζι κ δν τα ξεχοριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη επιτυχια στα παιδια που δινουν αυριο και μεθαυριο.Περιμενουμε εμπειριες,εντυπωσεις,σχόλια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaisabelfan

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γειαα σας:)
εδωσα χτες το lower!περιμενα οτι θα ηταν πιο δυσκολο!σε σχεση με καποια τεστ που ειχα κανει με το σχολειο/ιδιεαιτερα το βρηκα ολο πιο ευκολο.
αυτα που με δισκολεψαν εμενα και κατι φιλοι μου που διναμε μαζι ηταν:
το τριτο παρτ απο το reading
το τεταρτο παρτ απο use of english
και απο ακουστικο το τεταρτο παρτ!
η εκθεση πανευκολη!το πρωτο θεμα το τελειωσα σε 10 λεπτα και το δευτερο επελεξα στορι!
οσον αναφορα το ακουστικο,μας εδωσαν κατι ακουστικα και η ολη η διαδικασια προετοιμασιας μας πηρε 20 λεπτα!στην αρχη δεν μας επαιζαν και επρεπε να τα ρυθμισουμε εμεις καΙ καθολοη την διαρκεια του ακουστικου ειχα ιδροσει και κοκκινισει γτ ηταν τοσο σφικτα και ζεστα τα ακουστικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
γειαα σας:)
εδωσα χτες το lower!περιμενα οτι θα ηταν πιο δυσκολο!σε σχεση με καποια τεστ που ειχα κανει με το σχολειο/ιδιεαιτερα το βρηκα ολο πιο ευκολο.
αυτα που με δισκολεψαν εμενα και κατι φιλοι μου που διναμε μαζι ηταν:
το τριτο παρτ απο το reading
το τεταρτο παρτ απο use of english
και απο ακουστικο το τεταρτο παρτ!
η εκθεση πανευκολη!το πρωτο θεμα το τελειωσα σε 10 λεπτα και το δευτερο επελεξα στορι!
οσον αναφορα το ακουστικο,μας εδωσαν κατι ακουστικα και η ολη η διαδικασια προετοιμασιας μας πηρε 20 λεπτα!στην αρχη δεν μας επαιζαν και επρεπε να τα ρυθμισουμε εμεις καΙ καθολοη την διαρκεια του ακουστικου ειχα ιδροσει και κοκκινισει γτ ηταν τοσο σφικτα και ζεστα τα ακουστικα!
Και εγω εδωσα και με δυσκολεψε ιδιαιτερα το τριτο παρτ του reading ενω ειναι το καλυτερο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ουάουυ δεν το περίμενα! το reading εντάξει, cpe είναι δεν γίνεται να είναι και piece of cake αλλά παιδιά το use of english και το writing ήταν πανεύκολα! Μάλλον επειδή το Μάη πέρσι βάλανε πολύ δύσκολα να έβαλαν πολύ εύκολα το Δεκέμβρη ? το listening ήταν καλούτσικα, δεν είχε μεγάλη δυσκολία, το Α listening test είχαν στο κέντρο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω εδινα την Κυριακη CPE γραπτα και προφορικα.Δεν ξερω πως τα πηγα ,δεν θελω να το γρουσουζεψω κιολας ,αλλα ακομα κι αν ακουστει παρα ξενο το ευχαριστηθηκα και το διασκεδασα πολυ .Οχι απο αποψη ευκολιας ή δυσκολιας των θεματων,αλλα επειδη μου φανηκαν πολυ ενδιαφεροντα.Αυτο που δεν μ'αρεσε καθολου ηταν το Part 1 στο Reading.Ολο κατι χαζα ειχε και πολλα στην τυχη τα εβαλα.Το κειμενο στο Part 4 μου αρεσε παρα πολυ.Εκθεση το Part 1 ηταν essay που ειχε να κανει με την εκπαιδευση και απο το 2 πηρα review ταινιας.Η πλακα ειναι πως περιπου ιδιο πραγμα γραψαμε και στο φροντιστηριο,οποτε πανω κατω τα ιδια εγραψα.Speaking νταξει καλα ηταν αλλα μου την εδωσε που στο τελευταιο part μας εκαναν κατι ερωτησεις τελειως :eek: .Λες και ειμαστε αρκετα μεγαλοι για να ξερουμε να απαντησουμε σε τετοιου ειδους ερωτησεις.Σε μενα αναμεσα σε ολες τις αλλες με ρωτησε πως μπορουμε να κρινουμε την προοδο στην τεχνη και την μουσικη(καπως ετσι)και στην αλλη κοπελα κατι με τις ανανεωσιμες μορφες ενεργειας ,αλλα ηταν πολυ περιεργη ερωτηση.Ε εγω αν και δεν πρεπει να επιασα καλα την ερωτηση απλα μιλαγα.Στην τελικη,αυτη δεν θελουν να δουν την αποψη σου,εξεταζουν το αμα ξερεις καλα αγγλικα.Παντως και να μην περασα ,τουλαχιστον σαν εμπειρια μ'αρεσε πολυ.Μου κανε εντυπωση που ενω ειμσταν εκει μιση μερα και περιμενα να γυρισω σπιτι ψοφια ημουν μια χαρα.Αντιθετα,ειχα πολυ υπερενταση,σαν να ηθελα να χοροπηδαω επι μιση ωρα ασταματητα ,αλλα οχι απο χαρα :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top