Eίμαι άπειρος ερωτικά. Τι φταίει;

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Φιλε αμα ειναι να τα φτιαξεις με καποια, κοιτα να ειναι λιγο λογικη. Υπαρχουν μερικα κοριτσια που στα πριζουν με τα προβληματα και τις ανασφαλιες τους, σου τα κανουν μελιτζανες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
είμαι 15 στα 16 μου, παω πρώτη λυκείου..δεν είχα ποτε σχέση με κορίτσι..και δεν έχω φιλιθεί πότε με καμια..:redface:
δεν νομίζω να είναι θέμα εξωτερικής εμφάνισης..αλλά λόγω του ότι μεχρι την τρίτη γυμνασίου δεν έβγαινα τόσο και δεν είχα πολλές παρέες...ένα χρόνο μετά, βγαίνω πολύ συχνά, έχω αλλάξει παρέες έχω γνωρίσει πολύ κόσμο αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα με καμία...
είναι κακό αυτό?
πάντως είναι κάτι που με στεναχωρεί ιδιαίτερα... και αυτήν την στιγμή στην ζωή μου μου πάνε όλα καλά...είναι το μοναδικό πραγμα που μου λειπει...τ λετε να φταίει?

:hmm: ειμαι γ'λυκειου, εχω παααρα πολλες παρεες και φιλικες σχεσεις και με πολλα κοριτσια...ποτε δν ειχα σχεση (βεβαια λογω του οτι ειμαι ερωτευμενος με την ιδια απο τα 8 μου και παλευω μονο γιαυτον τον ερωτα μου το μεγαλο αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση)...οχι τπτ αλλο μην νομιζεις οτι εισαι κι ο μοναδικος :P πατνως το να χαραμιζεσαι σε μικροσχεσεις ενος-δυο μηνων για φιγουρα ή για υλιστικους αποκλειτικα λογους (οχι αν εισαι ερωτευμενος, αυτο ειναι νταξ) , δν ειναι οτι καλυτερο,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πατνως το να χαραμιζεσαι σε μικροσχεσεις ενος-δυο μηνων για φιγουρα ή για υλιστικους αποκλειτικα λογους (οχι αν εισαι ερωτευμενος, αυτο ειναι νταξ) , δν ειναι οτι καλυτερο,

Χωρίς να θέλω να σε θίξω ή να προσβάλλω με οποιοδήποτε τρόπο, προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είσαι σε θέση να εκφέρεις άποψη για τις μικροσχέσεις στις οποίες αναφέρεσαι. Εφ' όσον έχεις επιλέξει να μην έχεις καμία μικροσχέση και συνεπώς δεν έχεις βιώσει τα θετικά και τ' αρνητικά της, είναι μεγάλη κουβέντα να λές ότι "χαραμίζεσαι".

Συμφωνώ ότι σχέση για φιγούρα και μόνο δεν έχει κανένα απολύτως νόημα, αλλά δεν είναι απαραίτητο να είσαι ερωτευμένος για να αναπτύξεις μια σχέση. Μπορεί είτε να ερωτευτείς στην πορεία είτε απλά να περνάς καλά με ένα άτομο χωρίς να είσαι ερωτευμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
χμμμ...ναι εχεις δικιο...δν εκφραστηκα σωστα. ειχα μικροσχεσεις...απλα δν τις θεωρησα..σχεσεις! γιαυτο δν ανεφερα. ναι οντως δν μου πεφτει λογος αλλα εγω μιλαω να κανεις σχεση για να κανεις σχεση, για το ετσι, ε αυτο το θεωρω λαθος. δν ειπα πως ειναι λαθος να κανεις μια σχεση επιδη αισθανεσαι ωραια κι ας μην εισαι ερωτευμενος, εγω απλα αντιταθηκα στη λογικη "θα χτυπησω αυτη τη πρωτη γκομενα και θα μπω στ ματι των φιλων μου, θα τους αποδειξω οτι ειμαι αντρας" κτλ...εκει αντιταθηκα χωρις να θελω να θειξω κανεναν, απλα εξεταζοντας αυτη τη λογικη ενεφερα το (μεχρι τωρα αν θες) συμπερασμα. σ'ευχαριστω που μου το επισημανες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Φιλε αμα ειναι να τα φτιαξεις με καποια, κοιτα να ειναι λιγο λογικη. Υπαρχουν μερικα κοριτσια που στα πριζουν με τα προβληματα και τις ανασφαλιες τους, σου τα κανουν μελιτζανες :P

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:loltooth::clapping:
εγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
είμαι 15 στα 16 μου, παω πρώτη λυκείου..δεν είχα ποτε σχέση με κορίτσι..και δεν έχω φιλιθεί πότε με καμια..:redface:
δεν νομίζω να είναι θέμα εξωτερικής εμφάνισης..αλλά λόγω του ότι μεχρι την τρίτη γυμνασίου δεν έβγαινα τόσο και δεν είχα πολλές παρέες...ένα χρόνο μετά, βγαίνω πολύ συχνά, έχω αλλάξει παρέες έχω γνωρίσει πολύ κόσμο αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα με καμία...
είναι κακό αυτό?
πάντως είναι κάτι που με στεναχωρεί ιδιαίτερα... και αυτήν την στιγμή στην ζωή μου μου πάνε όλα καλά...είναι το μοναδικό πραγμα που μου λειπει...τ λετε να φταίει?
και γω στην ηλικία σου είμαι(περίπου) 2 σχέσεις έχω κάνει μόνο αλλά δεν σημαίνει κάτι αυτό καλύτερα να μην έχεις κάνει σχέση παρα να έκανες με όποια κοπέλα να ναι μονο και μόνο για να το παιξεις κάτι....ίσως και δεν το ειχες επιδιώξει απλά τώρα που ερχεται και το καλοκαίρι έχεις περισσοτερη ανησυχία για να βρεις κάποια κοπέλα....μην βιαστεις όμως ούτε κυνήγι χρειάζεται θα έρθει σύντομα απο μόνο του το θέμα πιστεύω.....;)ααα!!!και μην αρχίσεις να την πέφτεις ωμά σε όποια να ναι πρόσεχε....:P:D:D:D;) θα δεις τι ωραία που θα ρθουν από μόνα τους τα πράγματα όταν γνωρίσεις την κοπέλα που θα σου κάνει το κλικ....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
και γω στην ηλικία σου είμαι(περίπου) 2 σχέσεις έχω κάνει μόνο αλλά δεν σημαίνει κάτι αυτό καλύτερα να μην έχεις κάνει σχέση παρα να έκανες με όποια κοπέλα να ναι μονο και μόνο για να το παιξεις κάτι....ίσως και δεν το ειχες επιδιώξει απλά τώρα που ερχεται και το καλοκαίρι έχεις περισσοτερη ανησυχία για να βρεις κάποια κοπέλα....μην βιαστεις όμως ούτε κυνήγι χρειάζεται θα έρθει σύντομα απο μόνο του το θέμα πιστεύω.....;)ααα!!!και μην αρχίσεις να την πέφτεις ωμά σε όποια να ναι πρόσεχε....:P:D:D:D;) θα δεις τι ωραία που θα ρθουν από μόνα τους τα πράγματα όταν γνωρίσεις την κοπέλα που θα σου κάνει το κλικ....:clapup:
Σ' ένα κόσμο μαγικό που όλοι είναι όμορφοι και χαριτωμένοι, θα έρθουν μόνα τους τα πράγματα μόλις δείς αυτόν/αυτή που σου αρέσει.

Στην πραγματικότητα όμως μια κοπέλα πρέπει να την κυνηγήσεις και όσο περισσότερες εμπειρίες έχεις τόσο πιο έτοιμος θα είσαι να μείνεις με αυτήν που πραγματικά σ' αρέσει και μπορείς να την φανταστείς ώς γυναίκα σου.

Γιατί, ωμά ωμά, αν ένας άντρας δεν έχει ζήσει την ζωή του, αργά ή γρήγορα, όσο κ αν ελπίζετε να είναι η εξαίρεση, όσο κ αν σας αγαπάει και ενδιαφέρεται και πιστεύει ότι είστε η γυναίκα που θα ήθελε να παντρευτεί, 99% θα σας αφήσει για να "κάνει τη ζωή του."
Άσχετα από το εάν στο μέλλον θα το μετανιώσει ή όχι.

Κ' αυτή είναι η αλήθεια, όσο άσχημη κ' αν είναι, είναι κατά τεράστια πλειοψηφία μια σκέψη που βασανίζει έναν άντρα που "δεν έχει κάνει τη ζωή του".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
θαρρω πως η ιωαννα αναφερθηκε απλως στον ερωτα, τον οποιο προφανος δν τον φερνεις αλλα ερχεται, το πως θα καταφερεις να τη κανεις δικη σου ειναι αλλη συζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
είμαι 15 στα 16 μου, παω πρώτη λυκείου..δεν είχα ποτε σχέση με κορίτσι..και δεν έχω φιλιθεί πότε με καμια..:redface:
δεν νομίζω να είναι θέμα εξωτερικής εμφάνισης..αλλά λόγω του ότι μεχρι την τρίτη γυμνασίου δεν έβγαινα τόσο και δεν είχα πολλές παρέες...ένα χρόνο μετά, βγαίνω πολύ συχνά, έχω αλλάξει παρέες έχω γνωρίσει πολύ κόσμο αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα με καμία...
είναι κακό αυτό?
πάντως είναι κάτι που με στεναχωρεί ιδιαίτερα... και αυτήν την στιγμή στην ζωή μου μου πάνε όλα καλά...είναι το μοναδικό πραγμα που μου λειπει...τ λετε να φταίει?

Νομίζω πως φταίει το γεγονός ότι το ψάχνεις πολύ το θέμα. Αν το αφήσεις για λίγο στην άκρη και δε ψάχνεσαι τόσο να δεις πως θα έρθει κι αυτό. Όπως προηγουμένως αναφέρθηκε, ποτέ δεν είναι αργά.

Κι εγώ το παραμελούσα εντελώς:confused: μέχρι που χτυπήθηκα από τα αιχμηρά βέλη του έρωτα :redface: :loveangel :/:.

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
αντε καλε! μια χαρα παιδι εισαι! ειδαμε και αυτους που τρεχουν να φιλησουν κοπελα απο τα 13!
για να μην πω το γνωστο φαινομενο ......οτι πιεζουν τα κοριτσια να το κανουν μαζι τους απο τα 14 !ελεος πια!ελεος!δεν χασατε πια και το τρενο του χρονου που αγχωνονται ολοι για αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
αντε καλε! μια χαρα παιδι εισαι! ειδαμε και αυτους που τρεχουν να φιλησουν κοπελα απο τα 13!
για να μην πω το γνωστο φαινομενο ......οτι πιεζουν τα κοριτσια να το κανουν μαζι τους απο τα 14 !ελεος πια!ελεος!δεν χασατε πια και το τρενο του χρονου που αγχωνονται ολοι για αυτο!

αφού αυτό πουλάει...:worry: :hmm:

:/: :/: πόσο δίκιο έχεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αντε καλε! μια χαρα παιδι εισαι! ειδαμε και αυτους που τρεχουν να φιλησουν κοπελα απο τα 13!
για να μην πω το γνωστο φαινομενο ......οτι πιεζουν τα κοριτσια να το κανουν μαζι τους απο τα 14 !ελεος πια!ελεος!δεν χασατε πια και το τρενο του χρονου που αγχωνονται ολοι για αυτο!
Αν σε πιέζει το υποτιθέμενο αγόρι σου, σημαίνει ότι είναι μ*λκς.
Αν εσύ υποκύπτεις επειδή δε θες να τον χάσεις τότε είσαι χαζή.
Αν δεν ήθελες θα τον χώριζες και θα τελείωνε η ιστορία, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία θα ήσουν - ειδικά στα 14 που είσαι ακόμα παιδάκι.

Συμπέρασμα: Δεν μπορεί να σε βιάσει ο άλλος. Το κάνεις επειδή του είπες το ναι για δικούς σου λόγους που δεν έχουν σημασία. Δε το καταλαβαίνω δηλαδή να κατηγορούμε μόνο τα αγόρια. Τα κορίτσια είναι γλάστρες δηλαδή και μόνο ακολουθούν; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ. -.-
Είναι τόσο εύκολο να πεις το ΟΧΙ, απλά μερικές το θέλει ο πωπός σας και μετά όταν τις παρατάνε κλαίγονται.:P
αφού αυτό πουλάει...:worry: :hmm:

:/: :/: πόσο δίκιο έχεις!!

Τι πουλάει μωρέ κι εσύ;
Πριν κάνω σχέση με κάποιον θα τον ρωτήσω πότε έδωσε το πρώτο του φιλί κι αν είναι μετά τα 13 του τον απορρίπτω; Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ.
Το να είσαι μλκς πουλάει;; Ε, πίστεψέ με δεν πουλάει κοθόλου. Μπορεί να νομίζεις ότι αρέσει το γαμάτο στυλάκι σου, αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ δε σε βλέπει στα σοβαρά και στο τέλος καταλήγεις να κατηγορείς όλο τον θηλυκό πληθυσμό επειδή δεν μπορείς να τα χαλάσεις με τον εαυτούλη σου, και επειδή πάντα φταίνε οι άλλοι και ΠΟΤΕ εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
πρωταπολα δεν μιλαω για μενα....εγω μονο 14 χρονων δεν ειμαι.....αλλα αυτο εινια ενα φαινομενο πολυ γνωστο πιστευω και ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας....ναι οντως δεν φταινε μονο τα αγορια ...φταινε και τα κοριστια που δεν τους λενε....βρε αη πη....και καθονται και αγχωνονται γιατι μετα θα βγουν τα αγορια και θα συζητανε για σενα με τους φιλους τους οτι δεν τους εκατσες!τα λεω ωμα αλλα ετσι ακριβως εινια!
και ξερεις και κατι ακομα?
δεν εχω ακουσει πολλες φορες κοριτσι να πιεζει αγορι να το κανουν....αλλα τα αγορια που μολις μπουν στο γυμνασιο κατι παθαινουν και ψαχνουν κοπελα και τα υπολοιπα μονο και μονο για να λενε οτι εχουν <<γκομενα>>
και καταλλα μπορει απο πισω της να την θεωρουν μπαζο και να την δουλευουν(εχω εχω δει τετοια περιπτωση....τα εφτιαξε ενας με μια γνωστη μ γιατι φημολογουνταν οτι ειναι <<ευκολη>>

τελος,θελω να αναφερω οτι τα ποερισσοτερα αγορια αυτο κανουν....δεν εινια ενα μονο!
εκτος απο αυτους που ειναι πραγματικα ερωτευμενοι...και περιμενουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Έλα ντε! Ώρες ώρες δε καταλαβαίνω τίποτα απ' τις εκφράσεις τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Τι πουλάει μωρέ κι εσύ;
Πριν κάνω σχέση με κάποιον θα τον ρωτήσω πότε έδωσε το πρώτο του φιλί κι αν είναι μετά τα 13 του τον απορρίπτω; Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ.
Το να είσαι μλκς πουλάει;; Ε, πίστεψέ με δεν πουλάει κοθόλου. Μπορεί να νομίζεις ότι αρέσει το γαμάτο στυλάκι σου, αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ δε σε βλέπει στα σοβαρά και στο τέλος καταλήγεις να κατηγορείς όλο τον θηλυκό πληθυσμό επειδή δεν μπορείς να τα χαλάσεις με τον εαυτούλη σου, και επειδή πάντα φταίνε οι άλλοι και ΠΟΤΕ εσύ.

Τι θίχτηκες σαν 2χρονο; :worry:
Πού το ξέρεις ότι δεν με βλέπει σοβαρά κανείς εδώ μέσα; (περιμένω απάντηση σε αυτό εδώ)
Και πόσο μάλλον εδώ μέσα που δεν επιδιώκω γνωριμίες σοβαρές.
Ποιος σου είπε ότι κατηγορώ τον γυναικείο πληθυσμό; Είναι κακό πού συμφωνώ με άλλο κόσμο εδώ μέσα; Μήπως πρέπει να πάρω άδεια από σένα, με ποιον να συμφωνώ και με ποιον όχι; Απλά μου άρεσε αυτό που έγραψε η Γιολάντα, τίποτα περισσότερο. Έλεος.

Ποιος σου είπε ότι προσπαθώ να περάσω στυλάκι "γαμάτο" όπως το αποκαλείς; Δεν επιδιώκω κάτι, ούτε προσπαθώ να περάσω τις απόψεις μου ως σωστές. Διάλογο κάνουμε και εσύ με θίγεις. Έλεος. Επειδή σέβομαι τους κανόνες του φόρουμ και επειδή έχω παιδεία, στέκομαι στο ύψος μου, διαφορετικά θα γινόμουν κατίνας όπως εσύ γιατί μάλλον εφόσον ξέρεις ότι δεν με παίρνουν στα σοβαρά όπως η ίδια λες, έχεις συμμετάσχει σε πολύωρα κουτσομπολιά πισώπλατα. Άρα ξέρεις πράγματα που δεν ξέρω. Προσπερνάω τους χαρακτηρισμούς σαν να μην τους είδα. Ξεκόλλα λίγο. Δεν είμαστε ίσα και όμοια. Μάθε να σέβεσαι.

Γιώργο εννοώ ότι πουλάει η πρώιμη ερωτική ζωή και σε αυτό συμβάλλει όλο το σύστημα με την στάση του (π.χ. ΜΜΕ, κοινωνία, οικογένεια, σχολείο, πρότυπα,...κτλ). Όσο και να μην μας αρέσει ή να διαφωνούμε ή και όχι, είναι κάτι συνηθισμένο και αποδεκτό. Οι όποιες αντιδράσεις υπάρχουν είναι μόνο στα λόγια με φιλοσοφικό στυλ για περνάει η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
πρωταπολα δεν μιλαω για μενα....εγω μονο 14 χρονων δεν ειμαι.....αλλα αυτο εινια ενα φαινομενο πολυ γνωστο πιστευω και ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας....ναι οντως δεν φταινε μονο τα αγορια ...φταινε και τα κοριστια που δεν τους λενε....βρε αη πη....και καθονται και αγχωνονται γιατι μετα θα βγουν τα αγορια και θα συζητανε για σενα με τους φιλους τους οτι δεν τους εκατσες!τα λεω ωμα αλλα ετσι ακριβως εινια!
και ξερεις και κατι ακομα?
δεν εχω ακουσει πολλες φορες κοριτσι να πιεζει αγορι να το κανουν....αλλα τα αγορια που μολις μπουν στο γυμνασιο κατι παθαινουν και ψαχνουν κοπελα και τα υπολοιπα μονο και μονο για να λενε οτι εχουν <<γκομενα>>
και καταλλα μπορει απο πισω της να την θεωρουν μπαζο και να την δουλευουν(εχω εχω δει τετοια περιπτωση....τα εφτιαξε ενας με μια γνωστη μ γιατι φημολογουνταν οτι ειναι <<ευκολη>>

τελος,θελω να αναφερω οτι τα ποερισσοτερα αγορια αυτο κανουν....δεν εινια ενα μονο!
εκτος απο αυτους που ειναι πραγματικα ερωτευμενοι...και περιμενουν!

Τι θίχτηκες σαν 2χρονο; :worry:
Πού το ξέρεις ότι δεν με βλέπει σοβαρά κανείς εδώ μέσα; (περιμένω απάντηση σε αυτό εδώ)
Και πόσο μάλλον εδώ μέσα που δεν επιδιώκω γνωριμίες σοβαρές.
Ποιος σου είπε ότι κατηγορώ τον γυναικείο πληθυσμό;
Καλέ το β' ενικό πρόσωπο ήταν γενικό. Δεν απευθυνόμουν σε κανέναν από τους 2. Είναι για να κάνω το κείμενό μου πιο έντονο. :pfff:
Και δε θίχτηκα άνθρωπε. Εξάλλου τα αγόρια στην ουσία προσέβαλε αυτό που είπε, όχι τα κορίτσια.:P
Και γενικώς ό,τι είπα πήγαινε στη πάστα των αγοριών που ανέφερα .
Το να είσαι μλκς πουλάει;; Ε, πίστεψέ με δεν πουλάει κοθόλου. Μπορεί να νομίζεις ότι αρέσει το γαμάτο στυλάκι σου, αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ δε σε βλέπει στα σοβαρά και στο τέλος καταλήγεις να κατηγορείς όλο τον θηλυκό πληθυσμό επειδή δεν μπορείς να τα χαλάσεις με τον εαυτούλη σου, και επειδή πάντα φταίνε οι άλλοι και ΠΟΤΕ εσύ.
Και στα κορίτσια που πάνε και το κάνουν με το ζόρι. -.-


Οκ τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έλα ντε! Ώρες ώρες δε καταλαβαίνω τίποτα απ' τις εκφράσεις τους...

Πάντως φίλε εγω δεν την είπα στη Λαουρα.Την πειραζα να δω αν θα μου εξηγησει τη λέξη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
τι εκανα λεει? εθιξα τα αγορια?

σιγα ρε που θα με λιθοβολησετε κιολας επειδη θελω οταν καποιος με θελει να το λεει και να μην μου λεει ξανα ξανα κλισε υπονοουμενα.....και αναρωτιεμαι:τωρα αυτος με γουσταρει ή απλως του αρεσει να φλερταρει με ολες?

επισης δεν μου αρεσουν οι αντρες με καμπουρα πανω απο 80 χρονων!τι θα μου πεις?οτι προσβαλλω τον αντρικο πληθυσμο?
ο καθενας λεει την αποψη του και εγω παρουσιασα την δικη μου.....και ειπα 100 φορες οτι μπορει να ειμαι η εξαιρεση και οτι δεν θελω να τον παρω στον λαιμο μου!
δεν ηθελα να προσβαλλω κανεναν.....δεν συνηθιζω να προσβαλλω τον κοσμο επειδη διαφωνει μαζι μου.....νομιζω το εχω αποδειξει και αν θιχτηκες ζητω συγνωμη αλλα μονο αυτος δεν ηταν ο στοχος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top