[EΠΑ.Λ] Αστυφυλάκων

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αυτο καταλαβα και εγω....Και ουτε εγω θελω.Εκανα πολλες φορες αυτη τη συζητηση και την εχω βαρεθει αληθεια.
Δηλαδη τι παραπανω κοπο θα καταβαλει ο μαθητης του ΓΕΛ? Εγω π.χ δεν διαβαζα σαν το βλακα για να γραψω καλα στις Πανελληνιες,δεν στερηθηκα πραγματα ολη αυτη τη χρονια? Δηλαδη μονο και μονο επειδη πηγαινει καποις ΓΕΛ σημαινει οτι διαβαζει περισσοτερο,προσπαθει περισσοτερο,θελει να περασει περισσοτερο απο καποιον μαθητη του ΕΠΑ.Λ?
Και ολα αυτα επειδη δινει 2 μαθηματα παραπανω :worry:
Αν θελεις καποιος να εχει περισσοτερες ευκαιριες και θελει επαλ ας παει στα β ομαδας.
Δυστυχως αναμεσα στα θεματα του γελ και των επαλ α ομαδας υπαρχει διαφορα.Τωρα αν ειναι μεγαλη η μικρη δεν μπορω να το κρινω(δεν εχω φοιτησει σε επαλ) και απο τη στιγμη που δεν το δεχεσαι ουτε το συνεχιζω?Εγω ομως γιατι ολη τη χρονια να διαβαζω 8 κεφαλαια βιολογιας κατευθυνσης που εχει το μεγαλυτερο συντελεστη στο πεδιο μου και δεν ειναι απο και αο τα ευκολα μαθηματα?Εγω βλακας ειμαι?Μην το ψαχνουμε αλλο ο καθενας το βλεπει απο τη σκοπια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν μιλησα για ευκαιριες.....αλλα για δικαιωματα!!! Μπορει να υπρχει διαφορα στα Μαθηματα Γενικης Παιδειας,το δεχομαι
Αλλα ριξε μια ματια στα ειδικοτητας και μετα πες μου.Και εγω γιατι να κατσω να διαβασω 13 κεφαλαια στον προγραμματισμο και αλλα 3 κεφαλαια στα Δικτυα Υπολογιστων??? Δεν ειναι λιγα πιστεψε με. Και τα δυο πανδυσκολα απο την ειδικοτητα της Πληροφορικης και εχουν συντελεστη 3.5
Δηλαδη αν ησουν πριν 15 χρονια λεω εγω (δεν ξερω ποτε ητανε) τι θα εκανες οταν δινανε 9 μαθηματα????
Και παλι προσπαθεις να το πεξεις ανωτερος.Οπως ειπες ο καθενας το βλεπει απο την δικη του οπτικη γωνια.
Γ'αυτο ας σταματησουμε εδω ;) Δεν θα αλλαξει κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εδω κανεις το λαθος.Η βιολογια ειναι το επιπλεον μαθημα που εχω γω.Εσυ μιλας για μαθηματα που ηδη εχεις.Αν αντιστοιχισουμε ολα τα δικα σου με τα δικα μου παλι περισσευει η βιολογια.Τωρα αν δεν θες να τα καταλαβεις δεν υπαρχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Μα δεν είναι το θέμα αυτό....Εσυ μιλάς για επιπλέον μαθήματα,δυσκολίες. Τέλοςπαντων δεν έχει νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geomazda

Νεοφερμένος

Ο geomazda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
θα κανω μια εροτηση ετσι για το χαβαλε!!ποσο πιστευετε να παει η βαση για φετος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκης13

Νεοφερμένος

Ο Αλκης13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω πιστευω πως θα παραμηνει στα ιδια με περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
θα κανω μια ερωτηση ετσι για το χαβαλε!! Ποσο πιστευετε να παει η βαση για φετος??

Γύρο στο 18 και βάλε σίγουρα.......!!!!

εγω πιστευω πως θα παραμηνει στα ιδια με περσι

Μωρέ λες...?? Απλώς επειδή θα πάρουνε πολύ λίγα άτομα και την έχουν δηλώσει πολλά παιδία :/:
Πόσο ήταν πέρυσι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης13

Νεοφερμένος

Ο Αλκης13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
περσι περνανε 36 ατομα και η βαση ηταν 1671
φετος περνουν 17 ατομα και η βαση πιστευω η να αυξηθη κατα 30-40 μοναδες η θα μεινει εκει που ειναι


Τα παραπανω ατομα ειναι στην γενικη κατηγορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geomazda

Νεοφερμένος

Ο geomazda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω πιστευω να παει εκει 1700-1750..ετσι ΘΕΛΩ να πιστευω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Μακάρι να είναι τόσο......Πιστεύω να έχω βγάλει ενα 17 και κάτι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geomazda

Νεοφερμένος

Ο geomazda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
μακαρι ρε φιλε..και εγω καπου εκει πιστευω οτι εχω βγαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκης13

Νεοφερμένος

Ο Αλκης13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις ποτε βγαινουν οι βαθμολογιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Μέχρι τέλος Ιουνίου λογικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Από το γραφείο του υφυπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων κ. Ιωάννη Πανάρετου, ανακοινώνεται ότι, το Σάββατο 10 Ιουλίου 2010, μετά τις 11 πμ. θα αναρτηθούν στα ΕΠΑΛ όλης της χώρας οι ονομαστικές καταστάσεις των μαθητών που συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ.
Οι υποψήφιοι θα μπορούν, από τη Δευτέρα 12 Ιουλίου 2010, μετά τις 12 μ. να πληροφορούνται τη βαθμολογία τους και από την ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας....................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκης13

Νεοφερμένος

Ο Αλκης13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παμε γερα με τσαμπουκα!
Περασε κανεις τις εξετασεις της Αστυνομιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εγω δινω για Αστυνομια αλλα παραλληλα και Στρατο...Δεν χρειαζεται να κανω 2 φορες εξετασεις.Μου ειπανε πως θα παρω μια βεβαιωση και θα την παω εντος δυο ημερων στο Αστυνομικο τμημα της περιοχης μου και θα ειμαι Οκ.
Εν το μεταξυ οι Ψυχολογοι στην Συνεντευξη μου εσπασαν τα νευρα αλλα να μου πεις αυτη ειναι η δουλεια τους.
Μου λεγανε για τους Αναρχικους,τα δακρυγονα κτλπ και συνεχως με ρωτουσαν αν στα αληθεια θα ηθελα να γινω Αστυνομικος..Τελικα τα περασα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
και εγω παιδια ευτυχος τα περασα........αλλα ενταξη θα μου πεις σιγα της εξετασεις που διναμε............

παιδες βγηκαν τα αποτελεσματα επιτελους!!!!!

Θέσεις εισακτέων στις ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Θα περίμενε κανείς, από τις 900 θέσεις που θα εισαχθούν στη Σχολή Αστυφυλάκων με τη σχετική προκήρυξη, να διατεθούν στους μαθητές ΕΠΑΛ ομάδας Α το 29% των θέσεων, δηλαδή 261 θέσεις σύμφωνα με την αναλογία των μαθητών της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης ή ΕΣΤΩ, με υπολογισμούς μόνο επί όσων συμμετέχουν στις διαδικασίες εισαγωγής, θα έπρεπε να διατεθούν τουλάχιστον το 13,7% δηλαδή 123 θέσεις.
Τι διαβάζουμε όμως στην προκήρυξη;
«Διατίθενται στους μαθητές ΕΠΑΛ ομ. Α ΜΟΝΟ το 2% των θέσεων, δηλαδή 18 θέσεις Αστυφυλάκων και φυσικά σύμφωνα με τη νομοθεσία 0% των θέσεων, δηλαδή 0 από τις 100 στις Σχολές Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας.
Δηλαδή: Διατίθενται ΜΟΝΟ 2% των θέσεων αντί 13,7% ή σωστότερα αντί του 29% των θέσεων που ΕΠΡΕΠΕ να διατεθούν. Και αριθμητικά, διατίθενται ΜΟΝΟ 18 θέσεις αντί των 123 ή σωστότερα αντί των 261 θέσεων που ΕΠΡΕΠΕ κανονικά να διατεθούν.

ΟΥΣΤ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

geomazda

Νεοφερμένος

Ο geomazda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αστα να πανε φιλε..μεγαλη αδικια αυτη.απο τις μεγαλυτερες.μονο 18 θεσεις τι πραγματα ειναι αυτα??ποιος θα πρωτομπει δεν κσερω..ποσο θα παει η βαση λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
αστα να πανε φιλε..μεγαλη αδικια αυτη.απο τις μεγαλυτερες.μονο 18 θεσεις τι πραγματα ειναι αυτα??ποιος θα πρωτομπει δεν κσερω..ποσο θα παει η βαση λετε??
εγω πιστευω γυρω στο 1750-1780:hmm:μακαρι να κανω λαθος και να ειναι χαμηλοτερη;)
εσυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Μακαρι να ειναι σε αυτη την κλιμακα elnionio...Για να την πιασουμε! Παντως περυσι ηταν πολυ χαμηλοτερη.
Οσον αφορα την "αδηκια" που λετε για τις θεσεις που μας δινουν,συμφωνω και εγω μαζι σας. Και εγω τα ιδια ελεγα περυσι οταν συζητουσα με τα παιδια. Αλλα τι να κανουμε ρε παιδια??? Δεν θα αλλαξει κατι.
Μας θεωρουν κατωτερους ως μαθητες,δινουμε και λιγοτερα μαθηματα σαν Α ΟΜΑΔΑ και ετσι τα κρητιρια ειναι αυστηρα.
Αλλα πιστευω πως 18 θεσεις δεν αρκουν.

Αν με το καλο περασουμε Αστυνομια-Στρατωτικες σχολες μετα την ανακοινωση των βασεω ποσες μερες αργοτερα θα μπουμε στη σχολη??? Ακουσα οτι μπενεις νωρις :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top