Drag me to hell - Μέχρι τη κόλαση

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
H Christine Brown είναι υπάλληλος δανείων στο Λ.Α. Η ζωή της είναι καλή μέχρι που η μυστηριώδης κυρία Ganush έρχεται στην τράπεζα να παρακαλέσει για παράταση του δανείου του σπιτιού της. Πρέπει η Christine να ακολουθήσει τα ένστικτά της και να δώσει στην ηλικιωμένη γυναίκα μια ευκαιρία; Ή πρέπει να αρνηθεί την παράταση για να εντυπωσιάσει το αφεντικό της, κύριο Jacks, ώστε να πάρει προαγωγή; Η Christine επιλέγει το δεύτερο, διαπομπεύοντας την κυρία Ganush με αποτέλεσμα εκείνη να χάσει το σπίτι της. Σε αντίποινα, η ηλικιωμένη γυναίκα τοποθετεί την κατάρα της Λάμιας στην Christine, μετατρέποντας τη ζωή της σε ζωντανή κόλαση. Στοιχειωμένη από ένα δαιμονικό πνεύμα, αποζητά τη βοήθεια του μάντη Rham Jas για να σώσει την ψυχή της από την αιώνια καταδίκη. Καθώς οι δυνάμεις του κακού πλησιάζουν, η Christine θα πρέπει να αντιμετωπίσει το αδιανόητο: έως πόσο μακριά θα φτάσει ώστε να ελευθερωθεί από την κατάρα;



Σκηνοθέτης:
Sam Raimi
Διάρκεια:
1 ώρα,39 λεπτ
Χώρα προέλευσης:
USA
Έτος:
2009
Ηθοποιοί:
Alison Lohman, Justin Long, Lorna Raver, Jessica Lucas, David Paymer, Dileep Rao
Site:
https://www.dragmetohell.net/
Σεναριο:
Sam Raimi, Ivan Raimi
Ημ. κυκλοφορίας:
Πέμπτη 2009/05/28

Παιδιά είναι ΤΕΛΕΙΟ...Το πιο τέλειο θριλερ που έχω δει...!
Τέλεια σκηνοθεσία, τέλειοι ηθοποιοί, τέλειες σκηνές....
Απλά τέλειοοοοοοο...!

Το έχει δει κανείς από εσάς;
Αν ναι, ακούω γνώμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οταν ακουσα πως ο σαμ ρειμι ,που χει γραψει ιστορια στο βιβλιο των πιο σπουδαιων ταινιων τρομου με την σειρα evil dead , κατενθουσιαστικα.
Αδικως ομως , η ταινια ειχε καποιες τρομακτικες σκηνες μα πολυ λιγο απ' το αυθεντικο χιουμορ του evil dead 2 και army of darkness.
Σπανιο θεαμα μια καλη ταινια τρομου PG-13 , ισως να ναι μια απ' τις πιο καλες ,κατι που δεν λεει και πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Την έχω δει την ταινία και δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Γενικώς ήταν μέτρια και σε κάποια σημεία αϊδιαστική αλλά σε καμία περίπτωση τρομακτική. Το μόνο που ίσως να άξιζε λίγο ήταν το τέλος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Την είδα..Φίλε στο τέλος ήταν κρίμα που έπεσε στις ράγες..Όταν το βλέπα να πούμε κοιμήθηκα και μου τα είπε ο αδερφός μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
H Christine Brown είναι υπάλληλος δανείων στο Λ.Α. Η ζωή της είναι καλή μέχρι που η μυστηριώδης κυρία Ganush έρχεται στην τράπεζα να παρακαλέσει για παράταση του δανείου του σπιτιού της. Πρέπει η Christine να ακολουθήσει τα ένστικτά της και να δώσει στην ηλικιωμένη γυναίκα μια ευκαιρία; Ή πρέπει να αρνηθεί την παράταση για να εντυπωσιάσει το αφεντικό της, κύριο Jacks, ώστε να πάρει προαγωγή; Η Christine επιλέγει το δεύτερο, διαπομπεύοντας την κυρία Ganush με αποτέλεσμα εκείνη να χάσει το σπίτι της. Σε αντίποινα, η ηλικιωμένη γυναίκα τοποθετεί την κατάρα της Λάμιας στην Christine, μετατρέποντας τη ζωή της σε ζωντανή κόλαση. Στοιχειωμένη από ένα δαιμονικό πνεύμα, αποζητά τη βοήθεια του μάντη Rham Jas για να σώσει την ψυχή της από την αιώνια καταδίκη. Καθώς οι δυνάμεις του κακού πλησιάζουν, η Christine θα πρέπει να αντιμετωπίσει το αδιανόητο: έως πόσο μακριά θα φτάσει ώστε να ελευθερωθεί από την κατάρα;



Σκηνοθέτης:
Sam Raimi
Διάρκεια:
1 ώρα,39 λεπτ
Χώρα προέλευσης:
USA
Έτος:
2009
Ηθοποιοί:
Alison Lohman, Justin Long, Lorna Raver, Jessica Lucas, David Paymer, Dileep Rao
Site:
https://www.dragmetohell.net/
Σεναριο:
Sam Raimi, Ivan Raimi
Ημ. κυκλοφορίας:
Πέμπτη 2009/05/28

Παιδιά είναι ΤΕΛΕΙΟ...Το πιο τέλειο θριλερ που έχω δει...!
Τέλεια σκηνοθεσία, τέλειοι ηθοποιοί, τέλειες σκηνές....
Απλά τέλειοοοοοοο...!

Το έχει δει κανείς από εσάς;
Αν ναι, ακούω γνώμες!

ποσα θριλερ εχεις δει????
προσωπικα δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! ιιιιου... !!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα,τα ιδια και τα ιδια ηταν... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top