DELF B2

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Exω καταανχωθει!!
16 δινω σορμπονβ2
17 ντελφβ2
κανω 4 χρονια γαλλικα με αλλη μια κοπελα,κτ σαν ιδιαιτερο.
Η καθηγητρια μ,λεει οτι δεν με φοβαται καθολου. ειδικα στο σορμπον.
τα εχω δωσει ολα για να παρω αυτο το πτυχιο!
και φοβαμαι στο τελος οτι δεν θα παρω τιποτα
στα τεστ συνηθως βγαζω απο 50-57 χωρις προφορικα που ειναι (25)
κ ειμαι αρκετα καλη
20 μερες ακομαααα^^^^^^^^^^
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
μην αγχώνεσαι - η ζωή είναι μικρή:) Bon courage!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Καλό κουράγιο κι από μένα. Πάντα στα προφορικά τα πήγαινα καλύτερα από ότι περίμενα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

elefthe

Νεοφερμένος

Η Eλευθερiα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια και εγω δινω σε λιγες μερες το Β2 και το αγχος μου το εχω......τι να φοβαμαι περισσοτερο εκτος φυσικα απο τα ακουστικα?Τα κειμενα παντως ειναι αρκετα δυσκολα!!!Κανω τωρα διαφορα past papers απο αλλες χωρες βεβαια αλλα απο το γαλλικο ινστιτουτο και παλι και εχω κατατρομαξει!Τα θεματα εκθεσεων ευκολα?Συνηθως τι μορφη εχουν?Γραμμα?Και επισης ποιος θα ηταν ο ικανοποιητικοτερος βαθμος για το Β2?Γιατι οσο να 'ναι.....ειναι δυσκολο σαν διπλωμα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά μόλις τελείωσα το Β2...Μου φάνηκε απ'τα πιο εύκολα που έχω γράψει!!!!!
Τί έχετε να πείτε για την έκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Sorry να ρωτησω ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει το θεμα? τις εκθεσης? αμεσα? του Β2 εγω σημερα εδωσα Β1 ηταν γελοιο ομως...
-----------------------------------------
Οσο πιο συντομα γινετε θα βοηθησει ευχαριστω! :no1::no1::no1::):):):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Sorry να ρωτησω ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει το θεμα? τις εκθεσης? αμεσα? του Β2 εγω σημερα εδωσα Β1 ηταν γελοιο ομως...
-----------------------------------------
Οσο πιο συντομα γινετε θα βοηθησει ευχαριστω! :no1::no1::no1::):):):bye:


Έλεγε πως μια τάξη απ'τη Γαλλία θέλει να έρθει στην Ελλάδα στο σχολείο σου αλλά έχει άσχημο καιρό΄και ο διευθυντής τους ακυρώνει το ταξίδι.Και σου λένε μετα ότι οι συμαθητές σου στεναχωρήθηκαν και αποφασίζεις να τους γράψεις ένα γράμμα (γιατί να είμαστε πάντα εμείς που γάφουμε το γράμμα???τοσα άλλα παιδιά υπάρχουν..:D:Dτέσπα) για να πείσεις τον διευθυντή τους να έρθουν τελικά.
Έλεγε μινιμουμ 250 λέξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ευτηχως το καταλαβα το θεμα!!!
σιγουρα ειναι αυτο? γαμωτο τσαμπα εκλαιγα!
τα εγραψα ολα αυτα μονο που δεν ανεφερα κατι για τον καιρο
to listening μου φανηκε ευκολο οπως και τα γραπτα

τα προφορικα με φαγανεεεεεε
κατι για γενετικη μ επεσε για βακτηρια ιους και φαρμακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Έλεγε πως μια τάξη απ'τη Γαλλία θέλει να έρθει στην Ελλάδα στο σχολείο σου αλλά έχει άσχημο καιρό΄και ο διευθυντής τους ακυρώνει το ταξίδι.Και σου λένε μετα ότι οι συμαθητές σου στεναχωρήθηκαν και αποφασίζεις να τους γράψεις ένα γράμμα (γιατί να είμαστε πάντα εμείς που γάφουμε το γράμμα???τοσα άλλα παιδιά υπάρχουν..:D:Dτέσπα) για να πείσεις τον διευθυντή τους να έρθουν τελικά.
Έλεγε μινιμουμ 250 λέξεις

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ευκολο ηταν?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ευτηχως το καταλαβα το θεμα!!!
σιγουρα ειναι αυτο? γαμωτο τσαμπα εκλαιγα!
τα εγραψα ολα αυτα μονο που δεν ανεφερα κατι για τον καιρο
to listening μου φανηκε ευκολο οπως και τα γραπτα

τα προφορικα με φαγανεεεεεε
κατι για γενετικη μ επεσε για βακτηρια ιους και φαρμακα

Δεν ήταν αναγκη να ανφερεις κατι για τον καιρο, ούτε και εγω έγραψα τπτ.Αν έγραψες επιχειρήματα για να ερθουν εδω είσαι εντάξει...
Το ακουστικο ήταν ένα απ'το ευκολότερα που έχω κάνει όπως και τα κείμενα...

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ευκολο ηταν?:D

Μια χαρά πιστευω οτι έχω γράψει..Δεν έγραψα βεβαια τπτ για τον καιρό αλλα πιστευω πως δεν έχει καμια σημασια.

Γενικά ήταν εύκολο το φετινο:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Άντε τώρα καλά αποτελέσματα σε όλους:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μακάρι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλα αποτελεσματα σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefthe

Νεοφερμένος

Η Eλευθερiα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παααααααααρα πολυ καλα τα θεματα!και ευκολα τα παντα!!!!!απο ακουστικα μεχρι γραπτα!!!!!!πολυ ευχαριστημενη ειμαι αν και εχω κανει τα λαθακια μου.......ελπιζω σε ενα 80αρι αν και δν βαζω το χερι μ στη φωτια.......στα προφορικα που ειμαι καλυτερη ελπιζω να τα παω ακομη καλυτερα........καλη επιτυχια παιδια!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
φοβαμαι τα προφορικα. και ξερετε γιατι? αφου μου επεσε ενα αθλιο 8εμα
μετα απο 2 ωρες ημουν ακομα εκει και βρηκα στην καφετερια την εξεταστρια.
παω εκει παριστανω την αγχωμενη, ειχα κ θαρρος κ τσ κανω αχχχχ πειτε μου πως τα πηγα ειμαι παρα πολυ αγχωμενη!
και ηταν μαζι με μια αλλη εξεταστρια και μου ειπε πως δεν θυμαται
αλλα και να θυμοταν δεν θα μου ελεγε.κ μ ειπε να μην αγχωνομαι και πεταχτηκε η αλλη κ ειπε δεν λεμε.
ρε παιδια αρα τζιφος κανενα 0 εβαλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά η γυναίκα πραγματικά δε μπορούσε να σου πει.Ειδικά μπροστά σε συνάδελφο.Αλλά και πάλι, καλά κάνουν που δεν λένε.Θα μπορούσες να έχεις αγχωθεί ακόμα περισσότερο και να μην πας καλά στα γραπτά.Δεν πιστεύω πως έχεις πάρει 0.Σκέψου πως ο κατώτερος απαιτούμενος βαθμός σε κάθε ενότητα είναι 5, και για να περάσεις χρειάζεσαι 50/100.Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
βασικα το επαιξα αγχωμενη μηπως μου πει! Τωρα οτι εγινε, εγινε! Καλη επιτυχια σε ολους! Εδωσε κανεις απο εσας και sorbonne b2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μηπως ξέρει κανείς αν (λέμε ΑΝ..) υπάρχουν πουθενά τα θέματα του DELF B2 τα φετινά???Υπάρχει περίπτωση να τα δημοσιεύσει το ifa??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Όχι...μην ελπίζεις!Τα αγοράζουμε 40 ευρώ οι καθηγητές, κανένα μήνα μετά τις εξετάσεις.Ισχύει από το Δεκέμβριο που μας πέρασε.Μόνο τα Sorbonne ανεβαίνουν πια.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top