DELF B2

bessy

Νεοφερμένος

Η bessy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω παιδια δεν το πηρα δυστυχως.. καλο καλοκαιρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ouais!! je suis tres satisfaite! merci beaucoup! :P

σ'ευχαριστω και πάλι ε...τοση ώρα προσπαθούσα να θυμηθώ τι είναι τί...:P

συγγνωμη αλλα που εχεις βρε τους βαθμους;;
οσο για την bessy: μν στεναχωριεσαι:no1: θα το παρεις το δεκεμβριο πρωτα ο Θεος... αν σε παρηγορει αυτο το σχολειο μ ειχε μολις 4/16 παιδια που περασαν το β2(ειναι γαλλικο...);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
συγγνωμη αλλα που εχεις βρε τους βαθμους;;


Ήρθε χαρτί χθές στο σπίτι μου απο το Γαλλικό ινστιτούτο με τις βαθμολογίες και τα ποσοστά σε κάθε βαθμίδα δηλ αυτά που σε ρώτησα προηγούμενως. Πολλοί γρήγοροι όμως..δεν το περίμενα...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
παιδια το πηρα!!! βεβαια με 50% δλδ στην βαση αλλα δεν μ νοιαζει το ΠΗΡΑ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody

Νεοφερμένος

Η matina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
b2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_122

Νεοφερμένος

Ο giannis_122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδιά έχει κανείς το βιβλίο prepadelf B1. εάν ναι μπορεί να μου δώσει τις απαντήσεις στο ecrit στις σελίδες 91, 92,93, 94;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
παιδια το πηρα!!! βεβαια με 50% δλδ στην βαση αλλα δεν μ νοιαζει το ΠΗΡΑ !!!!

Kαι εγώ με τη βάση το είχα πάρει το Β2. Αλλά στο Σορμπόν τα πήγα πολύ καλά. Ως καθηγητής Φυσικής όμως πρέπει να συνεχίσω παρά τις δυσκολίεςγια να πάρω το C1 και το C2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αφού έχεις πάρει Sorbonne, γιατί να δώσεις ξανά C1 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι επειδη πολλα ακουγονται για τα πτυχια των γαλλικων μπορει καποιος να μου πει τις αντιστοιχιες των τωρινων πτυχιων συγκριτικα με τα παλια?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το B1 αντιστοιχεί στο DELF 1ου βαθμού (Α1-Α4) και το Β2 στο DELF 2ου βαθμού (Α5-Α6), δηλαδή αν έχεις το Β2, έχεις ολόκληρο το DELF που παλιά είχε τις 6 αυτές ενότητες από Α1 μέχρι Α6. Το Γ1 αντιστοιχεί στο Sorbonne I (που υπάρχει ακόμη) και το Γ2 στο Sorbonne II. Το Sorbonne III δεν έχει αντιστοιχία στο CEF του Ευρωπαικού Συμβουλίου, γιατί είναι αρκετά ανώτερο ακόμη κι από το Γ2. Το Γ2, επίσης, είναι ισάξιο με ολόκληρο το DALF.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Το B1 αντιστοιχεί στο DELF 1ου βαθμού (Α1-Α4) και το Β2 στο DELF 2ου βαθμού (Α5-Α6), δηλαδή αν έχεις το Β2, έχεις ολόκληρο το DELF που παλιά είχε τις 6 αυτές ενότητες από Α1 μέχρι Α6. Το Γ1 αντιστοιχεί στο Sorbonne I (που υπάρχει ακόμη) και το Γ2 στο Sorbonne II. Το Sorbonne III δεν έχει αντιστοιχία στο CEF του Ευρωπαικού Συμβουλίου, γιατί είναι αρκετά ανώτερο ακόμη κι από το Γ2.
και τα αντιστοιχαπαλια Β1 Β2 .. τι απεγιναν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν υπήρχαν παλιά Β1, Β2. Υπήρχαν τα Α1-Α6 του DELF, το DALF και τα Sorbonne.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α, νόμιζα οτι δεν έχει επιπέδου Β2 η Σορβόννη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι?? μου εχουν πει οτι αν εχω το sorbonne c1 μπορω να παω σε πανεπιστημιο στην γαλλια χωρις να δωσω εξετασεις . εγω ομως εχω το b2 ισχυει κατι αντιστοιχο γι αυτο το πτυχιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε νομίζω. Μάλλον πρέπει να έχεις δίπλωμα Sorbonne ή ισότιμο των δύο ανωτέρων επιπέδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ναι αυτο πιστευω και εγω....τεσπα thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι?? μου εχουν πει οτι αν εχω το sorbonne c1 μπορω να παω σε πανεπιστημιο στην γαλλια χωρις να δωσω εξετασεις . εγω ομως εχω το b2 ισχυει κατι αντιστοιχο γι αυτο το πτυχιο??


απο οσο ξερω απο εναν γαλλοφωνο φιλο μ το β2 ειναι επαρκες.... τωρα μην σε παρω και στο λαιμο μ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για όσους μιλούν τα Γαλλικά σα μητρική γλώσσα δεν ισχύουν τα ίδια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ειναι επαρκες ξερω για να σπουδασεις εδω γαλλικη φιλολογια .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top