Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Τελικά εμείς οι πρωτοετείς να νοικιάσουμε η όχι;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
καλα αυτα τα αποτελεσματα πως στο διαολο τα βγαζουν οι ασχετοι...
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Θυμάμαι όταν πρωτοειχε γίνει υπουργός Παιδείας η κεραμεως μ'αρεσε έτσι όπως τα έλεγε και την είχα και σε εκτίμηση. Πλέον...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Περιμένω και εγώ, όπως περίμενε η Πηνελόπη, πότε θα δω ανακοίνωση από την σχολή.

Σαν πρόβλεψη λέω ότι θα κάνουν ένα unofficial γκάλοπ εγγραφών για το εκάστοτε μάθημα για να έχουν μια ιδέα το πόσοι θα είναι που. Το πρόβλημα έγκειται στο ότι ίσως περιμένουν πότε θα βγουν οι βάσεις και πότε θα ολοκληρωθεί η περίοδος εγγραφής και ταυτοποίησης ( που γινόταν τέλη Οκτώβρη σε εμάς στη Γραμματεία). Τι χάος είναι αυτό.
 

Ggpg

Νεοφερμένος

Ο Ggpg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τελικά εμείς οι πρωτοετείς να νοικιάσουμε η όχι;
Εγώ πάντως δεν θα τρέξω να νοικιασω μιας και θα περάσω σε θεωρητική σχολή. Δεν είμαι μάντης αλλά όταν θα ξεκινήσουν οι πρώτες εποχιακές ιώσεις του Σεπτεμβρίου/Οκτωβρίου και αμέσως μετά η γριππη, λόγω καιρικών συνθηκών και επακολουθου συγχρωτισμου σε κλειστούς χώρους, θα εκτοξευθουν τα κρουσματα covid σε εξαιρετικά υψηλά νούμερα. Οπότε θεωρώ σίγουρο ότι κι αυτά τα τμήματα που θα ανοίξουν, θα κλείσουν με συνοπτικές διαδικασίες και η εξ αποστάσεως εκπαίδευση θα πάρει τη σκυτάλη.
Επίσης ο λόγος που χθες Δευτέρα (όπως και κάθε Δευτέρα) τα κρούσματα ήταν λιγότερα έγκειται στο γεγονός ότι τις Κυριακές γίνονται λιγότερα τεστ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα τρέξω να νοικιασω μιας και θα περάσω σε θεωρητική σχολή. Δεν είμαι μάντης αλλά όταν θα ξεκινήσουν οι πρώτες εποχιακές ιώσεις του Σεπτεμβρίου/Οκτωβρίου και αμέσως μετά η γριππη, λόγω καιρικών συνθηκών και επακολουθου συγχρωτισμου σε κλειστούς χώρους, θα εκτοξευθουν τα κρουσματα covid σε εξαιρετικά υψηλά νούμερα. Οπότε θεωρώ σίγουρο ότι κι αυτά τα τμήματα που θα ανοίξουν, θα κλείσουν με συνοπτικές διαδικασίες και η εξ αποστάσεως εκπαίδευση θα πάρει τη σκυτάλη.
Επίσης ο λόγος που χθες Δευτέρα (όπως και κάθε Δευτέρα) τα κρούσματα ήταν λιγότερα έγκειται στο γεγονός ότι τις Κυριακές γίνονται λιγότερα τεστ...
κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω αν και εχω ενα εργαστηριο που μπορει να γινει ηλεκτρονικα ευκολα οπως εγινε στο 2ο εξαμηνο , θα ειναι για σφαλιαρες αν το κανουν δια ζωσης.. τωρα δεν ξερω αν αξιζει να νοικιασεις για ενα εργαστηριο που θα γινεται 2 -3 φορες το μηνα χμμ αντε να βγαλουν καμια ανακοινωση
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Περιμένω και εγώ, όπως περίμενε η Πηνελόπη, πότε θα δω ανακοίνωση από την σχολή.

Σαν πρόβλεψη λέω ότι θα κάνουν ένα unofficial γκάλοπ εγγραφών για το εκάστοτε μάθημα για να έχουν μια ιδέα το πόσοι θα είναι που. Το πρόβλημα έγκειται στο ότι ίσως περιμένουν πότε θα βγουν οι βάσεις και πότε θα ολοκληρωθεί η περίοδος εγγραφής και ταυτοποίησης ( που γινόταν τέλη Οκτώβρη σε εμάς στη Γραμματεία). Τι χάος είναι αυτό.
Σιγά μη μπουν στη διαδικασία. Μην υποτιμάτε την οκνηρία τους
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα κονδύλια για αυξηση του αριθμου των πανεπιστημιακων καθηγητων για ποιο λογο ειναι; για να χωριστουν οιφοιτητες ανα πενηντα ατομα σε καθε τάξη; πχ οι πρωτοετεις που ειναι 80 ατομα συνολο, θα γινουν δυο τμηματα; και τοτε ομως τα εξ αποστάσεως για ανω των 50ατομων γτ το ανέφεραν; αφου θα παρουν καθηγητες κ θα μοιραστούν οι φοιτητες. Τι καταλαβε οποιος καταλαβε;
Δύσκολο να γίνει αυτό
 

jujitsudr

Νεοφερμένος

Η jujitsudr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγώ που περναω ιατρική να νοικιάσω; Δεν μ φαίνεται λογικό να γίνονται μαθήματα εξ αποστασεως. Κάποιοι φοιτητές μ είπαν ότι σε αυτους αρκετά μαθήματα και οι εξετάσεις γίνονταν δια ζωησ.
 

jujitsudr

Νεοφερμένος

Η jujitsudr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Στισ ιατρικές εκτός από τα εργαστήρια λέτε να γίνουν μαθήματα σε αμφιθέατρα ;
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Στισ ιατρικές εκτός από τα εργαστήρια λέτε να γίνουν μαθήματα σε αμφιθέατρα ;


Γιατί όχι, δεν είναι μεγάλα τμήματα και καθώς το υπουργείο είπε ότι έχει πρόθεση να σπάσει τα τμήματα σε επιμέρους...
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
στις ιατρικες εχει λιγα ατομα οποτε θεωρω ειναι εφικτο να διαχωριστουν σε ολιγομελη τμηματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καθομαστε σπιτια μας χαχα
Αληθειαω
 

jujitsudr

Νεοφερμένος

Η jujitsudr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Είχα άλλες προσδοκιες για την πρωτη μερα στη σχολή
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Εγώ που περναω ιατρική να νοικιάσω; Δεν μ φαίνεται λογικό να γίνονται μαθήματα εξ αποστασεως. Κάποιοι φοιτητές μ είπαν ότι σε αυτους αρκετά μαθήματα και οι εξετάσεις γίνονταν δια ζωησ.
Πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται; και σε ποια πόλη περνάς;
 

jujitsudr

Νεοφερμένος

Η jujitsudr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εχω 18400 και είμαι οριακά για Αθήνα και έχω κανει όνειρα για την πρώτη μέρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω βάλει πρωτα Αθήνα και μετα πατρα
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Εχω 18400 και είμαι οριακά για Αθήνα και έχω κανει όνειρα για την πρώτη μέρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω βάλει πρωτα Αθήνα και μετα πατρα
Με νέο σύστημα είσαι ήδη Αθήνα
 

jujitsudr

Νεοφερμένος

Η jujitsudr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ναι με νέο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια εκτίμηση λέει 18200 και η άλλη 18450
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξέρω τι να υπολογίσω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top