Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για να ευθυμήσουμε λίγο, δεν έμαθε κανείς τίποτα παραπάνω από πριν και ούτε πρόκειται και οι πρωτοετείς θα πάνε κανονικότατα να ψάχνουν σπίτια κλπ κλπ καθώς οποιαδήποτε ασφαλής πληροφορία για κάθε σχολή, κάθε τμήμα και κυρίως κάθε μάθημα θα αργήσει αρκετά, σε κάθε περίπτωση πάνω από ένα μήνα ...
Λες να πάνε να ψάξουν για σπίτια;Εγώ στη θέση τους θα αμφιταλαντευόμουν πάρα πολύ πάντως για το τι θα έκανα.Λίγο off topic αυτό βέβαια
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αν η κυρία Νίκη εννοούσε ότι επιτρέπει εργαστήρια με 30 ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ και όχι σε κάθε τμήμα ουσιαστικά τα έκοψε όλα σχεδόν. :P

Σε αυτό που είμαι βοηθός είμαστε περίπου 35 άτομα στην αίθουσα μαζί με τους βοηθούς αλλά έχει κι άλλα 2 τμήματα.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Λες να πάνε να ψάξουν για σπίτια;Εγώ στη θέση τους θα αμφιταλαντευόμουν πάρα πολύ πάντως για το τι θα έκανα.Λίγο off topic αυτό βέβαια
Μα εννοείται ότι θα προβληματιστούν οι πάντες και εμείς σπίτι μας αυτό κάνουμε, καθώς έδινε κάποιος από την οικογένεια, αλλά μάλλον θα πάμε ...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν η κυρία Νίκη εννοούσε ότι επιτρέπει εργαστήρια με 30 ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ και όχι σε κάθε τμήμα ουσιαστικά τα έκοψε όλα σχεδόν. :P

Σε αυτό που είμαι βοηθός είμαστε περίπου 35 άτομα στην αίθουσα μαζί με τους βοηθούς αλλά έχει κι άλλα 2 τμήματα.
Δε νομίζω να εννοεί κάτι τέτοιο γιατί τότε είναι σαν να λέει οτι τίποτα μα τίποτα δε θα ανοίξει.Δεν νομίζω να υπάρχει σχολή που να έχει γραμμένους στο εργαστήριο κάτω από 30 άτομα.Λογικά θα υπάρχει χωρισμός,ούτως ή άλλως πάντα στα εργαστήρια "έσπαγαν" τα άτομα και λόγω χώρου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα εννοείται ότι θα προβληματιστούν οι πάντες και εμείς σπίτι μας αυτό κάνουμε, καθώς έδινε κάποιος από την οικογένεια, αλλά μάλλον θα πάμε ...
Αμα βρείτε κανένα φθηνό σπίτι χτυπήστε το...Ας ελπίσουμε το μαρτύριο να κρατήσει μέχρι το Δεκέμβρη αλλά δε το βλέπω
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δε νομίζω να εννοεί κάτι τέτοιο γιατί τότε είναι σαν να λέει οτι τίποτα μα τίποτα δε θα ανοίξει.Δεν νομίζω να υπάρχει σχολή που να έχει γραμμένους στο εργαστήριο κάτω από 30 άτομα.Λογικά θα υπάρχει χωρισμός,ούτως ή άλλως πάντα στα εργαστήρια "έσπαγαν" τα άτομα και λόγω χώρου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αμα βρείτε κανένα φθηνό σπίτι χτυπήστε το... ς ελπίσουμε το μαρτύριο να κρατήσει μέχρι το Δεκέμβρη αλλά δε το βλέπω
Απλά επειδή το είδα έτσι γραμμένο πιο πάνω, δηλαδή με έμφαση στις δηλώσεις μας μέτρησα και είδα ότι δε βγαίνουν τα νούμερα και άναψα μια νοητή λαμπάδα ίσαμε το μπόι μου που ξεμπερδεύω με όλα αυτά. :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Τα πανεπιστήμια είναι αυτοδιοικητα. Αλλά ήδη η πρυτανεία του ΑΠΘ ξεκαθάρισε ότι θα τηρησει οτιδήποτε ανακοινώσει το Υπουργείο Παιδείας. Άρα εμείς του ΑΠΘ να είμαστε προετοιμασμένοι, καλό 2021.
Στο φιλολογικό πάντως διαχωρίζουν τα τμήματα αλφαβητικά ( στα πρώτα που προσφέρονται και σε εμάς του ιστορικού ) έτσι ΙΣΩΣ υπάρχει μια κάποια περίπτωση για να γίνουν κάποια από αυτα. Αν και το θεωρώ σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
φροντιστηρια ποσα ατομα μαζευει περιπου για εκπα μιλαω αν και δεν νομιζω να ειναι υποχρεωτικα γινονται και αυτα διαδικτυακα?
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω είπε θα προσλάβει άμεσα 2.000 άτομα, προκειμένου να διδάσκουν και να σπάσουν τα τμήματα, συνεπώς σε ΟΛΕΣ τις σχολές θα υπάρχει μεικτό σύστημα, θέλουν να πάνε όλοι - ειδικά οι πρωτοετείς - στα πανεπιστήμια, το είχε δηλώσει εξάλλου και ο υφυπουργός χθες!
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ελπιζω το καθε τμημα να ενημερωσει τους φοιτητες εγκαιρα για να ξερουν τι να κανουν
 

victor 21

Νεοφερμένος

Ο victor 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Και με το τμήμα πάντως δεν μας τα λες καλά. Μια λες φιλοσοφία μια λες φιλολογία. Μάλλον το άγχος σε έχει εξαντλίσει.
Έλεος αγορι μου.Η φιλοσοφικη έχει τμήμα φιλολογίας,ιστοριας κ αρχαιολογίας και φιλοσοφίας.Εγω θέλω το τμήμα φιλολογίας.ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ;
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

victor 21

Νεοφερμένος

Ο victor 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έλεος αγορι μου.Η φιλοσοφικη έχει τμήμα φιλολογίας,ιστοριας κ αρχαιολογίας και φιλοσοφίας.Εγω θέλω το τμήμα φιλολογίας.ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ;
Εγώ ξέρω ποια τμήματα έχει η φιλοσοφική, εσύ μου φαίνεται δεν γνωρίζεις. Πάντως η φιλολογία Ιωαννίνων δεν είχε 9.798 πέρσι.
μακεν.JPG
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Έλεος αγορι μου.Η φιλοσοφικη έχει τμήμα φιλολογίας,ιστοριας κ αρχαιολογίας και φιλοσοφίας.Εγω θέλω το τμήμα φιλολογίας.ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ;
υπαρχει το τμημα Φιλοσοφιας που υποκειται στην Φιλοσοφικη Σχολη και το τμημα Φιλολογιας που υποκειται επισης στην Φιλοσοφικη Σχολη. Βγαινεις κι απ τα δυο φιλολογος οπως ειπε και η @Κλημεντίνη αλλα στο μηχανογραφικο ας πουμε αναφερονται ως δυο διαφορετικα τμηματα (μιας και ειναι). Εσυ ελεγες οτι πιανεις την βαση του τμηματος Φιλοσοφιας (που ειναι 9κ+) και τα μορια σου αν θυμαμαι καλα ειναι και λιγο πανω απ την περσινη βαση του οποτε δεν πιανεις την βαση του τμηματος Φιλολογιας (την περσινη βαση του τουλαχιστον που ηταν γυρω στα 11κ+). Δεν ξερω αν αυτο βοηθησε να ξεμπλεχτει η κατασταση ή οχι... Ποιο τμημα εβαλες πρωτο στο μηχανογραφικο σου; Θα βοηθουσε αν στειλεις τον οφφισιαλ τιτλο οπως φαινεται στο Μ.Δ.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γνώμη μου: "
Πρεπει να γινει εντατική χρήση της τηλεκπαίδευσης, σε όλες τς βαθμίδες.
Να μείνει η τηλεκπαίδευση και μετα απο τον #covid_19
Ειμαστε στην 4η βιομηχανική επανάσταση.
Ε η χωρα πρεπει να μπει, πριν οι άλλες χώρες μπουνε στην 5η και εμεις μείνουμε ακόμα στην 3η.
Αυτο θα γινει κυρίως με σωστή και αυστηρή αξιολόγηση ως προς τους εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων"

Ηλεκτρονική Εκπαίδευση γιατί πολλά θα γίνουν εξ αποστάσεως
 

victor 21

Νεοφερμένος

Ο victor 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η φιλοσοφικη έχει μέσα τμήμα φιλολογίας λολ
Ναι μόνο που η φιλολογία δεν είχε 9.798 όπως ισχυρίζεσαι άλλα 11.817. 9.798 είχε το τμήμα φιλοσοφίας για το οποίο ρωτούσες αν μπορείς να το πιάσεις με 9.475 μόρια. Δεν φταίμε εμείς για το δικό σου μπέρδεμα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Και η ψυχολογία στη φιλοσοφική ειναι 😊

Απλα το τμήμα που ρωτας τοσο καιρό για τη βάση ειναι το τμήμα φιλοσοφίας ( που είχε βαση περσυ 9.798) κι αν θυμάμαι έχεις αγωνια αν θα πεσει γυρω στα 300 μόρια.

Η φιλολογια Ιωαννίνων περσυ είχε 11.817.

Η φιλοσοφική δεν εχει βαση .
Περιλαμβάνει ολα αυτα τα τμήματα.
Δεν εισάγεσαι στη φιλοσοφική κι επιλέγεις εσυ τμήμα.
Εισάγεσαι σε ενα απο τα τμήματα που προσέφερει η φιλοσοφική σχολη στις διάφορες πολεις :)



* Κι απο το τμημα φιλοσοφίας πε2 (δικαιώματα φιλόλογου ) θα έχεις.
Μη αγχώνεσαι.
Απλα αμα σε ρωτανε έξω τι σπουδάζεις αμα λες στη φιλοσοφική γενικά ,θα σε ρωτανε αμέσως σε ποιο τμημα γι αυτο το ξεκαθάρισα.
Συνήθως ολοι λεμε απλα το τμήμα που σπουδάζουμε κι δεν αναφέρουμε οτι ανήκει στη φιλοσοφική.

@Μακενζι δες εδω😊
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top