Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ανοίγουμε(σχετικά) αδέρφια .❤


 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Καταρχάς όσοι δεν είναι στη σχολή μου να ΜΗ μιλάνε. Μειώνετε την σχολή μου μπροστά στα μάτια μου.
Για αυτό έχουμε τόσους αιώνιους. Εγώ με όσους που αναγκάστηκαν να δουλεύουν μίλησα κάτι για 8ο έτος μου λένε. Αλλά ξέρεις εσύ καλύτερα από εμένα προφανώς.
Όσο για τον λόγο που έπεσε ο μέσος όρος να ρωτήσεις τους καθηγητές του φιλολογικου γιατί έκοβαν αβερτα τους φοιτητές του ιστορικού που έπαιρναν τα προσφερόμενα μαθήματα ( για προληπτικούς λόγους ΜΗ αντιγραφής ). Δεύτερη φορά όταν δεν ξέρουμε ΔΕΝ μιλάμε.

Οι άλλοι οφείλουν να σέβονται τους εαυτούς τους και τους γύρω τους. Δε θα τη πληρώνουμε εμείς που τηρούμε τα μέτρα για την ηλιθιότητα των λίγων.

Ανοικτά τα παντα. Η μόνη λύση.


Είναι προφανές το γεγονός πως βγαίνουμε off topic αλλά για να υπερασπιστώ τους καθηγητές του Φιλολογικού (όχι δεν είμαι καθίκι της ΔΑΠ ) θαρρώ πως σας ανταμείβουν πιο γενναία οσον αφορά το ζήτημα της βαθμολόγησης συγκριτικά με εμάς του τμήματος. Όπως συμβαίνει φυσικά και το αντίστροφο με την επιείκεια των καθηγητών του ιστορικού σε εμάς.🙂
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Είναι προφανές το γεγονός πως βγαίνουμε off topic αλλά για να υπερασπιστώ τους καθηγητές του Φιλολογικού (όχι δεν είμαι καθίκι της ΔΑΠ ) θαρρώ πως σας ανταμείβουν πιο γενναία οσον αφορά το ζήτημα της βαθμολόγησης συγκριτικά με εμάς του τμήματος. Όπως συμβαίνει φυσικά και το αντίστροφο με την επιείκεια των καθηγητών του ιστορικού σε εμάς.🙂

Δε φάνηκε καθόλου σε αυτή την εξεταστική.
Με εναν φίλο από το Φιλολογικό που είχαμε κοινό μάθημα καθίσαμε μετά και είπαμε τις απαντήσεις ( ουσιαστικά τα ίδια είχαμε γράψει ) και αυτός παίρνει 9 και εγώ 6. Ήταν ξεκάθαρη κοροϊδία. Η στάση της φάνηκε γιατί τώρα στο Σεπτέμβρη επέλεξε η εξέταση του μαθήματος της να είναι προφορικη διαδικτυακά με ανοικτή κάμερα ( πριν ήταν ένα word με θέματα, χωρίς κάμερα χωρίς τίποτα για 1 ώρα ).
Σε ένα ακόμη έγινε αδικία. Μου έβαλε 5 ενώ ήξερα ότι άξιζα περισσότερο ( όχι πολύ όμως ) γιατί πάντα ελέγχω τις απαντήσεις μου αλλά τεσπα. Ενώ σε ένα άλλο πήρα 5 αλλά το άξιζα. Προφορική εξέταση. Εγώ είμαι καθαρά άνθρωπος που θέλει να γράφει. Δε γίνεται να με εξετάζουν και να πρέπει να μιλάω με ανοικτή κάμερα ενώ βλέπω άλλα πόσα παιδιά να με κοιτάνε, χάνω κάθε ψυχραιμία που έχω( έχω μια εύκολη ροπή προς τον πανικό ). Άλλο ένα πράγμα που δείχνει γιατί είμαι κατά της ηλεκτρονικής διδασκαλίας/εξέτασης.

Και άλλοι φοιτητές του ιστορικού παραπονέθηκαν για αυτό. Αν και δεν μας τάραζαν μόνο του φιλολογικου αλλά και οι δικοί μας. Quiz 50 ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής/ΣΛ/αντιστοίχησης σε 50 λεπτά χωρίς δυνατότητα επιστροφής σε προηγούμενη απάντηση/ερώτηση. Πανωλεθρία για την πλειοψηφία, εγώ τίμιο 7.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Κάντε λίγο υπομονή μέχρι Δευτέρα, ούτε η ίδια δεν ήξερε τι ήθελε ακριβώς να πει... σε κάθε περίπτωση μόνο σύγχυση προκάλεσε και αναστάτωση, γιατί αναρωτιέμαι, πχ Νομικές σίγουρα έχει τεράστια ακροατήρια σε βαριά μαθήματα και πολύ μικρή συμμετοχή σε επιλογές ή πιο εύκολα, οπότε εκεί τι γίνεται; σε πάει πχ Θεσσαλονίκη και τη μισή μέρα σε έχει στο pc και την υπόλοιπη στη σχολή και ποιος μπορεί να προεξοφλήσει τη συμμετοχή ανά διάλεξη ;
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Κάντε λίγο υπομονή μέχρι Δευτέρα, ούτε η ίδια δεν ήξερε τι ήθελε ακριβώς να πει... σε κάθε περίπτωση μόνο σύγχυση προκάλεσε και αναστάτωση, γιατί αναρωτιέμαι, πχ Νομικές σίγουρα έχει τεράστια ακροατήρια σε βαριά μαθήματα και πολύ μικρή συμμετοχή σε επιλογές ή πιο εύκολα, οπότε εκεί τι γίνεται; σε πάει πχ Θεσσαλονίκη και τη μισή μέρα σε έχει στο pc και την υπόλοιπη στη σχολή και ποιος μπορεί να προεξοφλήσει τη συμμετοχή ανά διάλεξη ;
Μαλλον ετσι θα γινει μιση μερα pc και την υπολοιπη δια ζωσης
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
οχι το βρισκω καλυτερο απο οτι να γινοντουσαν εντελως εξ αποστασεως.ετσι και αλλιως τωρα νομιζω οτι καθιερωθηκε καπως για τα καλα και η εξ αποστασεως διδασκαλια.Για αυτο εαν δεις σε τπτ κακοκαιριες ή σεισμους να γινεται μεσω σκαιπ μαθημα μην σου φανει περιεργο
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
οχι το βρισκω καλυτερο απο οτι να γινοντουσαν εντελως εξ αποστασεως.ετσι και αλλιως τωρα νομιζω οτι καθιερωθηκε καπως για τα καλα και η εξ αποστασεως διδασκαλια.Για αυτο εαν δεις σε τπτ κακοκαιριες ή σεισμους να γινεται μεσω σκαιπ μαθημα μην σου φανει περιεργο
Τι να πω δεν ξέρω, μεγάλο μπέρδεμα, μεγάλη αναστάτωση, σε κάθε περίπτωση πρέπει άμεσα κάθε σχολή να βγάλει ανακοινώσεις και να λέει αυτά τα μαθήματα θα γίνουν έτσι τα αλλά αλλιώς, ώστε καθένας να κανονίσει την πορεία του!
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τι να πω δεν ξέρω, μεγάλο μπέρδεμα, μεγάλη αναστάτωση, σε κάθε περίπτωση πρέπει άμεσα κάθε σχολή να βγάλει ανακοινώσεις και να λέει αυτά τα μαθήματα θα γίνουν έτσι τα αλλά αλλιώς, ώστε καθένας να κανονίσει την πορεία του!
σε αυτο που λες θα συμφωνησω ειναι σιγουρο οτι θα ριξει τις ευθυνες στις σχολες απλα μαλλον θα γινουν με μικτο τροπο τα μαθηματα σε αυτο το εξαμηνο
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Ωραία διευκρίνισε πρώτα τι θέλει να πει η ... ποιήτρια και τα ξαναλέμε, δεν εννοούμε πόσοι πατούν το πόδι τους στις παραδόσεις - που είναι ελάχιστοι - αλλά οι εγγεγραμμένοι, καθώς κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει κανέναν να προσέλθει, συνεπώς δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ σχολή στην Ελλάδα με κάτω από 50 φοιτητές ...

Ακόμα και στη γιγαντιαία νομική της Αθήνας, που έχει τους περισσότερους εισακτέους από κάθε άλλη σχολή, υπάρχουν μαθήματα επιλογής με λιγότερους από 50 που παρακολουθούν. Το προηγούμενο εξάμηνο ήμουν σε ένα με 40. Αν λοιπόν υπάρχουν τέτοια μαθήματα στη νομική, σίγουρα υπάρχουν και σε όλες τις άλλες σχολές. Έπειτα, υπάρχουν και σχολές με κάτω από 50 εισακτέους, οπότε εκ των πραγμάτων κάθε διάλεξή τους έχει λίγοτερους από 50 συμμετέχοντες. Φίλη μου σπουδάζει κάτι με περιβαλλοντολογία στην Άρτα και έχει μόλις άλλους 5 συμφοιτητές.

Σίγουρα δεν είναι η πλειοψηφία των μαθημάτων έτσι, αλλά υπάρχουν πολλά. Αλλά, όπως είπε και ο memetchi, και μόλις ένα θεωρητικό μάθημα να γινόταν με κάτω από 50 φοιτητές στην Ελλάδα, θα χρειαζόταν η διευκρίνιση της Κεραμέως.

Πάντως, δε νομίζω πως εννοούσε ότι θα σπάσουμε σε τμήματα 50 ατόμων όλα τα μαθήματα - ούτε αίθουσες υπάρχουν για κάτι τέτοιο, ούτε επαρκές διδακτικό προσωπικό.

Φαίνονται και λίγο πονηρές οι δηλώσεις της, σαν να θέλει να σπρώξει τους πρωτοετείς να νοικιάσουν σπίτι και τους υπόλοιπους να μην ξενοικιάσουν, με φράσεις «οι φοιτητές επιστρέφουν στο φυσικό τους χώρο», ενώ προκύπτει πως ελάχιστοι θα επιστρέψουν στα αμφιθέατρα. Καλό ωστόσο είναι να περιμένουμε ως τη Δευτέρα, γιατί τα λόγια της ήταν όντως ασυνάρτητα και αντιφατικά.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Παιδιά καταρχάς Ευχαριστώ που με κάνετε και γελάω. Δεύτερον όταν λέμε αμφιθέατρα των 50 ατόμων σε αυτά εννοούμε και εργαστήριο των 30 ατόμων το οποίο βρίσκεται σε μια σαδ μικρή και βρωμερή αίθουσα στην μέση του πουθενά και έχει να το δει ήλιος από όταν φτιάχτηκε; Ή εκεί επειδή δεν παίζουν αποστάσεις λε πουλέ;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Αυτο σκεφτόμουν κι εγω .

Τριτο και τεταρτο ετος ειχα μαθήματα επιλογής με κάτω από 50 άτομα.
Σε κάθε εξαμήνο 2 - 3 σίγουρα.

Τωρα ενας πρωτοετής που δε το ξέρει αυτό τι φταίει να παει να νοικιάσει;
Ξεκάθαρα κινήθηκαν πονηρά.

Δε μπορώ να σκεφτώ σχολή του πρώτου πεδίου που έχεις απο το πρώτο έτος μαθήματα επιλογής με μικρα ακροατήρια .

Μιλαω για τις γνωστές επιλογές νομικές, Ψυχολογίες, φιλολογίες, παιδαγωγικά , πολιτικές επιστήμες κτλ.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο σκεφτόμουν κι εγω .

Τριτο και τεταρτο ετος ειχα μαθήματα επιλογής με κάτω από 50 άτομα.
Σε κάθε εξαμήνο 2 - 3 σίγουρα.

Τωρα ενας πρωτοετής που δε το ξέρει αυτό τι φταίει να παει να νοικιάσει;
Ξεκάθαρα κινήθηκαν πονηρά.

Δε μπορώ να σκεφτώ σχολή του πρώτου πεδίου που έχεις απο το πρώτο έτος μαθήματα επιλογής με μικρα ακροατήρια .

Μιλαω για τις γνωστές επιλογές νομικές, Ψυχολογίες, φιλολογίες, παιδαγωγικά , πολιτικές επιστήμες κτλ.

To "πονηρά" εκπέμπει στο πανεπιστήμιο, του τύπου " έχετε το αυτοδιοίκητο, εσείς αποφασίζετε". Εμείς είπαμε αυτό. Το πιο πιθανό είναι να πάει ντεμί-ντεμί. Δηλ της Θεσσαλονικης από απόσταση, των ΑΘηνών μερικά από κοντά ή το αντίστροφο. Σίγουρα πάντως στις επαρχίες και σε κάποια νησιά που είναι λιγότεροι οι φοιτητές , κάποια να ανοίξουν
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ακόμα και στη γιγαντιαία νομική της Αθήνας, που έχει τους περισσότερους εισακτέους από κάθε άλλη σχολή, υπάρχουν μαθήματα επιλογής με λιγότερους από 50 που παρακολουθούν. Το προηγούμενο εξάμηνο ήμουν σε ένα με 40. Αν λοιπόν υπάρχουν τέτοια μαθήματα στη νομική, σίγουρα υπάρχουν και σε όλες τις άλλες σχολές. Έπειτα, υπάρχουν και σχολές με κάτω από 50 εισακτέους, οπότε εκ των πραγμάτων κάθε διάλεξή τους έχει λίγοτερους από 50 συμμετέχοντες. Φίλη μου σπουδάζει κάτι με περιβαλλοντολογία στην Άρτα και έχει μόλις άλλους 5 συμφοιτητές.

Σίγουρα δεν είναι η πλειοψηφία των μαθημάτων έτσι, αλλά υπάρχουν πολλά. Αλλά, όπως είπε και ο memetchi, και μόλις ένα θεωρητικό μάθημα να γινόταν με κάτω από 50 φοιτητές στην Ελλάδα, θα χρειαζόταν η διευκρίνιση της Κεραμέως.

Πάντως, δε νομίζω πως εννοούσε ότι θα σπάσουμε σε τμήματα 50 ατόμων όλα τα μαθήματα - ούτε αίθουσες υπάρχουν για κάτι τέτοιο, ούτε επαρκές διδακτικό προσωπικό.

Φαίνονται και λίγο πονηρές οι δηλώσεις της, σαν να θέλει να σπρώξει τους πρωτοετείς να νοικιάσουν σπίτι και τους υπόλοιπους να μην ξενοικιάσουν, με φράσεις «οι φοιτητές επιστρέφουν στο φυσικό τους χώρο», ενώ προκύπτει πως ελάχιστοι θα επιστρέψουν στα αμφιθέατρα. Καλό ωστόσο είναι να περιμένουμε ως τη Δευτέρα, γιατί τα λόγια της ήταν όντως ασυνάρτητα και αντιφατικά.


Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και συμπληρώνω ότι ακόμα και σε μαθήματα που διαχρονικά δεν έχει συμμετοχή πάνω από 50, ποιος μπορεί - θεωρητικά - να αποκλείσει ότι σε κάποιες παραδόσεις δεν θα έχουμε μεγαλύτερη προσέλευση όταν οι εισακτέοι και γενικότερα οι εγγεγραμμένοι του τμήματος είναι πάνω από 50. Τέλος δεν είναι απαράδεκτο να ωθεί - ειδικά του πρωτοετείς - να νοικιάσουν σπίτι σε σχολές που μπορεί να γίνεται ακόμα και ένα μόνο μάθημα δια ζώσης, όπως πχ στην Νομική που το πρώτο εξάμηνο έχει 4 υποχρεωτικά, από τα οποία τα 2-3 τουλάχιστον θα είναι σίγουρα εξ αποστάσεως και 1 επιλογής που έτσι και αλλιώς δεν πατούσαν πολλοί το πόδι τους...
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Βλέπω ιδέες του τύπου: Θα φτιάξουν μικρά τμήματα των 50 ατόμων οι σχολές και θα πάμε όλοι δια ζώσης.
Ερώτηση 1: Το ξέρετε ότι το καλοκαίρι είχαμε εκλογές και αλλάξαν, σχεδόν, όλοι οι πρόεδροι των τμημάτων;
Ερώτηση 2: Έχετε σκεφτεί τι λογιστικός εφιάλτης είναι το να σπας τμήματα και να βγάλεις πρόγραμμα;
Ερώτηση 3: Υπάρχουν οι αντίστοιχοι καθηγητές και αίθουσες για να γίνουν αυτά τα τμήματα;
Ερώτηση 4: Ανάμεσα σε όλα τα παραπάνω προβλήματα και την πεπατημένη των εξ αποστάσεως, ποιος θα επιλέξει να καθήσει να βγάλει τα μάτια του και ποιος θα πάει με την εύκολη λύση;

Όσοι θέλετε να βαυκαλίζεστε, κάντε το. Προς θεού, μην σπαμμάρετε. Σε ένα βράδυ γέμισαν τρεις σελίδες με το ποιους τρόπους μπορούν να γίνουν δια ζώσης τα μαθήματα. Επιχείρηματα ίδια με αυτά που λέγονταν το καλοκαίρι για τις εξετάσεις. Για να σπάσεις ένα γκρουπ των 300 σε 50άρια θες χ6 καθηγητές και αίθουσες. Αυτά πού θα τα βρούμε;

Ένα γεγονός με αξία είναι το εξής: Την ώρα που συνεδρίαζε η Κεραμέως, η Σύγκλητος του ΠΔΜ πήρε απόφαση και τροποποίησε όλη την εξεταστική της να πάει εξ αποστάσεως. Εάν αυτό δεν αρκεί για να σας πείσει, σκεφτείτε τι θα γίνει εάν ανοίξουν τα πανεπιστήμια για δια ζώσης και βρεθεί σε ένα τμήμα κρούσμα κορονοϊού. Δεν θα πρέπει να κλείσει όλο το τμήμα;

Μας αφήσαν ελεύθερους το καλοκαίρι, για να μην πάθουμε κατάθλιψη. Δεν σημαίνει ότι έφυγε ο ιός. Όσοι επιμένουν με πείσμα στα δια ζώσης δεν δείχνουν να έχουν σκεφθεί, ούτε να τους ενδιαφέρει, τι θα γίνει, σε περίπτωση κρούσματος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,295 μηνύματα.
Λατρεύω να βλέπω άτομα να λένε όχι δια ζώσης μάθημα όχι επειδή φοβούνται τον ιό πολλοί από αυτούς αλλά επειδή τους βολεύει να κάθονται σπιτάκι τους.
Φυσικά και μπορεί να κολλήσει κάποιος στο πανεπιστήμιο όμως μπορεί άνετα να κολλήσει και σε άλλους χώρους όπως η καφετέρια,η παραλία,σε ένα εστιατόριο κτλ.Αρα εσείς που λέτε ότι μπορούμε να κολλήσουμε στο πανεπιστήμιο συμφωνώ ΟΜΩΣ δεν είναι ο μόνος χώρος που μπορεί να γίνει αυτό.

Πάμε λοιπόν μάθημα εκ αποστάσεως με το μπάχαλο που έγινε στο εαρινό εξάμηνο.
Όπως είπε και η υπουργός το φυσικό περιβάλλον ενός φοιτητή είναι το πανεπιστήμιο,δεν είπε το γραφείο του σπιτιού του.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Λατρεύω να βλέπω άτομα να λένε όχι δια ζώσης μάθημα όχι επειδή φοβούνται τον ιό πολλοί από αυτούς αλλά επειδή τους βολεύει να κάθονται σπιτάκι τους.
Φυσικά και μπορεί να κολλήσει κάποιος στο πανεπιστήμιο όμως μπορεί άνετα να κολλήσει και σε άλλους χώρους όπως η καφετέρια,η παραλία,σε ένα εστιατόριο κτλ.Αρα εσείς που λέτε ότι μπορούμε να κολλήσουμε στο πανεπιστήμιο συμφωνώ ΟΜΩΣ δεν είναι ο μόνος χώρος που μπορεί να γίνει αυτό.

Πάμε λοιπόν μάθημα εκ αποστάσεως με το μπάχαλο που έγινε στο εαρινό εξάμηνο.
Όπως είπε και η υπουργός το φυσικό περιβάλλον ενός φοιτητή είναι το πανεπιστήμιο,δεν είπε το γραφείο του σπιτιού του.


Είσαι ακριβώς στο θέμα!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,295 μηνύματα.
Είσαι ακριβώς στο θέμα!
Αν εξαιρέσω τα παιδιά που είναι σε ευπαθής ομαδες που εκεί πρέπει να μείνουν σπίτι τους ώστε να είναι ασφαλής με κάθε τρόπο,οι υπόλοιποι που φοβούνται να πάνε στο πανεπιστήμιο όμως πάνε κανονικά σε καφετέριες,παραλία κτλ μάλλον δεν θέλουν να πάνε ώστε να κάθονται σπιτάκι τους και για να αντιγράψουν σε καμία εξεταστική.Το είδα και στο τμήμα μου άτομα που έλεγαν να μην ανοίξουμε ανέβαζαν φωτογραφίες από παραλίες γεμάτες κόσμο και από καφετέριες.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αν εξαιρέσω τα παιδιά που είναι σε ευπαθής ομαδες που εκεί πρέπει να μείνουν σπίτι τους ώστε να είναι ασφαλής με κάθε τρόπο,οι υπόλοιποι που φοβούνται να πάνε στο πανεπιστήμιο όμως πάνε κανονικά σε καφετέριες,παραλία κτλ μάλλον δεν θέλουν να πάνε ώστε να κάθονται σπιτάκι τους και για να αντιγράψουν σε καμία εξεταστική.Το είδα και στο τμήμα μου άτομα που έλεγαν να μην ανοίξουμε ανέβαζαν φωτογραφίες από παραλίες γεμάτες κόσμο και από καφετέριες.


Η υποκρισία περισσεύει, ακόμα και τα άτομα που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες - τους οποίου συμπονώ απόλυτα, αναρωτιέμαι, όλον αυτόν τον καιρό είναι σε "αυτοκαραντίνα", σίγουρα κάποιοι ναι, η πλειοψηφία όμως δεν το νομίζω...
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top