Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
επομενο topic ποτε θα κλεισουν τα πανεπιστημια

επόμενο topic: τι κάνουμε στις διακοπές από κλειστά πανεπιστήμια

Με τα ραπιντ και τα πιστοποιητικά των φοιτητών τι θα γίνει; Θα τα ελέγχουν οι σεκιουριτι;

Λογικά τόση γραμματειακή κοπριτεία (διορισμένη επί ΠΑΣΟΚ, ΝΔ και light εποχών Ολυμπιακών Αγώνων) που ξύνεται κάτι θα κάνει. Μπορεί να βάλουν και μέλη της πανεπιστημιακής αστυνομίας. Από την φοιτητική περίοδο πάντα είχα απορία πώς σε κάποια μαθήματα εμφανίζονταν ξαφνικά πάντα εφεδρικά μέλη γραμματείας-γκεστάπο για επιτήρηση στην εξεταστική.

ε @giannhs2001 ;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.
Άρχισαν τα όργανα
received_166286252291671.jpeg
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Άρχισαν τα όργανα
View attachment 85739
Νομίζω ότι θα προσπαθήσουν να λειτουργήσουν και θά δείξει η πορεία της πανδημίας τί θά γίνει τελικά
Πιο πιθανό είναι να κλείσουν και μόνο τά εργαστήρια διά ζώσης
Εγώ πιστεύω με μάσκες σωστά φορεμένες, μια χαρά γίνονται όλα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω με μάσκες σωστά φορεμένες, μια χαρά γίνονται όλα
Το θέμα είναι πως μάσκα για 2.5-3 ώρες και παραπάνω αν έχεις διπλό μάθημα είναι αδύνατο να την αντέξει κανείς. Μαρτύριο είναι.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλα ρε μαγκες σιγα που ειναι μαρτυριο.... οι γιατροι τι να πουν ? ολοι οι εργαζομενοι βασικα τι να πουν
ερωτηση εχω εγω....τα μαστερ που ειναι 30 ατομα να φανταστω θα γινουν απο κοντα... εγκαταστασεις για τοσους λιγους υπαρχουν
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.
Δεν έχω καλή εμπειρία με μάσκες. 1.5 ώρα κρατούσε το μάθημα σε φροντιστήριο και με έβγαινε η πίστη με αυτό το πράγμα. Φαντάσου να τη φοράς μισή μέρα ( εκτός του πανεπιστημίου έχεις και τα αστικά ). Τέτοιες συνθήκες θα είναι άσχημες.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Θεσσαλονικια μου αστερια ο πρυτανης το ειπε. ΝΟΜΙΜΟΤΗΣ, μας αρεσει δεν μας αρεσει . Τι ...θα κανουν οι καθηγητες οτι θελουν , αμερικαν μπαρ το καναμε εδω?

 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Άρχισαν τα όργανα
View attachment 85739

Το θέμα είναι πως μάσκα για 2.5-3 ώρες και παραπάνω αν έχεις διπλό μάθημα είναι αδύνατο να την αντέξει κανείς. Μαρτύριο είναι.
Μια χαρα γινεται γιαννη .Μαρτυριο ειναι τα διαδικτυακα τσακαλε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως μάσκα για 2.5-3 ώρες και παραπάνω αν έχεις διπλό μάθημα είναι αδύνατο να την αντέξει κανείς. Μαρτύριο είναι.
Μπα μια χαρά τη φοράει η μαμά μου που είναι γιατρός, ατελείωτες ώρες
Θέμα συνήθειας είναι
Το μόνο κακο είναι ότι δεν βλέπεις το πρόσωπο του άλλου και μπορεί να είναι χάλια από την μάσκα και κάτω :jumpy:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
nala αγαπη μου για μαθημα πας και οχι για γυπινγκ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.
Μερακλού.... Τα συνδυάζει και τα δύο σε ένα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Μπα μια χαρά τη φοράει η μαμά μου που είναι γιατρός, ατελείωτες ώρες
Θέμα συνήθειας είναι
Το μόνο κακο είναι ότι δεν βλέπεις το πρόσωπο του άλλου και μπορεί να είναι χάλια από την μάσκα και κάτω :jumpy:
Πραγματι ρε Ναλα , ακομα και η κεραμεως φαινεται ομορφη με την μασκα , παρατηρησε το.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

johnpap123

Νεοφερμένος

Ο johnpap123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,629 μηνύματα.
Μένω σε αυτά τα δύο

Η εκπαιδευτική διαδικασία στα ΑΕΙ που αφορά στη διδασκαλία μαθημάτων υποχρεωτικών, υποχρεωτικής επιλογής ή ελεύθερης επιλογής), σεμιναρίων εργαστηρίων και κλινικών ή πρακτικών ασκήσεων στο πλαίσιο προγραμμάτων σπουδών κάθε κύκλου πραγματοποιείται με διά ζώσης εκπαίδευση των φοιτητών (σε ποσοστό 100%) και στην μέγιστη πληρότητα των αιθουσών.
Μέγιστη πληρότητα. Κοινώς σαρδέλες αν κατάλαβα σωστά; Ε ρε τι διασπορά έχει να γίνει μιλάμε... Ποια μάσκα.. Κωλοχανείο είμαστε εκεί μέσα ο ένας πάνω στον άλλον. Ευτυχώς που δεν χρωστάω κανένα εισαγωγικό ακόμα γιατί θα γίνει της μουρλής σε αυτά.

και εδώ

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική τόσο σε εσωτερικούς, όσο και εξωτερικούς χώρους των ΑΕΙ όπου υπάρχει συνωστισμός.
Αυτό σίγουρα με καθυστερεί τις σπουδές που θα πάνε από 4 στα 5 έτη. Δεν πρόκειται με αυτό το μέτρο να πάρω πολλά μαθήματα όπως ήθελα 7-8 για να εξασφαλίσω τη σίγουρη λήξη της σχολής στα 4 χρόνια. Θα πέσω στα 4-5 με 6 το max γιατί δεν παλεύεται η μάσκα.

Μας τα διέλυσε όλα ο Κινεζοϊός.
 

DrakeLivelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrakeLivelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μένω σε αυτά τα δύο


Μέγιστη πληρότητα. Κοινώς σαρδέλες αν κατάλαβα σωστά; Ε ρε τι διασπορά έχει να γίνει μιλάμε... Ποια μάσκα.. Κωλοχανείο είμαστε εκεί μέσα ο ένας πάνω στον άλλον. Ευτυχώς που δεν χρωστάω κανένα εισαγωγικό ακόμα γιατί θα γίνει της μουρλής σε αυτά.

και εδώ


Αυτό σίγουρα με καθυστερεί τις σπουδές που θα πάνε από 4 στα 5 έτη. Δεν πρόκειται με αυτό το μέτρο να πάρω πολλά μαθήματα όπως ήθελα 7-8 για να εξασφαλίσω τη σίγουρη λήξη της σχολής στα 4 χρόνια. Θα πέσω στα 4-5 με 6 το max γιατί δεν παλεύεται η μάσκα.

Μας τα διέλυσε όλα ο Κινεζοϊός.
Ε εντάξει ρε Γιάννη κι η μάσκα συνήθεια είναι. Εγώ φέτος στο σχολείο σε 8ωρα (μουσικό) τη φορούσα ανελλιπώς και δε με πείραζε. Άμα είχε πολλή υγρασία μόνο ένιωθα λίγο περίεργα. Δεν πιστεύω ότι επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό τις αποδόσεις.
Τώρα για το σαρδελαριό που ανέφερες... πραγματικά σκέφτομαι να ψεκαστω ολόκληρος με ντετολ για να μη με πλησιάζουν από τη μυρωδιά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top