Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Πιστευετε οτι θα ανοιξουν τα πανεπιστημια τον σεπτεμβρη του 2021;

Κάποιοι λένε πως από τον Οκτώβρη θα κάνουμε δια ζώσης πάλι. Η εξεταστική Σεπτέμβρη θα γίνει κι αυτή από κοντά λογικά αν πετύχει τώρα η Εαρινή δια ζώσης. Τώρα μένει μόνο να δούμε πως θα πάει η τουριστική περίοδος.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Απο το τμημα μας :
1621252557414.png
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Έβγαλα σπυριά αλλά τελος παντων, ας κανω ενα update.
Εξεταστική Σεπτεμβρίου δια ζώσης, οπως και το χειμερινό εξαμηνο (με τα σημερινα δεδομένα, θα δούμε τι θα γινει στη συνέχεια).
Οικογενειακος γνωστος που ειναι καθηγητης στο τμημα λογοθεραπειας του παν.Ιωαννινων μας ειπε οτι σεπτεμβριο διαζωσης αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα κατα τη γνωμη του νοεμβριο να ξανακλεισουν οι σχολες.(το ανοιγμα θα γινει με μασκες και σελφ τεστ προφανως).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Η δικη μου προβλεψη ειναι οτι η εξεταστικη αυγουστου σεπτεμβριου θα γινει οπως τωρα, επιλογη απο καθε καθηγητη για το πως. Και η πλειονοτητα θα ειναι εξ αποστασεως
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Η δικη μου προβλεψη ειναι οτι η εξεταστικη αυγουστου σεπτεμβριου θα γινει οπως τωρα, επιλογη απο καθε καθηγητη για το πως. Και η πλειονοτητα θα ειναι εξ αποστασεως
Μα ολοι οι καθηγητες θελουν δια ζωσης εξεταστικη και αρκετοι εξ αποστασεως διδασκαλια για να αραζουν.Ποσο περισσοτερο να μειωθει ρε γιαννη η αξιοπιστια των αει?Πραγματικα εχει φτασει στο απροχωρητο και θα δημιουργησει ακομα περισσοτερα θεματα στην αξιοπιστια τωνμελλοντικων επαγγελματιων της Ελλαδας.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Οικογενειακος γνωστος που ειναι καθηγητης στο τμημα λογοθεραπειας του παν.Ιωαννινων μας ειπε οτι σεπτεμβριο διαζωσης αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα κατα τη γνωμη του νοεμβριο να ξανακλεισουν οι σχολες.(το ανοιγμα θα γινει με μασκες και σελφ τεστ προφανως).
Αχ πλεον δεν ξερω αν θέλω να συνεχιστεί το εξ αποστασεως ή οχι. Οκ μας βόλευε στην αρχη, αλλα τι σοι επιστήμονες θα γίνουμε αν δεν ξέρουμε τιποτα απο πειράματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η δικη μου προβλεψη ειναι οτι η εξεταστικη αυγουστου σεπτεμβριου θα γινει οπως τωρα, επιλογη απο καθε καθηγητη για το πως. Και η πλειονοτητα θα ειναι εξ αποστασεως
Εμας παντως μας ειπαν τον Σεπτέμβρη δια ζώσης
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Αχ πλεον δεν ξερω αν θέλω να συνεχιστεί το εξ αποστασεως ή οχι. Οκ μας βόλευε στην αρχη, αλλα τι σοι επιστήμονες θα γίνουμε αν δεν ξέρουμε τιποτα απο πειράματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εμας παντως μας ειπαν τον Σεπτέμβρη δια ζώσης
Με τι κινητρο και πως να αγαπησεις τη σχολη σου αμα ουσιαστικα δεν την εχεις γνωρισει καθολου?Καλα για τα εργαστηρια μη μιλησω καν ... Δεν πειραζει αυτα τα προβληματα θα φανουν σε λιγα χρονια στην επαγγελματικη αποκασταση της κοινωνιας
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά πηγές μου λένε πως μέχρι το εαρινό του 2022 μαθήματα κ εξεταστική θα γίνονται εξ αποστάσεως.
Το τελευτάίο που τους ενδιαφέρει αυτή την στιγμή ειδικά μετά την αναχώρηση των τουριστών, είναι το άνοιγμα των πανεπιστημίων.
Το πολυ πολύ να πραγματοποιηθούν δια ζώσης τα εργαστήρια και οι κλινικές ασκήσεις , με σελφ τεστ κ μασκες.
Απορώ τι συζητάμε ακόμα.
Στρογγυλοποιήστε στο κεφάλι σας οτι αποΜάρτιο 2020 εως Μαρτιο 2022 , 2.χρονάκια τουλάχιστον τα πανεπιστήμια θα είναι τελευταία προτεραιότητα.
Να γυμνάζεστε σαυτο το διάστημα να επιστρέψετε φιτ.
Καλά μυαλά...Εύχομαι να μη ρωτήσετε ξανά.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά πηγές μου λένε πως μέχρι το εαρινό του 2022 μαθήματα κ εξεταστική θα γίνονται εξ αποστάσεως.
Το τελευτάίο που τους ενδιαφέρει αυτή την στιγμή ειδικά μετά την αναχώρηση των τουριστών, είναι το άνοιγμα των πανεπιστημίων.
Το πολυ πολύ να πραγματοποιηθούν δια ζώσης τα εργαστήρια και οι κλινικές ασκήσεις , με σελφ τεστ κ μασκες.
Απορώ τι συζητάμε ακόμα.
Στρογγυλοποιήστε στο κεφάλι σας οτι αποΜάρτιο 2020 εως Μαρτιο 2022 , 2.χρονάκια τουλάχιστον τα πανεπιστήμια θα είναι τελευταία προτεραιότητα.
Να γυμνάζεστε σαυτο το διάστημα να επιστρέψετε φιτ.
Καλά μυαλά...Εύχομαι να μη ρωτήσετε ξανά.
θα σε ρωτησω συντομα ξανα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά πηγές μου λένε πως μέχρι το εαρινό του 2022 μαθήματα κ εξεταστική θα γίνονται εξ αποστάσεως.
Το τελευτάίο που τους ενδιαφέρει αυτή την στιγμή ειδικά μετά την αναχώρηση των τουριστών, είναι το άνοιγμα των πανεπιστημίων.
Το πολυ πολύ να πραγματοποιηθούν δια ζώσης τα εργαστήρια και οι κλινικές ασκήσεις , με σελφ τεστ κ μασκες.
Απορώ τι συζητάμε ακόμα.
Στρογγυλοποιήστε στο κεφάλι σας οτι αποΜάρτιο 2020 εως Μαρτιο 2022 , 2.χρονάκια τουλάχιστον τα πανεπιστήμια θα είναι τελευταία προτεραιότητα.
Να γυμνάζεστε σαυτο το διάστημα να επιστρέψετε φιτ.
Καλά μυαλά...Εύχομαι να μη ρωτήσετε ξανά.
εγω θα ρωταω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά πηγές μου λένε πως μέχρι το εαρινό του 2022 μαθήματα κ εξεταστική θα γίνονται εξ αποστάσεως.
Το τελευτάίο που τους ενδιαφέρει αυτή την στιγμή ειδικά μετά την αναχώρηση των τουριστών, είναι το άνοιγμα των πανεπιστημίων.
Το πολυ πολύ να πραγματοποιηθούν δια ζώσης τα εργαστήρια και οι κλινικές ασκήσεις , με σελφ τεστ κ μασκες.
Απορώ τι συζητάμε ακόμα.
Στρογγυλοποιήστε στο κεφάλι σας οτι αποΜάρτιο 2020 εως Μαρτιο 2022 , 2.χρονάκια τουλάχιστον τα πανεπιστήμια θα είναι τελευταία προτεραιότητα.
Να γυμνάζεστε σαυτο το διάστημα να επιστρέψετε φιτ.
Καλά μυαλά...Εύχομαι να μη ρωτήσετε ξανά.
Tουλαχιστον να κανουμε εργαστηρια ... γιατι εξαποστασεως ειναι ντε φακτο οτι δεν γινεται δουλεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Χμμμμμμμμμμμμ εμένα τα εργαστήρια θα μεταφερθούν για του χρόνου από όσο έμαθα,άρα θα έχω 6 εργαστήρια του χρόνου μαζί με πρακτικές και πτυχιακές.Ευχαριστώ τον πολυαγαπημένο μου covid που με γαμάει για ακόμη μια φορά <3
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@yorkie @Eclipse επειδη χρειαζεται να παρω ενα χαρτι απο τη γραμματεια, μηπως ξερετε ποτε θα ανοιξουν τα πανεπιστήμια?
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αχαχχαχαχααχ κλαίω ρε φίλη, αλήθεια

@yorkie @Eclipse επειδη χρειαζεται να παρω ενα χαρτι απο τη γραμματεια, μηπως ξερετε ποτε θα ανοιξουν τα πανεπιστήμια?
Αν όντως θες κάποια βεβαίωση ή ο,τι , οι γραμματείες είναι ανοιχτές. Πάρε τηλ να σου πουν μέρα και ώρα που θα περάσεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top