Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ότι και να έχεις τελειώσει δεν με αφορά. Και εγώ έχω τελειώσει και πιστεψε με είτε ήταν ανοιχτά είτε κλειστά, εγώ τη διπλωματική μου εργασία για το μεταπτυχιακό μου θα την πραγματοποιήσω από απόσταση. Εσύ δεν έχεις καταλάβει ότι είναι θέμα υγείας και ατομικής ασφάλειας. Αλλά ίσως το καταλάβεις όταν φάμε lockdown πάλι και τρέχουμε, γιατί δεν ξέρω αν το εχεις καταλάβει , αν συνεχίσουν και το Σεπτέμβριο τα κρούσματα σε αυτή τη μορφή, όπως είναι σήμερα, το επόμενο βήμα είναι μάσκα σε εξωτερικούς χώρους, τοπικά lockdown ( η αθηνα και η θεσσαλονίκη φιγουράρουν) και άλλες πολλές δυσάρεστες εκπλήξεις

Προφανώς βιώνεις κάποια εμμονή με τα πανεπιστήμια ... δλδ το ότι είναι όλα ανοικτά δεν σε πειράζει, τα ΑΕΙ σε πειράζουν;;; Δεν ξέρω τι έχεις τελειώσει, αλλά η ορθογραφία σου θέλει λίγη δουλίτσα, φιλικά πάντα ...
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανώς βιώνεις κάποια εμμονή με τα πανεπιστήμια ... δλδ το ότι είναι όλα ανοικτά δεν σε πειράζει, τα ΑΕΙ σε πειράζουν;;;

δεν νομίζω ότι αυτά που είναι ανοιχτά να έχουν 300 άτομα, όπως η κάθε αίθουσα στο κάθε πανεπιστήμιο. Από τη στιγμή που έχω μιλήσει προσωπικά με καθηγητές και με φίλους που δουλεύουν σε πανεπιστήμια και μου λένε ότι πάμε για εξ αποστάσεως μορφή μέχρι τα Χριστούγεννα, ίσως κάτι παραπάνω γνωρίζουν. Εκτός αν γίνει το θαύμα και φύγει ο Κορωναϊός ξαφνικά, ή μειωθούν τα κρούσματα σε 10-20 την ημέρα. Αν ήταν έτσι η εξεταστική του Σεπτεμβρίου δεν θα γινόταν και αυτή ηλεκτρονικά
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Κλαίω, τι γιατρός, νομική είπαμε έχω τελειώσει, δεν είμαι καν φοιτητής να καίγομαι, εσύ, για δικούς σου, προφανώς προσωπικούς λόγους, δεν θες να ανοίξουν ... σε κάθε περίπτωση δεν έχεις καταλάβει καν τι λέω, οπότε άστο ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Μα δεν είναι παράλογο να ανοίξουν τα πάντα όλα και να μείνουν κλειστά μόνο τα πανεπιστήμια;

Παράλογο είναι μεν, αλλά στα πανεπιστήμια, ο αριθμός των ατόμων στις αίθουσες ειναι παρά πολύ μεγάλος, με αποτέλεσμα να είναι πολύ εύκολο να μεταδοθεί ο ιός μέσα από αυτά.

Δεν είναι τυχαίο ότι αρκετοί φοιτητές έχουν νοσήσει
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι αυτά που είναι ανοιχτά να έχουν 300 άτομα, όπως η κάθε αίθουσα στο κάθε πανεπιστήμιο. Από τη στιγμή που έχω μιλήσει προσωπικά με καθηγητές και με φίλους που δουλεύουν σε πανεπιστήμια και μου λένε ότι πάμε για εξ αποστάσεως μορφή μέχρι τα Χριστούγεννα, ίσως κάτι παραπάνω γνωρίζουν. Εκτός αν γίνει το θαύμα και φύγει ο Κορωναϊός ξαφνικά, ή μειωθούν τα κρούσματα σε 10-20 την ημέρα. Αν ήταν έτσι η εξεταστική του Σεπτεμβρίου δεν θα γινόταν και αυτή ηλεκτρονικά
Πλην νομικών, για πες μερικές σχολές με 300 εισακτέους...
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλην νομικών, για πες μερικές σχολές με 300 εισακτέους...

Λογιστικά, φιλολογικά, δάσκαλοι, οικονομικά, χαμός. Δεν είστε μόνο η νομική. Να βάλω έναν αστερίσκο εδώ και να πω ότι οι σχολές όπως ιατρικής, οδοντιατρικής , χημειας θα κανουν κανονικα μαθηματα απο κοντα
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παράλογο είναι μεν, αλλά στα πανεπιστήμια, ο αριθμός των ατόμων στις αίθουσες ειναι παρά πολύ μεγάλος, με αποτέλεσμα να είναι πολύ εύκολο να μεταδοθεί ο ιός μέσα από αυτά.

Δεν είναι τυχαίο ότι αρκετοί φοιτητές έχουν νοσήσει
Εεεε ;;; Έχεις μπερδευτεί, αφού οι σχολές είναι κλειστές, πως γίνεται να έχουν κολλήσει εκεί; Μεταφυσικά 🤔😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λογιστικά, φιλολογικά, δάσκαλοι, οικονομικά, χαμός. Δεν είστε μόνο η νομική. Να βάλω έναν αστερίσκο εδώ και να πω ότι οι σχολές όπως ιατρικής, οδοντιατρικής , χημειας θα κανουν κανονικα μαθηματα απο κοντα
300 δεν είναι ... Εκεί ας πεθάνουν δλδ ;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εεεε ;;; Έχεις μπερδευτεί, αφού οι σχολές είναι κλειστές, πως γίνεται να έχουν κολλήσει εκεί; Μεταφυσικά 🤔😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


300 δεν είναι ... Εκεί ας πεθάνουν δλδ ;

Είναι ειδκότητες η Ιατρική , και η Οδοντιατρική που κάνουν εργαστήρια, κάνουν νοσοκομείο, κάνουν πράγματα από κοντά που δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι εύκολο να τα κάνουν από απόσταση. Στις σχολές που προανέφερα τόσο είναι. Λογιστικά είναι και παραπάνω. Τώρα το πόσοι πατάνε είναι άλλο παπαευαγγέλιο
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Είναι ειδκότητες η Ιατρική , και η Οδοντιατρική που κάνουν εργαστήρια, κάνουν νοσοκομείο, κάνουν πράγματα από κοντά που δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι εύκολο να τα κάνουν από απόσταση. Στις σχολές που προανέφερα τόσο είναι. Λογιστικά είναι και παραπάνω. Τώρα το πόσοι πατάνε είναι άλλο παπαευαγγέλιο
Τλπ, για να το κλείσουμε, εγώ λέω δεν μπορεί να εμπιστεύεσαι το 5χρονο και να το στέλνεις σχολείο, γιατί απλά δεν μπορείς να πληρώνεις τους γονείς για να κάθονται να το προσέχουν (οπότε εκεί συμβιβάζεσαι στο θέμα της υγείας) και όχι τους 18 συν τέλεια παύλα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι ειδκότητες η Ιατρική , και η Οδοντιατρική που κάνουν εργαστήρια, κάνουν νοσοκομείο, κάνουν πράγματα από κοντά που δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι εύκολο να τα κάνουν από απόσταση. Στις σχολές που προανέφερα τόσο είναι. Λογιστικά είναι και παραπάνω. Τώρα το πόσοι πατάνε είναι άλλο παπαευαγγέλιο
Εγώ δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα, να προσέλθουν όλοι, αφού έχουν κάνει τεστ και με υποχρεωτική χρήση μάσκας;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα, να προσέλθουν όλοι, αφού έχουν κάνει τεστ και με υποχρεωτική χρήση μάσκας;
[/QUOTE]
Τλπ, για να το κλείσουμε, εγώ λέω δεν μπορεί να εμπιστεύεσαι το 5χρονο και να το στέλνεις σχολείο, γιατί απλά δεν μπορείς να πληρώνεις τους γονείς για να κάθονται να το προσέχουν (οπότε εκεί συμβιβάζεσαι στο θέμα της υγείας) και όχι τους 18 συν τέλεια παύλα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα, να προσέλθουν όλοι, αφού έχουν κάνει τεστ και με υποχρεωτική χρήση μάσκας;

To test μετά από 48 ώρες μπορεί να αλλάξει αν έχεις βρεθεί με άλλο κρούσμα που δεν το ήξερε. Επίσης, θα το ξαναπούμε για άλλη μια φορά. Άλλο η πρωτοβάθμια, άλλο η δευτεροβάθμια και άλλο η Τριτοβάθμια. Η Τριτοβαθμια εκπαιδευση αποτελειται απο πολλα ατομα ειδικα στα πανεπιστημια των μεγάλων πολεων. Νομιζω οτι και για εκει ειναι θεμα χρονου η ληψη της οριστικης αποφασης. Στη δευτεροβαθμια και στη πρωτοβαθμια τα αλλαζουν συνεχεια
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα, να προσέλθουν όλοι, αφού έχουν κάνει τεστ και με υποχρεωτική χρήση μάσκας;


To test μετά από 48 ώρες μπορεί να αλλάξει αν έχεις βρεθεί με άλλο κρούσμα που δεν το ήξερε. Επίσης, θα το ξαναπούμε για άλλη μια φορά. Άλλο η πρωτοβάθμια, άλλο η δευτεροβάθμια και άλλο η Τριτοβάθμια. Η Τριτοβαθμια εκπαιδευση αποτελειται απο πολλα ατομα ειδικα στα πανεπιστημια των μεγάλων πολεων. Νομιζω οτι και για εκει ειναι θεμα χρονου η ληψη της οριστικης αποφασης. Στη δευτεροβαθμια και στη πρωτοβαθμια τα αλλαζουν συνεχεια
[/QUOTE]
Τα 10χρονα άραγε τι θα τα κάνουν τον χειμώνα, όλα μαζί μέσα σε κλειστούς χώρους; Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις, δεν υπάρχει ειρμός, δεν συνεχίζω ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Η Ελλάδα έχει δεκάδες πανεπιστημία, εκατοντάδες σχολές, χιλιάδες τμήματα με δεκάδες χιλιάδες αίθουσες στις οποίες θα συνωστίζονται καθημερινά σε καθεμιά εκατοντάδες άτομα από κάθε γωνιά της χώρας + τα άτομα που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή που μένουν με ευπαθείς ομάδες θα αποκλείονται ουσιαστικά από τη διάλεξη λόγω φόβου να πάνε. Ο ιός είναι τόσο μεταδοτικός που η ραγδαία έξαρση είναι στατιστικά βέβαιη.

Έπειτα η εξ αποστάσεως εκπαίδευση σίγουρα δεν είναι ίδιου επιπέδου με τη δια ζώσης, αλλά σίγουρα δεν τη λες και κακή, ούτε καν μέτρια. Τα θεωρητικά μαθήματα μια χαρά γίνονται.Στη δική μου σχολή γίνεται και καλύτερα μπορώ να πω, μόνο το κομμάτι της κοινωνικής επαφής έχει χαθεί. Αυτό το λέω για σένα ΝΧ που έχεις τελειώσει νομική.

Με απλή στάθμιση λοιπόν η ζυγαριά γέρνει αδιαμφισβήτητα προς την εξ αποστάσεως. Δια ζώσης για τους επόμενους μήνες πρέπει να γίνονται μόνο τα εργαστήρια και οι εξετάσεις, με αποστάσεις και μάσκες.

Συμφωνώ ότι ο πανικός σχετικά με τον ιό είναι υπερβολικός και δε χρειάζεται να πάμε σε δεύτερο λοκντάουν, αλλά ας μη τα ισοπεδώσουμε και όλα. Το άνοιγμα των αει δεν είναι ρεαλιστική επιλογή κι ας μη μας αρέσει.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Η Ελλάδα έχει δεκάδες πανεπιστημία, εκατοντάδες σχολές, χιλιάδες τμήματα με δεκάδες χιλιάδες αίθουσες στις οποίες θα συνωστίζονται καθημερινά σε καθεμιά εκατοντάδες άτομα από κάθε γωνιά της χώρας + τα άτομα που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή που μένουν με ευπαθείς ομάδες θα αποκλείονται ουσιαστικά από τη διάλεξη λόγω φόβου να πάνε. Ο ιός είναι τόσο μεταδοτικός που η ραγδαία έξαρση είναι στατιστικά βέβαιη.

Έπειτα η εξ αποστάσεως εκπαίδευση σίγουρα δεν είναι ίδιου επιπέδου με τη δια ζώσης, αλλά σίγουρα δεν τη λες και κακή, ούτε καν μέτρια. Τα θεωρητικά μαθήματα μια χαρά γίνονται.Στη δική μου σχολή γίνεται και καλύτερα μπορώ να πω, μόνο το κομμάτι της κοινωνικής επαφής έχει χαθεί. Αυτό το λέω για σένα ΝΧ που έχεις τελειώσει νομική.

Με απλή στάθμιση λοιπόν η ζυγαριά γέρνει αδιαμφισβήτητα προς την εξ αποστάσεως. Δια ζώσης για τους επόμενους μήνες πρέπει να γίνονται μόνο τα εργαστήρια και οι εξετάσεις, με αποστάσεις και μάσκες.

Συμφωνώ ότι ο πανικός σχετικά με τον ιό είναι υπερβολικός και δε χρειάζεται να πάμε σε δεύτερο λοκντάουν, αλλά ας μη τα ισοπεδώσουμε και όλα. Το άνοιγμα των αει δεν είναι ρεαλιστική επιλογή κι ας μη μας αρέσει.
Αφού είναι τόσο ικανοποιητική η εξ αποστάσεως, ας μην υπάρχουν καν τα αμφιθέατρα, στο εξής ας γίνονται μέσα από διαφάνειες κλπ τα μαθήματα, ας διαβάζει καλύτερα καθένας σπίτι του και ας δίνει μόνο εξετάσεις, έτσι θα έχουμε και τεράστιο οικονομικό κέρδος, αφού ούτε καθηγητές, ούτε ιδιαίτερο προσωπικό θα χρειάζεται ... Ά κάτι τελευταίο, άραγε όλοι αυτοί που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή κατοικούν μαζί τους, να υποθέσω είναι σε αυτοκαραντίνα όλον αυτόν τον καιρό ...
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Αφού είναι τόσο ικανοποιητική η εξ αποστάσεως, ας μην υπάρχουν καν τα αμφιθέατρα, στο εξής ας γίνονται μέσα από διαφάνειες κλπ τα μαθήματα, ας διαβάζει καλύτερα καθένας σπίτι του και ας δίνει μόνο εξετάσεις, έτσι θα έχουμε και τεράστιο οικονομικό κέρδος, αφού ούτε καθηγητές, ούτε ιδιαίτερο προσωπικό θα χρειάζεται ... Ά κάτι τελευταίο, άραγε όλοι αυτοί που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή κατοικούν μαζί τους, να υποθέσω είναι σε αυτοκαραντίνα όλον αυτόν τον καιρό ...

Το πρώτο επιχείρημα είναι απλοϊκή γενίκευση σε mode άσπρου-μαύρου που δείχνει πως δεν μπορείς να επεξεργαστείς και σταθμίσεις πολυπαραγοντικά ζητήματα. Το δεύτερο στηρίζεται αυθαίρετη υπόθεση, συνεπώς στερείται αποδεικτικής αξίας. Αλλά και να αποδείκνυες με κάποιο τρόπο την αλήθεια της, είναι αδιάφορη για το ζητούμενο.

Σίγουρα την τελείωσες τη νομική;
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το πρώτο επιχείρημα είναι απλοϊκή γενίκευση σε mode άσπρου-μαύρου που δείχνει πως δεν μπορείς να επεξεργαστείς και σταθμίσεις πολυπαραγοντικά ζητήματα. Το δεύτερο στηρίζεται αυθαίρετη υπόθεση, συνεπώς στερείται αποδεικτικής αξίας. Αλλά και να αποδείκνυες με κάποιο τρόπο την αλήθεια της, είναι αδιάφορη για το ζητούμενο.

Σίγουρα την τελείωσες τη νομική;

Εγώ την τελείωσα και στα τέσσερα έτη ακριβώς, εσύ, άραγε, έχεις περάσει έστω από έξω;
Κατάλαβα, ένας από τους ... ας ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα και εσύ ... κλάμα ...
 

Ggpg

Νεοφερμένος

Ο Ggpg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μίλησε ο επιστήμονας, για ποια μοντέλα μιλάς 😂
Μιλάω για αυτό https://www.google.com/amp/s/www.to...-provlepseis-gia-600-krousmata-tin-imera/amp/
Α,και κάτι άλλο. Τυχαίνει οι γονείς μου να είναι γιατροί (παθολόγος και παιδίατρος)και γνωρίζουν πολλά περισσότερα από σένα και μένα. Οπότε άσε τις ειρωνίες για αλλού. Εδώ δεν σε παίρνει.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ την τελείωσα και στα τέσσερα έτη ακριβώς, εσύ, άραγε, έχεις περάσει έστω από έξω;
Κατάλαβα, ένας από τους ... ας ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα και εσύ ... κλάμα ...

Εγώ πραγματικά λυπάμαι όταν υπάρχουν άτομα στην Ελλάδα, που δεν σκέφτονται τους άλλους αλλά την πάρτι τους. Και ειδικά όταν η πλειοψηφία σε αυτά τα άτομα, αναφέρει ποιο είναι το σωστό, και κάθονται και ειρωνεύονται. Επίσης, το γεγονός ότι τελείωσες τη Νομική, δεν λέει κάτι. Είχα συμμαθητές και ξέρω γενικά άτομα που έγραψαν 19000 μόρια και στις πανελλήνιες, τελείωσαν τη Νομική στα 4 χρόνια και μετά πάπαλα. ΟΑΕΔ πρώτο τραπέζι πίστα. Άλλοι πάλι έχαναν δίκες, άλλοι εξαφανίστηκαν από το χάρτη και πάει λέγοντας. Δεν έχει να κάνει ο εσωτερικός κόσμος ενός ανθρώπου και η προσωπικοτητά του, με το αν τελείωσε τη Νομικη στα 4 ή την ιατρική στα 5. Τι να το κάνω που τελείωσες νομική, αλλά η συμπεριφορά σου δείχνει έναν άνθρωπο που τα θέλει όλα δικά του, που κάθεται και κράζει τα πάντα, ειρωνεύεται, δηλαδή πραγματικά λυπάμαι το εργασιακό σου περιβάλλον και ειδικα τους πελάτες που σου εμπιστεύονται υποθέσεις. Και όχι φίλε μου δεν είναι το ρητό που είπες " ας ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" αλλά "μνημόνια-μνημόνια-μνημόνια" γιατί με κάτι τέτοια μυαλά που υπάρχουν στη χώρα αυτό μας αξίζει . Nα πληρώνουν και τα τρισεγγονά μας

Αφού θες τόσο πολύ να πηγαίνεις ενάντια στους νόμους, στους κανονισμούς και πάει λέγοντας, γιατί ως Δικηγόρος δεν κάνεις μια προσφυγή στο ΣτΕ , και να διεκδικήσεις ότι όλα αυτά με το κορωναιο , τα εξ αποστάσεως κλπ είναι αντισυνταγματικά, να στείλεις και μια επιστολή στο Πρωθυπουργό, και να διεκδικήσεις τα δικαιωματά σου?
 

Ggpg

Νεοφερμένος

Ο Ggpg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Διότι πολύ απλά οι φοιτητές ανήκουν σε ομάδα υψηλού κινδυνου(εστία υπερμεταδοσης). Και για να σε προλαβω, δεν είναι προσωπική μου άποψη αλλά άποψη των ειδικών όπως της λοιμωξιολόγου-πνευμονολογου κας Κοτανιδου. Παραθέτω το σχετικό άρθρο https://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/ygeia/119572_kotanidoy-mathites-me-maskes-pos-tha-epistrepsoyn-oi-foitites-stis-sholes?amp
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Διότι πολύ απλά οι φοιτητές ανήκουν σε ομάδα υψηλού κινδυνου(εστία υπερμεταδοσης). Και για να σε προλαβω, δεν είναι προσωπική μου άποψη αλλά άποψη των ειδικών όπως της λοιμωξιολόγου-πνευμονολογου κας Κοτανιδου. Παραθέτω το σχετικό άρθρο https://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/ygeia/119572_kotanidoy-mathites-me-maskes-pos-tha-epistrepsoyn-oi-foitites-stis-sholes?amp
Τα πιτσιρίκια είναι;
 

Ggpg

Νεοφερμένος

Ο Ggpg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν διάβασες το άρθρο... Όχι λοιπόν, η ηλικιακή ομάδα που αναφέρεσαι δεν ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδυνου μετάδοσης.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Σε 2 μέρες η επίσημη εισήγηση για το χειμερινό εξάμηνο. Αν μας βάζουν να κάνουμε και τεστ πριν την είσοδο θα γελάσει κάθε πικραμένος. Άιντε να δούμε. Ειδικά πανεπιστήμια σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη όπου γίνεται ο κακος χαμός να δω πως θα ανοιξουν. Και με τον ΟΑΣΘ να είναι μια ζωή γεμάτος σε αηδιαστικό βαθμό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top