City & Guilds εξετάσεις Μαΐου 2010 και Ιουλίου 2010

City & Guilds εξετάσεις Μαΐου 2010 και Ιουλίου 2010
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Έχω ξαναδώσει για το City & Guilds

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Είναι καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Θα ξαναδώσω για άλλο επίπεδο

    Ψήφοι: 2 40.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε οσους δινουν σημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

letakar

Νεοφερμένος

Η letakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
το συγκεκριμένο δίπλωμα c2 το έδωσε ο γιος μου β΄ γυμνασίου τον μαϊο και κόπηκε στην έκθεση, ενώ περίμενε ότι έχει γράψει πολύ καλά. τα προφορικά που φοβόταν γιατί τον ρώτησαν για παγκοσμοιοποίηση τα πέρασε καθώς και τις άλλες ενότητες των γραπτών αλλά του φάνηκε σε σχέση με το michigan πιο δύσκολο. από το φροντιστήριο μας είπαν να κάνουμε ένσταση γιατί στην έκθεση παρόλο το μικρό της ηλικίας του είναι πολύ καλός. όμως από τα παιδιά που το έδωσαν κόπηκαν όλα όχι και στα δυο αλλά σε ένα από τα δύο μέρη !!!!! αυτό σηκώνει συζήτηση, τελικά ξαναέδωσε τα γραπτά τον ιούλιο ίδωμεν!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
το συγκεκριμένο δίπλωμα c2 το έδωσε ο γιος μου β΄ γυμνασίου τον μαϊο και κόπηκε στην έκθεση, ενώ περίμενε ότι έχει γράψει πολύ καλά. τα προφορικά που φοβόταν γιατί τον ρώτησαν για παγκοσμοιοποίηση τα πέρασε καθώς και τις άλλες ενότητες των γραπτών αλλά του φάνηκε σε σχέση με το michigan πιο δύσκολο. από το φροντιστήριο μας είπαν να κάνουμε ένσταση γιατί στην έκθεση παρόλο το μικρό της ηλικίας του είναι πολύ καλός. όμως από τα παιδιά που το έδωσαν κόπηκαν όλα όχι και στα δυο αλλά σε ένα από τα δύο μέρη !!!!! αυτό σηκώνει συζήτηση, τελικά ξαναέδωσε τα γραπτά τον ιούλιο ίδωμεν!!!!!!!
εγω εδινα γ1 τωρα ιουλιο δεν ηταν καθολου ευκολα τ απραγματα ηταν μετρια εως δυσκολα.ειναι δυσκολο δεν ειναι απλο και ευκολο οπωε λενε πολλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγώ έχω δώσει C1 και C2 και τα πήρα με την πρώτη. Μπορώ να πω πως μου φάνηκε βατό σαν πτυχίο, πέρα απο το listening στο οποίο κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό όταν άκουσα απο τα μεγάφωνα ότι θα το ακούσουμε μόνο μια φορά. Δεν είχα ενημερωθεί για την αλλαγή και φρίκαρα κάπως. Ευτυχώς το πέρασα! C1 έδωσα πριν απο ένα χρόνο και κάτι και C2 το Μάρτιο! Για όσους ενδιαφέρονται πιστεύω πως δε θέλει να κάνετε πολλά practise test! Αν ξέρετε καλά αγγλικά θα το πάρετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι πολλοι ισχυριζονται πως ειναι ευκολο.Στην τελικη τιποτα δεν ειναι ευκολο και για να παρεις καποια πιστοποιηση πρεπει να αγωνιστεις και να προσπαθησεις.Και απο τη στιγμη που ειναι συμφωνα με το CEFR η δυσκολια του ειναι πανομοιοτυπη και με αλλες πιστοποιησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Kαι πολλοι ισχυριζονται πως ειναι ευκολο.Στην τελικη τιποτα δεν ειναι ευκολο και για να παρεις καποια πιστοποιηση πρεπει να αγωνιστεις και να προσπαθησεις.Και απο τη στιγμη που ειναι συμφωνα με το CEFR η δυσκολια του ειναι πανομοιοτυπη και με αλλες πιστοποιησεις.
απλως αλλα πιστοποιητικα ειναι ιδιας γνωσης αλλα μεγαλυτερης απαιτησης!αυτη ειναι η βασικη διαφορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

letakar

Νεοφερμένος

Η letakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
μήπως γνωρίζετε τα αποτελέσματα του Ιουλίου πότε θα ανακοινωθούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μήπως γνωρίζετε τα αποτελέσματα του Ιουλίου πότε θα ανακοινωθούν
και εγω αυτα περιμενω μαλλον αυτη την εβδομαδα η' την επομενη σιγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

letakar

Νεοφερμένος

Η letakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγω πήρα το c1του michigan το μαϊο αλλά σ΄αυτό κόπηκα γραπτά και τα ξαναέδψσα υπάρχει περίπτωση να το κάνουν συστηματικά και να κόβουν σε μια από τις δυο ενότητες; Θανάσης 14 χρονών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω πήρα το c1του michigan το μαϊο αλλά σ΄αυτό κόπηκα γραπτά και τα ξαναέδψσα υπάρχει περίπτωση να το κάνουν συστηματικά και να κόβουν σε μια από τις δυο ενότητες; Θανάσης 14 χρονών
μπα δεν πιστευω!θα χασουν ετσι φημη!αφου πηρες μισιγκαν τι αγχωνεσαι?μια χαρα εισαι!αλλα καταλαβαινω!θελεις μιας και εχεις παρει το ενα κομματι να περασεις και το αλλο για να εχεις και αυτο το πιστοποιητικο!εδινα και εγω γ1 τον ιουλιο!πως σου φανηκε?στο 2 θεμα στην εκθεση παρολο που ηταν ευκολο δεν τα πηγα καλα λογω χρονου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

letakar

Νεοφερμένος

Η letakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
την έκθεση του michigan και το ακουστικό τα πέρασα με pass και τα άλλα με low pass τα θέματα τα είχαμε συζητήσει λίγο έως πολύ και στο φροντιστήριο, ενώ σ΄αυτό τον Μάιο νόμισα ότι θα κοπώ προφορικά γιατί με ρώτησαν για παγκοσμιοποίηση κόπηκα τελικά γραπτά, βέβαια τώρα κατά 99% πιστεύω ότι πέρασα. μου είπαν επίσης από το φροντηστήριο πέρσυ 4 παιδιά έκανα ένσταση στα αποτυχημένα αποτελεσματά τους και αυτή έγινε δεκτή γιάυτό λέω μήπως παίζει κάτι περίεργο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
την έκθεση του michigan και το ακουστικό τα πέρασα με pass και τα άλλα με low pass τα θέματα τα είχαμε συζητήσει λίγο έως πολύ και στο φροντιστήριο, ενώ σ΄αυτό τον Μάιο νόμισα ότι θα κοπώ προφορικά γιατί με ρώτησαν για παγκοσμιοποίηση κόπηκα τελικά γραπτά, βέβαια τώρα κατά 99% πιστεύω ότι πέρασα. μου είπαν επίσης από το φροντηστήριο πέρσυ 4 παιδιά έκανα ένσταση στα αποτυχημένα αποτελεσματά τους και αυτή έγινε δεκτή γιάυτό λέω μήπως παίζει κάτι περίεργο;
οχι δεν πιστευω πια!εξαλλου θα βγουν τα αποτελεσματα συντομα και θα ξερεις!πιστευω οτι θα το εχεις περασει!εγω δεν θα το εχω περασει με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
περασα!γ1 γιουπι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπραβο!Ξερεις αναλυτικα ποσοστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Μπραβο!Ξερεις αναλυτικα ποσοστα;
ναι ακου να γελασεις!speaking pass σε ολα τα parts!ok εδω!!! reading 56,6% , writing first class pass και στις δυο εκθεσεις και περιμενα αποτυχια μεγαλη εκει!listening 43,3% περιμενα να εχω περασει και ανησυχησα λιγο με αυτο αλλα σημασια εχει οτι περασα και δεν το περιμενα 100% θαυμα εγινε!!!εγω σχετικα αριστα σε εκθεσεις?αχχαχαχαχαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σημασια εχει που το πηρες.Συγχαρητηρια σου!Τωρα που απο τον Οκτωβρη θα αλλαξουν το ακουστικο και θα ακουγονται ολα 2 φορες θα περνανε πιο πολλα ατομα.Αυτα τα 62.97% πως στο διαλο τα βγαζουν;χαχαχ.Μαλλον μιλαμε για standardized scores.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Σημασια εχει που το πηρες.Συγχαρητηρια σου!Τωρα που απο τον Οκτωβρη θα αλλαξουν το ακουστικο και θα ακουγονται ολα 2 φορες θα περνανε πιο πολλα ατομα.Αυτα τα 62.97% πως στο διαλο τα βγαζουν;χαχαχ.Μαλλον μιλαμε για standardized scores.
βασικα ναι ειναι ακριβως ετσι τα ποσοστα!αλλα αυτο με τα ακουστικα με νευριασε!2 φορες και εγω το ακουσα μια!ελεος!αλλα μην νομιζεις οτι θα περνουν περισσοτεροι!θα το δυσκολεψουν!και το ριντινγκ ηταν αρκετα δυσκολο!οπως ειχες σημασια ειχε που περασα!αλλα μαλλον θα δωσω και για κρατικο γ1!τι λες εσυ να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σκεφτεσαι να δωσεις στο μελλον Γ2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Σκεφτεσαι να δωσεις στο μελλον Γ2;
κοιτα γ2 θα δωσω μαλλον ως φοιτητης!μισιγκαν η' κεμπριτζ που να μου δινει και επαρκεια!αλλα θελω και το κρατικο γ1 για να ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον ελλαδα θα ειμαι απολυτως πιστοποιημενος σε αυτο το επιπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν δωσεις Γ2 κατα τη γνωμη μου αστο.Θα πας και Β λυκειου και τσαμπα θα κουραστεις.Βεβαια αν το θες τοσο το ΚΠγ δωστο.Δεν χανεις κατι.Αλλα αν παρεις Γ2 τοτε αυτο καθιστα τυπικα αχρηστα πιστοποιητικα προηγουμενων επιπεδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top