Cambridge & Michigan Proficiency Past Papers

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...!!!!
Ελπιζω να μην υπαρχει αντιστοιχο θεμα..Ξερετε πού μπορουμε να βρουμε past papers του proficiency cambridge και michigan,ή εχετε εσεις past papers???
Σας παρακαλω,επειδη μας εχουν αγχωσει στο φροντιστηριο ( :'() αν εχετε κατι καντε link..
Ευχαριστω παιδες!!!!!:thanks::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Έκανα αυτό το thread με αφορμή τα δύο και μοναδικά past papers που κυκλοφορεί το πανεπιστήμιο του Michigan, τα οποία μπορούν να κατευαστούν δωρεάν από τη σελίδα του σε μορφή e-book (*.pdf). Ελπίζω να μας βοηθήσουν στις εξετάσεις μας.

Για ECCE (LOWER) :

ECCE PASTPAPER

Για ECPE (PROFICIENCY) :

ECPE PAST PAPER



ΠΗΓΗ : UNIVERSITY OF MICHIGAN ENLISH LANGUAGE INSTITUTE

Εδώ βρίσκεται όλο το θέμα.

Γιατί δε ζητάς και από το φροντιστήριο; Λογικά θα έχουν να σου δώσουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον οριστε το past paper CPE MAY 2009:

https://www.examination-services.gr/schools/_pdf/may2009/CPE_reading.pdf

https://www.examination-services.gr/schools/_pdf/may2009/CPE_writing.pdf

https://www.examination-services.gr/schools/_pdf/may2009/CPE_use_of_english.pdf

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Για το Δεκεμβριου 2008 κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα τα βρείς!

Εγω πάλι τα έχω ανεβασμένα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadim

Νεοφερμένος

Η mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
προσφατα εμαθα απο μαθητρια πως υπαρχουν κι αλλα past ecpe michigan.τα εχει απο φροντιστηριο...δ ξερω πως να τα βρω κι εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
προσφατα εμαθα απο μαθητρια πως υπαρχουν κι αλλα past ecpe michigan.τα εχει απο φροντιστηριο...δ ξερω πως να τα βρω κι εγω..

To Μichigan ELI εχει ανακοινωσει ευρευως ΜΟΝΟ ενα Final Exam Past Paper του 2003-2004.;)

Αρα ειναι απιθανο να εχει στην κατοχη του ο οποιοσδηποτε past papers αλλων σεζόν αφούν πολύ απλα μονο 1 παστ παπερ υπαρχει!

Μηπως η συγκεκριμένη μαθήτρια εννοεί Practice Tests?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω οσους απαντησανε :no1: --->keep walking...<---
-----------------------------------------
μπραβο ρε συ teol20 πού τα βρηκες τοσο προσφατα??????:D
μηπως εχεις και τις απαντησεις???(πολλα ζηταω ε?)
-----------------------------------------
Λοιπον οριστε το past paper CPE MAY 2009:

https://www.examination-services.gr/schools/_pdf/may2009/CPE_reading.pdf

https://www.examination-services.gr/schools/_pdf/may2009/CPE_writing.pdf

https://www.examination-services.gr/schools/_pdf/may2009/CPE_use_of_english.pdf

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Για το Δεκεμβριου 2008 κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα τα βρείς!

Εγω πάλι τα έχω ανεβασμένα!:)







Μπραβο ρε συ teol20...πού τα βρηκες τοσο πεοσφατα?????
Ρε συ μηπως εχεις και τις απαντησεις?????(πολλα ζηταω ε?)
-----------------------------------------
οπα sorry προσφατα εννοουσα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα δεις πως αν κανεις μια αναζητηση στο Forum θα βρεις και τις λύσεις του CPE May 2009!Ειδάλως θα πας σε αυτό το site και θα βρεις τις λύσεις:

https://aglikapastras.com/2009/05/27/οι-λύσεις-answer-key-για-το-cpe-cambridge-proficiency-may-2009/

Ελπίζω να βοήθησα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Επισης παρα πολλά μπορεις να βρεις εδω κανοντας μια αναζητηση σε αυτην την ιστοσελιδα:no1:

Μπορει να κλεισει τωρα,πιστευω :lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadim

Νεοφερμένος

Η mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
τι να πω?δεν ξερω..μου το χουν πει 2 ατομα αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

mariadim

Νεοφερμένος

Η mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δεν ξερω ακομη..αν εχω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω
-----------------------------------------
teol20 να σε ρωτησω κατι?πως ειχες προσβαση σε cpe may 09 απο το site του british council?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
δεν ξερω ακομη..αν εχω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω
-----------------------------------------
teol20 να σε ρωτησω κατι?πως ειχες προσβαση σε cpe may 09 απο το site του british council?

Ναι τσέκαρε το ζήτημα με το Michigan γιατί απο όσο ξερω εγω μονο ενα παστ παπερ εχει δημοσιεύσει!;)

Οσο για την πρόσβαση στο British Council και στο site των Φροντιστηρίων,έχω κωδικό απο το φροντιστηριό μου και μπαίνω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω πολυ :thanks:.teol χιλια ευχαριστω κατευασα και τα keys να 'σαι καλα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τιποτα ρε σύ!
Καλη επιτυχια με οποια εξεταση και αν δώσεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadim

Νεοφερμένος

Η mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
α μαλιστα!!επειδη δ μπορω ν χω προσβαση!!μου κανε εντυπωση!θα ναι μονο για φροντιστηριουχους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι εχω κωδικο φροντιστηριου!:D:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πολυξένη

Νεοφερμένος

Η Πολυξένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θεωρώ μεγάλη ανοησία την πώληση των Past papers από το Ινστιτούτο του Cambridge...Γι' αυτό μήπως γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να τα κατεβάσω από κάπου;;; Ευχαριστώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορω να σου δωσω απο τις εξεταστικες Δεκεμβριος 2008 με Δεκεμβριος 2009.
Για ποια εξεταστικη και ποιο επιπεδο ενδιαφερεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πολυξένη

Νεοφερμένος

Η Πολυξένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Χρειάζομαι Proficiency 2004 και ύστερα, επομένως θα ήθελα και τις δύο :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Στείλτα και σε εμένα αν μπορείς σε παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top