Call of Duty: Modern Warfare 2

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε νταξ και επειδη δεν ειναι το χειροτερο τι; Εχεις κανα παραδειγμα χειροτερου μιας και το αναφερεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Στα σύγχρονα βιντεοπαιχνίδια εχουν διάφορα. Δεν είναι αυτό το χειρότερο.

ναι, μετα περναει μηνυμα οτι αυτη η πραξη δεν ειναι η χειρωτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ε νταξ και επειδη δεν ειναι το χειροτερο τι; Εχεις κανα παραδειγμα χειροτερου μιας και το αναφερεις;
Στο god of war κάνουν πολύ απάνθρωπα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλα εγω περιμενα λιγο πιο συγκεκριμενα αλλα δε πειραζει ετσι κι αλλιως ειμαστε εκτος θεματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
παιδια αφηστε τα τωρα δεν συγρινετε το cod με τα υπολοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εντωμεταξυ εσεις τι δουλεια εχετε να παιζετε παιχνιδι που εχει Mature Rating (17+)?
Ειδα το πως ξεκιναει το παιχνιδι και σοκαριστικα στη σκεψη οτι το παιζουν και μικρα παιδια ενω δε πρεπει.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Μπράβο...μ'έκανες να γελάσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epitheus

Νεοφερμένος

Ο epitheus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου αστειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου αστειο.

Πόσοι στην Ελλάδα το κάνουν αυτό; :P
Στο εξωτερικό ίσως (ίσως λέω) και να γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Επίσης και οι πορνοταινίες έχουν Mature Rating 18+... Θα έπρεπε να είχαμε καταστραφεί τώρα ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πόσοι στην Ελλάδα το κάνουν αυτό; :P
Στο εξωτερικό ίσως (ίσως λέω) και να γίνεται...


Ναι κι εγω πιστευω οτι στην Ελλαδα δεν τηρουνται ποτε κατι τετοια. Εγω παντως στην ηλικια τους δεν πλησιαζα τετοια παιχνιδια για τετοιες ηλικιες και σωστα εκανα κρινοντας απο το περιεχομενο τους το οποιο ειδα μετα. Ποτε δε ξερεις πως μπορει να σε επηρεασει ενα τετοιο παιχνιδι ακομα και χωρις να το καταλαβεις. Δεν με πειραζει η βια στα παιχνιδια γενικως, αρκει να τηρουνται καποιοι ηλικιακοι περιορισμοι, δε γινεται παιδακι δημοτικου-αρχες γυμνασιου να παιζει παιχνιδια για ενηλικους... Και νταξει δε μιλαω για αυστηρη τηρηση και στα 15 σου να το παιξεις δε θα ειναι τοσο κακο, αλλα ειναι τεραστιο το χασμα που ανεφερα πιο πριν.

Καλα στην Αυστραλια το εχουν ξεφτιλισει το θεμα με τa ratings εχουν απαγορευτει πολλα παιχνιδια ακομα και αν ειναι για ενηλικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ναι κι εγω πιστευω οτι στην Ελλαδα δεν τηρουνται ποτε κατι τετοια. Εγω παντως στην ηλικια τους δεν πλησιαζα τετοια παιχνιδια για τετοιες ηλικιες και σωστα εκανα κρινοντας απο το περιεχομενο τους το οποιο ειδα μετα. Ποτε δε ξερεις πως μπορει να σε επηρεασει ενα τετοιο παιχνιδι ακομα και χωρις να το καταλαβεις. Δεν με πειραζει η βια στα παιχνιδια γενικως, αρκει να τηρουνται καποιοι ηλικιακοι περιορισμοι, δε γινεται παιδακι δημοτικου-αρχες γυμνασιου να παιζει παιχνιδια για ενηλικους... Και νταξει δε μιλαω για αυστηρη τηρηση και στα 15 σου να το παιξεις δε θα ειναι τοσο κακο, αλλα ειναι τεραστιο το χασμα που ανεφερα πιο πριν.

Καλα στην Αυστραλια το εχουν ξεφτιλισει το θεμα με τa ratings εχουν απαγορευτει πολλα παιχνιδια ακομα και αν ειναι για ενηλικες...

Βασικά πιστεύω ότι εξαρτάται η συμπεριφορά που θα αποκτήσουν με βάση τα ερεθίσματα που έχουν.
Πριν πάρω τον υπολογιστή δεν είχα παιχνιδομηχανές και τέτοια και τώρα που έχω υπολογιστή ένα PRO παίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πιο πολυ με ενδιαφερει οτι μπορει να αποκτησουν ανεκτικοτητα στη βια. Δεν ειναι απολυτο βεβαιως αλλα οπως ειπα ποτε δε ξερεις πως μπορει να επηρεαστεις. Ειδικα τωρα που τα βιντεοπαιχνιδια ειναι πολυ πιο ρεαλιστικα απο παλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Επίσης και οι πορνοταινίες έχουν Mature Rating 18+... Θα έπρεπε να είχαμε καταστραφεί τώρα ...:P
Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Επίσης και οι πορνοταινίες έχουν Mature Rating 18+... Θα έπρεπε να είχαμε καταστραφεί τώρα ...:P

Εγω στη βια αναφερομαι και ελπιζω να καταλαβαινεις οτι δεν ειναι το ιδιο...
(δυστυχως οι πορνοταινιες παιρνουν μισογυνιστικα μηνυματα πολλες φορες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Tο έχω παίξει και σκοπεύω να το αγοράσω μόλις πέσει λίγο η τιμή του. Για το ps3 φυσικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα:P

Ε μα είναι σοβαρά πράγματα αυτά;... Μου θυμίζουν τον Ζβατζενέγκερ που έβγαινε και εναντιωνόταν στα videogames ότι και καλά προωθούν τη βία... Ποιός; Ο Terminator... Και btw πολύ πιο βίαια είναι τα cartoon που προβάλλονται τα σαββατοκύριακα παρά τα βιντεοπαιχνίδια.. Το παιδί που θα γίνει επιθετικό έχει κατ'αρχάς κακή ανατροφή... Μετά ευθύνονται όλα τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ε μα είναι σοβαρά πράγματα αυτά;... Μου θυμίζουν τον Ζβατζενέγκερ που έβγαινε και εναντιωνόταν στα videogames ότι και καλά προωθούν τη βία... Ποιός; Ο Terminator... Και btw πολύ πιο βίαια είναι τα cartoon που προβάλλονται τα σαββατοκύριακα παρά τα βιντεοπαιχνίδια.. Το παιδί που θα γίνει επιθετικό έχει κατ'αρχάς κακή ανατροφή... Μετά ευθύνονται όλα τα άλλα.
+Άπειρο!!Αν κάτσεις να δεις (τώρα που θεωρείσαι όρημος) τι βλακείες βλέπαμε θα τρελαθείς!Κάθομαι καμιά φορά με την αδερφή μου και πραγματικά εκπλήσσομαι!:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε μα είναι σοβαρά πράγματα αυτά;... Μου θυμίζουν τον Ζβατζενέγκερ που έβγαινε και εναντιωνόταν στα videogames ότι και καλά προωθούν τη βία... Ποιός; Ο Terminator... Και btw πολύ πιο βίαια είναι τα cartoon που προβάλλονται τα σαββατοκύριακα παρά τα βιντεοπαιχνίδια.. Το παιδί που θα γίνει επιθετικό έχει κατ'αρχάς κακή ανατροφή... Μετά ευθύνονται όλα τα άλλα.


Δε ξερω αν διαβασες το ποστ μου ειπα δεν το λεω απολυτα. Εννοειται οτι πανω απο ολα ειναι ο χαρακτηρας και η ανατροφη του καθενος. Και φυσικα δεν ειναι μονο η βια στα βιντεοπαιχνιδια ειναι και η βια απο τα ΜΜΕ και τις ταινιες απλως εδω μιλαμε για βιντεοπαιχνιδια οποτε δεν ανεφερα τα αλλα. Οπως ειπα δε θεωρω σωστο ενα παιδι απο το δημοτικο να εκτιθεται συνεχεια σε τετοιες σκηνες ποσο μαλλον να συμμετεχει σε αυτες μεσα στο βιντεοπαιχνιδι και να αντλει ευχαριστηση, ειδικα τωρα που ολα ειναι πιο ρεαλιστικα. Δεν ειμαι εναντιον της βιας στα βιντεοπαιχνιδια γενικως (αν και δεν μου αρεσει να βλεπω σκηνες οπως αυτες με τους αθωους στο μετρο) μιας και κατι τετοιο θα ηταν κομπλεξικο οπως αυτο που ειπε ο Ζβαντζενέιγκερ, η ενσταση μου ειναι αυτο που εξηγησα παραπανω, το απο ποια ηλικια ξεκινας να διασκεδαζεις με τετοιες εικονες και πραξεις, ακομα και αν προκειται για παιχνιδι.

Εχω δει παιδακια να παιζουν βιαια βιντεοπαιχνιδια και μετα να ριχνουν το ενα το αλλο απο τις σκαλες και να παριστανουν αυτα που εβλεπαν στο παιχνιδι...αν καποιο παιδι ειναι επιρρεπες σε επιθετικες συμπεριφορες τοτε ειδικα πρεπει να τηρουνται τα ηλικιακα ορια και εκει ειναι θεμα των γονιων που δυστυχως πολλες φορες ειναι αδιαφοροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Έλα μωρέ σιγά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top