Black Swan: Εντυπώσεις

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εγώ που είμαι φοβιτσιάρα και έχουν λυσσάξει να πάμε να τη δούμε να τους ακολουθήσω?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Δεν είναι splatter ή κάτι τέτοιο. Είναι μεν ψυχολογικό θρίλερ αλλά περισσότερο θίγει το θέμα της σεξουαλικής απελευθέρωσης της πρωταγωνίστριας,την απαγκίστρωση της από την καταπιεστική μητέρα της και την επίδραση που είχε στο ψυχισμό της όλη αυτή η διαδικασία..
Τώρα αν αυτό σου ακούγεται σαν κάτι που δε θα ήθελες να δεις μην το δεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
?? δεν σου αρεσουν τα θριλερ μαλλον..ειχε μεταφυσικα και τετοια?(κατι ακουσα πως εβγαιναν κατι φτερα κτλ..)

μ αρεσουν πολυ τα θριλερ...αλλα το συγεκριμενο σε μερικα σημεια το βρηκα γελοιο...:P:P

Εγώ που είμαι φοβιτσιάρα και έχουν λυσσάξει να πάμε να τη δούμε να τους ακολουθήσω?:redface:

αν δεν εχεις προβλημα με τα λεσβιακα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απίστευτα γ@μάτη ταινία..μουσική απίστευτη από το δημιουργό της μουσικής του ρεκβιεμ,η πορτμαν δίνει ερμηνεία καριέρας,τα χρώματα και τα σκηνικά είναι όλα πολύ καλά και δημιουργούν μια πολύ καλή ατμόσφαιρα ενω ο αρονοφσκυ σκηνοθετει αριστοτεχνικα τη ταινία...από τις καλύτερες που έχω δει φέτος :clapup:Αξίζει πολύ να το δείς και στο σινεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Δεν είναι splatter ή κάτι τέτοιο. Είναι μεν ψυχολογικό θρίλερ αλλά περισσότερο θίγει το θέμα της σεξουαλικής απελευθέρωσης της πρωταγωνίστριας,την απαγκίστρωση της από την καταπιεστική μητέρα της και την επίδραση που είχε στο ψυχισμό της όλη αυτή η διαδικασία..
Τώρα αν αυτό σου ακούγεται σαν κάτι που δε θα ήθελες να δεις μην το δεις..
Ευχαριστώ για την απάντηση. Πιστεύω θα μου αρέσει το στόρι. Γενικά, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, ειδικά για την ερμηνεία της Portman και γι' αυτό θέλω να πάω να τη δω. Απόψε είναι η μέρα οπότε θα δείξει αν θα κοιμηθώ το βράδυ.
αν δεν εχεις προβλημα με τα λεσβιακα...:P
Άντε καλέ σιγά. Εμένα με προβλημάτισε το γεγονός πως μία φίλη μου που την είδε είχε εφιάλτες το βράδυ και δεν μπορούσε να κοιμηθεί:hmm:

Θα πάω και μάλιστα στη νυχτερινή προβολή, τρομάρα μου:P. Μαμά μου :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Πολυ ωραια ταινια και πρωτοτυπη!!! Αξιζει να την δει καποιος!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kou_nikos

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αυτή την ταινία την είδα μόνο και μόνο επειδή ήξερα οτι είναι δημιούργημα του σκηνοθέτη του Requiem For A Dream , του Darren Aronofsky και πραγματικά έπαθα την πλάκα μου .. Βασικά όλα τα λεφτά ήταν η σκηνοθεσία και η ερμηνεία της Natalie Portman. Θίγει θέματα όπως ο ακραίος ανταγωνισμός , τα ναρκωτικά , το σεξ , η ψυχολογική κατάπιεση. Πολύ ωραία ταινία !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
τρομερη ταινια,η πορτμαν εξαιρετικη επισης....θιγει πολλα ζητηματα οπως η υπερμετεη φιλοδοξια των ανθρωπων να αγγιξουν την τελειοτητα κ το αγχος για να το καταφερουν.....να φανταστεις οτι συνηθως δε μου αρεσουν ταινιες με μπαλετο κι ετσι αλλα η συγκεκριμενη ηταν πολλη ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Πολύ psycho ταινία :P

Αξίζει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Κανένας όμως δεν ανέφερε την χορεύτρια που χόρευε πραγματικά!!!! Τυχαίο; ΑΔΙΚΟ!

News247.gr
Χόρεψε ή δεν χόρεψε η Πόρτμαν;

Φουντώνουν οι φήμες για το κατά πόσο τελικά χόρεψε στο Black Swan, η οσκαρική Nάταλι Πόρτμαν. Οργισμένη αντίδραση από τη χορεύτρια που τη ντούμπλαρε (Vid)



Δημοσιεύτηκε: Μάρτιος 28 2011 16:27 Ενημερώθηκε: Μάρτιος 28 2011 16:41

Οι δηλώσεις του αρραβωνιαστικού της Νάταλι Πόρτμαν και χορογράφου της ταινίας Black Swan Μπέντζαμιν Μιλπάιντ εξόργισαν την μπαλαρίνα που έκανε το ντουμπλάζ στις σκηνές της ηθοποιού.
Η 27χρονη Σάρα Λέιν, χορεύτρια με το American Ballet Theater, ισχυρίζεται πως οι παραγωγοί της ταινίας απέκρυψαν το γεγονός πως το 95% των χορευτικών κινήσεων ανήκει στην ίδια και μόλις το 5% στη βραβευμένη με Όσκαρ ηθοποιό.
Αφορμή για τις δηλώσεις της αποτέλεσε συνέντευξη του Μπέντζαμιν Μιλπάιντ, στην οποία ισχυρίστηκε πως το 85% των κινήσεων ανήκουν στη Nάταλι Πόρτμαν.
H Σάρα Λέιν υποστήριξε επίσης ότι οι παραγωγοί της ζήτησαν να μην μιλήσει για τη δουλειά της στον Tύπο ώστε να δημιουργηθούν οι εντυπώσεις πως η Πόρτμαν έκανε υπεράνθρωπες προσπάθειες και ξεπέρασε τον εαυτό της για να γίνει καταπληκτική χορεύτρια.
"Από τις σκηνές που φαίνεται ολόκληρο το σώμα της Νάταλι, εκείνη είναι που χορεύει στο 5% των σκηνών. Σε όλες τις άλλες μακρινές σκηνές είμαι εγώ”, σχολίασε η Σάρα Λέιν.
"Είναι εξευτελιστικό για το επάγγελμα και όχι μόνο για μένα. Το κάνω αυτό εδώ και 22 χρόνια. " συμπλήρωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το ειδα χτες και ειλικρινα απογοητευτηκα.. το νοημα οκ,ηταν καλο, αλλα ειχε πολυ περιττο σεξ, περιττες ανατριχιαστικες σκηνες..
Εννοω οτι θα μπορουσε να τα υπονοησει, δεν ηταν αναγκη να βλεπουμε μιση ωρα την Mila Kunis με το "τετοιο" της Natalie Portman στην μουρη της.. εσεις τι γνωμη εχετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Άσεεε ξενερωμααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα.ακουγα γω οτι ηταν καλη ταινια, πηρα να την δω και πραγματικα δεν μου αρεσε καθολου.επεμενε σε σκηνες που δεν χρειαζοταν να δωθει τοση εμφαση πια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ναι ρε συ.. εκει που παει στο νοσοκομειο και βρισκει την Μπεθ και της δινει την λιμα κι αυτη αρχιζει να σφαζει το προσωπο της.. Τι ηταν αυτα? Στραβωναν τα ποδια της, ματωναν τα δαχτυλα της, μεταμορφωνοταν σε κυκνο.. οτι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ναι ρε συ.. εκει που παει στο νοσοκομειο και βρισκει την Μπεθ και της δινει την λιμα κι αυτη αρχιζει να σφαζει το προσωπο της.. Τι ηταν αυτα? Στραβωναν τα ποδια της, ματωναν τα δαχτυλα της, μεταμορφωνοταν σε κυκνο.. οτι να ναι

Η κοπέλα ήταν διαταραγμένη,λογικό είναι η ταινία να δίνει έμφαση στις παραισθήσεις και τις εμμονές της(ο κύκνος και η Kunis).
Συμπαθητική ταινία,και η Portman πολύ καλή όπως πάντα(:redface:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Η Πορτμαν πανεμορφη και ηθοποιαρα, δεν αντιλεγω, αλλα γενικως η ταινια ηταν αρκετα αλλοπροσαλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ η ταινία και δεν βρήκα υπερβολικές τις σκηνές που αναφέρετε... Η ηρωίδα είχε ψυχικές διαταραχές,τελειομανής, σεξουαλικά καταπιεσμένη, είχε παραισθήσεις και δεν καταλάβαινε τι είναι πραγματικό και τι όχι... Και αν διαβάσατε ποιο είναι το είδος της ταινίας αναφέρεται ως θρίλερ οπότε γιατι όλοι πάθατε από τη σκηνή του νοσοκομείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ηταν χαζη.. Ειναι αυτο που δεν μου αρεσει στα θριλερ.. Βιαιες μαλακιες, χωρις λογο και αιτια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Θεωρώ πως ήταν αρκετά καλή ταινία και η Portman έπαιζε πραγματικά πολύ καλά.
Βέβαια,πιστεύω πως δεν μπορεί να συγκριθεί με άλλες ταινίες του Aronofsky όπως το "π" και το "Requiem for a dream".
Γενικά όμως ήταν αξιόλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ηταν χαζη.. Ειναι αυτο που δεν μου αρεσει στα θριλερ.. Βιαιες μαλακιες, χωρις λογο και αιτια..

Αν σκεφτείς ότι ήταν και αυτό (όπως πολλά άλλα) στη φαντασία της Πορτμαν δεν τη θεωρείς τόσο κακή...:hmm: βασικά τη βρήκα απαραίτητη για την ταινία
Αρχική Δημοσίευση από Ίλυα:
Θεωρώ πως ήταν αρκετά καλή ταινία και η Portman έπαιζε πραγματικά πολύ καλά.
Βέβαια,πιστεύω πως δεν μπορεί να συγκριθεί με άλλες ταινίες του Aronofsky όπως το "π" και το "Requiem for a dream".
Γενικά όμως ήταν αξιόλογη.
Το 'π' δεν το έχω δει αλλά το 'Ρέκβιεμ για ένα όνειρο' ήταν καταπληκτική ταινία! Βασικά δεν μπορείς να τη συγκρίνεις με τον 'Μαύρο Κύκνο' λογω θεματολογίας... Το θέμα το 'Μ κυκνου' ήταν ψυχολογικό και επικεντρωνόταν στην τελειομανία της ηρωίδας και πού την οδήγησε (αν το θέσω ωμά) αντίθετα το ρέκβιεμ καταπιανόταν με κοινωνικά προβλήματα και ο τρόπος με τον οποίο ο Αρονόφσκι τα εθετε ήταν αποκαρδιωτικός... Ο άνθρωπος είναι Καλλιτέχνης και μπορώ να πω ο σκηνοθέτης που μέχρι ώρας με εκφράζει περισσότερο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top