Black Swan: Εντυπώσεις

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ότι λέει ο τίτλος βασικά. :P Επειδή πρόκειται να τη δω σήμερα θέλω να ακούσω εντυπώσεις.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποσο σε ζηλευω :( Θελω πολυ να τη δω αλλα εδω θα βγει σε κανα μηνα η ταινια.Λοιπον,μπορει να μην την εχω δει ακομα αλλα το τρειλερ ειναι υπεροχο,οσοι γνωστοι μου την ειδαν μαγευτηκαν και δεδομενου οτι η Πορτμαν πηρε Οσκαρ για αυτην τη ταινια,μαλλον προκειται για αριστουργημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καταρχάς αυτό τον καιρό στους κινηματογράφους παίζουν πολλές γαμάτες ταινίες.
Έχω ακούσει πολλά θετικά σχόλια κυρίως για το "Τhe King's Speech" με τον Colin Firth και για το "Biutiful" με τον Javier Bardem. xD
Το Black Swan,δυστυχώς δεν το έχω δεί,αλλά η Natalie Portman μου αρέσει πάαρα πολύ ως ηθοποιός. :/:

Πείτε μας εντυπώσεις γενικότερα απ'όσες ταινίες έχετε δεί αυτό το διάστημα στους κινηματογράφους. :redface:
Να ξέρουμε που αξίζει να πάμε. :redface:

Ποσο σε ζηλευω :( Θελω πολυ να τη δω αλλα εδω θα βγει σε κανα μηνα η ταινια.Λοιπον,μπορει να μην την εχω δει ακομα αλλα το τρειλερ ειναι υπεροχο,οσοι γνωστοι μου την ειδαν μαγευτηκαν και δεδομενου οτι η Πορτμαν πηρε Οσκαρ για αυτην τη ταινια,μαλλον προκειται για αριστουργημα.:)
Δεν πήρε Oscar καλό μου. :P
Ακόμα δεν έχουν δωθεί καν τα Oscar. :P

Έχει προταθεί απλά.


PS: Η απονομή των βραβείων θα διεξαχθεί στις 27 Φεβρουαρίου 2011 στο Kodak Theatre στο Hollywood.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΜΗΝ πατε στο "Η ζωη μετα" σε καμια περιπτωση.Απογοητευτηκα πληρως,ενω το παρουσιαζουν ωραιο μεσα απο το τρειλερ και την γενικοτερη διαφημιση του δεν αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Το "Τhe King's Speech" θα το δω την Πέμπτη το έχω ήδη κανονίσει! Έχω ακούσει τα καλύτερα!!!!
_elena_ αυτό που είδα και τρελάθηκα ήταν το " 127 HOURS "
Δεν ξέρω αν το έχεις ακουστά, πάντως (αν έχεις γερό στομάχι) είναι πολύ ωραίο...! :D

ΜΗΝ πατε στο "Η ζωη μετα" σε καμια περιπτωση.Απογοητευτηκα πληρως,ενω το παρουσιαζουν ωραιο μεσα απο το τρειλερ και την γενικοτερη διαφημιση του δεν αξιζει.

Συμφωνώ :P Όπως και στο "Γονείς της συμφοράς." που το περίμενα ωραίο!
Αυτό που μου άρεσε πάλι ήταν το "Τις επόμενες 3 μέρες!" :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταρχάς αυτό τον καιρό στους κινηματογράφους παίζουν πολλές γαμάτες ταινίες.
Έχω ακούσει πολλά θετικά σχόλια κυρίως για το "Τhe King's Speech" με τον Colin Firth και για το "Biutiful" με τον Javier Bardem. xD
Το Black Swan,δυστυχώς δεν το έχω δεί,αλλά η Natalie Portman μου αρέσει πάαρα πολύ ως ηθοποιός. :/:

Πείτε μας εντυπώσεις γενικότερα απ'όσες ταινίες έχετε δεί αυτό το διάστημα στους κινηματογράφους. :redface:
Να ξέρουμε που αξίζει να πάμε. :redface:


Δεν πήρε Oscar καλό μου. :P
Ακόμα δεν έχουν δωθεί καν τα Oscar. :P

Έχει προταθεί απλά.


PS: Η απονομή των βραβείων θα διεξαχθεί στις 27 Φεβρουαρίου 2011 στο Kodak Theatre στο Hollywood.
Sorry,οτι μου ειπαν σας λεω.Δεν πολυασχολουμαι με αυτα.Αν και για μενα ειναι σιγουρο πως θα παρει..και οχι μονο η Πορτμαν απο τη ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

βαλερια007

Νεοφερμένος

Η βαλερια007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
θα σου αρέσει πολύ το black swan, η πορτμαν καταπληκτικη και το σεναριο ασύλληπτο!
μου άρεσε παρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Τι υπόθεση έχει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nina (Portman) is a ballerina in a New York City ballet company whose life, like all those in her profession, is completely consumed with dance. She lives with her obsessive former ballerina mother Erica (Hershey) who exerts a suffocating control over her. When artistic director Thomas Leroy (Cassel) decides to replace prima ballerina Beth MacIntyre (Ryder) for the opening production of their new season, Swan Lake, Nina is his first choice. But Nina has competition: a new dancer, Lily (Kunis), who impresses Leroy as well. Swan Lake requires a dancer who can play both the White Swan with innocence and grace, and the Black Swan, who represents guile and sensuality. Nina fits the White Swan role perfectly but Lily is the personification of the Black Swan. As the two young dancers expand their rivalry into a twisted friendship, Nina begins to get more in touch with her dark side - a recklessness that threatens to destroy her.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαλερια007

Νεοφερμένος

Η βαλερια007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
H Nina (Natalie Portman) είναι αποφασισμένη να γίνει πρίμα μπαλαρίνα: είναι πειθαρχημένη, τελειομανής, ανταγωνιστική και θα προσπαθήσει εξουθενωτικά μέχρι να γίνει η καλύτερη. Στο ίδιο σκληραγωγημένο σώμα όμως, κρύβεται κι ένα καταπιεσμένο, εύθραυστο κορίτσι που δεν αφέθηκε (δεν του επετράπη) ποτέ να μεγαλώσει φυσιολογικά από την καταπιεστική μητέρα της. Ευαίσθητη, αγνή κι εντελώς απροετοίμαστη να αντιμετωπίσει τον κόσμο πέρα από τη σκηνή, μοιάζει με τον λευκό κύκνο που θέλει τόσο πολύ να ενσαρκώσει -είναι αναμφίβολα η ιδανική επιλογή για το ρόλο της βασίλισσας των Κύκνων, της λεπτεπίλεπτης Odette από τη 'Λίμνη των Κύκνων' του Tchaikovsky. Για να επιλεχθεί όμως από τον ιδιόρρυθμο, τυραννικό ιμπρεσάριο Thomas (Vincent Cassel), η Nina καλείται να αποδείξει ότι μέσα της κρύβει και έναν 'μαύρο κύκνο', ένα χαρακτήρα που ενσαρκώνει όλα όσα εκείνη δεν είναι: την ωμή, εκρηκτική ορμή μιας σκοτεινής δύναμης που αφήνεται ανεξέλεγκτη, που δεν χαλιναγωγείται, δεν καταπιέζεται, δεν συγκρατείται μπροστά σε τίποτα. Μιας δύναμης 'κακής', που βρίσκεται στον αντίποδα όλων αυτών που για τη Nina εκπροσωπούν το 'καλό'. Κι ενώ η Nina προσπαθεί απεγνωσμένα να κατανοήσει τη φύση του Μαύρου Κύκνου και να διδάξει στον εαυτό της πώς να χορέψει το 'σκοτεινό' κομμάτι της Odile που της μοιάζει αδύνατο να προσεγγίσει, για τη νέα στο θίασο μπαλαρίνα Lily (Mila Kunis), αυτό μοιάζει εύκολο, αυτονόητο, σχεδόν φυσικό. Χωρίς καμία προσπάθεια, καμία πειθαρχία, η Lily αφήνεται στο πάθος του χορού, και μοιάζει να βγάζει από μέσα της ακατέργαστη την ενέργεια που ζητά ο Thomas. Αργά και βασανιστικά, η περιέργεια της Nina για τη μυστήρια 'νέμεσή' της θα μετατραπεί σε ζήλεια, η ζήλεια σε παράνοια και η παράνοια σε ανεξέλεγκτο τρόμο, βυθίζοντας την Nina όλο και πιο βαθιά σε ένα σκοτεινό, αρρωστημένο λαβύρινθο χωρίς διέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
καλουτσικη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλουτσικη ...
?? δεν σου αρεσουν τα θριλερ μαλλον..ειχε μεταφυσικα και τετοια?(κατι ακουσα πως εβγαιναν κατι φτερα κτλ..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πολύ καλή ταινία!

Η μανιώδης τελειότητα δίνει χώρο στην ψευδαίσθηση.

Πραγματικά, αξίζει να την δει κανείς. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Πολυ ωραια ταινια ! Αξιζει να την δεις ;) !
Επισης να δειτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ "Το πεταγμα του κυκνου" ...Την ειδα χτες και πραγματικα εμεινα με το στομα ανοιχτο :eek: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θα σας παρακαλέσω το θέμα να μείνει σε ό,τι αφορά την ταινία Black Swan.

Υπάρχουν άλλα topics που μπορείτε να αναφέρετε αγαπημένες ταινίες.

Ή να προτείνετε γενικά.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Θα σας παρακαλέσω το θέμα να μείνει σε ό,τι αφορά την ταινία Black Swan.

Υπάρχουν άλλα topics που μπορείτε να αναφέρετε αγαπημένες ταινίες.

Ή να προτείνετε γενικά.

:D
Κυρία moderator. :redface:
Eγώ που θέλω να ακούσω απόψεις για:
το "Τhe King's Speech" με τον Colin Firth και για το "Biutiful" με τον Javier Bardem. xD
θα πρέπει να ανοίξω και άλλα δύο διαφορετικά θέματα δηλαδής? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
H ταινία είναι υπέροχη!Εξαιρετική κι η ερμηνεία της Natalie Portman!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πραγματικά πολύ καλή ταινία..Είχε πιαστεί η ψυχή μου για αρκετή ώρα. Και θα συμφωνήσω πως η Portman ήταν εξαιρετική.. Πήρε το βραβείο Guild (της Ένωσης Ηθοποιών). Για τα Oscar είδομεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
θα πρέπει να ανοίξω και άλλα δύο διαφορετικά θέματα δηλαδής? :P

Yeap! Είναι καλό να έχουμε ξεχωριστές συζητήσεις για ταινίες. Όπως θα δείτε και στο forum του Κινηματογράφου, ήδη υπάρχουν τέτοια θέματα.
Θα τις συζητάμε, θα λέμε γνώμες, θα βαθμολογούμε, τις μας άρεσε και τι όχι... Και πιστεύω πως από τις υποθέσεις της ταινίας μπορούν να βγουν και πολύ καλές συζητήσεις,που μπορούμε να κάνουμε split. :thumbup:

Αυτά, σας ευχαριστώ πολύ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rarabylum

Νεοφερμένος

Η rarabylum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μου αρεσε..πολυ καλη η πορτμαν..αγαπαμε πορτμαν!!....αξιζει να τη δεις ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top