Black Friday 2020

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Παιδιά το PS4 είναι νεκρή κονσόλα. Δεν υπάρχει κανένα λόγος να δίνετε 300 ευρω σε μια κονσόλα που σε 2 χρόνια δεν θα παίζει νέους τίτλους όταν με 399 μπορείτε να πάρετε το PS5 digital και με 300 το xbox s series.

Θυμίζω ότι με ps+ το ps5 έρχεται παρέα με πολύ καλούς τίτλους του ps4 και το xbox με το gamepass θα έχεις πρόσβαση στους τελευταιους τιτλους της εταιρείας. To κυριότερο ειναι κοσνόλες που θα κρατήσουν για πάρα πολλά χόνια.

From Worldwide Studios:

  • Bloodborne
  • Days Gone
  • Detroit: Become Human
  • God of War
  • Infamous Second Son
  • Ratchet and Clank
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Until Dawn
  • Uncharted 4: A Thief’s End
From our third-party publishers and developers:

  • Batman: Arkham Knight
  • Battlefield 1
  • Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XV Royal Edition
  • Monster Hunter: World
  • Mortal Kombat X
  • Persona 5
  • Resident Evil 7 biohazard

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν ενδιαφέρεται κάποιος να του το πουλήσω στα 180€ το PS4 να μου το πει και θα το σκεφτώ. Όμως δεν έχω αποφασίσει να το πουλήσω ακόμα. Το σκέφτομαι.
Το κρατάς για 2 χρόνια και το διώχνεις μετά. Δεν χρειάζεται τώρα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Παιδιά το PS4 είναι νεκρή κονσόλα. Δεν υπάρχει κανένα λόγος να δίνετε 300 ευρω σε μια κονσόλα που σε 2 χρόνια δεν θα παίζει νέους τίτλους όταν με 399 μπορείτε να πάρετε το PS5 digital και με 300 το xbox s series.

Δεν είναι νεκρή ακόμα.Οπως είπες και εσύ έχει άλλα δύο χρόνια τουλάχιστον με νέους τίτλους.Επιπλέον όποιος δεν αγοράζει παιχνίδια Day One , μπορεί να την κρατήσει και παραπάνω.

Αθλητικά Παιχνίδια όπως Fifa λογικά θα συνεχίσουν να κυκλοφορούν για πάνω από δύο χρόνια.Βέβαια θα μου πείς,πως απλά θα έχουν updates στα Rosters χωρίς ουσιαστικές αλλαγές.

Οντως,μπορεί να το κρατήσω για άλλα δύο χρόνια.Είναι παιχνίδια του 2020 που θέλω να παίξω και δεν έχω αγοράσει ακόμα.Επίσης έχω να πάρω πλατίνα σε παιχνίδια που έχω παίξει και θέλω να ξαναπαίξω.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Για να δείτε πως το PS4 δεν είναι νεκρή κονσόλα. @akikos @aekarare

Μάλλον θα συνεχιστούν οι PS4-PS5 cross-gen τίτλοι από τη Sony – Νέες δηλώσεις

Οπως όλα δείχνουν, η Sony θα συνεχίσει στο άμεσο μέλλον τις cross-gen κυκλοφορίες, όπως συνέβη με τους launch τίτλους του PS5, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales και Sackboy A Big Adventure που κυκλοφόρησαν τελικά και στο PS4.


Συγκεκριμένα, γνωρίζουμε πως μελλοντικές κυκλοφορίες, όπως το Horizon Forbidden West, θα έρθουν και στο PlayStation 4, ωστόσο δεν έχει γίνει σαφές αν οι κάτοχοι της προηγούμενης γενιάς κονσόλας μπορούν να περιμένουν και τίτλους όπως τα Gran Turismo 7 και God of War: Ragnarok.

Τώρα, ο επικεφαλής του PlayStation, Jim Ryan, παραχώρησε μια εκτενής συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης στο gaming περιοδικό EDGE. Στο πλαίσιο αυτό μίλησε ξανά για τα μελλοντικά σχέδια της εταιρίας, αφήνοντας να εννοηθεί πως η Sony δε θα εγκαταλείψει το PS4 και έτσι μάλλον θα συνεχιστούν οι PS4-PS5 cross-gen κυκλοφορίες. Αναλυτικότερα, δήλωσε:

Πιστεύουμε ότι έχουμε ευθύνη απέναντι στην πολύ μεγάλη κοινότητα του PlayStation 4, αλλά και μια ευκαιρία να συνεχίσουμε να δημιουργούμε σπουδαία PS4 παιχνίδια, για όσο διάστημα υπάρχει η ανάγκη. Νομίζω ότι αυτό είναι το σωστό και αυτό που πρέπει να κάνουμε. Είναι το πιο λογικό και νομίζω ότι θα δείτε τη ζωή του PS4 να ξεπερνά την αντίστοιχη του PS3.

Βέβαια, αφού το έχουμε διευκρινίσει αυτό, καθώς περνάει ο καιρός, θα δίνουμε όλο και περισσότερη έμφαση στην ανάπτυξη για το PS5, το οποίο θα είναι η κεντρική μας πλατφόρμα.

Πηγή https://unboxholics.com/news/gaming...s5-cross-gen-titloi-apo-ti-sony-nees-diloseis
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Για να δείτε πως το PS4 δεν είναι νεκρή κονσόλα. @akikos @aekarare
Από την πρώτη στιγμή μίλησα για 2 χρόνια. Οκ και στο ps3 έβγαινε fifa για καιρο αλλα ήταν μια αρπακτη και το μόνο που άλλαζαν ήταν οι ομάδες.

Η άποψη μου είναι ότι κάποιος που έχει ps4 δεν χρειαζεται να παρει ps5 ακόμα. Καποιος που δεν έχει κονσόλα παίρνει PS5 καθώς μόνο με το PS+ έχει πρόσβαση μέσω του PS4 collection σε top τιτλους του ps4.

Δεν έχεις λεφτά για ps5; Δεχτό. Παιρνεις το digital ή το xbox s ή switch. Δεν επενδύεις τα χρήματά σου σε κονσόλα που σε 2 χρόνια θα ειναι νεκρή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top