B2 Goethe Institut

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα,
Εχω το b1 στα γερμανικα και θελω να συνεχισω για το b2. Εδω και 4 χρονια ομως δεν ασχοληθηκα καθολου. Πως μπορω να τα φρεσκαρω στη μνημη μου; Θα βοηθουσε να αγορασω καποιο λογοτεχνικο βιβλιο στα γερμανικα; Εσεις τι λετε;
Και γώ σε παρόμοια κατάσταση βρίσκομαι, ισως έχω παραπάνω χρόνια. Για την ακρίβεια έχω το osd αλλα ισοδύναμο πρεπει να είναι. Με προβληματίζει που και που αυτο το θέμα επειδή ό;τι το αφήνεις σε αφήνει αλλά με το ζόρι τα φέρνω βόλτα με τη σχολή μονο :D
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.
Ναι!
Τα κείμενα τα πήρα με βάση αλλά ναι.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα,
Εχω το b1 στα γερμανικα και θελω να συνεχισω για το b2. Εδω και 4 χρονια ομως δεν ασχοληθηκα καθολου. Πως μπορω να τα φρεσκαρω στη μνημη μου; Θα βοηθουσε να αγορασω καποιο λογοτεχνικο βιβλιο στα γερμανικα; Εσεις τι λετε;
Και γω στο b1 σταμάτησα, αν θυμάμαι καλά ήμουν β ή γ Γυμνασίου. Κάποια στιγμή θα ήθελα να κάνω μια προετοιμασία για να δώσω, γιατί τα έχω ξεχάσει τελείως και είναι κρίμα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα,
Εχω το b1 στα γερμανικα και θελω να συνεχισω για το b2. Εδω και 4 χρονια ομως δεν ασχοληθηκα καθολου. Πως μπορω να τα φρεσκαρω στη μνημη μου; Θα βοηθουσε να αγορασω καποιο λογοτεχνικο βιβλιο στα γερμανικα; Εσεις τι λετε;

O ιστότοπος της DW έχει υλικό εκμάθησης της γλώσσας.
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παιδιά για το ενδιαφέρον σας. Θα εστιάσω στην ακουστική που πάντα με ζόριζε, αλλά ήθελα να μου πείτε αν η ιδέα να διαβάσω κάποιο λογοτεχνικό βιβλίο θα βοηθούσε να εντρυφήσω. nPb θα το ψάξω για το DW.
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top