thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Αξίζει ausbildung στην Γερμανια;
Για σχολές μηχανικών
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Γιατί να κάνεις Ausbildung ?
Το είπε κάποιος ;
Δίνω πανελλήνιες φέτος από 4ο πεδίο φέτος, μα η επιλογή του συγκεκριμένου πεδίου ήταν εντελώς λανθασμένη. Δεν κατηγορώ κάποιον, απλά δεν επέλεξα με σύνεση τι θέλω να κάνω, παρασήρθηκα λίγο από τις φήμες "εύκολο πεδίο" επειδή δεν έχει Φυσική, Χημεία μα δεν ασχολήθηκα με το τι θέλω να κάνω καθώς, μέχρι τέλη της β' λυκείου είμαι κολλημένος με το χόμπι μου την φωτογραφία. Τότε, το μόνο που με ένοιαζε ήταν να ανοίγω youtube και να ψάχνω ιδέες για πορτραίτα να μάθω σωστό φωτισμό κλπ. Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το τι θέλω να κάνω. Τα ενδιαφέροντα μου είναι γύρο από την ενέργεια και τους αυτοματισμούς. Σκέφτομαι να ξανά δώσω από το 2ο επιστημονικό πεδίο για ΗΜΜΥ. Ένας φίλος μου μεγαλύτερος που διαμένει μόνιμα πλέον Στουτγάρδη μου είπε να σκεφτώ το σενάριο να μάθω Γερμανικά και να πάω Γερμανία για Ausbildung. Για αυτόν τον λόγο έκανα το ποστ για να ρωτήσω αν αξίζει. Και αν υπάρχει κάποιο άτομο που να έχει σπουδάσει σε αυτά τα "ΤΕΙ" στην Γερμανία να μου παραθέσει την δική του οπτική γύρο από το αντικείμενο ώστε να καταλήξω τι θα κάνω τελικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top