Athens Pride

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.


Η μαχητική και μαχόμενη θεά της Σοφίας είναι το ίδιο το πνεύμα της πόλης μας. Ο Παρθενώνας, ναός προς τιμή της, το παγκόσμιο σύμβολό της. Φέτος ενστερνιζόμαστε αυτό το σύμβολο στο διπλό και διφορούμενο σύνθημά μας, το εμπλουτίζουμε και το διεκδικούμε: Εμείς, οι λεσβίες, οι γκέι άνδρες, οι τρανς γυναίκες και άντρες, οι αμφισεξουαλικές γυναίκες και άντρες (οι LGBT) αυτής της πόλης είμαστε το ίδιο αναπόσπαστο κομμάτι της Αθήνας, όσο καιτα σύμβολά της. Κι αντίστροφα, η πόλη αυτή, μαζί με τα σύμβολά της, μάς ανήκει όσο ανήκει σε καθένα και καθεμία που τιμά τη θεά της μαχόμενης Δημοκρατίας.


Με τη Σοφία της νομοδότριας θεάς της πόλης στο πλάι μας μαχόμαστε γιατην ισότητα, διεκδικούμε το δημόσιο χώρο, συμβολικά με την Παρέλαση του Athens Pride και πραγματικά όλο το χρόνο. Πολεμούμε μαζί της για την ειρηνική συνύπαρξη όλων όσων αγαπούν την ειρήνη και τον άνθρωπο στηνπόλη μας.


Η θεά Αθηνά δεν ταιριάζει στα στεγανά ούτε των φύλων ούτε των εποχών. Η πιο σοφά μαχητική εκ των θεών ντύνεται πολεμιστής. Ο μύθος τη θέλει ναήταν παρθένα. Αυτό που ξέρουμε ήταν ότι αντιστέκεται στους άντρες και δεν έχει σχέσεις μαζί τους. ʽΟπως όλες οι λεσβίες.


Η Αθηνά είναι δικιά μας. Η Αθήνα είναι δική μας.


Η ΑΘΗΝΑ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Θέλω πάρα πολύ να πάω αλλά ψιλοφοβάμαι :P Με την άνοδο της Χρυσής Αυγής ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Και εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση είμαι είναι η αλήθεια αλλά το κόβω να πηγαίνω! Μάλλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Athens Pride 2014 πλέον. το Σαββάτο 14/06!!! Θα πάει κανείς από εσάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Athens Pride 2014 πλέον. το Σαββάτο 14/06!!! Θα πάει κανείς από εσάς;

Ω ναι!!!! Εγω!!! 1η φορα :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εγώ κατά πάσα πιθανότητα άμα είμαι άθενζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι κατι μου λεει οτι καποιος θα πει μαλακια σε αυτο το θεμα και θα γινει χαμος:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Γιατι κατι μου λεει οτι καποιος θα πει μαλακια σε αυτο το θεμα και θα γινει χαμος:worry:

χαχαχαχαχα η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα πολύ πριν γράψω εδώ και "ξεθάψω" το θέμα γιατί έχω ακριβώς το ίδιο προαίσθημα με σένα αλλά αν αυτός ο κάποιος θα ικανοποιηθεί τόσο γράφοντας οτιδήποτε αρνητικό ή προσβλητικό για κάποιον εδώ τότε τι να πω, ας το κάνει.. ελευθερία λόγου έχουμε! παρόλα αυτά θέλω να πιστεύω ότι δε θα συμβεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Γιατι κατι μου λεει οτι καποιος θα πει μαλακια σε αυτο το θεμα και θα γινει χαμος:worry:

Πλάκα θα έχει, θα πέσουν να τον φάνε.

Εγώ πάντως έδωσα αρνητική ψήφο στην αρχική δημοσίευση αφενός λόγω της γελοίας παρομοίωσης της θεάς Αθηνάς με λεσβία και αφετέρου λόγω της κτητικότητας στο τέλος, η οποία κατ'εμέ περισσότερο τονίζει τον διαχωρισμό παρά την ένωση των ανθρώπων ανεξαρτήτως σεξουαλικών προτιμήσεων.

Όταν ο Morgan Freeman ρωτήθηκε για τον ρατσισμό και για τις δράσεις που πρέπει να ληφθούν για την αντιμετώπισή του, απάντησε "απλώς μη μιλάτε γι'αυτό". Η δημοκρατική κοινωνία ωριμάζει και αποδέχεται τις διάφορες τάσεις με τον χρόνο, οι προοδευτικοί βέβαια και άμεσα. Προσωπικά θεωρώ τη συγκεκριμένη εκδήλωση πανηγύρι, καθώς και κάτι... άντρες στα άρματα με ιδιαίτερα εσώρουχα, το λιγότερο αναξιοπρεπείς. Ακόμα και να ήμουν ομοφυλόφιλος, θα απείχα από το event, δε θεωρώ ότι επιτυγχάνει τους στόχους της συγκεκριμένης κοινότητας, οι οποίοι είναι απόλυτα σεβαστοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ θα το κάνω έγω: Οι τέτοιου είδους παρελάσεις είναι ένα ανούσιο καρναβάλι. Επίσης, εκτός από τον εσωτερικό τους κόσμο, μερικοί βγάζουν και τα κόμπλεξ τους διαλαλίζοντας αντιχριστιάνικα πρόστυχα συνθήματα(πράγμα χαζό και ενοχλητικό για όποιον τρέφει αγάπη προς το χριστιανισμό), αλλά και για άλλους δυτικούς θεσμούς. Είχα πάει και γύρισα αηδιασμένος. Θα πήγαινα μπας και βρω γκόμενα, αλλα... it may be a trap.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλάκα θα έχει, θα πέσουν να τον φάνε.

Εγώ πάντως έδωσα αρνητική ψήφο στην αρχική δημοσίευση αφενός λόγω της γελοίας παρομοίωσης της θεάς Αθηνάς με λεσβία και αφετέρου λόγω της κτητικότητας στο τέλος, η οποία κατ'εμέ περισσότερο τονίζει τον διαχωρισμό παρά την ένωση των ανθρώπων ανεξαρτήτως σεξουαλικών προτιμήσεων.

Όταν ο Morgan Freeman ρωτήθηκε για τον ρατσισμό και για τις δράσεις που πρέπει να ληφθούν για την αντιμετώπισή του, απάντησε "απλώς μη μιλάτε γι'αυτό". Η δημοκρατική κοινωνία ωριμάζει και αποδέχεται τις διάφορες τάσεις με τον χρόνο, οι προοδευτικοί βέβαια και άμεσα. Προσωπικά θεωρώ τη συγκεκριμένη εκδήλωση πανηγύρι, καθώς και κάτι... άντρες στα άρματα με ιδιαίτερα εσώρουχα, το λιγότερο αναξιοπρεπείς. Ακόμα και να ήμουν ομοφυλόφιλος, θα απείχα από το event, δε θεωρώ ότι επιτυγχάνει τους στόχους της συγκεκριμένης κοινότητας, οι οποίοι είναι απόλυτα σεβαστοί.
Από την άλλη βέβαια είναι ωραίο να σου τρέχουν τα σάλια με αντίστοιχες περιπτώσεις γυναικών, χωρίς να έχεις πρόβλημα σχετικό με την αξιοπρέπειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
o Freeman προτείνει την απάθεια ως λύση δηλαδή; τι θα πει κάτι... άντρες; αν αντί για αυτούς στα άρματα ήταν λεσβίες θα το ανέφερες; τουλάχιστον σέβεσαι τους στόχους της LGBTQ κοινότητας!!! εγώ 1η φορά θα πάω, δεν έχω να πω κάτι πιο συγκεκριμένο για τη συγκεκριμένη εκδήλωση αφού δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ από κοντά, το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι όλη τη μέρα τρέχουν ομιλίες, ενημερώσεις και λοιπά που αυτά σίγουρα αφορούν τον κόσμο που ενδιαφέρεται!! η παρέλαση απλά είναι ένα πάρτι που αν όποιος δε θέλει απλά δεν πάει.


offtopic: βλέπω είσαι μαθητής 3ης Λυκείου, καλή τύχη με τα αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Από την άλλη βέβαια είναι ωραίο να σου τρέχουν τα σάλια με αντίστοιχες περιπτώσεις γυναικών, χωρίς να έχεις πρόβλημα σχετικό με την αξιοπρέπειά τους.

Το σχόλιό σου με την ειρωνεία που το διακατέχει είναι ενδεικτικό, φαντάζομαι, της διαλογικής σου ικανότητας.

Για να σου απαντήσω, όχι βέβαια, είναι εξίσου αναξιοπρεπές. Δεν κάνω παράλογες διακρίσεις σε κανέναν τομέα, δε θα έκανα διακρίσεις μεταξύ των φύλων.

Υ.Γ: Σε αυτή τη δημοσίευση απαντάω και σε σένα Λυδία. Να πω ότι κατά την άποψή μου απαιτεί χρόνο και ενημέρωση, όχι παρελάσεις. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Οκ θα το κάνω έγω: Οι τέτοιου είδους παρελάσεις είναι ένα ανούσιο καρναβάλι. Επίσης, εκτός από τον εσωτερικό τους κόσμο, μερικοί βγάζουν και τα κόμπλεξ τους διαλαλίζοντας αντιχριστιάνικα πρόστυχα συνθήματα(πράγμα χαζό και ενοχλητικό για όποιον τρέφει αγάπη προς το χριστιανισμό), αλλά και για άλλους δυτικούς θεσμούς. Είχα πάει και γύρισα αηδιασμένος. Θα πήγαινα μπας και βρω γκόμενα, αλλα... it may be a trap.:D


μπράβο, πήγες στο σωστό μέρος για να βρεις γκόμενα!

Από την άλλη βέβαια είναι ωραίο να σου τρέχουν τα σάλια με αντίστοιχες περιπτώσεις γυναικών, χωρίς να έχεις πρόβλημα σχετικό με την αξιοπρέπειά τους.

τι να πρωτοσχολιάσω σε αυτό; ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τα λέμε Σάββατο στο Pride! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος αν είμαι σύμφωνος με την ιδέα του Gay Pride και όταν λέω δεν είμαι σίγουρος, δεν υπονοώ ότι διαφωνώ, πλασσάροντάς το με μια ωραία εισαγωγή. Πραγματικά δεν είμαι σίγουρος αν είμαι σύμφονος με το Gay Pride.

Καταλαβαίνω ότι ο λόγος ύπαρξης μιας τέτοιας εκδήλωσης είναι το να διεκδηκήσουν θεμελιώδη δικαιώματα άνθρωποι με διαφορετική εκ του συνηθισμένου σεξουαλικότητα. Βρισκόμαστε σε μια σάπια κοινωνία όπου οι άνθρωποι κρίνονται και ακόμα χειρότερα περιορίζονται επειδή απλά η φύση τους πάει κόντρα στη κοινωνική νόρμα που τέθηκε κατά το μεσαίωνα και κρατά ακόμα μέχρι σήμερα.

Παρ' όλα αυτά, νιώθω πως το Gay Pride δεν εξυπηρετεί -τουλάχιστον από μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων- το σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκε. Αντ' αυτού, έχω την εντύπωση ότι το Gay Pride αποτελεί ένα σεξουαλικό καρναβάλι που καθρεφτίζει σάπιες αξίες της κοινωνίας μας. Σαφέστατα δε μιλώ για τις επιλογές κάποιου. Θεωρώ πως είναι αυστηρά προσωπικό θέμα το αν κάποιος θα είναι βιολογικά άντρας άλλα θα ντύνεται γυναίκα παραδείγματος χάρην.

Μιλώ για τα πρότυπα και τις αξίες οι οποίες προβάλλονται από ένα γεγονός όπως αυτό. Από βίντεο που έχω δει (δεν έχω πάει ακόμα), μπορώ να αντιληφθώ την αλλοτροίωση του ανθρώπου του σήμερα. Άνθρωποι δούλοι της σεξουαλικής τους φύσης, τυπολάτρεις και υλιστές. Ο βωμός του υλισμού θα μπορούσα να πω με σχετική αβεβαιότητα. Γενικότερα έχω την εντύπωση πως αν και είναι ένα γεγονός που προσπαθεί να εξοικιώσει το κοινό με την διαφορετικότητα, παράλληλα προωθεί μέρος της σαπίλας που μαστίζει τις κοινωνίες.

Θεωρώ πως πρέπει να μαχόμαστε για τα δικαιώματα του οποιουδήποτε ανθρώπου όποιος κι αν είναι αυτός, απλώς ο συγκεκριμένος θεσμός δεν είμαι σίγουρος το κατά πόσο με εκφράζει εμένα, ως ένα άτομο με διαφορετικό από το συνηθισμένο σεξουαλικό προσανατολισμό. Θεωρώ πως ίσως αποτελεί ακόμη μια επίδειξη της αλλοτροίωσης . Θα προτιμούσα κάτι πιο εξιοπρεπές και δε θεωρώ τον εαυτό μου συντηρητικό - το αντίθετο θα έλεγα.

Αναγνωρίζω ότι μπορεί το σκεπτικό μου να είναι λάθος παρ' όλα αυτά και ίσως αλλάξω άποψη στο μέλλον. Εξ' άλλου θεωρώ ότι δεν το έχω αναλύσει στο βαθμό που θα έπρεπε οπότε τα παραπάνω αποτελούν μια "πρώτη σκέψη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antonis18

Νεοφερμένος

Ο antonis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Dr.Quantum. αν και είμαι γκέι θα συμφωνήσω με σένα ότι έχει κάπως απαξιωθεί η σημασία και έχει άλλα αποτελέσματα απο αυτά που προσδοκούσε όταν πρωτο δημιουργήθηκε. Σκοπός του ήταν να περάσει στην κοινωνία την διαφορετικότητα και εκείνη να το αποδεχτεί. καθώς και η αποκατάσταση των υπό εξαφάνιση ανθρωπίνων δικαιωμάτων. τα τελευταία χρόνια πηγαίνω με γκέι φίλους και περνάω πολύ ωραία. και είναι καλό που είναι σαν πάρτυ με μουσική χορό αλλά έχω την εντύπωση πως ένας straight ο οποιός είναι σε στάδιο αποδοχής της ομοφυλοφιλίας (απο εκεί που την ανεχόταν) και βρεθεί στο gay pride απο την μία ίσως περάσει καλά απο την άλλη θα του φανούν λίγο ξένα κάποια πράγματα καθώς δεν γνωρίζει τι είναι η γκέι ζωή και πώς εκφράζονται αυτά τα παιδία. Θέλω να έρθει και η μητέρα μου μια φορά αλλά κάποια σημεία του pride δεν είναι κατάλληλα. Αυτά δηλαδή τα λέω για κάποιον που δεν τα έχει συνηθίσει. Πάντως είναι πολύ ωραίο για μένα και είναι μια μέρα που κάθε χρόνο περιμένω να έρθει, τα προηγούμενα αφορούν ίσως άτομα που ενώ προσπαθούν να αποδεχτούν την διαφορετικότητα βλέπουν κάπως πιο ξενικά για αυτούς πράγματα. αυτό ίσως λυθεί με μερικές μικρό αλλαγές, και πάλι χωρίς να το λέω για μένα καθώς περνάω πολύ ωραία εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ στηρίζω απίστευτα την κοινότητα LGBTQ και άλλωστε "ανήκω" κι εγώ σε αυτήν, αλλά δε πήγα στο Pride.
Αρχικά, διάβασα ότι δε θα υπάρχουν υποστηρικτές των τρανς, κάτι που θεωρώ απαράδεκτο.
Πως είναι δυνατόν οι διοργανωτές να υποστηρίζουν την διαφορετικότητα και παρόλα αυτά να περιθωριοποιούν μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων;
Δεν είμαι τρανς, αλλά με πείραξε πάρα πολύ το γεγονός ότι απέκλεισαν από ένα τέτοιο event μια κοινότητα.
Αυτός ήταν ο κύριος λόγος για τον οποίο αποφάσισα να μην πάω.
Αφού έγινε το Pride, σκέφτηκα πως καλά έκανα και δε πήγα, γιατί αυτό που είδα εγώ είναι ζευγάρια όλων των κοινοτήτων να κυκλοφορούν κάνοντας στάσεις του σεξ μεταξύ τους και προκαλώντας χωρίς λόγο.
Δεν είναι καμία ηθικολόγος του κώλου, κάθε άλλο.
Θεωρώ όμως, πως επειδή αυτή η κοινότητα είναι αρκετά παρεξηγημένη και πολλοί δε την σέβονται, οι άνθρωποι που την υποστήριξαν στο event αυτό όφειλαν να διαδηλώσουν με πιο απλό τρόπο και χωρίς να φτάσουν στα "άκρα".
Παρόλα αυτά, εξακολουθώ να υποστηρίζω την κοινότητα και συμμετέχω κι εγώ σε διαδηλώσεις, αλλά μόνο σε αυτές που πρόκειται να αλλάξουν κάτι θετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top