Art Corner (σκίτσα/γραφικά/ζωγραφιές)

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ειναι πολυ ωραια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εντάξει, Chiyo, προσκυνώ, τέλος! Δεν είχα περάσει από το θέμα και ομολογώ με σόκαρες με τις δημιουργίες σου. Είναι πολύ πολύ καλές! :eek: Μην το αφήσεις αν σε ενδιαφέρει και σου υπόσχομαι να πάρω κάποια στιγμή ένα δικό σου έργο τέχνης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

Και μερικά δικά μου...
Αν και το έχω αφήσει λίγο -είναι από το 2009- να είστε αυστηροί :P

Μπράβο!!! Από τα λίγα δημιουργήματα που είδα και είναι τόσο πρωτότυπα.. Τα χρώματα , οι γραμμές , όλα έχουν το δικό σου προσωπικό στίγμα και αυτό είναι το σημαντικό ... Υπέροχο, άνετα θα αγόραζα πίνακα σου για το δωμάτιο μου ...
Αν θα έπρεπε να πω κάτι που δεν μου αρέσει , αυτό θα ήταν το πορτοκαλί χρώμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εντάξει, Chiyo, προσκυνώ, τέλος! Δεν είχα περάσει από το θέμα και ομολογώ με σόκαρες με τις δημιουργίες σου. Είναι πολύ πολύ καλές! :eek: Μην το αφήσεις αν σε ενδιαφέρει και σου υπόσχομαι να πάρω κάποια στιγμή ένα δικό σου έργο τέχνης. :P

:redface::redface::redface::redface::redface:
ευχαριστώ άννα ^^

ρε παιδιά ολονών οι ζωγραφιές είναι υπέροχεεες ^^ :clapup:

χαίρομαι που επιτέλους υπάρχει κίνηση στο θρεντ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ιωάννα το 3ο θέλω να σχολιάσω:
Επιχείρησες να κάνεις την εκκλησία με 2 σημεία φυγής από ότι καταλαβαίνω. Πάρα πολύ καλή η προσπαθεια σου και μπράβο! Θα φαινόταν πολύ ομορφότερο όμως αν δουλευες με τα σημεία φυγής και για τον τρούλο την εκκλησίας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ιωάννα το 3ο θέλω να σχολιάσω:
Επιχείρησες να κάνεις την εκκλησία με 2 σημεία φυγής από ότι καταλαβαίνω. Πάρα πολύ καλή η προσπαθεια σου και μπράβο! Θα φαινόταν πολύ ομορφότερο όμως αν δουλευες με τα σημεία φυγής και για τον τρούλο την εκκλησίας;)

Δυστυχώς αυτή ήταν η τεχνική που μας είπε να χρησιμοποιήσουμε ο καθηγητής μου..
Έχεις δίκιο, ίσως έβγαινε καλύτερο όμως αν έκανα αυτό που λες.
Ίσως το προσπαθήσω κάποια στιγμή και με αυτόν τον τρόπο.
:)

off : πάλι καλά κανείς δεν σχολίασε τα βουνά που είχα την φαεινή ιδέα να τα κάνω ροζ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μπράβο!!! Από τα λίγα δημιουργήματα που είδα και είναι τόσο πρωτότυπα.. Τα χρώματα , οι γραμμές , όλα έχουν το δικό σου προσωπικό στίγμα και αυτό είναι το σημαντικό ... Υπέροχο, άνετα θα αγόραζα πίνακα σου για το δωμάτιο μου ...
Αν θα έπρεπε να πω κάτι που δεν μου αρέσει , αυτό θα ήταν το πορτοκαλί χρώμα :P
Το ομολογώ!! Έχεις πλάκα!!
Πρωτοπορία παιδί μου, μοντερνισμός, avant-garde!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτή ήταν η τεχνική που μας είπε να χρησιμοποιήσουμε ο καθηγητής μου..
Έχεις δίκιο, ίσως έβγαινε καλύτερο όμως αν έκανα αυτό που λες.
Ίσως το προσπαθήσω κάποια στιγμή και με αυτόν τον τρόπο.
:)

off : πάλι καλά κανείς δεν σχολίασε τα βουνά που είχα την φαεινή ιδέα να τα κάνω ροζ :hehe:

ευτυχως ή δυστυχως, πες το οπως θες, η τεχνικη με τα σημεια φυγης ειναι αρκετα δυσκολη. Πρέπει να χτησιμοποιεις το χαρακα και να τραβας συνεχως γραμμες. Για τα παντα που κανεις πρεπει να τραβας γραμμες΄.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
ευτυχως ή δυστυχως, πες το οπως θες, η τεχνικη με τα σημεια φυγης ειναι αρκετα δυσκολη. Πρέπει να χτησιμοποιεις το χαρακα και να τραβας συνεχως γραμμες. Για τα παντα που κανεις πρεπει να τραβας γραμμες΄.

Πραγματικά είναι πολύ δύσκολη και σε κουράζει.:/: Και φέτος στο σχολείο όλο αυτή μας βάζουν να χρησιμοποιούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
ολοι ζωγραφιζετε καταπληκτικα :D !!!!!!!!!!!!
Joanna97 μια χαρα ειστε εσεις,εμεις που εχουμε μια καθηγητρια........αστα....

[μπορουμε να ποσταρουμε και μεις,
που δεν ξερουμε να ζωγραφιζουμε τοσο καλα...???
και υποτιθεμενα γκραφιτι μπορουμε????]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η τεχνική αυτή! Όταν βρω το χρόνο θα σου ανεβασω να δεις κατι που ειχα φτιαξει;)
Και επειδη κι εγώ ζωγραφίζω (κύριως όταν έχω νεύρα για να αποβάλω τα νευρα) πάρτε κατι που ζωγράφισα με κάρβουνο.. Ναι ξέρω δε ζωγραφίζουν έτσι με κάρβουνο αλλά εγώ έτσι ήθελα..
DSC00858.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Το ομολογώ!! Έχεις πλάκα!!
Πρωτοπορία παιδί μου, μοντερνισμός, avant-garde!!! :P
Kι εσύ ταλέντο! Move on! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πολύ καλό Τάσο. Έχει συναίσθημα, ένταση...
Και τι θα πει "ναι ξέρω ότι δε ζωγραφίζουν έτσι με κάρβουνο" ;
Στην τέχνη δε μπαίνουν όρια. Εσένα έτσι σου άρεσε, με αυτόν τον τρόπο επέλεξες να εκφραστείς, τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία.
Τέχνη είναι οτιδήποτε με εκφράζει, με κάνει να αισθάνομαι πράγματα, μου αρέσει... και χέστηκα για τους άλλους.

Ο καθένας κάνει ότι θέλει, όπως του βγει... αρκεί να βγάλει αυτό που αισθάνεται και με όποιον τρόπο θέλει!
Γενικά πρέπει να υπάρχει ελευθερία, στο πώς θα επιλέξεις να ζωγραφίσεις. Βασικά δε χρειάζεται να το σκέφτεσαι καν... ό, τι σου βγει, όπως βγει και όλα αυτά με όποιον τρόπο θέλεις εσύ. Τα ίδια και στην ποίηση... για εμένα η καλύτερη και η πιο εκφραστική ποίηση είναι αυτή με ελεύθερο στίχο και ιδιαίτερα τα ποιήματα που έχουν γραφτεί με την τεχνική της αυτόματης γραφής: "γράψε ότι σου έρχεται στο κεφάλι, χωρίς ενδοιασμούς ή λογοκρισία"
Τα ίδια και στη ζωγραφική.

Έφυγα λίγο εκτός θέματος; δε πειράζει :P
Αυτό που θέλω να πω; Εσύ έτσι επέλεξες να εκφραστείς, εμένα μου αρέσει. Είναι τόσο απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η τεχνική αυτή! Όταν βρω το χρόνο θα σου ανεβασω να δεις κατι που ειχα φτιαξει;)
Και επειδη κι εγώ ζωγραφίζω (κύριως όταν έχω νεύρα για να αποβάλω τα νευρα) πάρτε κατι που ζωγράφισα με κάρβουνο.. Ναι ξέρω δε ζωγραφίζουν έτσι με κάρβουνο αλλά εγώ έτσι ήθελα..
View attachment 44303


Τάσο, είναι υπέροχο! Μπράβο. Όπως είπε και η Έρις, σου εμπνέει συναίσθημα και ένταση. Και δεν υπάρχει πιστεύω συγκεκριμένος τρόπος για να ζωγραφίσει κάποιος. Είναι απλά πως σου βγαίνει και σε εκφράζει εσένα.
Βάλε και άλλα έργα σου αν θες. Θα ήθελα να τα δω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η τεχνική αυτή! Όταν βρω το χρόνο θα σου ανεβασω να δεις κατι που ειχα φτιαξει;)
Και επειδη κι εγώ ζωγραφίζω (κύριως όταν έχω νεύρα για να αποβάλω τα νευρα) πάρτε κατι που ζωγράφισα με κάρβουνο.. Ναι ξέρω δε ζωγραφίζουν έτσι με κάρβουνο αλλά εγώ έτσι ήθελα..
View attachment 44303

μαρεσει πολυ!!...:clapup::) :P
πως το κανεις με καρβουνο :confused:??παντως πολυ ωραιο ;)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πολύ καλό Τάσο.
Έχει συναίσθημα, ένταση...
Και τι θα πει "ναι ξέρω ότι δε ζωγραφίζουν έτσι με κάρβουνο" ;
Στην τέχνη δε μπαίνουν όρια. Εσένα έτσι σου άρεσε, με αυτόν τον τρόπο επέλεξες να εκφραστείς, τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία.
Τέχνη είναι οτιδήποτε με εκφράζει, με κάνει να αισθάνομαι πράγματα, μου αρέσει... και χέστηκα για τους άλλους.

Ο καθένας κάνει ότι θέλει, όπως του βγει... αρκεί να βγάλει αυτό που αισθάνεται και με όποιον τρόπο θέλει!
Γενικά πρέπει να υπάρχει ελευθερία, στο πώς θα επιλέξεις να ζωγραφίσεις. Βασικά δε χρειάζεται να το σκέφτεσαι καν... ό, τι σου βγει, όπως βγει και όλα αυτά με όποιον τρόπο θέλεις εσύ. Τα ίδια και στην ποίηση... για εμένα η καλύτερη και η πιο εκφραστική ποίηση είναι αυτή με ελεύθερο στίχο και ιδιαίτερα τα ποιήματα που έχουν γραφτεί με την τεχνική της αυτόματης γραφής: "γράψε ότι σου έρχεται στο κεφάλι, χωρίς ενδοιασμούς ή λογοκρισία"
Τα ίδια και στη ζωγραφική.

Έφυγα λίγο εκτός θέματος; δε πειράζει :P
Αυτό που θέλω να πω; Εσύ έτσι επέλεξες να εκφραστείς, εμένα μου αρέσει. Είναι τόσο απλο.
μαι δεν το ειχα σκεφτει αυτο! Ευχαριστώ πολύυυ! απλα εχουμε συνηθισει λιγο απο το σχολειο να εχουμε καποιους κανονες με καθετι που ζωγραφιζουμε.
Τάσο, είναι υπέροχο! Μπράβο. Όπως είπε και η Έρις, σου εμπνέει συναίσθημα και ένταση. Και δεν υπάρχει πιστεύω συγκεκριμένος τρόπος για να ζωγραφίσει κάποιος. Είναι απλά πως σου βγαίνει και σε εκφράζει εσένα.
Βάλε και άλλα έργα σου αν θες. Θα ήθελα να τα δω. :)
τα περισσοτερα μου βρισκονται στην αιθουσα των καλλιτεχνικων γιατι εκει αφηνουμε ο,τι φτιαχνουμε
μαρεσει πολυ!!...:clapup::) :P
πως το κανεις με καρβουνο :confused:??παντως πολυ ωραιο ;)....
παιρνεις το καρβουνο και ζωγραφιζεις^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
χτεσινό:
P2033[01]_24-04-12.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Τάσος97 χα χα χα ενουσα με καποιο συγκεκριμενο τροπο ή απλα ετσι...τεσπα...
LiViNGtheLiFE wow τ αντιγραψες απο καπου? ή απο μονη σου?:D:D:D
τα χα κανει λιγο πιο παλια...
Ειναι καπως....:redface:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • IMAG0017.jpg
    IMAG0017.jpg
    633.3 KB · Εμφανίσεις: 299
  • IMAG0015.jpg
    IMAG0015.jpg
    664.1 KB · Εμφανίσεις: 282

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τάσος97 χα χα χα ενουσα με καποιο συγκεκριμενο τροπο ή απλα ετσι...τεσπα...
LiViNGtheLiFE wow τ αντιγραψες απο καπου? ή απο μονη σου?:D:D:D
τα χα κανει λιγο πιο παλια...
Ειναι καπως....:redface:...

όχι δεν το αντέγραψα, μόνο την στάση του σώματος είδα από ένα κάπου σε άλλο concept
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top