Art Corner (σκίτσα/γραφικά/ζωγραφιές)

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ωχου ρε Shad, εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ω ναι, σωστά. Έχεις δίκιο. Ξέχασα τον Bizzaro Sephiroth, που εμφανίζεται μόνο μία φορά σε όλο το παιχνίδι και αποτελεί ουσιαστικά μία ''υπομορφή'' του original.

Άσε μας ρε loser. Η επίσημη, ας το πω, μορφή του Sephiroth ποια είναι; Εκτός κι αν σου άρεσε τόσο η συγκεκριμένη που μόνο αυτή θυμάσαι (προσωπικά ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό).

Εν πάση περιπτώσει όμως, διάβασε:



https://en.wikipedia.org/wiki/Sephiroth_(Final_Fantasy)

Μέχρι και σε άλλη σειρά παιχνιδιών (Kingdom Hearts) μεταφέρθηκε με την αμφίεση που περιγράφεται στο άρθρο. Αλίμονο δηλαδή.

** By the way, στην ταινία αναφερόμουν κατά κύριο λόγο.



Ηρέμησε. Δεν δικαιώθηκες ακόμα. :P

Δείξε τη ζωγραφιά σου σε οποιονδήποτε γνωρίζει το ελάχιστο από το παιχνίδι. Ή, καλύτερα, ζήτησέ του να σου περιγράψει τον Sephiroth εμφανισιακά. Αν βρεθεί έστω και ένας που θα σου μιλήσει για τον Bizzaro, τότε θα δικαιωθείς πραγματικά μια και προσωπικά, δε θα ξέρω στ' αλήθεια τίποτα σχετικό με το παιχνίδι/ταινία. :P
Πωπω ρε Shadowfax μια γραφεις εισαι ειδικος την αλλη δεν γνωριζεις.Χειροτερος απο ασχετος:P

Αυτος στην ζωγραφια και στην εικονα ειναι ο ζεφιροθ στο Northern Crater στο πρωτο cd , ο Bizzaro Sephiroth εμφανιζεται στο τριτο cd σαν boss , οποτε αμα ηταν ο Bizzaro Sephiroth θα εμφανιζοτανε δυο φορες , μαθε αριθμητικη.
Ο Bizzaro Sephiroth ειναι εντελως διαφορετικος , δες εδω μια φωτογραφια του

Ενα αλλη κοτσα που γραψες "Sephiroth was designed by Final Fantasy VII's character designer Tetsuya Nomura. Illustrator Yoshitaka Amano and Nomura drew the artwork of Sephiroth. He has long platinum hair and bright cyan eyes with cat-like pupils, and is portrayed in a black coat decorated with metallic pauldrons. In the Kingdom Hearts series, he has a black angel wing on his back" , μα η εικονα πληρει αυτα τα χαρακτηριστικα ,αααααααααα ομως δεν εχει το μαυρο πανωφόρι αρα δεν ειναι :lol: , εγω δηλαδη αμα βγαλω την μπλουζα μου δεν θα μαι αυτος που μαι :lol: , καλα τα βλεπεις αυτα που γραφεις ? :P
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι οταν βγαζω την μπλουζα μου οι κοπελες μου λενε πως γινομαι αλλος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Να σας πω, μήπως να επιστρέψουμε στο καλλιτεχνικό κομμάτι και να αφήσουμε κατά μέρος το αν είναι ή όχι αυτός ο Sephiroth? (ποιός είναι αυτός ρε παιδιά?) Ούτε που έχει σημασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Χαρακτήρας από το Final Fantasy.
-----------------------------------------
Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι οταν βγαζω την μπλουζα μου οι κοπελες μου λενε πως γινομαι αλλος :hmm:

:lol2:
Άγριο θηρίο. Μαζεύτε τον. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
nice pics μιχαλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.




λαλαλαλα αυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Χαρακτήρας από το Final Fantasy.

Ναι το κατάλαβα, απλά θέλω να δείξω πόσο λίγη σημασία έχει και πόσο ενδιαφέρει κάποιους (πχ εμένα)
-----
οΟοNantiAoOo, το 1ο μ' αρέσει το 2ο πάλι...

Γενική απορία: Τί παθαίνει η πλειοψηφία των μαθητών στο γυμνάσιο/λύκειο και κολλάει με τα manga?
Δεν λέω ότι δεν είναι ωραία τεχνοτροπία και φιλοσοφία, απλά αναρωτιέμαι γιατί κολλάνε τόσοι πολλοί ενώ σε άλλες ηλικίες είναι πιο ισορροπημένη η κατάσταση σε σχέση με άλλα κινήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τώρα τελευταία έχει γίνει μόδα. Αλλά υπάρχουν άτομα που ασχολούνται πέρα από τη μόδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εμένα εντύπωση από την ταινία μου έκανε το πώς ο Sephiroth δεν μπουρδουκλώθηκε με το μαλλί του όταν πολεμούσε τον Cloud...

@PGeorge, ωραία Sonic sprites, τα δυο πρώτα δεν τα ήξερα, αν και φέρουν σε fan-made.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
πρωσοπικα μ αρεσουν καποια επειδη τα εχω διαβασει και μ αρεσει η ιστορια κλπ γενικα ομως δε μ αρεσει που καπιοι τρελενονται και μολις δουν μανγκα παθαινουν κριση

το συγκεκριμενο το εφτιαξα επειδη μου το ζητησε ενας φιλος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefosman

Νεοφερμένος

Ο stefosman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
να μια προσφατη μ δημιουργια στο ps
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

Σημερινή. Μade with Photoshop CS3.
Και επίσης υπογραφή μου σε άλλο φορουμ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ένα illustration που έκανα μια φίλη μου:


https://mmxgn.deviantart.com/art/X-tina-2-150028891
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexman2008

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πολυ καλο σχεδιο Eruyomo και μπραβο σου!
-----------------------------------------
<------ με το PhotoShop CS3
Δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο αλλα πιστευω οτι φαινεται ωραιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra_93

Νεοφερμένος

Η alexandra_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
δεν εχω τιποτα να δειξω αλλα να πω απλα συγχαρητηρια για τα δικα σας εργα ειναι απλα τελεια,πως τα κανετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αυτα ειναι απο τα πρωτα μου "βηματα"...






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Paparounas: Καλή δουλειά!:)


fockos: Για έναν περίεργο λόγο το σπίτι μου αρέσει περισσότερο απο καθετί άλλο που απεικονίζεται...:hmm::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Και εγώ ζωγραφίζω αλλά έχω καιρό να πιάσω μολύβι λόγω των πανελληνίων...καιρός να συνεχίσω μου φαίνεται γιατί πολύ το άφησα.
να κάποιες από τις ζωγραφιές μου. σιγά τα ουά αλλά--

https://ischool.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=38285&stc=1&d=1306681184
https://ischool.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=38284&stc=1&d=1306681184
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • DSC00546.JPG
    DSC00546.JPG
    141.6 KB · Εμφανίσεις: 519
  • DSC00548.JPG
    DSC00548.JPG
    66.7 KB · Εμφανίσεις: 24,122

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Και εγώ ζωγραφίζω αλλά έχω καιρό να πιάσω μολύβι λόγω των πανελληνίων...καιρός να συνεχίσω μου φαίνεται γιατί πολύ το άφησα.
να κάποιες από τις ζωγραφιές μου. σιγά τα ουά αλλά--

https://ischool.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=38285&stc=1&d=1306681184
https://ischool.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=38284&stc=1&d=1306681184


ποσο τελεια παιζει να ζωγραφιζεις?:eek::eek::eek:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top