Anime και manga

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Μόλις τέλειωσα το Code Geass και το Darker than Black. Ομολογώ πως αν και αποφεύγω τα mecha, το code geass είναι ένα αριστούργημα ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ! Καταπληκτικό απλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια αυτα τα διαβαζει η αδερφη μου,και μαλιστα θελει να ασχοληθει επαγγελματικα με δημιουργια manga και comic creation αλλα δεν βρισκει σχολες..εχει ταλεντο πραγματικα,μηπως ξερετε καμια αξιολογη σχολη σε ελλαδα 'η εξωτερικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μόλις τέλειωσα το Code Geass και το Darker than Black. Ομολογώ πως αν και αποφεύγω τα mecha, το code geass είναι ένα αριστούργημα ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ! Καταπληκτικό απλά!

Αν σου άρεσε το Code Geass (καλό, αλλα όχι και αριστούργημα) να περιμένεις τη συνέχεια του ή να δεις το Blassreiter που είναι σε παρόμοιο στυλ.
-----------------------------------------
Εγώ μόλις τελείωσα το death note. Ρε παιδιά το τέλος δεν μου άρεσε...Δεν θα συνεχίσω γιατί μπορεί κάποιος να το βλέπει και θα είναι πολύ μεγάλη ξενέρα:P.
Λοιπόν μετά από τόσο μίσος και αίμα, θα ήθελα να δω κάτι πιο χαρούμενο. Όχι One piece style, έχω πει ότι δεν μου αρέσει. Θέλω κάτι με παιδιά στο λύκειο, αγάπες λουλουδάκια χωρίς υπερφυσικά πράγματα. Αν έχετε κάτι σαν το ντεθ νοτ βέβαια(που αποκλείεται!) το δέχομαι:D.

Δες το D.N.Angel.
Έίναι τίγκα στην υπερφυσικίλα αλλα έχει αγάπες, λουλουδάκια και τέτοια πράγματα.

Επίσης, για μη υπερφυσικές (αλλα υπερβολικές) κωμικές καταστάσεις δες το Full Metal Panic: Fumoffu. Νομίζω οτι είναι το πιο αστείο anime που έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
παιδια αυτα τα διαβαζει η αδερφη μου,και μαλιστα θελει να ασχοληθει επαγγελματικα με δημιουργια manga και comic creation αλλα δεν βρισκει σχολες..εχει ταλεντο πραγματικα,μηπως ξερετε καμια αξιολογη σχολη σε ελλαδα 'η εξωτερικο???



δεν υπαρχει καποια σχολη συγκεκριμενα... και αν θελει να φτιαχνει πρεπει να παει Ιαπωνια (κυριως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Αν σου άρεσε το Code Geass (καλό, αλλα όχι και αριστούργημα) να περιμένεις τη συνέχεια του ή να δεις το Blassreiter που είναι σε παρόμοιο στυλ.

Όταν λες να περιμένω τη συνέχεια του τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Κάτι ακουγόταν για sequel. Όταν βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
-Elfen Lied(anime και manga).....Απλως αριστουργημα
-Devil May Cry(anime)....Aπλως γαματο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το elfenlied άρχισε πολύ τέλεια αλλα συνέχισε και τέλειωσε ως μια κλαούρικη βλακεία imho. Αν και είναι το μόνο manga που έχω δει και είναι το ίδιο και στο Anime.
Το Devil May Cry δεν το χω δει, χρειάζεται να παίξω τα παιχνίδια πρώτα για να μου αρέσει καλύτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Το elfenlied άρχισε πολύ τέλεια αλλα συνέχισε και τέλειωσε ως μια κλαούρικη βλακεία imho. Αν και είναι το μόνο manga που έχω δει και είναι το ίδιο και στο Anime.
Το Devil May Cry δεν το χω δει, χρειάζεται να παίξω τα παιχνίδια πρώτα για να μου αρέσει καλύτερα;

-Αρχικα θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου στο 1ο μερος....Το elfen lied αρχισε τελεια και τελειωσε καταπληκτικα(το manga περισσοτερο διοτι το anime εχει αλλο[μαπα] τελος και ορισμενες ασαφειες).Ο δημιουργος του[lynn akamoto] περναει με εντυπωσιακο μηνυματα οπως ο ρατσισμος και δειχνει τη πραγματικη φυση του ανθρωπου που θελει να εξοντωσει καθε τι που ειναι διαφορετικο...
-Devil May Cry.Το συνιστω με χιλια.Δε χρειαζεται να παιξεις κανενα game για να καταλαβεις τι γινεται.Το καλο ειναι οτι καθε επεισοδιο ειναι αυτοτελες,εχει μια συγκεκριμενη ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Χε :D

Βλέπετε anime? Διαβάζετε manga?
Ποια είναι τα αγαπημένα σας?


Τη βαριέμαι απίστευτα την ιαπωνική κουλτούρα. Προτιμώ αμερικανοειδή anime.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Τη βαριέμαι απίστευτα την ιαπωνική κουλτούρα. Προτιμώ αμερικανοειδή anime.

Ναι οκ...Εχεις την ευγενη καλοσυνη να μοιραστεις καποιο μαζι μας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Ναι οκ...Εχεις την ευγενη καλοσυνη να μοιραστεις καποιο μαζι μας??

Southpark
Family guy
American dad
Futurama
ε και όπως όλοι άρχισα με simpsons
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
χαχαχ...καλα το American Dad δε το ξερω αλλα ολα τα υπολοιπα ειναι ολα τα λεφτα...Respect My Authority!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Southpark
Family guy
American dad
Futurama
ε και όπως όλοι άρχισα με simpsons


Αυτα ειναι καρτουν οχι ανιμε. Ανιμε λενε τα Ιαπωνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Αυτα ειναι καρτουν οχι ανιμε. Ανιμε λενε τα Ιαπωνικα.
Ετσι :D
Παιδια mushishi βλεπει κανεις ??:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αυτα ειναι καρτουν οχι ανιμε. Ανιμε λενε τα Ιαπωνικα.
Σωστα αν και υπαρχουν στην Αμερικη στουντιο που γυριζουν σε τετοιο στυλ ταινιες και σειρες , συνηθως δεν πολυακους για τουτα διοτι δεν ειναι και πολυ καλα :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Αυτα ειναι καρτουν οχι ανιμε. Ανιμε λενε τα Ιαπωνικα.

και από πότε το ανίμ είναι ιαπωνική λέξη;
-----------------------------------------
Respect My Authority!!

:nono:

athoritah!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και από πότε το ανίμ είναι ιαπωνική λέξη;
-----------------------------------------


:nono:

athoritah!


Το "ανιμε" ειναι συντομευση του animation που την εχουν κανει οι Ιαπωνες για τα καρτουν τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
και από πότε το ανίμ είναι ιαπωνική λέξη;
ειναι αγγλικη λεξη που σημαινει το στυλ κινουμενων σχεδιων που χει να κανει με τα ιαπωνικη κινουμενα σχεδια , καμια σχεση με το animation του south park
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo:
Δες το D.N.Angel.
Έίναι τίγκα στην υπερφυσικίλα αλλα έχει αγάπες, λουλουδάκια και τέτοια πράγματα.

Επίσης, για μη υπερφυσικές (αλλα υπερβολικές) κωμικές καταστάσεις δες το Full Metal Panic: Fumoffu. Νομίζω οτι είναι το πιο αστείο anime που έχω δει.
Θα τα δοκιμάσω(:
(ελπίζω να μην έχουν 4389984631312312 επισόδεια, και να παιζεται ακομη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top